Autor Wątek: Niemcy 1945 - plany aliantów  (Przeczytany 12286 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ginger

Niemcy 1945 - plany aliantów
« dnia: Wrzesień 04, 2003, 03:29:19 pm »
Ostatnio zaintrygowała mnie jedna sprawa... Wiadomo... Niemcy zostały podzielone na cztery strefy okupacyjne, podobnie zresztą jak Austria, Berlin i Wiedeń były podzielone dodatkowo. Tak było... A jak miało być? Podobno było mnóstwo sporów i pomysłów, co zrobić z Niemcami...

Słyszałem o kilku, m.in.
- podział tylko na 3 strefy okupacyjne (bez Francji)
- podział kraju i jego rozbiór pomiędzy większość sąsiadów oraz (chyba) okupantów
- rozbicie Niemiec na kilka mniejszych państewk.

To tyle z ogólników.

Ale nie znam rzadnych szczegółów, ani innych wersji ukarania państwa.
Wie ktoś coś więcej?
Byłbym wdzięczny...
ww.landscaper.prv.pl < moje wyprawy

Offline Watcher

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2003, 05:36:57 pm »
To może ja zacznę od dwóch luźnych projektów zgłoszonych przez aliantów zachodnich bodaj na konferencji w Teheranie.

USA - rozbicie Niemiec na 5 państw:
 - Hanower
 - Hesję
 - Bawarię
 - Saksonię
 - Prusy
Dodatkowo z ich terytorium wykroić miano strefy międzynarodowe na zachodzie, między innymi wokół Kolonii i Essen. Poza tym - żadnych zmian terytorialnych (czyli np Ziemie Odzyskane miały pozostać w Prusach).

Wielka Brytania - rozbicie Niemiec na 3 państwa:
 - północ
 - zachód
 - południe.
Uwaga - projekt Państwa Południowoniemieckiego był szczególnie ciekawy, bo składało się ono z Bawarii, Austrii (!!) i Węgier (!!!!!).

Jeśli dobrze pamiętam oba projekty zakładały agraryzację Niemiec.
Marcet sine adversario virtus

Offline Baldwin

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2003, 05:40:24 pm »
Były jeszcze np plany znisczenie niemieckiego przemysłu cieżkiego i maszynowego.Kraj miał sie opierać na nowoczesnym rolctwie i przezm. sporzywczym,tekstylnym i chemicznym.
Poza tym zakrawajacy na absurd plan sterylizacji Niemców(chyba ktoś w USA na niego wpadł)
Jeszcze przed 1945 rokiem zastanawiano się ilu Nieców trzeba zabić,żeby sie już nigdy nie podnieśli.

Offline Gollum

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2003, 08:04:23 am »
No to jeszcze dodam intensywnie dyskutowany na innych tematach pomysł, by Niemców wysterylizować. Wtedy w ciągu kilkudziesięciu lat Niemcy jako naród by zniknęli. Nie słyszałem wszakże, co planowano zrobić z ziemią pozbawioną narodu, czy rozdać wszystkim aliantomj, czy tylko tym największym, czy jeszcze co innego.

Offline BobGray

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2003, 08:51:58 am »
Ponoć pomysłem Roosvelta nad którym się zastanawiano było cofnięcie gospodarki niemieckiej do czasów późnego średniowiecza.

Offline Gollum

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2003, 09:26:41 am »
Cytat: "BobGray"
Ponoć pomysłem Roosvelta nad którym się zastanawiano było cofnięcie gospodarki niemieckiej do czasów późnego średniowiecza.

A jak miałoby to być zrealizowane? Zakaz używania samochodów, ciągników itp?

Offline BobGray

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 05, 2003, 09:31:34 am »
Cytat: "Gollum"

A jak miałoby to być zrealizowane? Zakaz używania samochodów, ciągników itp?


Pojęcia nie mam. Usłyszałem o tym w jakimś programie na Discovery. Może były to tylko takie tam pomysły i nikt nie brał ich na powaznie. Cóż, Roosvelt był chory może coś mu się roiło...
Gdyby się uprzeć pewnie dałoby się to zrealizować.

