trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306304 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline amsterdream

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 21, 2017, 10:53:11 am »
Wszystkie są pisane w taki sposób żeby można było w nie wejść bez znajomości N52. Najbardziej niezależne są komiksy z Supermanem i Wonder Woman - wyrzucają do kosza wszystko co wydarzyło się w N52.

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 21, 2017, 11:03:57 am »
Najbardziej mogłyby zainteresować mnie te serie, które nie mają odwołań do całego uniwersum i tych "świetnych" wydarzeń dotyczących całego wszechświata! Raczej kameralne historie, opowiadające o losach jednego bohatera, bez "kosmosu". Próbowałem znaleźć taką serię w NEW52, bardzo przypadło mi do gustu Batwoman Elegy (choć to chyba akurat jeszcze sprzed N52?) - kapitalny komiks.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 21, 2017, 11:23:55 am »
Dla mnie Egmont mógłby to wydawać jak Star Wars Komiks :smile:
I 8 tomów na miesiąc  :biggrin:

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 21, 2017, 03:02:38 pm »
@ JanT -  :badgrin: Jestem za, a nawet przeciw- mieszkanie sprzedam, do Bydgoszczy będę jeździł mieszkać, ale kupować  byndzie trzeba...

PS - Czy Scarecrow [par-donnes moi, dr.Crane] pojawia się w DCRbth?

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 22, 2017, 11:24:36 pm »
Czy może ktoś powiedzieć coś konkretnego na temat poziomu solowego Batmana z Rebirth? Warto w to wchodzić? W tym temacie na temat tej serii wypowiedział się jedynie Kelen z "nie zachwyca".

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #260 dnia: Maj 22, 2017, 11:28:47 pm »
Egzaltowana z DC Maniakiem zjechali wszystkie trzy serie o Batmanie na Leszku. Dla mnie ok - odpadnie przynajmniej na razie jeden wydatek. Jakby co, to najwyżej potem się uzupełni.

Offline mack3

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #261 dnia: Maj 23, 2017, 12:39:01 am »
Amerykańskie recenzje też raczej nie urywają tyłka (bo kilka przejrzałem)... Piszą, że seria dość przeciętna. Jedyne, co w niej dobre to "momenty". Choć ponoć w 3 tpb jest wyraźna poprawa...

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #262 dnia: Maj 29, 2017, 08:21:19 am »
http://dcmaniak.blogspot.com/2017/05/dc-odrodzenie-od-egmontu-co-warto-czytac.html
Ciekawa rozpiska wszystkich zapowiedzianych egmontowych tytułów z DC Rebirth wraz z polecankami. Polecam przeczytać przed decyzją o zakupie poszczególnych tomów.

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #263 dnia: Maj 29, 2017, 10:14:32 am »
@UP
"Nigdy nie byłem fanem Człowieka ze Stali"

Eeeeeeee... To ja wolę się kierować swoim gustem. Na początek wezmę oczywiście oba Supermany i w ogóle pewnie całą resztę żeby spróbować czy dobre. Zostawię wszystkie trzy Batmany, SS i Aquamana, choć może na DC pójdę po polskich recenzjach.

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #264 dnia: Maj 29, 2017, 10:18:47 am »
Jak już cytujesz to może nie wyrywaj zdań z kontekstu.
"Nigdy nie byłem fanem Człowieka ze Stali i dopiero ten run zmienił ten stan rzeczy".

