Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303052 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -gościu-

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #825 dnia: Maj 20, 2018, 05:14:28 pm »
Wszyscy rzygają już Batmanem a oni dorzucają kolejne i to raczej średnie. :lol:


Tak, na pewno nie jest tak, że Batman wciąż najlepiej się sprzedaje i dlatego wydają go najwięcej. Przecież oni nie mają pojęcia jak i co wydawać, nawet nie wiedzą, że trzeba patrzeć na wyniki sprzedaży. Sam nie wiem jak przez tyle lat utrzymali się na rynku...

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #826 dnia: Maj 20, 2018, 05:53:35 pm »
A ja wszystko, i co to zmienia? Nic, bo cudowna kolekcja blokuje.
Jakoś WKKM i SBM nie blokuje Klasyki Marvela. Głupie tłumaczenie i tyle  :smile:

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #827 dnia: Maj 20, 2018, 06:04:37 pm »
Sam pisałeś, Marvel się sprzedaję, jak widać w każdej ilości. DC nie, wiec nie pchają więcej. Bez kolekcji byłoby więcej miejsca na rynku.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #828 dnia: Maj 20, 2018, 06:22:50 pm »
DC nie, wiec nie pchają więcej. Bez kolekcji byłoby więcej miejsca na rynku.
Zgadza się ale np bez Klasyki Marvela też  :smile:

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #829 dnia: Maj 20, 2018, 07:12:26 pm »
Co ma Klasyka Marvela do wydawania DC przez Egmont? Sam Kołodziejczak powiedział, że na rynku jest wystarczająca ilość DC w postaci Deluxe, kolekcji i Odrodzenia, więc logicznym faktem jest, że jak nie będzie jednego z nich (a kolekcja ma szanse na skończenie się niedługo) to mogą pojawić się inne tytuły z DC. Nie powiedział, że mogą się pojawić jeżeli będzie mniej Marvela, Star Warsów, czy komiksu europejskiego, ale dał przykład kolekcji, A Ty wyskakujesz z dupy z klasyką Marvela.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #830 dnia: Maj 20, 2018, 11:06:46 pm »
A Ty wyskakujesz z dupy z klasyką Marvela.
Bo jakby np nie było Klasyki Marvela to DC Deluxe schodziłoby lepiej. Wydają więcej tego co im lepiej schodzi.
Skończy się WKKDC to dowalą więcej Marveli  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #831 dnia: Maj 21, 2018, 07:24:47 am »
Bo jakby np nie było Klasyki Marvela to DC Deluxe schodziłoby lepiej. Wydają więcej tego co im lepiej schodzi.
Skończy się WKKDC to dowalą więcej Marveli  :biggrin:
Wcale bym się nie zdziwił. Dlatego twierdzę że DC sprzedaje się słabiej. Może nie jest aż tak źle, bo wychodzą serię z Odrodzenia, ale dwa lata temu poza wtedy New52 wychodził DC Deluxe, Superman/Batman, JLA, Gotham Central, Hex, który jako jedyny się z tego ostał i którego chyba tylko jak kupuje i kilku fanów. I kolekcja też była, teraz mamy tylko Odrodzenie, kolekcje i Batman w DC Deluxe (tak wiem są też inne tytuły, pisze to z premedytacją). I co gorsza nie ma nowych z Odrodzenia, a uzasadnienie dlaczego powinny być wydane teraz napisałem powyżej. W porównaniu do Marvel Now, gdzie były co chwila restarty serii to w Odrodzeniu tego nie ma (poza kilkoma przypadkami Superman i Liga Sprawiedliwości), tu idzie cały czas ciąg dalszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 10:41:40 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #832 dnia: Maj 21, 2018, 08:22:39 am »
Oj dajcie już spokój.
Ja też byłem rozczarowany, że nie dostaliśmy więcej z DC ale skoro się gorzej sprzedaje to nie ma co mieć pretensji do Egmontu czy TK.
Podjęli kilka kiepskich decyzji (WW i Catwoman w Deluxie) ale przecież nie mogli przewidzieć jak kiepsko się to sprzeda - poza tym wybrali bardzo dobre tytuły, które po sukcesie filmu o WW powinny mieć branie (też jestem zaskoczony, że WW się nie sprzedaja, a DD idzie jak świeże bułeczki).
Poza tym myślę, że tu zamiast narzekać należy im podziękować, że wydadzą to do końca bo inny wydawca mógłby anulować WW po pierwszym tomie i Kotkę po drugim. Egmont wydaje to do końca przez co też nie mogą ryzokować z innymi, niepewnymi tytułami. A teraz pewnie wszystko poza Batmanem jest niepewne (bo Batman się zawsze sprzeda, a WW pokazuje, że inna seria niekoniecznie nawet jeśli jest świetna) więc wydają Batmany (chociaż w sumie na 6 Deluxów w roku 3 to inne pozycje więc, gadanie że tylko Batman to przesada).
Już kiedyś TK mówił, że musi się patrzeć realnie na to czy seria się sprzeda by utrzymać wydawnictwo  (pamiętacie TM-Semic? w ostatnim okresie wydawali dużo kiepskich serii, które sprzedawały się coraz gorzej i wydawnictwo padło). Przecież kiedy Deluxy poza Batmana sie słabiej sprzedają to logiczne, że nie doda nowych pozycji tylko poczeka do przyszłego roku.

