trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172144 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:58:06 pm »
W rzeczy typu dogadywanie się w małej grupie, rozsyłanie komiksów po całej Polsce itd. to raczej nie wierzę. Ale program lojalnościowy to jest coś co brzmi realnie i jest implementowane. Już nawet nie chodzi o stałą wysokość rabatów (te 38-40%), tylko o nabijanie punktów za każdy zakup, które można przeznaczyć na wszystkie pozycje z oferty.

Kiedyś byłem stałym klientem sklepu mangarden.pl, dziś już rzadziej. Jest tam program lojalnościowy, który polega na tym, że za każdy zakup otrzymujemy wybraną liczbę punktów (ta jest zależna zasadniczo od wartości danego komiksu). Przy każdej pozycji widnieje cena oraz liczba punktów, która jest wymagana do wymiany. Co ciekawe dotyczy to nawet pozycji, które są w preorderze. Oczywiście za zakupy otrzymujemy śmieszną ilość punktów ale przez lata uzbierało się tego całkiem sporo i dostałem kilka pozycji "za darmo". Było to całkiem przyjemnym bonusem do zamówienia. Z tego co widzę, program nadal jest kontynuowany w takiej formie, więc jakoś tam musi się to właścicielowi opłacać.

Offline NuoLab

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:51:34 pm »
Tylko, że programy lojalnościowe nie idą najczęściej w parze z dużymi upustami cenowymi, wręcz przeciwnie, mają za zadanie utrzymać klienta mimo, że dany towar możemy kupić gdzie indziej nieco taniej.

W ogóle czy opłaca się bawić w wiązanie jakimiś umowami zmuszającymi nas do wydawania jakiejś minimalnej sumy miesięcznie w jednym sklepie po to żeby urwać złotówkę na albumie ?

Offline vision2001

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 07, 2016, 11:20:56 pm »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 11, 2016, 02:27:16 pm »
@Antari
100%? W Wielkiej Brytanii wznowili wszystko od początku. Więc nie trać nadziei. :smile: Poza tym Mikołaja nie ma, ale jest Allegro. Nie wiem czemu ciągle pomijacie rynek wtórny. Tam prawie wszystkie tomy są. Na Sklepie Gildii zwykle są tomy do 5 numerów wstecz.

A Hush i Swamp Thing na Allegro są po 250-300 zł. To 3 razy drożej niż każde inne WKKM. Znalazłem  Kingdome Come po angielsku za 80 zł. Okazja. Natomiast za egmontowe zaszyba_pl chcą 550 zł. Chyba za wcześnie ich chwaliłem. :)

http://allegro.pl/kingdom-come-przyjdz-krolestwo-sc-sklep-warszawa-i6188386991.html
« Ostatnia zmiana: Lipiec 11, 2016, 02:31:42 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 11, 2016, 02:38:00 pm »
zaszyba to najgorszy sprzedawca na Allegro, ceny ma z kosmosu i liczy na naiwniaków, którzy stracą wiarę w dodruk :)

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 11, 2016, 02:49:03 pm »
Parę tanich Gigantów i Bugsa za 1.5 kupiłem, więc może nie generalizujmy. I kontakt z nimi jest ok.
Ale rzeczywiście - 550 zł za Kingdome Come to ich pokręciło.

Offline vision2001

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:09:35 pm »
Ale rzeczywiście - 550 zł za Kingdome Come to ich pokręciło.
Rzeczywiście. Coś drogo. Ja za sprzedaż swojego dostałem tylko 3 stówki...
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:31:58 pm »
Też drogo - ja bym za tyle nie kupił. :) Ale Nick Jackolson pisał, że swoje KC też chyba gdzieś za około 300 zł sprzedał.

Offline vision2001

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 11, 2016, 11:34:13 pm »
Też drogo - ja bym za tyle nie kupił. :smile: 
Ja też. Bo za taką cenę (czy nawet niższą) to sobie Absoluta zafundowałem :)
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 12, 2016, 11:09:01 am »
Akurat HQ duuuużo lepsza niż Flash i Gothtopia. Nawet niż Flashpoint, chociaż w tym przypadku trudno porównywać, bo to dwie historię o zupełnie innym ciężarze gatunkowym, stworzone w zupełnie innym celu. HQ to dla mnie szczyt jeśli chodzi o hedonistyczną rozrywkę. Bawiłem się lepiej niż przy Deadpoolu.

No właśnie - a ja wybierałem między tymi dwoma albumami i kierując się większą sympatią do Flasha źle trafiłem. Jakbym wiedział w maju, że HQ jest w stylu Deadpoola, to może bym się na nią skusił.

Offline Itachi

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:39:37 pm »
Stwierdzenie, że HQ jest dużo lepsza od Flasha jest moim zdaniem porównaniem chybionym. Harley nadaje na całkowicie innej częstotliwości, dystansując zarazem Deadpoola z Marvel Now o lata świetlne z innej galaktyki. Ale pozostając w klimacie DC, Flash jest bardzo dobrą pozycją, dla fanów serialu w szczególności, chociaż po latach posuchy pierwszy solowy komiks w Barrym wypada naprawdę okazale. Wypowiedziałem się o nim w odpowiednim wątku, więc nie będę się teraz powtarzał. Ale obok Batmana Snydera/ Capullo to jeden z najlepszych tomów wydanych przez Egmont.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:46:13 pm »
Ja jestem fanem serialu o Flashu (choć 2 sezon był słaby). Ale i tak początek Flasha z N52 mi niezbyt podszedł. I też już pisałem dlaczego, więc nie będę się powtarzał.

Offline Itachi

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:48:41 pm »
Ale o jakim początku piszesz? Pierwszy zbiorczy tom Flasha nie serwuje nam jego genezy od nowa (po raz kolejny niczym Batmana) tylko startuje już z normalną historią.

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 12, 2016, 08:57:11 pm »
Napisałem w temacie o Flashu co myślę o tym komiksie.

Offline Itachi

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #44 dnia: Lipiec 12, 2016, 09:02:11 pm »
No faktycznie, kilka postów hipotetycznych i jeden w miarę merytoryczny, w którym napisałeś że nic się nie działo, a wcześniej wymieniłeś, że działo się całkiem sporo...

 

anything