trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 175255 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Andy13

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:21:47 pm »
Inwazja Husha na polskie kioski nastąpiła zgodnie z oczekiwaniami. Można go dostać wszędzie i bardzo dobrze.
dziwne, rano napisałeś spanikowany, że ledwo zdążyłeś kupić. teraz piszesz, że wszędzie się tego wala duża ilość.
Uff zdążyłem jeszcze w kiosku kupić.


P.S. Wiem Blaskowitz że lubisz czytać co tam ja porabiam. Masz niezdrową fascynację na punkcie mojej osoby. Pozwala ci to wypełnić pustkę egzystencjalną której doświadczasz. :biggrin: :smile: :P
ja się nie znam i nikogo nie będę pouczał, ale takie teksty nie nadają się chyba nawet do luźnych gadek..
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 12:26:13 pm wysłana przez Andy13 »

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #376 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:27:54 pm »
Poza tym kolekcje wydaje się właśnie po to by zachęcić do dalszego czytania komiksów-czyli wydamy Ci 2 pierwsze tomy a ciąg dalszy musisz sam dokupić.Dobra polityka ale nie na Polskę bo ciągu dalszego nie ma wydanego i nie będzie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #377 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:35:00 pm »
Elektra Omnibus? ;)
Elektrę mam od dawna. Kosztowała chore pieniądze, ale bardzo cieszy oczy. Dzisiaj dostałem to:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28530.msg1364450.html#msg1364450
:D

ja się nie znam i nikogo nie będę pouczał, ale takie teksty nie nadają się chyba nawet do luźnych gadek..
Sam jestem sobie winny dając temu trollowi atencję. ;)

JanT

  • Gość
Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #378 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:36:13 pm »
Egmont jest na rynku od 2005
Od 1990 (chyba że liczysz od Husha  :biggrin: )

czyli wydamy Ci 2 pierwsze tomy a ciąg dalszy musisz sam dokupić.Dobra polityka ale nie na Polskę bo ciągu dalszego nie ma wydanego i nie będzie.
Mógłbyś podać ze 3 takie tytuły z tej kolekcji?

Offline PRAS1

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #379 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:37:48 pm »
ok :biggrin: :biggrin: :biggrin:  Liczę od wydawania w Polsce komiksów"na poważnie"

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #380 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:42:42 pm »
Andy13 - jedno nie wklucza drugiego. Jest duża ilość w kioskach, ale jest też sporo chętnych nabywców. W końcu są takie osoby, co nawet jeśli zamówiły prenumeratę od 1 numeru i tak kupił jeszcze jeden w kiosku. :)

Blaskowitz kochany trolu - nie wiedziałem że czytasz komiksowe prequele serialu Friends. :)

Offline Andy13

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #381 dnia: Sierpień 24, 2016, 12:59:31 pm »
Elektrę mam od dawna. Kosztowała chore pieniądze, ale bardzo cieszy oczy. Dzisiaj dostałem to:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,28530.msg1364450.html#msg1364450
 :biggrin:
sympatyczny grubasek :smile:

Andy13 - jedno nie wklucza drugiego. Jest duża ilość w kioskach, ale jest też sporo chętnych nabywców. W końcu są takie osoby, co nawet jeśli zamówiły prenumeratę od 1 numeru i tak kupił jeszcze jeden w kiosku.
rano - pewnie zaraz po otwarciu kiosku - ledwo kupiłeś ten komiks, a teraz piszesz, że wszędzie się tego wala i jest nadmiar. i piszesz że to się nie wyklucza. a potem dodajesz, że jest sporo chętnych, którzy to kupią mimo zamówionej prenumeraty. i mimo wszystko ciągle się tego wala bardzo dużo w kioskach..
pokrętna filozofia.

Offline Cycol

Odp: Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #382 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:11:14 pm »

No dobrze ale komiksiarzem się nie rodzisz,kiedyś miałeś pierwszy komiks w rękach i gdyby nie był to taki który Ciebie zainteresował to byś w to medium nie wszedł.Jak mamy wytłumaczyć innym(a jesteśmy w mniejszości)nie znającym się,że komiks to nie koniecznie infantylna rozrywka dla półgłówków,że przez dekady ewoluował.Jeśli film DC lub Marvela przyniesie spektakularną klapę za chwilę"tanie kolekcje"znikną ze sklepów.Egmont jest na rynku od 2005 i jakoś przędzie z każdym rokiem poprawiając poziom edytorski swoich pozycji.To jest dla mnie ta droga choć dalej moim rodzicom rocznik 51 i ja rocznik 81 nie potrafię wyjaśnić,że komiks to coś więcej.Kolekcje robią bałagan(moim zdaniem).

