trawa

Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 172093 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chch

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:53:17 pm »
I tak - producent se ustalił cenę jaką chciał,
Przecież o to właśnie chodzi, i tłumaczy Ci to kilka osób, że producent - wydawnictwo - nie ustala sobie ceny jaką chce, nie bierze jej z kosmosu, tylko kalkuluje koszty własne.
EGMONCIE - DZIĘKUJĘ i proszę o:
- KOLEJNE WYDANIE ŻiCSMcK Z POPRAWIONYMI MATERIAŁAMI GRAFICZNYMI (SZCZEGÓLNIE W 7. I 12. ROZDZIALE), PEŁNĄ WERSJĄ "OSTATNIEJ PODRÓŻY DO DAWSON, PIERWSZĄ DZIESIĘCIOCENTÓWKĄ I SKARBEM HOLENDRA.
- A small Killing i DC Universe by Alan Moore

Mikel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 07, 2016, 07:10:18 am »
Wszystko spoko, ale forma Bazyl ma znaczenie.
Powiedzieć komiks zapowiada się fajnie, jednak cena zaporowa jak dla mnie brzmi troche inaczej niż kupiłbym, ale cena za jedną stronę za wysoka, konkurencja ma niższy przelicznik nie opłaca się, brzmi troche inaczej a mniej więcej o tym samym mowa.
Twoje argumenty, cóż chcesz komiksy w PL, ale wsparcie rodzimych wydawnictw jakos masz w pompce, sorki a H. nie jest wydawnictwem rodzimym, generalnie to korpo nastawione na zysk, do puki jest kasa to cos robią w danym kierunku, jak tylko beda pod kreską to sie zwiną. Bez sentymentów, w sumie to chyba nawet w PL WKKM nie jest drukowana, mogę się mylić. Takie SL, O., czy nawet E. sa to lokalne firmy, które się wspiera portfelem, Taki Dredd mam maly naklad, ale otwarcie wydawca mówi tyle i tyle drukujemy, koszty takie i takie, chce taka czy taką okladke, decydujcie, ok macie uwagi, wysluchamy was. Inicjatywa fani dla fanów.
Co do cen w sumie tez jak bylo przy wiecznym patrzysz na jeden wycinek, bo drugi tom kosztuje okladkowo 100 a ma pare stron tylko, to ze seria w sumie poniżej 200 jest to juz nie widzisz. Sorki nikt o zdrowych zmyslach nie kalkulowal by tom I 180, drugi 60, trzeci 80 licząc ilosc stron, bo nikt by nie kupił pierwszego.
Pomyśl nad forma i treścią postów, do głupich osób nie należysz, czasem nawet merytorycznie piszesz, czasem można z Toba podyskutować ale caly obraz rozmywasz narzekaniem

Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:10:10 am »
Ogólnie nie udzielam się na forum zbyt często, ale czytam je bardzo regularnie i podpisuję się pod apelem Pokia - dajcie już spokój z tym 8azylem - przekonanego nie przekonacie - jego filozofia nie odpowiada prawie nikomu na tym forum i czytać się już go nie da, a reszta traci czas i energię na wytykanie jego oczywistych braków w ogólnym podejściu do tematyki komiksu jako medium. Rozwiązań jest kilka: ban (tak, czytałem już argumenty, aby tego nie robić), usuwanie nic nie znaczących postów (droga przez mękę dla moderatorów) lub dalsze trwanie w obecnym stanie (i zapewne odpływ kilku ludzi z forum poprzez osiągnięcie max levelu irytacji nic nie znaczącymi wpisami). Przy okazji tego posta jeszcze kilka słów do głównego zainteresowanego
@ 8azyliszek
Jeżeli cena przeszkadza Ci tak często w Twoim hobby to proponuję zmień hobby - jeżeli ktoś się czymś interesuje to nigdy nie ma przeszkód, których pokonać nie można
Marvel i DC - też taki byłem kiedyś (no było jeszcze Image) - naprawdę są inne gatunki i warto dać im szansę - Twoje życie może okazać się ciekawsze po lekturze niektórych pozycji
Można raz czy drugi zwrócić uwagę na coś, co Ci przeszkadza, a nie w kółko o tym nawijać - naukowo określa się to jako paranoję (chociaż w Twoim przypadku to bardziej schizofremia maniakalno-depresyjna) - bez obrazy
Przepraszam za przydługi post, ale do jasnej ch.....y ile można - szanuj zdanie innych, bo nie jesteś drogi krewny smoka alfą i omegą we wszystkim, a już na pewno nie w kwestii komiksów...


Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:22:38 am »
A teraz z innej beczki, bo po to wszedłem dzisiaj na forum...
Od jakiegoś czasu marzy mi się coś takiego, jak stały program lojalnościowy dla osób kupujących komiksy (i np. fantastykę), który faktycznie byłby opłacalny. W tej chwili chyba wszyscy wiemy, jak to wygląda - tu jest 1% więcej, a tu w tym tygodniu 3 za 2, a tam blikiem jest taniej, itp.
Może uda się zebrać grupę osób (10, 20, 100??) która robi regularne zakupy i dalibyśmy radę dogadać się z którymś z dyskontów lub sklepów internetowych i wywalczyć co nieco dla siebie (stały rabat na poziomie 38-40%, darmowe wysyłki lub jakieś inne "cuda, wianki", które pozwoliłyby nam robić zakupy w jednym miejscu i oszczędzać czas np. na czytanie komiksów oraz dać nieco wytchnienia naszym portfelom...). Może jeżeli księgarnie nie będą zainteresowane to uderzyć bezpośrednio do wydawców. Jasne, że ewentualnej pracy jest dużo, aby w ciekawy sposób przedstawić naszą "ofertę", ale może jest wola w narodzie i warto się za takie coś zabrać. Wcześniej badałem temat w kilku miejscach i wstępne zainteresowanie księgarni/dyskontów jest - pytanie tylko, czy znajdzie się jakaś grupa osób czymś takim zainteresowana?

Offline peta18

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:42:21 am »
@wasilmw ja ogolnie jestem zainteresowany, kupuje komiksy co miesiac zbiorczo dla 2-4, w porywach 5 osob.
Z ktorymi dyskontami wstepnie rozmawiales?
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 07, 2016, 08:54:03 am »
Najkonkretniej z nieprzeczytane, próbowałem też w Gildii (tam chyba w zeszłym roku, ale wytłumaczono mi, że ich polityka sprzedażowa nie przewiduje czegoś takiego - może, jakby były konkrety inaczej podeszliby do tematu). Starałem się też kiedyś wybadać temat na bonito (jak ceny były jeszcze konkurencyjne) i tam z kolei wstępnie odpisali, że mają już taki program, ale są otwarci jeżeli chodzi o jego modyfikacje - wtedy zabrakło konkretów, ale jeżeli się pojawią, to kto wie...
Ja pochodzę z małej miejscowości i moi koledzy komiksiarze ze względów finansowych się wycofali na przestrzeni lat z drukowanych egzemplarzy, dlatego liczę, że na forum znajdzie się trochę szersze grono i będziemy mogli zrobić jakiś zarys programu lojalnościowego i tym samym przekonać któregoś z rynkowych graczy...

Mikel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:06:18 am »
@ up
Ja bym proponował jak co mniejsze księgarnie specjalistyczne, np taki fantastyczne światy - dobre rabaty i promocje,
Choć za bardzo nie łapię jak by takie zakupy miały wyglądać, ok zamówienia grupą, ale z drugiej strony jak z wysyłką, jedna osoba odbiera i rozsyła czy sklep dzieli?
Jak dodatkowa wysyłka to rabaty koszty wysyłki zjedzą, sklepy mają swoje umowy na wysyłkę ustalone i powiedzmy przy jakiś zamówieniach mogą te koszty pominąć, średnio 200-250 PLN, czyli średni miesięczny pakiet jak u mnie, więc zazwyczaj mam darmowe wysyłki, zatem kwestie rabatów jak w moim przypadku.

