Autor Wątek: Różne gadki zewsząd 3  (Przeczytany 176246 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Odp: Watchmen
« Odpowiedź #1245 dnia: Listopad 17, 2017, 03:29:52 pm »
Możliwe. Nie mogę patrzeć na kadry w tym komiksie dłużej niż 3 sekundy

Offline gobender

Odp: Odp: Watchmen
« Odpowiedź #1246 dnia: Listopad 17, 2017, 04:28:47 pm »
Ile razy zamierzasz jeszcze ogłaszać, ze nie lubisz tego komiksu?  :roll: Pomijam juz kwestię masochizmu czytania wątków o komiksach, których się nie trawi.

Offline Blacksad

Odp: Odp: Watchmen
« Odpowiedź #1247 dnia: Listopad 17, 2017, 04:37:21 pm »
Ale byłyby jaja, gdyby jeden ze scenarzystów "Casablanki", Howard E. Koch, powiedział w 1955 roku: "Ten koleś, Philip Epstein chciał, żeby Ilsa odleciała z Victorem, ja miałem pomysł, żeby została z Rickiem. Nakręć końcówkę jeszcze raz, Michael! ". I już nie ma kultowego "początku pięknej przyjaźni". A potem Julius Epstein w 1980 mówi: "Ej, mój brat i Howard  nie mieli racji, to zawsze był film o miłości Ricka i kapitana Renault, zmieńmy końcowy tekst na "Louis, może teraz pójdziemy do mnie, kudłaty prosiaczku?".
I trzypokoleniowa rodzina nagle rozmawia o tym samym klasycznym filmie, a konkluzje mają rozbieżne totalnie.
Nie mam nic przeciwko ingerencjom twórców w swoje wcześniejsze dzieła (vide sześć chyba wersji "Blade Runnera). "Poprawiony" Incal , Star Wars czy Watchmeni niech sobie będą i żyją, ale pod warunkiem dostępności oryginałów.
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 04:43:54 pm wysłana przez Blacksad »
Chrzań się, Smirnov

Offline donTomaszek

Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1248 dnia: Listopad 22, 2017, 05:26:53 pm »
Zgadzam się z wincklerem odnośnie osoby Małgorzaty Chudziak. Ta pani nie nadaje się do pisania wstępów, raz że robi to strasznie chaotycznie i pobieżnie, a dwa nie wyjaśnia zdarzeń poprzedzających Rebirtha. Do tego raz używa słów po polsku raz po angielsku (żółty-yellow) co mnie dodatkowo irytuje, i ukazuje całkowitą przypadkowość. Wiedza tej pani wynika z internetu, bo na moje oko kompletnie nie czuje bluesa.
To nie jest przypadkiem ta "pani" co wiecznie hashtaguje i (slabo) heheszkuje w najwiekszych komiksowych grupach na FB?
Strasznie irytujaca laska.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Prometeusz

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1249 dnia: Listopad 22, 2017, 06:58:49 pm »
Małgorzata Chudziak prowadzi świetne prelekcje, a do tego jest zabawna i sympatyczna.
Nie wiem o co Ci chodzi donTomaszek :smile:

Offline Nawimar

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1250 dnia: Listopad 22, 2017, 07:02:31 pm »
No właśnie również jestem zaskoczony tego typu ocenami w sytuacji gdy ma się wrażenie, że akurat ta osoba wie o czym mówi i ma za sobą co najmniej dobre rozpoznanie oferty DC Comics.

szulig

  • Gość
Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1251 dnia: Listopad 22, 2017, 07:09:36 pm »
No właśnie również jestem zaskoczony tego typu ocenami w sytuacji gdy ma się wrażenie, że akurat ta osoba wie o czym mówi i ma za sobą co najmniej dobre rozpoznanie oferty DC Comics.

Posiadanie wiedzy a jej wyłożenie, przelanie na papier to juz inna sprawa

Offline 79ers

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1252 dnia: Listopad 22, 2017, 07:36:16 pm »
Półka komiksowa użytkownika egzaltowana, bo prawdopodobnie o tej pani mowa, również zróżnicowana - moja opinia również na plus.

Offline Antari

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1253 dnia: Listopad 22, 2017, 07:43:35 pm »
A to nie jest przypadkiem ta Pani?

https://www.youtube.com/channel/UC463x5qhKzgW7NpL9E0aXlg/videos

Szczerze mówiąc też za nią nie przepadam. Kolejna polska youtubowa celebrytka dla której bardziej liczy się autopromocja niż zarażanie naszą pasją nowych owieczek. Clickbaitowe materiały i ta pseudointelektualna, pseudocyniczna dziecinna otoczka, której nie cierpię. Przekonanie o własnej nieomylności. Ta Pani niestety powiela wszystkie błędy jakie robią inni polscy celebryci komiksowi jak Oskar Rogowski czy ichabod. Trochę smutne, że tacy ludzie później kształtują polską tożsamość komiksową. Można mieć sporą wiedzę, ale trzeba umieć wyciągać z niej odpowiednie wnioski i umieć je odpowiednio zaprezentować.

Offline 79ers

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1254 dnia: Listopad 22, 2017, 07:48:05 pm »
Tak sądzę że tak. Wobec coraz liczniejszej grupy potłuczonych komiksowych zajączków na YT i tak nie wypada najgorzej. Co do wspomnianych celebrytów ichabod irytuje mnie znacznie bardziej.

