Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 76829 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 01, 2016, 02:15:34 pm »
Skandal na Festiwalu!!!  Nie sprzedają browarów!  Nie ma lanego piwa! Zakaz :sad:

W Polsce na imprezie masowej nie sprzedają piwa? No to jest kurde skandal. :) Straszny bałagan organizacyjny.

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 01, 2016, 07:27:17 pm »
Wszystkie osoby z listy były przed areną.
Szok i niedowierzanie bo każda koleją która przychodziła o 1,2,3 czy 4 była w szoku.
A osoby które tą listę widziały dobrze wiedzą, że była co jakiś czas odczytywana i sprawdzana.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 01, 2016, 07:35:31 pm »
Wszystkie osoby z listy były przed areną.
Szok i niedowierzanie bo każda koleją która przychodziła o 1,2,3 czy 4 była w szoku.
A osoby które tą listę widziały dobrze wiedzą, że była co jakiś czas odczytywana i sprawdzana.
Szefie, proszę powtórzyć specjalnie dla mnie, jakbym był upośledzony:

Osoba, która przyszła dzień wcześniej stała ten cały czas pod Areną? Calutki? Była tam o 18, 19, 20 i tak dalej? Całą noc?

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 01, 2016, 08:19:08 pm »
I od którego numerka w tym roku organizatorzy rozdawali?  :cool:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Garf

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 01, 2016, 08:24:28 pm »
Skandal na Festiwalu!!!  Nie sprzedają browarów!  Nie ma lanego piwa! Zakaz :-(

Kiedy byłem w restauracji, przede mną pani z obsługi festiwalu przyleciała kupić piwo, którego zażyczył sobie Manara rozdający wtedy autografy. Jak się dowiedziała, że nic z tego, minę miała bardzo nietęgą... Mam nadzieję, że za bardzo nie oberwała ☺
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline kenji

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 01, 2016, 08:55:50 pm »
Byłem.


Dla mnie pierwszy raz. I było mega ciekawie.
Trochę szkoda, że dyskusja w tym temacie jest prowadzona przede wszystkim na temat kolejek po numerki, listy i ogólnie pierdół , które w skali wydarzenia moim zdaniem nie mają większego znaczenia.


Oczywiście mógłbym opisać wszystkie problemy organizacyjne , które zaobserwowałem ( a było ich naprawdę sporo - to NAPRAWDĘ jest 27 edycja FESTIWALU??? i po raz kolejny w tym samym miejscu??... niesamowite)
ale wydaje mi się , że działo się tam tyle fajnych rzeczy, spotkań i rozmów, że trochę żal że dyskusja na forum w tym temacie zmierza .... właśnie gdzie??


Na szybko , co robiłem i gdzie byłem:
- fajne spotkanie z wydawcą Praga Gada. Trochę szkoda , że tak mało uczestników. Ale to chyba ta pora ( czyli wszyscy w kolejce po opaskę lub bilet)
-spotkanie z Bedu - niepozornym , w sumie już starszym facetem . Jak dla mnie trochę za wolne i słabo prowadzone przez Łukasza Chmielewskiego ( w porównaniu z innymi na których byłem). Najsmutniejsza w spotkaniu jest historia dlaczego nie powstał kolejny tom... ehh
- spotkanie z lauretami konkursu  J. Christy  - świetnie prowadzone przez Tomasza Kołodziejczaka. Dużo humoru i ciekawych historii. Słuchałem z zaciekawieniem. Bartosz SZtybor - śmiesznym człowiekiem jest:)
- zapowiedzi z Egmontu - największa widownia, ciekawie i sprawnie przeprowadzone spotkanie. Zgadzam się z Panem Tomaszem - szkoda, że najwięcej osób jest na takim spotkaniu , a spotkania z autorami świecą pustami... No i rzeczywiście 30 min dla największego komiksowego wydawcy  na naszym rynku to zdecydowanie za mało
- Marvano - miód malina. coś niesamowitego. wspaniały , mądry, światły człowiek - który ma dużo do powiedzenia. świetne spotkanie. bardzo sprawnie poprowadzone przez Pana Tkaczyka , a tłumaczka idealnie potrafiła się odnaleźć w sytuacji ( chociaż czasami wydawało mi się , że w ogóle nie była potrzebna)
Cieszę się że mam wszystkie jego komiksy wydane w PL . Chce jeszcze!!!


W międzyczasie , biegałem między stadionem a areną , aby dokonać zakupów.
Świetnie że na stoiskach można zobaczyć i porozmawiać lub nawet kupić bezpośrednio od szefów wydawnictw ich komiksy. Mimo że promocje nie do końca są satysfakcjonujące ( z reguły 25-30 %) to kolejki i chętnych nie brak. Do tego można kupić uszkodzone , zniszczone egzemplarze ze zniżką 50 %.
Mimo , że nie nastawiałem się na zakupy i cierpliwie czekam na większe promocje w internetowych sklepach to " kilka stów" zostawiłem u sprzedawców:)


Ogólnie wrażenia mam mega pozytywne. Dzień zleciał mi niesamowicie szybko. ( ok godziny 17 zdałem sobie sprawę że śniadanie zjadłem na stacji benzynowej o 7 rano ..) i strasznie żałuje że nie mogę być jutro .


Ale wiem że w przyszłym roku pojawię się na pewno.!

