trawa

Autor Wątek: MFKiG 2016  (Przeczytany 77778 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #75 dnia: Wrzesień 19, 2016, 05:47:30 am »
ale o kogo chcesz poszerzać grono odbiorców?
I po czyje autografy przyjdą Ci ludzie?

pytam zupełnie serio, bo nie mogę się odnieść do tej wypowiedzi jak nie wiem o czym mowa...




Ktoś nowy, kto przyjedzie pierwszy raz , będzie uważał organizatorów za złodziei, skoro płaci za bilet, kupuje komiksy i jeszcze musi płacić za autograf/rysunek.



Podążając tą ścieżką myślenia to równie dobrze już teraz może uważać organizatorów za złodziei, bo płaci za bilet, a potem jeszcze musi płacić za jedzenie i picie...


No i komiksy... Przychodzi na festiwal, płaci za bilet i jeszcze musi płacić za komiksy... Nie do pomyślenia...


Podążając tym sposobem myślenia ja już teraz mógłbym uważać organizatorów za złodziei, bo też płacę za bilet, a z autografów nie korzystam. Należy mi się rabacik. Tańszy bilet da mnie proszę...


Paranoja takie myślenie...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 06:28:07 am wysłana przez fragsel »

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #76 dnia: Wrzesień 19, 2016, 06:48:21 am »
Wcześniej w dyskusji kilka osób wspominało o ludziach malo zaznajomionych z komiksem oraz nowych osobach przyjeżdżających na festiwal.
W tym kontekście zamieściłem swoją wypowiedź.
A po czyje autografy przyjdą Ci ludzie?!?
A np przyjdą po autografy i rysunki Polskich Twórców z konkursu Janusza Christy Egmontu .
A przyjdą do wszystkich rysowników zajmujących się rysunkami dla dzieci jak Berenika Kołomycka czy Tomasz Leśniak i Rafał Skarżycki. A przyjdą do Mateusza Skutnika czy też Jakuba Rebelki.......
I tak można by pisać i pisać. Rysowników w jest naprawdę wielu i jest w czym wybierać. Rozbijamy się o trzy czy też cztery główne nazwiska a poza nimi jest kilkadziesiąt innych osób, które tworzą i też chętnie podzielą się ze swoimi fanami chwilą na autograf.
Komiks u nas się rozwija i poza kilkoma szaleńczymi wielbicielami z tego forum, grono odbiorców rośnie. A ja mam wrażenie, że frekwencja w Łodzi także się zwiększa.



Dodaję do odpowiedzi bo w trakcie pisania wrzuciłeś swoją.

Ludzie sporo czytają na temat organizacji festiwali.
Podałem tutaj czysto hipotetyczne stwierdzenie, że przy zmianie formuły Festiwalu w Łodzi mogłyby pojawić się takie głosy.
Wprowadzenie płatnych rysografów nic nie zmieni - dosłownie nic - bo i tak to samo grono wiernych fanów będzie czekało do swoich ulubionych rysowników. Jednak dla ludzi nowych, może być źle postrzegane. Jak wspomniałem zdanie wcześniej formuła festiwalu jest zupełnie inna.
Zatem podążając Twoim sposobem myślenia po co autografy, rysunki. Po co te wyczekiwanie na spotkanie z ulubionym rysownikiem?!
Niech organizatorzy wezmą 15 rysunków od każdego autora i sami wystawią na aukcjach. Przecież to prawie to samo.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 06:58:54 am wysłana przez Funny »

fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #77 dnia: Wrzesień 19, 2016, 06:53:51 am »
Z całym szacunkiem do polskich twórców ale moje wszystkie wypowiedzi były o autografach gwiazd zagranicznych
Nie wyobrażam sobie by ktoś wchodził poza kolejka lub z siatką biedronki pełną komiksów po autografy wymienionych przez ciebie autorow
I nie dlatego że gorsi. Co to to nie
Po prostu jest mnóstwo okazji również poza strefa autografów czy samym festiwalem by takie ich cudeńka zdobyć
I na allegro tez handel nimi jest raczej marginalne...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 06:57:29 am wysłana przez fragsel »

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #78 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:04:09 am »
No to nie wiem o czym rozmawiamy.
Na calym świecie i w każdej branży czy to muzyczna, filmowa czy komiksowa - największe gwiazdy zawsze są oblegane.
Każdy fan to wie i wie, że jak chce dostać swój autograf to przyjeżdża i staje w odpowiedniej kolejce oczekując na swoją kolej.
Dlatego pochwaliłem zeszłoroczną Formułę wydawania numerków poza areną od określonej godziny, jako najuczciwszą i najlepszą.
Chcesz zdobyć coś to przyjeżdżasz, wyczekujesz i zdobywasz, a nie ktoś wstaje o 9-10 i później narzeka.