Offline Zamorano

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1255 dnia: Listopad 26, 2017, 08:44:16 pm »
Półka komiksowa użytkownika egzaltowana, bo prawdopodobnie o tej pani mowa, również zróżnicowana - moja opinia również na plus.

Serio? Z grup fejsbukowych i jej profilu kojarzę Ją jako taką właśnie "wyznawczynie" geekowskiej mody. Tzn. bardzo mocno siedzi w komiksie superbohaterskim zeszytowym i jego różnych wariantach wydań. Do tego cosplay, gadżety takie rzeczy. Bardzo entuzjastycznie podchodzi do tych wszystkich eventów, restartów, odrodzeń i tak dalej. Wyszukuje newsy i zna się na tym dość dokładnie. Do tej Comic Conowej estetyki czuje mięte. Eventy, serie etc. Tu jest kompetentna i z mega gorącym sercem. Taka apostołka kultury geekowskiej.  Inne nieco wrażenie odniosłem, gdy wyjeżdżamy z tej bańki franczyzowo - superbohaterskiej do miłości i "znaniu się" na komiksie "w ogóle". Poza amerykańskie franczyzy superbohaterskie głównie. W tym sensie, że na tych grupach potrafiła napisać że Corto pierwszy raz czytała/ oglądała i raczej w porządku literacko, ale kreska Pratta wg. niej niedobra. Albo, że "Skalp" przeciętny i w ogóle nic specjalnego. Z takim przytupem, że dumna iż "Skalpu" nie ceni i tak dalej. Albo nie bardzo kuma, choć twierdzi że kuma, tego całego oburzu na wprowadzenie Strażników do DC Uniwersum ("nie widzieliście jak wyszło ale oceniacie"). I wtedy mam osobiście ekstremalny WTF :wink: Jest raczej "dzieckiem" swoich czasów to jest podejścia franczyzowego/ eventowego do komiksów niż autorskiego (szkoda, że to pokolenie się tak zamyka na resztę komiksowa; sporo tracą IMVHO). Czuje mięte do tych wszystkich "przemysłowych" pomysłów na komiks. Eventów, franczyz etc. Szkoda, że za tym nie idzie ciekawość / "czucie" np. komiksu europejskiego czy autorskiego skoro jest właśnie komiksową "opinionistką" w polskim fandomie. To jest bardziej klimat Comic Conów niż festiwalu w Angouleme. Ale takie to pokolenie chyba. Skoro sięgnęła jednak po tego Pratta to jakaś ciekawość jednak jest. Nie musi się na tym segmencie "znać", skoro na razie tego nie czuje. Odbieram ją dużo, dużo lepiej niż ichabodów (za którego kanałem nie przepadam; dla mnie to niesamowite że można kompletnie się na tym nie znać; mieć ledwie kilka albumów jak wynikało z pierwszych materiałów z Mrówą i chwilę później mieć youtubowe parcie na szkło żeby objaśniać światu komiksowe medium :wink: , zanim się zdobędzie ogarnięcie w temacie). Choć przy okazji tych Watchmenów miałem z nią lajtową raczej, ale jednak pyskówkę na jednej grupie. W sumie jest całkiem ok w tym swoim działaniu. Widać, że kocha te DCowe i Marvelowe tematy. Jest ok.
« Ostatnia zmiana: Listopad 27, 2017, 12:11:51 am wysłana przez Zamorano »
Łowco. Idziesz, jak zawsze, po krawędzi. Nieunikniony jest dzień , w którym popełnisz błąd."
BLADE RUNNER
http://www.kamil78.dami.pl/books.htm

Offline sum41

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1256 dnia: Listopad 26, 2017, 08:52:51 pm »
Niestety masa młodych wierzy we wszystko co mówi Oskar i Ichabod jednak nie zawsze mają rację o czym czasem napiszę im w komentarzu i już kilka razy miałem rację a ostatnio w sprawie starej numeracji, jednak Oskar nagrał filmik o tym iż się mylił więc pro psy  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline buczanova

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1257 dnia: Listopad 27, 2017, 07:41:30 am »
Albo nie bardzo kuma, choć twierdzi że kuma, tego całego oburzu na wprowadzenie Strażników do DC Uniwersum ("nie widzieliście jak wyszło ale oceniacie").


Ale tutaj ma totalnie racje.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Nawimar

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1258 dnia: Listopad 27, 2017, 08:09:29 am »
Zamorano: "Bardzo entuzjastycznie podchodzi do tych wszystkich eventów, restartów, odrodzeń i tak dalej."
 
To ja tylko dodam, że na dwóch prelekcjach dotyczących "Odrodzenia", które miałem okazje odsłuchać na żywo (notabene profesjonalnie przygotowanych) nie dostrzegłem przesadnego entuzjazmu. Mało tego; większość jej ocen dotychczas przeczytanych przeze mnie tytułów (w tym zwłaszcza obu seri poświęconych Supermanowi) okazała się uzasadniona.

Offline LucasCorso

Odp: Odp: Green Lantern Corps
« Odpowiedź #1259 dnia: Listopad 27, 2017, 08:50:23 am »
Moim zdaniem Zamorano po prostu pomylił pasję i sposób ekspresji z entuzjazmem odnośnie omawianych eventów czy faktów.

Z wypowiedzi Małgorzaty po prostu przebija młodzieńczy entuzjazm i miłość do komiksów, natomiast jej opinie uważam za wyważone i profesjonalne.

Oczywiście mogę mówić jedynie o opiniach wyrażonych werbalnie, gdyż nie kupuję komiksów DC Egmontu...
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...