Offline peta18

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:31:04 am »
dlatego liczę, że na forum znajdzie się trochę szersze grono i będziemy mogli zrobić jakiś zarys programu lojalnościowego i tym samym przekonać któregoś z rynkowych graczy...
Co miesiac w nieprzeczytane.pl zostawiam kupe forsy :) Jakis program lojalnosciowy chetnie bym przytulil z tego sklepu, moze byc w postaci kodow rabatowych, albo w przypisany do konta. Np. dodatkowy % lub darmowa  wysylka do kazdego zakupu po zalogowaniu.
Buk, Hodor i Dziczyzna

Offline 8azyliszek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:51:54 am »
@ 8azyliszek
Jeżeli cena przeszkadza Ci tak często w Twoim hobby to proponuję zmień hobby - jeżeli ktoś się czymś interesuje to nigdy nie ma przeszkód, których pokonać nie można
Marvel i DC - też taki byłem kiedyś (no było jeszcze Image) - naprawdę są inne gatunki i warto dać im szansę - Twoje życie może okazać się ciekawsze po lekturze niektórych pozycji
Można raz czy drugi zwrócić uwagę na coś, co Ci przeszkadza, a nie w kółko o tym nawijać - naukowo określa się to jako paranoję (chociaż w Twoim przypadku to bardziej schizofremia maniakalno-depresyjna) - bez obrazy
Przepraszam za przydługi post, ale do jasnej ch.....y ile można - szanuj zdanie innych, bo nie jesteś drogi krewny smoka alfą i omegą we wszystkim, a już na pewno nie w kwestii komiksów...

- Nie zmienię. Jest też trochę pozycji w słusznych cenach.
- Nie ma innych gatunków :D  :razz:
- Jestem  :lol:

Ja pochodzę z małej miejscowości i moi koledzy komiksiarze ze względów finansowych się wycofali na przestrzeni lat z drukowanych egzemplarzy

No właśnie. Trzeba ciągle walczyć o jak najniższe ceny.

Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 07, 2016, 09:59:42 am »
@Mikel
Ja też z reguły kwalifikuję się na darmową wysyłkę, jak już robię zamówienie (i to niezależnie gdzie), także stałe rabaty mnie bardziej interesują. Myślę, że kwestia minimalnej kwoty zamówienia przez jakąś grupę osób i wtedy stały rabat na poziomie x, przy zamówieniu za wyższą kwotę rabat na poziomie x+1% itd. - jakieś widełki i wtedy miałoby to sens - członkowie takiej grupy zakupowej korzystaliby przy większych zamówieniach pozostałych i w ogóle mogłoby to na przejrzystych zasadach funkcjonować - jakich to temat do ustalenia. Co do wysyłek to myślałem o wysyłce dla każdego indywidualnie - nikt przecież nie będzie tego przepakowywała i rozsyłał po Polsce... chyba, że kilka osób z jednego miasta wyrazi taką chęć to wtedy na pewno nie będzie problemu z przesłaniem jednej paczki do nich i niech dzielą i rządzą w swoim gronie :smile:
@peta18
Też najwięcej gotówki zostawiam na np, ale również sporo na gildii - tutaj mają duży wybór niszowych wydawnictw komiksowych i niezależnych, czego brak w dyskontach i dodatkowo wzbogacają społeczeństwo, prowadząc mega fajny i pomocny portal komiksowy.

Właściwie chodzi mi o dwie rzeczy, które chciałbym "ugrać" na takim podejściu do sprawy: zamówienia u jednego dostawcy (czas) i gwarancja najniższej ceny (PLNy). Myślę, że najmniejsza "grupa" z jaką moglibyśmy spróbować to 10 osób - każda kolejna będzie oczywiście działać na nasza korzyść. Jeżeli internet powie nie, to można jeszcze spróbować w stacjonarnych sklepach specjalistycznych (ja mieszkam w okolicach Poznania i bywam czasem w KiKu - kwestia tylko obliczenia, do ilu mogliby zejść z ceną dla takich kolekcjonerów kupujących non-stop... zawsze mogę przy okazji zagadać, ale potrzebne mi są w miarę konkretne deklaracje). Sam plan, jakby to miało wyglądać mógłbym przez weekend przygotować i przedstawić swoją koncepcję do dyskusji na forum... chyba, że są chętni do tego to zapraszam :smile: na razie luźno rzuciłem temat i widzę, że jakaś wola w narodzie jest :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 07, 2016, 10:06:02 am »
Podobnie jak któryś z przedmówców uważam pomysł za mało realny/opłacalny jeśli te 10 osób mieszkałoby ponad 10 km od siebie

Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:00:57 pm »
Podobnie jak któryś z przedmówców uważam pomysł za mało realny/opłacalny jeśli te 10 osób mieszkałoby ponad 10 km od siebie

Nie bardzo rozumiem, czemu odległość ma znaczenie. Na razie nie przesądzaliśmy, że paczka miałaby iść do jednej osoby. Sam raczej się skłaniam ku temu, aby paczki były rozsyłane bezpośrednio do zainteresowanych przez księgarnię/sklep tak jak do tej pory (jeżeli z danego miasta/wioski znajdzie się kilka osób, którym będzie można wysłać wszystko w jednej paczce to tylko plus dla dostawcy i dla nas argument, żeby jednak w takie coś wejść). Ugrać możemy dzięki regularnym zakupom za dużą kwotę u jednego dostawcy (które może przy okazji, ale nie musi, zaoszczędzić na kosztach wysyłki - za to ma stały przychód co miesiąc i może podzielić się 1-3% zysku w zamian za lojalność i duże zakupy określonej grupy). Chyba, że marża dyskontów to 1-3% (w co wątpię) to wtedy uderzać do wydawców - może nam sprzedadzą drożej niż dyskontom, a i tak będzie taniej dla Nas - wszyscy happy (oprócz dyskontów :) ).

Offline NuoLab

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 07, 2016, 12:31:32 pm »
Ugrać możemy dzięki regularnym zakupom za dużą kwotę u jednego dostawcy (które może przy okazji, ale nie musi, zaoszczędzić na kosztach wysyłki - za to ma stały przychód co miesiąc i może podzielić się 1-3% zysku w zamian za lojalność i duże zakupy określonej grupy).

To znaczy, że ta grupa zobowiązywałaby w ramach swoistego abonamentu do comiesięcznego zakupu określonej liczby komiksów bądź wydania określonej sumy u danego dostawcy  a w zamian za to dostawca gwarantowałby, że cena będzie najniższa na rynku ?
Średni interes dla każdej ze stron.

Offline wasilmw

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 07, 2016, 01:40:25 pm »
@NuoLab
Średni dlaczego, bo nie bardzo rozumiem... Prosiłbym o rozwinięcie, bo ja to widzę tak:
Ty płacisz mniej za komiksy.
Dostawca ma stałą sprzedaż na poziomie wyższym niż dotychczas, osłabia konkurencję i chociaż sprzedaje taniej to sprzedaje więcej, dlatego może liczyć na wyższy zysk i lepszą pozycję negocjacyjną w kontaktach z wydawcą.
I tak to mniej więcej zakładam, że ustalamy jakieś minimum zakupowe w danym miesiącu (wiadomo, że różne ilości komiksów wychodzą w danych miesiącach, ale jakieś minimum kwoty do wydania można określić).

Offline isteklistek

Odp: Różne gadki zewsząd 3
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 07, 2016, 02:12:31 pm »
Pomysł może i dobry, ale przede wszystkim ktoś, kto ma duże dochody nie będzie się bawił w takie rabaty dla małych kwot, które mogą napływać lub nie napływać. Jeżeli chcesz ugrać dodatkowy rabat ze sklepem, to trzeba by podpisać jakąś umowę gwarantowaną na określoną sumę i czas np. co miesiąc minimum kilka tysięcy przez okres minimum rok. Sklep też musi coś za tym zyskać. To jest warunek minimum, a już będzie ciężko bo nie wiadomo, czy inne sklepy nie będą mieć lepszych spontanicznych rabatów, lepszej oferty, czy innych niespodzianek. Przywiązanie klienta do sklepu jest fajne dla sklepu, gorzej dla klienta.