Autor Wątek: Fairy Tail - Studio JG  (Przeczytany 3768 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Fairy Tail - Studio JG
« dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:05:38 pm »
Tak się przymierzałem do napisania czegoś o FT od kilku tygodni i w końcu postanowiłem coś z tym zrobić. Rynek mangowy w Polsce zaczyna przerastać pojęcie, co chwilę wyskakują nowe zapowiedzi od wszelkich wydawnictw, jest multum serii krótszych, ale zamierzam poświęcić chwilę tym dłuższym.

Zaczęło się od Dragon Balla, później pojawił się Naruto a po nim nastała pustka... Nie zbieram żadnej serii regularnie, wyjątek zrobiłem tylko dla rewelacyjnej mangi Green Blood i Blame! Odpuściłem Bleacha, One-pieca, Soul Eater, ale zaryzykowałem z Fairy Tail. I całe szczęście bo był to ruch doskonały. Pierwszy tom w kratkę jak to często bywa przy dłuższych seriach, jednak w kolejnych dwóch tomach akcja napędza się niczym Bielecki przed rzutem. No i się wkręciłem! W bohaterów, świat przedstawiony, a co najważniejsze w humor który nie jest wymuszony, jak co w niektórych mangach.

Zaznaczę, że nie czytałem Fairy Tail w sieci, więc każdy kolejny tom jest dla mnie absolutną premierą. Mam nadzieję, że tendencja zwyżkowa będzie się utrzymać, bo to naprawdę interesująca pozycja dla młodszego czytelnika (i nie tylko).

Offline Hollow

Odp: Fairy Tail - Studio JG
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:18:24 pm »
Bardzo lubię Fairy Tail bo jest to najbardziej różnorodna manga shonenowa na rynku. Czego tam nie ma? Są światy alternatywne, podróże w czasie, turniej walk, egzamin na maga rangi S i wiele innych równie zakręconych sytuacji i jeszcze więcej ciekawych postaci. Im dalej w serię tym więcej postaci się pojawia, a także coraz więcej dowiadujemy się o przeszłości bohaterów. To obecnie mój ulubiony shonen.

Offline Itachi

Odp: Fairy Tail - Studio JG
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:32:58 pm »
Cieszą mnie Twoje słowa Hallow bo mamy podobny gust. Jeśli dalej będzie jeszcze lepiej to jestem mega zadowolony. Jedyna rzecz jaką bym tylko zmienił to format wydania, już przy Naruto plansze były mało czytelne (najbardziej to w przeciąganej do upadłego IV Wielkiej Wojny Shinobi), w Fairy Tail również format przydałby się odrobinę większy. Ale nie ma co narzekać po tym jak J.P.F. wycofał się z pomysłu wydawania tej mangi.

Offline Hollow

Odp: Fairy Tail - Studio JG
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 13, 2016, 07:54:08 pm »
Wielkość ilustracji zawsze był problemem w mangach. Rozdziały mang są wydawane w wielkoformatowym magazynie, a potem całość jest wydawana w tomach kieszonkowej wielkości. Im bardziej szczegółowe obrazki tym mniej widać. Niestety nic się na to nie poradzi.