trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #690 dnia: Październik 19, 2016, 12:38:34 pm »
W sensie, że po zmianie waluty nagle będzie taniej (nie będzie)? Czy że transakcja w innej walucie niż PLN to już nie do ogarnięcia?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Omnibusy i inne "cegły" od Marvela
« Odpowiedź #691 dnia: Październik 19, 2016, 01:11:57 pm »
Po prostu nie umiecie czytać jego postów.

To się dobrze składa, bo dziś wyszło ogłoszenie Amazonu, że będzie polska wersja językowa ich serwisu. Tylko ceny na razie zostają im w euro, ale może w przyszłym roku się to zmieni. Chyba podziałała na nich wiadomość o przejściu Allegro w ręce dużego funduszu z Europy Zachodniej.


Bazyliszek lubi pisać o tym czego się dzisiaj dowiedział, o czym przeczytał a że niezbyt sprawnie wplątuje te informacje w tematy około komiksowe to inna sprawa.


Offline Death

Odp: SLAINE
« Odpowiedź #692 dnia: Październik 23, 2016, 08:40:34 pm »
W tych drukarniach pracują ludzie o bardzo wysokich umiejętnościach... Właśnie skończyłem czytanie najnowszego Lazaursa. Też siwo, a nie czarno na wielu planszach. A szkoda, bo ładne plansze z walczącymi żołnierzami, granatowym niebem i padającym śniegiem. No, ale widać te piękne widoczki nie dla nas. Bardziej jakość VHS z wypozyczalni, niż kino.
Cały czas coś mnie zastanawia...
Oprócz komiksów kupuję też sporo albumów o przyrodzie, podróżach i takich tam. I tam jest bardzo, bardzo dużo zdjęć czyli też sporo "obrazków" do drukowania, jak w komiksach. I nie pamiętam, żeby którakolwiek strona w którymkolwiek z tych albumów była źle wydrukowana. Np. kupiłem sobie taką  książkę: http://dedalus.pl/PtakiPolski-Kompletna-lista-450-stwierdzonych-gatunkow-Dominik-Marchowski
450 stron w powiększonym formacie A4 jak Blacksad, cz inny Incal, na kredzie, w HC, z obwolutą. Tak wydane, że już się lepiej nie da. A kosztuje - w porównaniu z komiksami - śmieszne 6 dych (okładkowa 100 zł). Mam takie hobby, że jakieś 100-150 dni w roku chodzę sobie po lesie. A jak wracam, to zawsze szukam w tej książce ptaków, które widziałem, a jeszcze nie ogarniam który to. I do czego zmierzam... Do tego, że ja tę książkę już przewertowałem w każdą stronę setki razy i wszystkie strony są świetnie wydrukowane. Zdjęcia ostre jak w HD. Książka w porównaniu z komiksami nic nie kosztuje, w super jakości i jest odpowiednio wydrukowana.
Może ci nasi wydawcy (z racji tego, że komiksy mają pewnie dużo mniejsze nakłady od książek) po prostu płacą w drukarni jakiś tani druk, że tam ledwo tą farbą ledwo lizną po papierze i jak wyjdzie, tak wyjdzie. Może to nasze komiksowo jest w takiej dupie, że choć komiksy kosztują dużo więcej od książek (taki album jak ten mój o ptakach, w komiksowej wersji kosztowałby pewnie 300 zł), to i tak trzeba jeszcze brać tani druk, żeby dać taką cenę, bo byłaby jeszcze wyższa...
To nie są pojedyncze przypadki z tym siwym drukiem. Co chwilę czytam źle wydrukowany komiks w odcieniach szarości. A albumów o przyrodzie też mam mnóstwo i jeszcze mi się takie coś nie zdarzyło... No nie czaję tego.

Offline 8azyliszek

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #693 dnia: Październik 27, 2016, 06:51:41 pm »
Egmont nie zapowiedział, Hachette tak, więc tego się trzymam. Jeśli trzecia część WKKM PL zacznie wychodzić od lipca, to SSW będzie w 2018.

Dla mnie zawsze lepszy jest jeden tomik, niż zero tomików. A jak mi się jakaś seria spodoba, albo coś zainteresuje, to się mogę rozejrzeć na comixology czy coś. Np teraz leci 4 sezon SHIELD i z chęcią bym porównał  obraz telewizyjny z komiksowym tego All New Ghost Ridera. A Egmont tej serii nie wyda.

