trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303007 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #690 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:46:01 am »
Nie wiem jak wygląda wydanie zbiorcze od Egmontu, ale jeżeli jest 3 z 7, to nie tak źle jeszcze. Najważniejsze, że jest nr 4.

Offline PowerBob

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #691 dnia: Styczeń 07, 2018, 08:56:28 pm »
Która seria Rebirth jest według Was lepsza: Superman czy Action Comics? Chcę jedną z nich zbierać, na dwie nie starczy mi funduszy. Która jest bardziej obyczajowa i ma mniej walk?

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #692 dnia: Styczeń 08, 2018, 08:29:41 am »
Obie są całkiem niezłe ale zdecydowanie lepszy jest Superman. Pasuje też do Twojego opisu czyli mniej akcji, więcej dialogów. Action Comics to taki akcyjniak w starym stylu. Niektórych wzruszyła jego "szczerość" do tego stopnia, że nawet uważają ją za lepszą od solowej serii z eSem ale dla mnie AC przegrywa bez cienia wątpliwości.

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #693 dnia: Styczeń 08, 2018, 12:46:02 pm »

Nie czytałem:
All Star Batman - nie jestem wielkim miłośnikiem Batmana, więc dwa tytuły o nim mi wystarczą, ten odpadł bo jest najbardziej na uboczu wydarzeń(nie łączy się z tego co wiem prawie wcale z innymi batmanowymi tytułami)
Suicide Squad - eee jakoś do mnie idea takiego zespołu nie przemawia no i...patrz opis przy Harley;)
Harley Quinn - nie lubię postaci, nie lubię tego typu humoru


Widać, że mamy podobne gusta, bo też nie za bardzo Batmana lubię, HQ i SS, ale jako że SS było w pierwszym rzucie, to kupiłem i to w srebrnej okładce. Miło się zaskoczyłem, nie wiem czemu, myślałem, że jest powiązany z Batmanem Kinga i wypełni dziurę w środku komiksu, ale nie. To zupełnie inna historia, prosta jak cep, ale - o dziwo - przyjemna.
Natomiast do komiksów, których nie ogarniam należy Flash. Specjalnie na potrzeby Rebirth odświeżyłem wszystkie kryzysy, Flashpoint i niby wszystko z Flashem pojąłem, a jednak po odpaleniu Flash #1 z Rebirth nadal mam wrażenie, że fabuła Flasha od lat kręci się wokół wymiotów, które ktoś próbuje powstrzymać swoimi wymiotami i przez to robi się co raz więcej wymiotów, więc dodawane są wymioty prostujące, ale one tworzą paradoksy wymiotowe i nikt nie widzi, że to zwyczajny rzyg.

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #694 dnia: Styczeń 08, 2018, 03:53:18 pm »
Aż tak??? Kurczę, a ja włąśnie się zastanawiałem, czy Flashowi nie dac szansy...

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #695 dnia: Styczeń 08, 2018, 04:04:48 pm »
Są też i dobre opinie o nim więc możesz dać. Dla mnie mocne 7  :smile:

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #696 dnia: Styczeń 09, 2018, 09:11:09 am »
Wiadomix, nie chcę nikogo sugerować, ale serio DC cannot into time travel

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #697 dnia: Styczeń 23, 2018, 02:59:10 pm »
Batman Detective Comics #934-949

