Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303016 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #660 dnia: Grudzień 13, 2017, 09:36:58 am »
DC Rebirth jest znakomite. Mówię to u wydaniu Egmontu. Przyznam, że nawet zhejcone JLA w Rebirth prezentuje się - moim zdaniem - wybornie. Oczywiście jak na DC, jak na superhero, itp.
Graficznie w ogóle Rebirth przeskakuje N52, każda, nawet drugoplanowa seria ma świetny szkic i bardzo dobre kolory. Wiadomo, gradienty superbarwne, kompozycje statuetkowe, scenariusze ramotkowe, więc osoba nie zaznajomiona z dziedziną komiksu jaką jest superhero raczej wybuchnie śmiechem, ale w swojej kategorii - rewelacja. Zwłaszcza, że czytam egzemplarze z merlina, kupione za 15 złotych. Doskonała relacja ceny do zabawy. Fanem DC nie byłem, ale Rebirth wchodzi gładko niczym Selina do skarbca Wayne'a.

Polecam zwłaszcza tym, którzy wracają do komiksów od czasów TM-Semic.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #661 dnia: Grudzień 13, 2017, 09:51:25 am »
@jeanvanhamme
Taka uwaga my tu z Janem spieramy się o JLA (Amerykańską Ligę Sprawiedliwości) z Odrodzenia. Ty ma wrażenie, że mówisz o JL (Lidzię Sprawiedliwości), która już u nas w październiku.

I żeby nie było. Janku uważam, że Egmont powinien na obecną chwilę rozważać dołożenie tylko 3 serii z Odrodzenia: Tytanów (uzasadniałem wcześniej), JLA (pomimo, że średniak, to lepiej się czyta o JL) oraz Super Sons (raz że seria jest jedną z lepszych, czerpiąca dużo z klasyki DC (ostatnio chociażby w kwestii super pets), dwa świetne uzupełnienie Superman oraz Nastoletnich Tytanów, trzy przeznaczona też dla młodszego czytelnika, lekka, luźna, dowcipna, ale do tej pory mamy też tylko jeden TPB)

Edit: Zapomniałem o Batgirl and the Birds of Prey, bo Barabra zasługuje choć na jedną serię u nas (choć ta z New52 lepsza).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 13, 2017, 10:36:06 am wysłana przez mkolek81 »

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #662 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:10:52 am »
@mkolek81, oczywiście, mój wpis nie miał nic wspólnego z Waszą dyskusją. Po prostu jestem zdumiony ile frajdy sprawia mi Rebirth. To jak powrót do domu na Święta.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #663 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:21:52 am »
Odrodzenie to jest ten klimat o serwował nam Tm-Semic w latach 90. Jeśli ktoś czytał wtedy i teraz wrócił do komiksów, to się bardzo szybko odnajdzie. Z tym się zgadzam w 100%. Zresztą w założeniach to takie miało być. A co do mojej uwagi odnośnie Ligi to napisałeś "JLA w Rebirth", tylko że tej serii jeszcze nie otrzymaliśmy (takie małe sprostowanie).

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #664 dnia: Grudzień 13, 2017, 10:41:35 am »
A co Egmont zrobi, to wiadomo pójdzie po najmniejszej linii oporu patrząc jak dokonywał wyborów z Marvel Now.
Linii najmniejszego oporu!!

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #665 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:17:17 am »
Nie. Jedynie co powiedział to, że będzie więcej Lobo, co nie oznacza z góry serii JLA
Tomasz S. pisał o Lobo z Rebirth  :smile: TK powiedział "Będzie Lobo" Plan Rebirth już zapewne dawno ułożony na 2018 (albo dalej) więc by się tak z tym Lobo nie wypuszczali gdyby miało go nie być  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #666 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:27:34 am »
Tomasz S. pisał o Lobo z Rebirth  :smile: TK powiedział "Będzie Lobo" Plan Rebirth już zapewne dawno ułożony na 2018 (albo dalej) więc by się tak z tym Lobo nie wypuszczali gdyby miało go nie być  :smile:
A to przepraszam, ale pana Tomasza S. nie widziałem wypowiedzi. I nie wiem czemu zakładasz, że Egmont mówi tylko o Lobo z Rebirth.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #667 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:34:14 am »
Dobra nie ma się co spierać. Jak wyjdzie JLA to mi kupisz pierwszy tom a jak nie wyjdzie to ja Ci nie kupię  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #668 dnia: Grudzień 13, 2017, 11:43:34 am »
Jak wyjdzie JLA to mi kupisz pierwszy tom a jak nie wyjdzie to ja Ci nie kupię  :biggrin:
To żeby był wilk syty i owca cała to może, niech każdy kupi sobie.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #669 dnia: Grudzień 13, 2017, 01:30:32 pm »
DC Rebirth jest znakomite. Mówię to u wydaniu Egmontu. Przyznam, że nawet zhejcone JLA w Rebirth prezentuje się - moim zdaniem - wybornie. Oczywiście jak na DC, jak na superhero, itp.
Graficznie w ogóle Rebirth przeskakuje N52, każda, nawet drugoplanowa seria ma świetny szkic i bardzo dobre kolory. Wiadomo, gradienty superbarwne, kompozycje statuetkowe, scenariusze ramotkowe, więc osoba nie zaznajomiona z dziedziną komiksu jaką jest superhero raczej wybuchnie śmiechem, ale w swojej kategorii - rewelacja. Zwłaszcza, że czytam egzemplarze z merlina, kupione za 15 złotych. Doskonała relacja ceny do zabawy. Fanem DC nie byłem, ale Rebirth wchodzi gładko niczym Selina do skarbca Wayne'a.