ja pierwsze komiksy w rekach mialem w latach 80ych :smile: kajko i kokosz, tytus, romek i atomek, skad sie bierze woda sodowa, thorgal, a pierwszego w zyciu marvela i DC mialem w 1990r i naprawde mi powiewalo wtedy jakiej jakosci jest  to wydanie. wessalo mnie bez reszty i tyle. wiadomo, ze z biegiem lat wymagania odnosnie jakosci wzrosly, ale jednak kiepskie wyniki sprzedazy "Batman & Judge Dredd: Sad nad Gotham" pokazaly, ze jakosc ( bylo to pierwsze w Polsce wydanie specjalne tm-semic na kredowym papierze co przelozylo sie na znacznie podniesiona cene) nie byla wtedy dla czytelnika sprawa priorytetowa - byla nia cena. i dla wielu dzisiejszych odbiorcow nadal jest. a zeby nie bylo, to ja tez cenie sobie dobre i solidne wydanie, ale jednoczesnie rozumiem polskie realia.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #383 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:20:02 pm »
Egmont jest na rynku od 2005
Od 1990 (chyba że liczysz od Husha  :biggrin:  )
ok :biggrin: :biggrin: :biggrin:   Liczę od wydawania w Polsce komiksów"na poważnie"
A te ponad 400 komiksow (nie liczac mang i gigantow) wydanych przez Egmont w latach 1999-2004, to nie bylo na powaznie? :roll:

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #384 dnia: Sierpień 24, 2016, 01:53:55 pm »
ja pierwsze komiksy w rekach mialem w latach 80ych :smile: kajko i kokosz, tytus, romek i atomek, skad sie bierze woda sodowa, thorgal, a pierwszego w zyciu marvela i DC mialem w 1990r i naprawde mi powiewalo wtedy jakiej jakosci jest  to wydanie. wessalo mnie bez reszty i tyle. wiadomo, ze z biegiem lat wymagania odnosnie jakosci wzrosly, ale jednak kiepskie wyniki sprzedazy "Batman & Judge Dredd: Sad nad Gotham" pokazaly, ze jakosc ( bylo to pierwsze w Polsce wydanie specjalne tm-semic na kredowym papierze co przelozylo sie na znacznie podniesiona cene) nie byla wtedy dla czytelnika sprawa priorytetowa - byla nia cena. i dla wielu dzisiejszych odbiorcow nadal jest. a zeby nie bylo, to ja tez cenie sobie dobre i solidne wydanie, ale jednoczesnie rozumiem polskie realia.


Zgoda,wszystko o czym piszesz doskonale pamiętam i Sąd na Gotham z jego poziomem edytorskim pasował w latach 90 jak pięść do nosa.W 95 roku przerwałem moja pasję i wróciłem do niej w 2012(myślałem,że z komiksów wyrosłem).Tamtych czasów nie można porównywać bo Marvela i DC przybliżali nam pasjonaci bez internetu i innych pomocy ze świata zewnętrznego.Szli planem wydawniczym(Rusztecki przyznał,że taki sam jak w Polsce Mega Marvel był wydany w Szwecji i innych krajach)cały czas starając się wyłamywać i prezentować czytelnikowi coś lepszego i bardziej wartego przeczytania.Wydaje mi się,że do 96 roku robili wszystko aby czytelnik bez czytania"wszystiego"rozumiał historię przedstawiaoną w danym komiksie ba nawet "lepili"wydanie specjalne aby połaczyć historię której nawet do dziś w USA nie ma w wydaniu zbiorczym.Poziom edytorski w europie i na świecie był podobny.Teraz moim zdaniem tylko Egmont wydaje coś w głębszym zamyśle którego stara się bronić.Kolekcja jest tylko wabikiem na sezonowych komiksiarzy,tam nikt Ci nie tłumaczy jak masz to czytać,co jest z czym powiązane;tomy z zaburzoną chronologią,rozpoczęcie kilkunastu wątków,wciskanie bardzo daremnych historii(jak kretyńskie tomy z kapitanem Ameryką czy Thorem).Boję się,że tu zadziała przysłowie co za dużo to nie zdrowo.Wiem wiem wiem cena cena cena ale jednak wole jakość a nie ilość.

Offline Cringer

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #385 dnia: Sierpień 24, 2016, 04:22:12 pm »
Kolekcja jest tylko wabikiem na sezonowych komiksiarzy,tam nikt Ci nie tłumaczy jak masz to czytać,co jest z czym powiązane;
W kolekcji Marvela jak najbardziej tłumaczą co jest z czym powiązane, co się działo wcześniej itp.
Wiem wiem wiem cena cena cena ale jednak wole jakość a nie ilość.

