trawa

Autor Wątek: Kiedy Dawid stracił głos  (Przeczytany 2122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Kiedy Dawid stracił głos
« dnia: Styczeń 25, 2015, 01:07:02 pm »
Judith Vanistendael snuje opowieść melancholijnie, w ciepłych barwach. tematem jej komksu jest śmierć, ale stara się ją przedstawić z godnością i bez zbędnej dramaturgii. kiedy główny bohater umiera, świat wokół niego iskrzy się barwami, a koniec jednej drogi oznacza początek innej. piękna opowieść, po zakończenia której największym wyzwaniem jest nie płakać. mi się nie udało...

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Kiedy Dawid stracił głos
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 14, 2015, 07:02:11 pm »
Jakoś mi umknął ten temat...
Doskonały komiks. Niesamowite wyczucie autorki, równie niesamowite artystyczne okiełznanie trudnego tematu. A takie historie otaczają nas zewsząd, niestety... W mojej rodzinie - grudzień 2014. Więc komiks tym bardziej wywrócił mnie na nice. Ale tak naprawdę arcydzieło Vanistendael przynosi ulgę.

ramirez82

  • Gość
Odp: Kiedy Dawid stracił głos
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 14, 2015, 09:37:31 pm »
Mnie "Kiedy Dawid stracił głos" trochę rozczarował. Podobał mi się, nawet bardzo, ale do pełni szczęścia zabrakło mi tutaj żywszych postaci, takich z krwi i kości, bo te jakoś nie przekonały mnie. Chyba, że nie trafiłem z lekturą tego komiksu w odpowiednim czasie - czytałem w okresie poświątecznym, panujące wtedy rozleniwienie może niekoniecznie nadaje się do lektury takiego kalibru. Ciekawie narysowany, choć rysunkom można zarzucić jakąś brzydotę, to pod względem całości nie sposób nie docenić tego co Judith Vanistendael stworzyła na planszach tego komiksu. Komiks rzeczywiście porusza trudne do opowiedzenia kwestie, przy czym unika melodramatyzmu.