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #265 dnia: Maj 29, 2017, 10:32:49 am »
No właśnie - dopiero od tego runu. A przecież Superman jest super od bardzo dawna. To chyba oczywiste.  :) Zostanę przy swoim guście i metodzie poznawania czy dany komiks jest dobry, przez przeczytanie go - poza tymi Batmanami i SS bo wiadomo z góry że jest takie sobie. :D

Offline SawiK

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #266 dnia: Maj 29, 2017, 10:37:47 am »
Superman, Aquaman, Nightwing i WW to pewniaki. GL, AC, DC, SS druga porcja i reszta jak bedzie kasa i nie bedzie nic lepszego to reszte chwyce, njlepiej na dobrej promocji.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #267 dnia: Maj 29, 2017, 10:40:41 am »
Zostanę przy swoim guście i metodzie poznawania czy dany komiks jest dobry, przez przeczytanie go - poza tymi Batmanami i SS bo wiadomo z góry że jest takie sobie. :biggrin:
co ty nie powiesz, to jakaś nowość z twoje strony
Ale i tak dalej będę polecał komiksy przed ich przeczytaniem.

a  Aquamana jest super

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #268 dnia: Maj 29, 2017, 12:30:15 pm »
Wszystko co wyjdzie z DC Rebirth zakupię. Przynajmniej pierwsze numery. Co dalej to zobaczę. Zależnie od jakości, no i wiadomo od budżetu :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #269 dnia: Czerwiec 05, 2017, 02:59:44 pm »
W sumie  to przy okazji Rebirth dopiero wejdę ponownie we współczesne komiksy od DC(do tej pory tylko kolekcja i dwa kryzysy - na nieskończonych ziemiach i Flashpoint czyli poza FP rzeczy starsze). Nowe DC to już za dużo do nadrabiania(budżet na przyjemności nie jest z gumy).

Zahaczę o końcówkę Nowego DC, bo w ramach mojej  własnej  ,,Drogi do Odrodzenia'' zakupię dwa tomy  ,,Wiecznego Batmana i Robina'' oraz ,,Wojnę robinów''.

Potem wiadomo dwa tomy z Supkiem(Lois i Clark wydaje się o wiele ciekawszą propozycją, no ale mogę i poczytać o ostatnich dniach tego Supermana z Nowego DC) no i samo ,,Odrodzenie'' w ramach Dc Deluxe.

Co do tytułów z Odrodzenia  to:

Na 100% TAK:
Superman, Action Comics- dwa tytuły z Supkiem obowiązkowo. Pierwszy tytuł to ponoć  jedna z najlepszych serii Rebirth, a drugi pisany przez Jurgensa ma trafiać do ludzi lubiących styl opowieści z Supermanem z lat 90 czyli do mnie powinien przemówić. :wink:
Liga Sprawiedliwości - praktycznie wszyscy  uważają ją za najgorszą serię w całym Rebirth. W tym wypadku sam chcę się przekonać jak to jest z tym tytułem, najwyżej kolejnego tomu już nie kupię. 
Flash - Flasha z Nowego DC sobie podaruję, ale spróbuję czy mi podejdzie ten.
Detective Comics - ciekawy drużynowy skład.
Nightwing - jak za samym Batmanem nie przepadam aż tak zbytnio, tak chętnie poczytam solowe przygody Dicka.
Aquaman
- pierwszy tom, co dalej to się zobaczy.
Wonder Woman - jw.
Hal Jordan i Korpus Zieloncyh Latranii - jw.
Batman - mam wątpliwości, ale niech będzie.
Batmanowy event-  ponoć tak złe, że aż dobre. :wink:

50/50(jeszcze nie wiem):

Green Arrow
Teen Titans

Raczej nie:
All- Star Batman - coś z Batkiem trzeba odrzucić, więc chyba padnie na ten tytuł, który  jest chyba najbardziej samodzielnym bat tytułem( w sensie żadnych powiązań z innymi komiksami, wydarzeniami w uniwersum. jeżeli się mylę to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu)

Na 100% NIE:
Suicide Squad, Harley Quinn - totalnie nie moje klimaty, nie czuję potrzeby by się bardziej zapoznawać z tymi bohaterami.

Nie ma co ukrywać, że gdyby Egmont wpadł na szalony pomysł wydawania tylu tytułów co miesiąc w twardej oprawie to moja lista na TAK byłaby dużo skromniejsza.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2017, 03:02:54 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D