trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172070 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1290 dnia: Styczeń 21, 2018, 10:53:43 am »

A nie jest to prawdą ze KG nie dotrzymuje terminów, Taurus robi coraz większe przerwy miedzy poszczególnymi tomami serii rozpoczętymi?
Naprawdę nie obchodzi mnie czy wydawnictwo nie może się dogadać z licencjodawcą. To jest problem wydawnictwa, nie czytelnika.
wydawanie komiksów to taki sam biznes jak każdy inny, jest produkt, jest sprzedaż, na końcu rachunek zysków i strat. To jest fakt.

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1291 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:22:19 am »
kzet kojarzę potwierdzenie było tego tytułu
Dobra sam znalazłem no Kolorowych Zeszytach http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2016/01/2043-rok-2015-wg-wydawcow-2.html a nie na http://kzet.pl/ :) Ale było. To już 2 lata  :smile:
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 11:30:08 am wysłana przez JanT »

Offline -gościu-

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1292 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:35:23 am »


A patrząc na Chłopaków od Planety, Comanche od Prószyńskiego, Ralph Azham od Timfa, Valeriana i Żywe trupy od Taurusa, Dredda od Ongrysa, Punishera, Daredevila, Deadoola, Kaznodzieję, Hwllboya
i wiele innych od Egmontu co widzisz? Wyhamowanue i wydawanie rozpoczętych serii w coraz większych odstępach?


Sam nie wiem po co te bzdury, które wypisujsz, traktuje serio...


I dlaczego nawet nie skomentowałeś, kiedy ostatnio Kokosz odpowiedział na Twoje bzdurne zarzuty o rzekomej zmianie warunków otrzymania gratisowego Dredda od Ongrysa? Widzę, że po deportowaniu 8azyliszka z tego forum, zostałeś jego następca w wypisywaniu farmazonów.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 21, 2018, 11:42:46 am wysłana przez -gościu- »

Offline Cringer

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1293 dnia: Styczeń 21, 2018, 11:46:13 am »
@Kijanek
Rozumiem że postawiłeś tezę i fakty jej przeczące ciebie już nie obchodzą. Fajna dyskusja. A fakt jest taki że opóźnienie wydawcy Lazarusa i Żywych to problem licencyjny a nie wychamowanie wydawcy. I pewnie jako konsumenta może cie to nie obchodzic ale jako osobę piszącą ze wydawca zwalnia bo mu nie idzie już powinno.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1294 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:15:59 pm »


A patrząc na Chłopaków od Planety, Comanche od Prószyńskiego, Ralph Azham od Timfa, Valeriana i Żywe trupy od Taurusa, Dredda od Ongrysa, Punishera, Daredevila, Deadoola, Kaznodzieję, Hwllboya
i wiele innych od Egmontu co widzisz? Wyhamowanue i wydawanie rozpoczętych serii w coraz większych odstępach?


Sam nie wiem po co te bzdury, które wypisujsz, traktuje serio...


I dlaczego nawet nie skomentowałeś, kiedy ostatnio Kokosz odpowiedział na Twoje bzdurne zarzuty o rzekomej zmianie warunków otrzymania gratisowego Dredda od Ongrysa? Widzę, że po deportowaniu 8azyliszka z tego forum, zostałeś jego następca w wypisywaniu farmazonów.
Napisałem ze wyjaśniliśmy sprawę, o czym zaznaczyłem, rozmowa prywatna była.
Ok mój błąd, mówiłem ze kojarzę zapowiedz, jednak do kompa bym doszedł późnym wieczorem.
Tak cała sprawa dochodzi sie klient wydawnictwo
patrzę na sytuację pod wzgeledem dostępności tytułu. Nie patrzę na to co po drodze. Widzę ze jedne wydawnictwa sa w stanie dotrzymać terminów, wydawać regularnie rozpoczęte serie. Sa wydawnictwa, które nie sa w stanie dotrzymać terminów, a robią z siebie, zbawców rynku komiksowego.
Jeśli powiedzmy Taurus ma problem z licencja, to można to interpretować tym ze ich nie stać.
z puktu widzenia klienta, oczekuję produktu, o znanej dacie wydania i cenie.
naprawdę to proste, sorki ale reszta to kółeczko wzajemnej adoracji i ideały nie maja tu znaczenia.
Kolejna sprawa blokowanie licencji, albo sie podejmuje wydania, albo sie pozwala innym. Cos za co krytykowany jest Egmont, inni oczywiście to dobrzy wydawcy.
Prawda tez jest to ze tytuły które sa to co wydawca chce wydać bo chce, nie patrząc na wynik, to dopierojak gorka będzie.
Dlaczego mamy kilka serii urwanych w trakcie, nie dokończonych?

Offline -gościu-

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1295 dnia: Styczeń 21, 2018, 12:31:32 pm »
Napisałem ze wyjaśniliśmy sprawę, o czym zaznaczyłem, rozmowa prywatna była.

Spoko, rozmowa była prywatna. Ale publicznie pojechałeś po wydawcy, zarzucając coś, bo źle zapamiętałeś sytuacje - to i publicznie wypadałoby przyznać się do błędu i przeprosić.


Prawda tez jest to ze tytuły które sa to co wydawca chce wydać bo chce, nie patrząc na wynik, to dopierojak gorka będzie.

Nic z tego nie zrozumiałem.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1296 dnia: Styczeń 21, 2018, 01:11:14 pm »

Spoko, rozmowa była prywatna. Ale publicznie pojechałeś po wydawcy, zarzucając coś, bo źle zapamiętałeś sytuacje - to i publicznie wypadałoby przyznać się do błędu i przeprosić.