Offline misiokles

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #79 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:21:59 am »
Mam w siatce 30 egzemplarzy komiksu najbardziej obleganego autora (bo chcę sprzedać na allegro tym, którzy nie mogli dojechać). Mam nadzieję, że oblegany autor poświęci mi króciutkie dwie godzinki swojego czasu by mi je wszystkie podpisać. Przecież takich hurtowników jak ja, jest niewielu, więc dwie godzinki czasu to marginalna ilość czasu zabrana innym stojącym po autografy.

To obrazkowo chciał ci przekazać fragsel :)

Offline finkh

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:47:21 am »
Dzięki za link do regulaminu z poprzedniego roku - faktycznie coś takiego rok temu czytałem i teraz sobie odświeżyłem. Szkoda, że nigdzie na stronie nie ma informacji, co jeszcze i kiedy się pojawi (np. taki właśnie regulamin).
Jak zdobywanie numerków wyglądało w praktyce?
Co do tematu płacenia za autografy, to niestety pieniądze są najprostszym sposobem na to, żeby duże grono osób chętnych, ograniczyć do osób, które będzie czas obsłużyć. Ja będę jechał z Gdyni, będę musiał zapłacić za hotel i też mogę narzekać, że mam gorzej, niż ktoś kto Atlas Arenę widzi z okna. Jeżeli zapłacę, to nie będę musiał pół dnia spędzić w kolejkach i zamiast słuchać np. planów Egmontu, to będę stał w kolejce i czekał na autograf - bez sensu.

Offline Funny

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 19, 2016, 07:54:14 am »
Ale my nadal rozmawiamy o marginalnych sytuacjach.


Jeśli masz 30 komiksów i autor wyrazi zgodę na podpisanie ich poza strefą autografów - na strefie można max 5 - to ok. Twoja sprawa.


A teraz obrazkowo z drugiej strony.


Skoro rozmawiamy o czołowych gwiazdach to ile na aukcjach przez ostatnie 3 lata pojawiło się rysunków Milo Manary, Rosy, Andreasa czy nawet Rosińskiego lub Państwa Kasprzak.


Z głównych rysowników niemal nic a z dwóch ostatnich nazwisk jednostkowe rzeczy - niektóre nawet kupione za granicą.
Pokazuje to, jak podchodzimy do swojego hobby. Szanujemy to co zostało przez nas zdobyte i trzymamy dla siebie.


Tak jak wspomniałem wcześniej, opłata za rysunki lub autografy nic nie zmieni. Kolejka będzie niemal taka sama jak wcześniej więc jaki będzie kolejny krok?!? Tylko jeden - podnoszenie cen za owe rysunki.
Nie mam problemu z płaceniem za swoje hobby bo sam kupuję sporo rzeczy poza Polską, ale nie o to w tym chodzi.
Zmieni to Formułę Festiwalu jako miejsca w którym można spotkać się z rysownikami i coś od nich zdobyć i przybliży ją do targowiska z rysunkami.






fragsel

  • Gość
Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 19, 2016, 08:09:51 am »
Zmieni to Formułę Festiwalu jako miejsca w którym można spotkać się z rysownikami i coś od nich zdobyć i przybliży ją do targowiska z rysunkami.


Jak już wspominałem byłem w ubiegłym roku na Comic Con w Brukseli i nie tylko miałem okazję pogadac sobie 5 minut z Lee Towsendem (bo akurat nikt nie stał do niego w kolejce, rysował okładkę w Visionem na prawdziwym i seryjnym komiksie Marvela dla kogoś kto ją sobie opłacił i poszedł by ją odebrac później, a Lee ma widocznie podzielną uwagę) ale jeszcze stanałem sobie z tyłu (czyli w odległosci 3 metrów) gdy Gary Erskine prowadził (w wolnej od kolejki chwili) warsztaty o kompozycji strony komiksu dla dzieciaków i sporo się dowiedziałem

Jakbym był zainteresowany autografami to mogłem podjeść w prawie każdym momencie (np w przerwie między interesujacymi mnie prelekcjami) i taki zdobyć za przystępną zresztą cenę...