Offline 8jakis

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2005, 10:04:30 am »
Stalin chciał jednych Niemiec, ale neutralnych, jak Austria.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

***

  • Gość
Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 13, 2005, 11:57:31 pm »
Nigdy tym tematem się nie interesowałem, ale jak tak czytam wasze wypowiedzi, to zaczynam się zastanawiać, kto był bardziej chory naziści zabijający Żydów, czy Alianci chcący wysterylizować cały naród (czyli jak już  napisano, skazać go na wyginięcie) :shock:
W takiej sytuacji nie dziwię się dlaczego tak wielu Niemców czuje się ofiarami wojny...
Reszty "cudownych" amerykańskich pomysłów po prostu nie chce mi się komentować...

PS:
Cytuj
Niemcy zostały podzielone na cztery strefy okupacyjne

Nie na cztery, tylko na pięć :p USA, ZSRR, Wielka Brytania, Francja i ... Polska [sic !], fakt krótko, ale jednak  :D

Offline 8jakis

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2005, 02:25:58 pm »
nie tak krótko, formalnie do 90 r.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline TC

  • Moderatorzy
  • Steward
  • *
  • Wiadomości: 6 015
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wylogowany
Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2005, 08:41:17 pm »
Cytat: "Norsefir"
Nigdy tym tematem się nie interesowałem, ale jak tak czytam wasze wypowiedzi, to zaczynam się zastanawiać, kto był bardziej chory naziści zabijający Żydów, czy Alianci chcący wysterylizować cały naród (czyli jak już  napisano, skazać go na wyginięcie) :shock:
W takiej sytuacji nie dziwię się dlaczego tak wielu Niemców czuje się ofiarami wojny...
Reszty "cudownych" amerykańskich pomysłów po prostu nie chce mi się komentować...

PS:
Cytuj
Niemcy zostały podzielone na cztery strefy okupacyjne

Nie na cztery, tylko na pięć :p USA, ZSRR, Wielka Brytania, Francja i ... Polska [sic !], fakt krótko, ale jednak  :D

Pomysl ten był abusrdalny i awykonalny, przeciez nikt by sie nie dał bez walki wykastrować, napewno kto znalazł jakąś metode na ominiecie tego programu...  :shock:  :shock:  :shock:
RIP Gildio...

Offline Mafi

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 14, 2006, 12:01:12 pm »
Cytat: "Norsefir"
PS:
Cytuj
Niemcy zostały podzielone na cztery strefy okupacyjne

Nie na cztery, tylko na pięć :p USA, ZSRR, Wielka Brytania, Francja i ... Polska [sic !], fakt krótko, ale jednak  :D


Pierwsze Słysze, żeby Polska była "okupantem" Niemiec
Kobieta jest jak książka, która zawsze,czy dobra czy zła, musi sie najpierw spodobać za pośrednictwem karty tytułowej. Jeśli ta nie jest interesująca, książka nie skłania do lektury"

***

  • Gość
Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 14, 2006, 12:50:43 pm »
Małe miasteczko w północno-zachodnich Niemczech (niedaleko granicy z Holandią),  1. Dywizja Pancerna, 1. SBS.

Edit:
Haren/Maczków- Emsland, przez 2 lata...
 ;)

Offline 8jakis

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 22, 2006, 10:38:02 am »
Cytat: "Mafi"
Pierwsze Słysze, żeby Polska była "okupantem" Niemiec

W 45 r. zgarnęła Pomorze zachodnie, Ziemię Lubuską, Śląsk, kawałek Łużyc i pd kawałek Prus Wschodnich. Zaanektowała te ziemie, choć formalnie w Poczdamie dostałe je tylko w tymczasową administrację.
 skąd wiadomo, że świat istnieje?

Offline Andrzej I Wielki

Niemcy 1945 - plany aliantów
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2007, 10:34:02 am »
Cytat: "8jakis"
Cytat: "Mafi"
Pierwsze Słysze, żeby Polska była "okupantem" Niemiec

W 45 r. zgarnęła Pomorze zachodnie, Ziemię Lubuską, Śląsk, kawałek Łużyc i pd kawałek Prus Wschodnich. Zaanektowała te ziemie, choć formalnie w Poczdamie dostałe je tylko w tymczasową administrację.



W administrację dostał związek sowiecki płn. część Prus Wschodnich.
Polska została przesunięta do linii Odry-Nysy,nie było mowy o czasowej administracji w tym przypadku.Głupoty opowiadane przez znaczną część Niemców są zrozumiałe,ale nie warte uwagi.

 

anything