Nic z tego nie zrozumiałem.
Jeśli po poscie rozmawiałem w prywatnej rozmowie z Kokoszem i wyjaśniliśmy sprawę, uważam temat za zamknięty.
Druga sprawa o ktora sie rozchodzi, wydawca może edukować seria, ktora może przynieść straty, dopiero wtedy kiedy go stać na stratę lub ma możliwość zamrożenia pieniędzy na dłuższy okres czasu. Niestety prosta ekonomia, w obencej chwili, dużo wychodzi komiksów i czytelnik robi selekcje co kupić co odpuścić. Jeśli wydawnictwo posiada konia pociągowego, to jest plus i może pozwolić sobie na więcej. Jeśli nie, musza dostosować się do rynku i oczekiwań czytelników.
zatoczone zostało koło

Offline misiokles

Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1297 dnia: Styczeń 21, 2018, 01:18:22 pm »
Cytat: Kijanek
  Jeśli wydawnictwo posiada konia pociągowego, to jest plus i może pozwolić sobie na więcej. Jeśli nie, musza dostosować się do rynku i oczekiwań czytelników.
zatoczone zostało koło
Wydaje mi się, że ekonomia tu jest trochę bardziej skomplikowana. Komiksy od timofa, KG czy Centrali celują w niszowych czytelników, którzy lubują się e komiksach, które nigdy nie mają wielkich nakładów. I ci czytelnicy są niewrażliwi na kolejne wydawnictwo z komiksem okołosuperhero, czy fantastyką. Tak się buduje linię wydawniczą - mimo że na rynku jest coraz więcej graczy - czytelnik sięgnie po kolejną pozycje od danego wydawnictwa, bo wie że dostanie dobrą pozycję, skrojoną pod swój gust.

Kijanek

  • Gość
Odp: Odp: Egmont 2018
« Odpowiedź #1298 dnia: Styczeń 21, 2018, 02:04:24 pm »

Wydaje mi się, że ekonomia tu jest trochę bardziej skomplikowana. Komiksy od timofa, KG czy Centrali celują w niszowych czytelników, którzy lubują się e komiksach, które nigdy nie mają wielkich nakładów. I ci czytelnicy są niewrażliwi na kolejne wydawnictwo z komiksem okołosuperhero, czy fantastyką. Tak się buduje linię wydawniczą - mimo że na rynku jest coraz więcej graczy - czytelnik sięgnie po kolejną pozycje od danego wydawnictwa, bo wie że dostanie dobrą pozycję, skrojoną pod swój gust.
Podam przykład, około wydawczy, od lat czytuję książki Connellego, na świecie każda książka na zachodzie jest na liście bestsellerów, u nas zalicza 4 wydawcę. Rozmawiałem na Targach Książki z wydawcą, oni wiedzą ze to tytuł bardzo dobry, ale nie jest w stanie przebić sie na naszym rynku, musza oddać licencję, bo tytuł nierentowny, koszty licencji przewyższają zysk.
zawsze jest pytanie czy poprzedni tytuł pozwoli na wydanie następnego tytułu, albo czy mamy tyle kasy ze można ja zamrozić na dłuższy okres.

Offline Murazor

Odp: Conan
« Odpowiedź #1299 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:23:40 pm »
Jeśli masz gorszy dzień, to nie wyżywaj się na ludziach w sieci!
W którym miejscu się na Tobie wyżyłem?
Podałem Ci link z wszelkimi informacjami, a Ty pytasz o informacje zawarte... w linku. Powiedz szczerze, przeczytałeś całą tą stronę? Jest tam 5 akapitów, z czego 4 o Conanie i jego świecie, a jeden (!) dotyczący prenumeraty, plus 10 krótkich odpowiedzi na najczęstsze pytania (w tym Twoje).

Offline ilemoznaszukacnicka

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1300 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:36:46 pm »

Nie ważne, Cringer naprowadził mnie na to co mi umknęło.


Strona jest odpychająca, a sama prenumerata przedpotopowa. Na szczęście komiks jest udany.

Offline Gazza

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1301 dnia: Styczeń 24, 2018, 07:34:00 am »
Strona jest odpychająca, a sama prenumerata przedpotopowa. Na szczęście komiks jest udany.
Mogę zgodzić się tylko z ostatnim.
Strona kolekcji jest jaka jest - niczego jej nie brakuje, są wszystkie niezbędne informacje, wystarczy czytać ze zrozumieniem. Prenumerata również bez zarzutu. Nie wiem czego można więcej spodziewać się po jednym i drugim...

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1302 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:07:39 am »
Zgadzam się z przedmówcą
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1303 dnia: Styczeń 24, 2018, 08:13:16 am »
Też nie wiem, co takiego jest przedpotopowego w prenumeracie...

Offline Sybirak

Odp: Odp: Conan
« Odpowiedź #1304 dnia: Styczeń 24, 2018, 09:22:29 am »
Przeczytałem  na stronie informację o prenumeracie i pomimo zamieszczenia wielu cennych  informacji nie wyczerpało to wszystkich moich niewiadomych,zwłaszcza ,że pierwszy raz coś prenumeruję.W tym celu skorzystałem z adresu mailowego obsługi wydawnictwa i tam skierowałem swoje pytania.Dzięki temu wiem juz wszystko co niezbędne choć przyznam ,ze musiałem wielokrotnie pytać o to samo , bo otrzymywałem ogólnikowe  odp , nie na wszystkie pytania, odp  wzięte ze strony wydawnictwa. Wg mnie wszystko jest ok,jestem w stanie zrozumieć ,że na stronie nie wszystkie informacje da się umieścić i od tego jest adres obsługi,aby rozwiać nasze wątpliwości.