No i spoko, kolekcje nie są dla ciebie, tylko dla innego klienta. No i z tą ceną to właściwie tylko jeden użytkownik tutaj biadoli, więc stwierdzenie "Wiem, wiem cena cena cena" jest jakby nie na miejscu, do większości forumowiczów raczej by pasowało "Wiem wiem jakość, jakość, jakość"

Teraz moim zdaniem tylko Egmont wydaje coś w głębszym zamyśle którego stara się bronić.
A to trochę taki niesprawiedliwy strzał w pysk dla innych wydawców. Czy twoim zdaniem takie Studio Laine wydaje komiksy na łapu capu i bez planu? Nie wspominając o innych wydawcach którym nie dane jest pławić się w amerykańskim mainstreamie i muszą żonglować dobrym doborem tytułów, bo przecież nie mają batman który w razie wtopy pokryje im straty.

Offline Death

Odp: Ceny komiksów
« Odpowiedź #386 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:18:29 am »
W jakich tematach tak się naparzacie na noże, że już chyba z ósmego forumowicza widzę z napisem "obserwowany"? :)

mgnesium

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #387 dnia: Sierpień 29, 2016, 12:22:29 pm »

no ale chyba na tym to polega, że ja daję taką opinię, Ty taką, a inni sobie na tej podstawie biorą z naszej rozmowy co im odpowiada.
Bo nie chodzi chyba o to, że nie wolno mi pisać, ze mi się podoba? prawda? [...]

jeżeli nie widzisz ładunku emocjonalnego własnej wypowiedzi, to ja nic na to nie poradzę. mój post był czysto informacyjny (poza końcówką, w której wyraziłem opinię, wynikającą bezpośrednio z poprzednich zdań). Twój natomiast odnosił się do postawy mojej, oraz dwóch innych osób (względem wymaganej - zadeklarowanej w regulaminie - jakości usług).

i tak już mój poprzedni wpis odebrałeś jako atak

owszem. zaorbitowałeś wokół liczby sześć, zupełnie ignorując słowo "pogarda", które również pojawiło się w opiniach, do których rzekomo się odnosisz.

Gdyby moje OCD działało na wygląd a nie zawartość komiksów (czyli podobnie jak obserwuję to u sporej części osób które się tu wypowiadają) to KAŻDY (!!!) egzemplarz kupowałbym w sklepie stacjonarnym 30 minut oglądając cale zamówienie zarówno w świetle dziennym jak i sztucznym...

każdemu wedle jego tolerancji. płacąc ponad 100 zł za blok celulozy, chyba mam prawo wymagać przynajmniej tego, żeby nie uległ zniszczeniu w trakcie transportu?

a co gdy komiks spadnie na podłogę i się róg utłucze? żałoba w domu i dzieci chodzą na paluszkach?

wszystko fajnie, ale post był o jakości usług świadczonych przez księgarnię nieprzeczytane.

jeżeli coś ulegnie zniszczeniu z mojej winy, pretensje mogę mieć tylko do siebie. jeżeli natomiast zniszczenie nastąpiło w wyniku nienależytego wykonania powierzonego komuś obowiązku, roszczenia względem takiej osoby uważam za uzasadnione.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2016, 12:29:20 pm wysłana przez mgnesium »

Offline radef

Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #388 dnia: Sierpień 29, 2016, 07:38:11 pm »
Dlaczego MMH wystartowała w Czechach, a nie w Polsce (a przynajmniej nic na to nie wskazuje, że u nas wystartuje).
Ponieważ czeska WKKM wykosiła cały rynek komiksów Marvela w Czechach. Przed WKKM Czesi mieli dość bogatą ofertę Marvela, "Utlimate Spider-Man" w kioskach, grube tomy np. z "Secret Wars" czy "Captain America" Brubakera. Hachette dało dumpingową cenę 199 koron (potem podnieśli do 249) i dobili wszystkie inne wydania. Więc wprowadzenie drugiej kolekcji było kwestią czasu.
A u nas? U nas się okazało, że Egmont potrafi też drukować w takich nakładach by konkurować z ceną z WKKM, poza tym rynek jest znacznie większy.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Nick Jackolson

Odp: Odp: Marvel's Mightiest Heroes Graphic Novel Collection
« Odpowiedź #389 dnia: Sierpień 29, 2016, 07:43:02 pm »
........Ponieważ czeska WKKM wykosiła cały rynek komiksów Marvela w Czechach. Przed WKKM Czesi mieli dość bogatą ofertę Marvela, "Utlimate Spider-Man" w kioskach, grube tomy np. z "Secret Wars" czy "Captain America" Brubakera. Hachette dało dumpingową cenę 199 koron (potem podnieśli do 249) i dobili wszystkie inne wydania. Więc wprowadzenie drugiej kolekcji było kwestią czasu.
A u nas? U nas się okazało, że Egmont potrafi też drukować w takich nakładach by konkurować z ceną z WKKM, poza tym rynek jest znacznie większy.

To ja wolę naszą sytuację !