Zgadzam się, że MMH wygląda i lepiej i grubiej i też je chcę. Sam obstawiam, że Hachette puści obie serie na raz. Tak jak to było z Thorgalem, któremu konkurencja mimo wszystko nie zaszkodziła.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #694 dnia: Październik 27, 2016, 06:56:37 pm »
Tak, tak. Już to widzę, jak Egmont wydaje nowego Ghost Ridera, Novę czy Silver Surfera. A Deadpoola na razie też innego zapowiedzieli.

Jakoś mogę przeżyć te kilka pojedynczych tomów na rzecz kompletnych serii + eventy + cena po rabatach. Sorry, baby, ale Egmont ma tu zdecydowaną przewage.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #695 dnia: Październik 27, 2016, 07:30:44 pm »
Egmont nie zapowiedział, Hachette tak, więc tego się trzymam. Jeśli trzecia część WKKM PL zacznie wychodzić od lipca, to SSW będzie w 2018.

Tak? Serio? A zapowiedzieli tę 30-tkę w Polsce, czy to znowu te twoje przepowiednie?

Dla mnie zawsze lepszy jest jeden tomik, niż zero tomików. A jak mi się jakaś seria spodoba, albo coś zainteresuje, to się mogę rozejrzeć na comixology czy coś. Np teraz leci 4 sezon SHIELD i z chęcią bym porównał  obraz telewizyjny z komiksowym tego All New Ghost Ridera. A Egmont tej serii nie wyda.
A dla mnie lepsze mieć kompletną serię z początkiem i końcem niż jeden jej tom w WKKM. Jak mnie coś spodoba z tej trzydziestki a nie będzie w ofercie E to doczytam w comixology.


Zgadzam się, że MMH wygląda i lepiej i grubiej i też je chcę. Sam obstawiam, że Hachette puści obie serie na raz. Tak jak to było z Thorgalem, któremu konkurencja mimo wszystko nie zaszkodziła.
Thorgal a Marvel to dwie różne marki skierowane praktycznie do dwóch różnych odbiorców więc nie robiły sobie konkurencji.
Słyszałeś kiedyś o tm-semic i zjadaniu własnego ogona. Jeśli Hachette wyda dwie kolekcje równocześnie o tej samej tematyce to jest spore prawdopodobieństwo, że jedna odbierze czytelników drugiej przez co jedna z tych kolekcji przedwcześnie odpadnie. Ludzie będą sobie kalkulować czy wola nowości z MN czy nudne (wg ciebie) originy w MMH.

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #696 dnia: Październik 27, 2016, 07:38:13 pm »
W Wielkiej Brytanii spokojnie sprzedają obie Kolekcje, mimo o wiele większej konkurencji. Nie wiem czemu by w Polsce tak mogło nie być, skoro jest też już w Czechach. Ale to zobaczymy jak Hachette ogłosi na przyszły rok. Bo na razie to takie moje przepowiednie o przedłużeniu i starcie MMH PL.

mgnesium

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #697 dnia: Październik 27, 2016, 08:00:44 pm »
W Wielkiej Brytanii spokojnie sprzedają obie Kolekcje, mimo o wiele większej konkurencji. Nie wiem czemu by w Polsce tak mogło nie być, skoro jest też już w Czechach.

powody dla których na innych rynkach może współistnieć większa ilość wydawców były ci już wykładane dziesiątki razy, a ty albo tych wyjaśnień nie przeczytałeś, albo udajesz że ich nie przeczytałeś. oba warianty świadczą o twoim braku kultury i szacunku dla współpiszących.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 10:14:18 pm wysłana przez graves »

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #698 dnia: Październik 27, 2016, 08:13:01 pm »
@UP
Takie wyzywanie innych forumowiczów źle świadczy tylko o tobie.

A z przytoczonym poglądem się nie zgadzam. To Egmont forsował tezę, że w Polsce superhero się nie sprzedaje, to go nie wydaje. No ale jak się miało sprzedawać, skoro go nie było? :) Także tego - po WKKM pojawiło się więcej tytułów i na razie mają dobrą sprzedaż. Rynek się rozwija. Polska ma ponad 35 mln mieszkańców, ja uważam, że kilkanaście, kilkadziesiąt nawet tysięcy komiksów miesięcznie może się u nas sprzedawać.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #699 dnia: Październik 27, 2016, 08:15:24 pm »
W Wielkiej Brytanii spokojnie sprzedają obie Kolekcje, mimo o wiele większej konkurencji.
Ty na serio chcesz porównywać UK z polską? Naprawdę te dwa kraje stawiasz na równi. Żałuję że dałem się znowu sprowokować i tracę tu czas na dyskusję z tobą.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #700 dnia: Październik 27, 2016, 08:25:42 pm »
@UP
Takie wyzywanie innych forumowiczów źle świadczy tylko o tobie.