Bardzo przyjemna lektura. Taki nie do końca odmóżdżający akcyjniak z bat-rodziną. Sporo miejsca poświęcono relacjom między członkami drużyny, kreacje niektórych z nich zaskakujące np. Clayface. W tych zeszytach, które czytałem nie odnalazłem jakiegoś znacznego spadku poziomu - jest równo. Komiks czytało mi się równie przyjemnie co Batmana Toma Kinga. Może nawet przyjemniej z uwagi na świetne rysunki w toku całego tomu. Widać tutaj profesjonalizm i brak zielonego światła na odwalanie pospolitej fuszerki jak w obecnym Marvelu. Spadek formy następuje jedynie w zeszytach odpowiedzialnych za Night of the Monster Men (totalna kaszana moim zdaniem do natychmiastowego pominięcia przy ponownym czytaniu, zarówno fabularnie jak i wizualnie). Wracając jednak do Detective Comics - warto także zwrócić uwagę na sceny akcji w tych zeszytach i ich częstotliwość. Moim zdaniem wyważono je kapitalnie. Nie ma tu tego "nabuzowania trykotami" jak w co drugiej pozycji Marvela, każda walka nie jest toczona w obronie patetycznych wartości czy gatunku ludzkiego. Sceny te są użyte dla ukazania określonej relacji między postaciami lub otwarcia jakiegoś fabularnego przekrętu.

W toku lektury jedna rzecz zwróciła moją uwagę. W tym komiksie jest zaskakująco mało postaci Batmana. Cała uwaga jest skupiona na członkach drużyny (głównie są to Batwoman oraz Red Robin i Spoiler). Zaskakująco dużo miejsca poświęcono rozwojowi postaci Batwoman, co pod koniec trochę zaczęło mi już przeszkadzać, bo jej wątek wydaje się dość nudny i pisany pod rozwleczenie fabuły na te kilka więcej zeszytów niż było zamierzone. Myślę, że dość dobrze oddaje tę sytuację okładka wydania zbiorczego Deluxe, gdzie Batman jest tylko skromnym cieniem Kobiety-Nietoperza. Początkowo nie rozumiałem tego zabiegu ale po lekturze przyszło oświecenie  :lol:

Fajnie się złożyło, że parę dni temu zapowiedziano drugi zbiorczy Deluxe z Detective Comics zbierający zeszyty #950-962. Czy ktoś z was już czytał i może pochwalić się swoją opinią? Seria trzyma poziom czy jest gorzej i nie warto inwestować pieniędzy? 

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #698 dnia: Luty 06, 2018, 03:57:42 pm »
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2018, 04:01:05 pm wysłana przez JanT »

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #699 dnia: Luty 06, 2018, 05:12:10 pm »
Dam tutaj https://dcmaniak.blogspot.com/2018/02/dc-ink-i-dc-zoom-nowe-imprinty-w.html

W to mógłby Egmont wejść  :smile:

Czy ja wiem. I tak ostatnim czasy trykoty są jakby bardziej dziecinne niż kiedyś :(
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #700 dnia: Luty 06, 2018, 05:57:37 pm »
Egmont to mógłby wydać w końcu Titans (najlepiej od Titans Hunt).

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #701 dnia: Luty 06, 2018, 06:22:22 pm »
Egmont to mógłby wydać w końcu Titans (najlepiej od Titans Hunt).
Z Teen Titans będzie spora przerwa (bo się Egmont z tym pospieszył  :smile: ) to może za to.

Offline Garf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #702 dnia: Luty 06, 2018, 08:07:25 pm »
Co do "Teen Titans", to fajnie się zapowiadają ci z DC Ink - rysownik jest fanem drużyny od oryginalnego serialu animowanego (moim zdaniem jedynego słusznego :) ) i od jakiegoś czasu wrzuca na Insta grafiki z bohaterami. Styl i podejście bardzo mi się podobają.

https://www.cbr.com/casual-teen-titans-gabriel-picolo/
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #703 dnia: Luty 10, 2018, 09:39:35 am »
Czy ja wiem. I tak ostatnim czasy trykoty są jakby bardziej dziecinne niż kiedyś :sad:

Bo takie kiedyś były i wracają do korzeni a super logiczne i poważne komiksy to trochę nuda;/
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #704 dnia: Luty 21, 2018, 11:12:58 am »
My tu ciągle piszemy aby Egmont wydał Super Sons, a to będzie bardzo krótka seria.
https://www.cbr.com/dc-super-sons-canceled/?utm_source=CBR-FB-P&utm_medium=Social-Distribution&view=list

 

anything