Gdzie tu targowisko?


Raczej starasz się nie widzieć tego, ze w obecnej chwili z powodów tego jak zorganizowane sa w polsce strefy autografów takie festiwale z miejsc gdzie można sioę spotkać z autorami i posłuchać ciekawych prelekcji stają się miejscami, gdzie mozesz spędzić wiele godzin w kolejce i wyjść co prawda z autorgafem ale też gigantyczną gulą w gardle i wkurzem na to jak sie ludzie zachowywali i co Cię w tym czasie ominęło


Oczywiście, w kolejkach też można spotkać cieakwych ludzi... ale poza kolejkami też na pewno jacyś są...


Jestem pewien, że większość "nowych ludzi" o których tak walczysz chciałaby poza plecami poprzednika z kolejki zobaczyć na festiwalu coś jeszcze. nawet za te parę złociszy...
to na pewno byłaby lepsza promocja komiksu...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2016, 08:16:35 am wysłana przez fragsel »

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 19, 2016, 08:21:38 am »
 Moim zdaniem, poprawiając sytuację stopniowo - co już częściowo się stało poprzez wprowadzenie osobnej kolejki po numerki przed Areną - następnym krokiem powinno być wydawanie numerków kolejkowiczom od nr 1, bez możliwości wcześniejszego zajmowania kolejki. I maks 3 numerki na osobę na dzień.

Gdyby to się nie sprawdziło - losowanie (mało prawdopodobne, najbardziej kłopotliwe).

Ale i tak będzie jak zawsze dym, wiadomo - Polak potrafi!
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline weiter

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 19, 2016, 08:26:21 am »
Kiedyś jak stałem w kolejce po autograf, to jakiś koleś chwalił się czterema różnymi rysunkami Rosińskiego.
Gdyby miał zapłacić za rysunek 100 zł, możliwe, że miałby tylko jeden.
Trzy inne otrzymaliby inni komiksiarze.
A tak ciągle te same cwaniaczki są pierwsi w kolejce i ciągle te same cwaniaczki mają rysunki.
Bo ciągle im mało.
Jak tym w sejmie.
A reszta komiksiarzy musi się obejść smakiem.
Może czas to zmienić?

Offline Thorgal24

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:49:50 am »
Dokładnie, tym co mają co roku powiedzieć - "Sorry, Ty już masz".

Byłbym skłonny się nawet wylegitymować i dać spisać moje dane osobowe.

Zrobić listę i co roku ją uaktualniać. Oczywiście w tym wypadku chodzi mi o kolejki do autorów, którzy cyklicznie pojawiają się w Łodzi.  Bo serio wpienia fakt, że co roku widzę te same twarze podsuwające swoje komiksy po rysunek Rosińskiemu. Ja jak na razie nie mam żadnego i po wielu podejściach i wielu godzinach stania otrzymywałem autograf. A to nie to samo co rysunek ...

Niestety w innym wypadku nienachapani kolekcjonerzy z okolycy Łodzi będą ciągle podbierać numerki tym, którzy jeszcze takich rysunków nie mają :-(

Offline starcek

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #86 dnia: Wrzesień 19, 2016, 09:59:08 am »
Niektórzy może mają cel posiadać rysunek w każdym komiksie danego autora - co w przypadku Thorgala może trochę zająć czasu.  :???:
- Dlaczego zawsze odpowiadacie pytaniem na pytanie?
- A jakie było pytanie?

Offline Thorgal24

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #87 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:31:39 am »

A no tak, to jest chyba dobry powód aby jedni i Ci sami mieli 34 rysunki Rosińskiego a inni żadnego ;-)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #88 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:37:07 am »

Offline Death

Odp: MFKiG 2016
« Odpowiedź #89 dnia: Wrzesień 19, 2016, 10:46:51 am »
My to lubimy w tym komiksowie naparzać się na noże, nie? :) Jak zwykle jakaś afera.