Ja się cieszę, że dokończą WW i z niecierpliwością czekam na Kryzys (a i Batman Świt Mrocznego księżyca mi się podobał więc jestem zadowolony z tegorocznych Deluxów).
Może za rok będzie lepiej.
« Ostatnia zmiana: Maj 21, 2018, 10:09:02 am wysłana przez Maragast »

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #833 dnia: Maj 22, 2018, 02:38:52 pm »
Znalazłem na reddicie ciekawe badanie popularności Rebirth. Jeśli Egmont nie wyda wszystkiego przynajmniej z dwóch pierwszych kolorów, to uznam ich działalność za szkodę na rzecz DC. Może podeślijcie TK tę listę, bo wydaje się być zagubiony.

EDIT: Marzy mi się wydanie wszystkiego, a najbardziej chyba Blue Beetle.


JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #834 dnia: Maj 22, 2018, 02:46:20 pm »
U nas taka lista mogłaby wyglądać całkiem inaczej. Batman na pewno wyżej  :smile:

EDIT: Marzy mi się wydanie wszystkiego, a najbardziej chyba Blue Beetle.
Pomarzyć można  :smile:

Mi Titans najbardziej brakuje.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #835 dnia: Maj 22, 2018, 03:24:56 pm »
Mi Titans najbardziej brakuje.
Z nimi to powinni wystartować teraz. Jak to było? Jak się będziecie kupować i się będzie sprzedawać, to będzie więcej serii. Zatem skoro nie ma więcej serii, to się nie sprzedaje, bo ludzie kupują Marvela, bo tam są nowe serię (to już mogli tego Black Vortex wydać kompletnego, a nie ściemniają że nie ma miejsca).

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #836 dnia: Maj 22, 2018, 05:46:23 pm »
Jak ktoś zauważył u nas zupełnie inaczej wygląda kwestia popularności poszczególnych tytułów - najlepiej sprzedają się pozycje z Batmanem.
Ponadto jest jeszcze inna kwestia, o której TK wspomniał chyba w Łodzi: są takie pozycje (sztampowe w DC), które po prostu musi wydać bo ma takie wytyczne od wydawnictwa (stąd słaba Liga musiała zostać wydana - tu TK nie ma nic do gadania bo to najbardziej sztampowa seria z DC). Więc tylko część serii z oferty Egmontu TK mógł wybrać do wydania.

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #837 dnia: Maj 22, 2018, 07:58:55 pm »
Ta lista pod względem jakości jest totalnie niemiarodajna. Idealnym przykładem jest "Deathstroke", który ma fabułę dosłownie jak z "Mody na Sukces" równie słaby jest "New Super-Man", a Hal z Korpusem czy "Action Comics" wyprzedzają te serie znacząco.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline wonaps

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #838 dnia: Maj 22, 2018, 08:06:10 pm »
to sonda internetowa. Wedle sond internetowych to w Polsce Korwin rządzi od 10lat;D
Pod uwagę można brać tylko i wyłącznie poziom sprzedaży poszczególnych tytułów reszta to spekulacje;)

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #839 dnia: Maj 22, 2018, 08:32:01 pm »
Tylko, że jak będziemy patrzeć na wyniki sprzedażowe to wyjdzie na to, że "Kapitan Ameryka" jest lepszy niż "12 Gniewnych Ludzi". Sonda internetowa jest chyba jednak bardziej miarodajnym źródłem na co może wskazywać obecność mniej znanych tytułów nad tymi bardziej znanymi. To wogóle ciekawe zagadnienie, jak by się to przełożyło na rynek w Polsce. Na ile polski czytelnik komiksowy świadomie potrafi odróżnić zły komiks od dobrego a na ile czyta patrząc na znaczek na okładce.