Polecam zwłaszcza tym, którzy wracają do komiksów od czasów TM-Semic.
Cóż, lepiej bym w sumie tego nie napisał. Praktycznie wszystkie tytuły z Odrodzenia, które przeczytałem dały mi frajdę z lekturę.  Właśnie frajdę, bo jedne tomy były lepsze, drugie gorsze pod względem scenariusza, ale praktycznie wszystkie się dobrze czytało. Wyjątek to Liga Sprawiedliwości, tu się nie mogę z Tobą zgodzić- to było straszne...natężenie kosmicznych głupotek, brak fajnych relacji między bohaterami...no po prostu nawet przyzwoite rysunki Daniela nie zdołały uratować tego komiksu w moich oczach. Bardzo średni był również pierwszy tom Batmana Kinga, no ale daleko mu do ,,poziomu'' Ligi. ;) Jako czytelnik Tm- Semiców dawno temu mogę tak samo powiedzieć, że powrót po latach do tak masowego kupowania superhero od DC bardzo udany.

W sensie frajdy z lektury danych tomów(liczę tu również te z drogi do odrodzenia)podzieliłbym je tak(w skali 1- 5 gwiazdek, gdzie wiadomo czym mniej gwiazdek to gorzej, ale do 3 gwiazdek to dalej przyjemne czytadło dla mnie):

*****
Lois i Clark
Superman
Action Comics
Detective Comics
Wonder Woman
Nightwing

****

Green Arrow
Flash
Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni
Aquaman
Noc ludzi potworów

***

Nastoletni Tytani

**
Ostatnie dni Supermana
Batman(nie licząc Ligi, która ekhm nie ma ,,konkurencji''w byciu złym komiksem, to ten to największe rozczarowanie, ale może dalej się rozkręci i będzie ciekawiej)

*
Liga Sprawiedliwości

Nie czytałem:
All Star Batman - nie jestem wielkim miłośnikiem Batmana, więc dwa tytuły o nim mi wystarczą, ten odpadł bo jest najbardziej na uboczu wydarzeń(nie łączy się z tego co wiem prawie wcale z innymi batmanowymi tytułami)
Suicide Squad - eee jakoś do mnie idea takiego zespołu nie przemawia no i...patrz opis przy Harley;)
Harley Quinn - nie lubię postaci, nie lubię tego typu humoru

Jak widać mało przeżyłem rozczarowań, więc czekam na drugie tomy poszczególnych serii  i mam nadzieję na jakieś nowy tytuły. JLA wydaje mi się pewniakiem(Batman+ stary Lobo). Poza tym liczę na Tytanów i Super Sons. :)
Fan ,,majtek na głowie''. :D

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #670 dnia: Grudzień 24, 2017, 03:21:46 pm »
Są już zapowiedziane tomy z Metalu  :smile:

Dark Nights: Metal
https://www.amazon.com/Dark-Nights-Metal-Scott-Snyder/dp/1401277322/

Dark Days: The Road to Metal
https://www.amazon.com/Dark-Days-Metal-Scott-Snyder/dp/1401278191/

Dark Nights: Metal: The Resistance

The Resistance https://www.amazon.com/Dark-Nights-Resistance-Joshua-Williamson/dp/1401282989/

Dark Nights: Metal: The Nightmare Batmen
https://www.amazon.com/Dark-Nights-Nightmare-Peter-Tomasi/dp/1401277373/

U nas pewnie też te 4 tomy dostaniemy  :smile:

Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #671 dnia: Grudzień 24, 2017, 09:05:10 pm »
Może w jednym omnibusie  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #672 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:23:12 am »
Nie ma po co w omnibusie wydawać tak przeciętnej historii.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #673 dnia: Grudzień 25, 2017, 12:08:22 pm »
Może w jednym omnibusie  :biggrin:

Pewnie kiedyś będzie. Ale najpierw poczekają żeby skasować ludzi za te 4 osobno :) Jak zawsze.


Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #674 dnia: Grudzień 25, 2017, 11:28:12 pm »
W omnibusie od Egmontu  :biggrin:
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?