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 01, 2016, 09:53:40 pm »
Najsmutniejsza w spotkaniu jest historia dlaczego nie powstał kolejny tom... ehh
Zakładam, że będzie o tym można przeczytać w tomie dodatków (skoro nazwano go "Przewodnikiem"). Gdyby jednak nie, mam nadzieję, że możemy liczyć na przybliżenie tej tajemnicy...?
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline bluebeery

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 01, 2016, 11:26:04 pm »
Zakładam, że będzie o tym można przeczytać w tomie dodatków (skoro nazwano go "Przewodnikiem"). Gdyby jednak nie, mam nadzieję, że możemy liczyć na przybliżenie tej tajemnicy...?
Smutna i trochę prozaiczna to tajemnica... :(

Offline janjedlikowski

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 01, 2016, 11:27:02 pm »
No wydawca chyba stwierdził, że seria jest słaba i ja zawiesili. W momencie powstawania nie była chyba aż tak popularna jak teraz.

Nie byłem na mfce w tym roku, ale chyba taka jest wersja...

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 01, 2016, 11:36:13 pm »
Szefie, proszę powtórzyć specjalnie dla mnie, jakbym był upośledzony:

Osoba, która przyszła dzień wcześniej stała ten cały czas pod Areną? Calutki? Była tam o 18, 19, 20 i tak dalej? Całą noc?


O 17 stanęła w miejscu, z którego poszła o godzinie 10 z hakiem, bo organizatorzy mieli obssuwę z wydawaniem numerków.
Gość spał w śpiworze :)

Offline Death

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 01, 2016, 11:40:49 pm »
No wydawca chyba stwierdził, że seria jest słaba i ja zawiesili.



Offline Wyszu

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 02, 2016, 12:22:07 am »
Kiedy byłem w restauracji, przede mną pani z obsługi festiwalu przyleciała kupić piwo, którego zażyczył sobie Manara rozdający wtedy autografy. Jak się dowiedziała, że nic z tego, minę miała bardzo nietęgą... Mam nadzieję, że za bardzo nie oberwała ☺

Hehe :) śmiejcie się, ale w mojej ocenie to słaby element festiwalu(pierwszy raz w historii taka sytuacja ).

Człowiek chodzi po festiwalu z miejsca w miejsce, dźwiga te siaty pełne ciężkich komiksów i chciałby sobie usiąść gdzieś spokojnie, obejrzeć co kupił, pogadać ze znajomymi w spokoju i zrelaksować się przy zimnym chłodnym browcu a tu się nie da :( mimo że człowiek dawano już 18 skończył.

Bzdura...

Natomiast Kenji ma rację festiwal mimo wielu swoich organizacyjnych niedociągnięć ale swój klimat, warto na nim być.

Świetny pomysł wydawców na organizację wydawniczej strefy autografów na terenie stoiska.
Włączenie stadionu do strefy MFK to bardzo dobry pomysł, było więcej przestrzeni i oddechu.
Na wybranych stanowiskach można było dostać komiksy w super atrakcyjnych cenach.
Klimat i spotkania z cyklicznymi uczestnikami festiwalu - bezcenne :)

Ogólnie mimo pewnych niedoskonałości(organizacja, autografy, browar, numerki) bardzo pozytywna impreza, kolejny raz :) 


fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 02, 2016, 06:33:51 am »
No wydawca chyba stwierdził, że seria jest słaba i ja zawiesili. W momencie powstawania nie była chyba aż tak popularna jak teraz.

Nie byłem na mfce w tym roku, ale chyba taka jest wersja...

O mój Boże nie....
Co za bzdura....

Z tego co ja zrozumiałem (ale po nieprzespanej nocy w podróży mogłem mieć jakieś omamy albo nie kumac ) zmienił się w wydawnictwie ktoś z kim współpracował (redaktor?)
I powiedzieli sobie ze jak współpraca nie będzie im dobrze szła to nie będą jej kontynuować
No i nie szła. ...

Może to ktoś potwierdzić to bede wiedział ile z wczoraj mi się wydarzyło naprawdę a ile to sen?

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 02, 2016, 06:54:13 am »
Hitem festiwalu jest stoisko IPN, gdzie można kupić komiksy od... 3zl!!! Uzupełniłem wszystkie brakujące numery Wilczych Tropow i te wydawane pojedynczo jak Wyzwolenie czy Łupaszka
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline kenji

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 02, 2016, 07:31:43 am »
No wydawca chyba stwierdził, że seria jest słaba i ja zawiesili. W momencie powstawania nie była chyba aż tak popularna jak teraz.

Nie byłem na mfce w tym roku, ale chyba taka jest wersja...

Prawda jest jeszcze gorsza i smutniejsza.
Po 5 tomie zmienił sie właściciel / wydawca w wydawnictwie ktore ukazywało serie. I Bedu nie potrafił znalezc z nim wspolnego jezyka ...

Koniec. Tak wlasnie została zakończona seria ...

Jak Bedu to powiedział , słychać było na sali jęk zawodu, żalu i smutku. Ze w tak głupi sposob została uśmiercona seria. Nie było mowy o słabej sprzedaży


Edit:
Tak Fragsel - potwierdzam Twoja wersje ( w podobnym czasie napisaliśmy posta o tym samym)
« Ostatnia zmiana: Październik 02, 2016, 07:34:51 am wysłana przez kenji »

 

anything