trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303013 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #435 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:19:40 pm »
Z ciekawości: a jak treść "SS"? Coś w miarę sensownego?
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #436 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:40:49 pm »
Zakupiłem Supcia- w srebrnej wersji, a jakże :) - i teraz się zastanawiam... przyda się przed tym tomem przeczytać "Lois&Clark"? Czy spokojnie mogę ruszać z lekturą?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #437 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:57:33 pm »
Moim zdaniem przyda się przeczytać. Nawet bardzo.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #438 dnia: Wrzesień 13, 2017, 11:07:04 pm »
Zakupiłem Supcia- w srebrnej wersji, a jakże :smile: - i teraz się zastanawiam... przyda się przed tym tomem przeczytać "Lois&Clark"? Czy spokojnie mogę ruszać z lekturą?

Jako, że ja  jeszcze przed lekturą Supka z Odrodzenia(Syn Supermana),aż przyjdzie paczka(jakoś za tydzień) to nie powiem czy lektura bez ,,Lois i Clark'' ma sens(chociaż zapewne jest tam wszystko wyjaśnione co i jak w tym pierwszym zeszycie Superman Rebirth). Jednak mimo wszystko,  po prostu polecam lekturę ,, Lois i Clark'' bo uważam, że jest wart zakupu i przeczytania. :smile:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2017, 11:22:56 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #439 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:16:42 am »
Z ciekawości: a jak treść "SS"? Coś w miarę sensownego?

Płytka naparzanka z rysunkami Lee.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #440 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:28:32 am »
z rysunkami Lee.
nie tylko z rysunkami Lee

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #441 dnia: Wrzesień 14, 2017, 09:39:17 am »
I nie tylko płytka naparzanka  :smile: Są też fajne shorty.

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #442 dnia: Wrzesień 14, 2017, 11:05:26 am »
Płytka naparzanka z rysunkami Lee.

Są też fajne shorty.

Dobra. Namówiliście mnie.  :lol:

"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #443 dnia: Wrzesień 14, 2017, 11:51:14 am »
@mkolek81 i @JanT: Panowie to jak stare małżeństwo sobie wtórują :D Nie jest to poziom Visiona Kinga. Nie ukrywam, że ciekawi mnie tylko z uwagi na rysunki Lee, których w pierwszym tomie nie brakuje.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #444 dnia: Wrzesień 14, 2017, 12:30:55 pm »
@mkolek81 i @JanT: Panowie to jak stare małżeństwo sobie wtórują :biggrin: Nie jest to poziom Visiona Kinga. Nie ukrywam, że ciekawi mnie tylko z uwagi na rysunki Lee, których w pierwszym tomie nie brakuje.
Oj widzę że zazdrościć, bo tobie nikt nie wtóruje odnośnie ciągłego pisania o komiksach w OHC. Ja rozumiem można jarać się rysunkami Jima Lee też tak miałem, ale to co teraz ten pan robi nie umywa się do tego co pokazywał podczas rysowania X-menów, Batmanów (Hush + Batman&Robin) czy Wild CATSów itd. To już obecnie lepiej wypada Fabok, który ma bardzo podobny styl rysowania i jeśli dobrze pamiętam to w tym tomie też będą jego ilustracje (chyba w jednej z dodatkowych historii).

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #445 dnia: Wrzesień 14, 2017, 05:15:18 pm »
Każdy ma swój gust i swoje powody dla których kupuje. Jak tak mocno Cię gryzie Lee to możesz na festiwalu przy podpisywaniu komiksu mu powiedzieć, że wyrosłeś ze stylu jaki prezentuje i że generalnie słabo tworzy.

Podejrzewam, że większość na festiwalu będzie podpisywała właśnie ten numer SS z Rebirth. Hmm ciekawe czemu Egmont w aktualnościach wyszczególnił wizualnie ten tom aż w 3 miejscach? Pewnie z uwagi na Faboka, który się udzielił w tym tomie na kilku stronach.

http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/aktualnosci/art,589,klub-swiata-komiksu-na-28-mfkig.html

Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:27:58 pm »
W zeszłym tygodniu trafiłem w Empiku na cztery tomy DC Rebirth. Wahałem się czy od razu nie wziąć któregoś z nich, ale z racji tego, że jestem totalnym laikiem w kwestii komiksów, postanowiłem trochę "doczytać" na ten temat. Przejrzałem cały niniejszy wątek oraz kilka innych stron, ale nadal mam pewne wątpliwości.