A z przytoczonym poglądem się nie zgadzam. To Egmont forsował tezę, że w Polsce superhero się nie sprzedaje, to go nie wydaje. No ale jak się miało sprzedawać, skoro go nie było? :smile: Także tego - po WKKM pojawiło się więcej tytułów i na razie mają dobrą sprzedaż. Rynek się rozwija. Polska ma ponad 35 mln mieszkańców, ja uważam, że kilkanaście, kilkadziesiąt nawet tysięcy komiksów miesięcznie może się u nas sprzedawać.

równie dobrze mógłbyś wnioskować, że skoro Polska trochę tylko mniej mieszkańców niż Korea, to pewnie skoro u nich zjada sie rocznie kilkanaście (czy tam kilkadziesiąt) tysięcy psów i kotów, to u nas pewnie kilka tysi też się w brzuszku upchnie...

A wiesz czemu taki przykład akurat podałem?

Bo i jedno (czytanie komiksów) i drugie (jedzenie psów) nie ma w Polsce zbyt rozwiniętej tradycji... W przeciwieństwie do (i nie mówię tu już o pieskach) takich krajów jak UK, USA czy Belgia...

Ciekawe  czy Bibli protestanckiej też byś tyle sprzedawał w Polsce co w UK... W końcu jest nas 35 mln (przynajmniej według Ciebie, bo naprawdę wstyd że takie znasz akurat niedoszacowanie)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 08:29:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline strz1

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #701 dnia: Październik 27, 2016, 08:28:48 pm »
No tak, W UK maja tez kolekcje Dredda i tone z figurkami (u nas byla 1 czy 2) ale to porownanie bezsensu :D Pod kazdym wzgledem

Offline 8azyliszek

Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #702 dnia: Październik 27, 2016, 08:44:47 pm »
Oj fragsel - napisałem ponad 35 mln, bo teraz w sumie nie wiadomo ile realnie w kraj nas jest. Może i te urzędowe 38 mln, ale to nie jest pewne.
Psy i koty powinniśmy eksportować do Korei, tak jak konie eksportujemy do Włoch.

Sprowadzasz sprawę do absurdu. U nas komiksy się sprzedają. Oczywiście mamy wielkie zapóźnienia, ale chyba czas zacząć je nadrabiać i powoli dążyć do średniej unijnej. Do 2012 roku było dwóch wydawców, potem pojawił się trzeci i zrobił się ruch na rynku. Teraz wszedł czwarty podmiot, lista tytułów rośnie i sprzedaż pozwala tym wydawcom uzyskiwać korzystne wyniki. Inaczej by zwinęli interesy a nie dawali kolejne zapowiedzi.
Przykładając odpowiednie proporcje do naszego podwórka i Zachodu, ja nie widzę przeszkód by pojawiały się kolejne serie, bez czekania aż obecne się skończą. Klienci gdy będą mieli dobrą ofertę, się znajdą. Tak jak się znaleźli z chwilą startu WKKM, choć niby ich wcześniej nie było.

fragsel

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #703 dnia: Październik 27, 2016, 08:50:49 pm »
Kiedyś był TM semic w każdym kiosku, nawet u mnie na wsi. Każdy miał w ręce choć jeden egzemplarz.

Co się stało z tymi ludźmi Twoim zdaniem? Przecież mieli ofertę bogatą.

Moim zdaniem (i nie obraź się) nie masz racji zupełnie.

Ja idę sobie do parku to widzę panią po 60-ce jak czyta Spirou nikogo to nie dziwi.
Jak czekam u mechanika to facet pochłania Thorgala. I nie takiego co go sam przyniósł - na stole leżał razem z czasopismami jakby ktoś się nudził

A w Polsce? u nas Polityka albo Gala w poczekalni do dentysty albo u fryzjera...

Gdzie tam to o czym ty gadasz w Polsce. Chyba w snach (i takie mam wrażenie że o snach gadasz)
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 08:55:04 pm wysłana przez fragsel »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #704 dnia: Październik 27, 2016, 08:56:45 pm »
@UP
To Egmont forsował tezę, że w Polsce superhero się nie sprzedaje, to go nie wydaje. No ale jak się miało sprzedawać, skoro go nie było? :) Także tego - po WKKM pojawiło się więcej tytułów i na razie mają dobrą sprzedaż.
Jeszcze tak na zakończenie, Egmontowi otworzyły się oczy w 2010 roku kiedy w październiku Joker Azzarelo i Bermejo wyprzedał się na pniu w dwa miesiące. WKKM jak widzisz nie miało tu nic do rzeczy ze zmianą zdania TK. Hachette jedynie eskalował bum na trykoty.

 

anything