1. Rozumiem, że od września do grudnia wydanych zostanie 16 tytułów i każdy z nich będzie początkiem nowej serii. Czy można w takim wypadku kupować dowolne tomy w ramach jednej serii (np. 1, 3, 7) czy też trzeba brać wszystkie od początku, bo każdy nowy tom będzie kontynuacją wydarzeń z poprzedniego?

2. Czy oprócz innej okładki (biała/srebrna) będzie jeszcze jakaś różnica między wydaniem dostępnym w kioskach, a tym przeznaczonym wyłącznie dla Empiku?

3. Znalazłem wzmianki o jakimś magazynie związanym z DC Rebirth, który ma się niby pojawić na początku października. Ktoś wie coś więcej jak to będzie wyglądać?

4. Jak już wspomniałem, komiksami interesuje się dopiero od niedawna - na razie posiadam jedynie dwa pierwsze tomy z kolekcji WKKDC i kilkanaście z SBM. Warto w takim przypadku zainteresować się jakąś serią z DC Rebirth czy też lepiej skupić się na powiększaniu kolekcji SBM?
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:37:05 pm »
1. Nie znam wszystkich serii które ukażą się w ramach Rebirth w Polsce, ale w tych czytanych przeze mnie (np. Batman, Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni, Superman) występują nawiązania do wcześniejszych tomów, więc najlepiej brać od początku.

2. Nie, różnica jest tylko w kolorze okładki.


3. Tu masz informacje o magazynie: http://moviesroom.pl/popkultura/komiksy/16618-czasopismo-promujace-dc-odrodzenie-od-1-pazdziernika-w-kioskach. W skrócie, w środku znajdziesz pojedyncze zeszyty z komiksów które ukażą się w Polsce w ramach Rebirth, plus artykuł i plakat.


4. Trudno powiedzieć, według mnie zależy to głównie od Ciebie. WKKDC i SBM prezentuje zamnkięte historie, tymczasem Rebirth prezentuje dłuższe, kilkutomowe (a może nawet kilkunasto) historie. Jeśli polubiłeś jakąś postać z uniwersum DC czytając różne tomy WKKDC to śmiało sięgaj po serie z Rebirth.  :smile:
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Garf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 18, 2017, 05:43:11 pm »
2. Nie, różnica jest tylko w kolorze okładki.

I w cenie :smile: - w Empiku prawie zawsze będzie za cenę okładkową, w księgarniach internetowych bez problemu znajdziesz rabaty po 30%.

I jeszcze:
1. Rozumiem, że od września do grudnia wydanych zostanie 16 tytułów i każdy z nich będzie początkiem nowej serii. Czy można w takim wypadku kupować dowolne tomy w ramach jednej serii (np. 1, 3, 7) czy też trzeba brać wszystkie od początku, bo każdy nowy tom będzie kontynuacją wydarzeń z poprzedniego?


15 tomów będzie początkami nowych serii. 16 to crossover "Night of the Monster Men".

2. Czy oprócz innej okładki (biała/srebrna) będzie jeszcze jakaś różnica między wydaniem dostępnym w kioskach, a tym przeznaczonym wyłącznie dla Empiku?

Białe wydanie nie będzie dostępne w kioskach, tylko w księgarniach stacjonarnych i internetowych.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 18, 2017, 06:12:18 pm »
1. Rozumiem, że od września do grudnia wydanych zostanie 16 tytułów i każdy z nich będzie początkiem nowej serii. Czy można w takim wypadku kupować dowolne tomy w ramach jednej serii (np. 1, 3, 7) czy też trzeba brać wszystkie od początku, bo każdy nowy tom będzie kontynuacją wydarzeń z poprzedniego?
Ja polecę na początek takie serie
Batman: Detective Comics
 Superman: Action Comics
Superman
 Aquaman
 Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni
 Wonder Woman
Czytaj od pierwszych tomów. Z tym wybiórczym czytaniem tomów to jest różnie. Na razie taka opcja odpada.

 

anything