Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303230 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #675 dnia: Grudzień 26, 2017, 04:38:35 pm »
Na Bonito znalazłem już lutowe pozycje: Aquaman, Liga Sprawiedliwości oraz Action Comics. Co ciekawe, w sprzedaży mają być dopiero pod koniec miesiąca (21.02.), a nie jak do tej pory zaraz na początku. Nie ma natomiast jeszcze tomów styczniowych (chyba, że źle szukałem).
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline OokamiG

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #676 dnia: Grudzień 26, 2017, 05:16:32 pm »
W lutym całe superhero Egmontu wychodzi pod koniec miesiąca.

Offline nori

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #677 dnia: Grudzień 28, 2017, 09:43:48 pm »
Małe podsumowanie Odrodzenia:













Niestety, u mnie większość jeszcze na kupce wstydu, ale walczę. ;)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #678 dnia: Grudzień 29, 2017, 02:08:08 pm »
Ja nie mam tylko Harley Queen.

Offline nori

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #679 dnia: Grudzień 29, 2017, 04:22:41 pm »
Tak, Egmont w tym temacie szaleje. Boje się już decyzji, z których serii trzeba będzie rezygnować, a jest jeszcze Marvel Now, który prywatnie u mnie nieco w komiksowym światku przegrywa.

Na bloga wrzuciłem listę tytułów, proszę bardzo, oto co wyszło w tym temacie:

Uniwersum DC Odrodzenie (magazyn)
Uniwersum DC Odrodzenie Dc Deluxe

Droga do Odrodzenia: Superman: Lois & Clark
Droga do Odrodzenia: Ostatnie dni Supermana

Superman Tom 1: Syn Supermana (Superman 1-6, Superman: Rebirth)
Superman Action Comics Tom 1: Ścieżka zagłady (Action Comics 957-962)
Batman Tom 1: Jestem Gotham (Batman: Rebirth 1, Batman 1-6)
All Star Batman Tom 1: Mój największy wróg (All Star Batman 1-5)
Batman Detective Comics Tom 1: Powstanie Batmanów (Batman Detective Comics 934-940)
Nightwing Tom 1: Lepszy niż Batman (Nightwing: Rebirth 1 Nightwing 1-4, 7-8)
Noc ludzi potworów (Batman 7-8, Nightwing 5-6, Batman Detective Comics 941-942)
Suicide Squad Tom 1: Czarne więzienie (Suicide Squad: Rebirth 1, Suicide Squad 1-4)
Harley Quinn Tom 1: Umrzeć ze śmiechem (Harley Quinn 1-7)
Liga Sprawiedliwości Tom 1: Maszyny zagłady (Justice League: Rebirth, Justice League 1-5)
Wonder Woman Tom 1: Kłamstwa (Wonder Woman: Rebirth 1, Wonder Woman 1, 3, 5, 7, 9, 11)
Flash Tom 1: Piorun uderza dwa razy (The Flash: Rebirth 1, The Flash 1-8)
Aquaman Tom 1: Utonięcie (Aquaman: Rebirth 1, Aquaman 1-6)
Green Arrow Tom 1: Śmierć i życie Oliviera Queena (Green Arrow: Rebirth 1, Green Arrow 1-5)
Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni Tom 1: Prawo Sinestro (Hal Jordan and The Green Lantern Corps: Rebirth, HJaTGLC 1-7)
Nastoletni Tytani Tom 1: Damian wie lepiej (Teen Titans 1-5, Teen Titans: Rebirth 1)

Czyli w sumie jeden marny magazyn, wstęp w ramach DC Deluxe, dwa tomy Drogi do odrodzenia, oba z Supkiem, jeden Crossover i pierwsze tomy aż 15 serii.

Jest co czytać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 29, 2017, 08:03:36 pm wysłana przez nori »
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Feldkurat

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #680 dnia: Grudzień 29, 2017, 07:43:16 pm »
Małe podsumowanie Odrodzenia:

Niestety, u mnie większość jeszcze na kupce wstydu, ale walczę. :wink:


boszszsz... jak to ładnie wygląda. Nienawidzę cię :P uruchomiłeś mój nerw zbieracza, coś co całkiem skutecznie ostatnio udawało mi się tłumić. Plan mam taki, żeby kupować z 5 serii spośród wydawanych, ale teraz muszę walczyć, ale ze sobą, żeby nie brać wszystkiego  :sad:

Offline nori

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #681 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:01:00 pm »
Oj, w pełni rozumiem, sam walczyłem, ale w końcu stwierdziłem, że jedynki biorę wszystkie. Co dalej, zobaczy się po przeczytaniu. Oby tylko to przeczytanie nie zrobiło się wtedy, gdy będzie już po parę tomów... ;)
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #682 dnia: Grudzień 29, 2017, 08:37:41 pm »
Ja nie mam tylko Harley Queen.

Strasznie mnie korci żeby napisać: Ja mam tylko Harley Quinn,
ale to nie byłaby prawda. Wziąłem jeszcze WW.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Nafciarz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #683 dnia: Grudzień 30, 2017, 03:32:34 pm »
Ja odpuscilem sobie kilka serii ze wzgledu na finanse. Jednak nie ma sensu pakowac sie az tak w to nowe DC biorac pod uwage ile swietnych komikow wychodzi z Image lub Vertigo. Nie mam zamiaru kupowac Ligi, WW, HQ, Green Lantern i SS. Po pierwszych tomach mocno zastanawiam sie nad dalszym kupowaniem Green Arrow i Nightwinga.

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #684 dnia: Grudzień 30, 2017, 07:10:33 pm »
Z tego co wymieniłeś to zostawiłbym jedynie przygody Green Lanternów, bo dalej mają fajny, przygodowy klimat, a resztę spokojnie olał. Nightwing od momentu przenosin do Bludhaven robi się cienki, a Green Arrow to już w ogóle padaka.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline nori

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #685 dnia: Grudzień 30, 2017, 07:32:15 pm »
O! Akurat Łucznik coraz bardziej zdobywa moje serce, natomiast do Latarników coś nie mogę się przekonać... Archie, mówisz, żeby dać szansę?
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #686 dnia: Grudzień 30, 2017, 09:48:29 pm »
Jak do trzeciego tomu włacznie nie przypasuje to zostaw czytanie. Pierwszy tom to jest rozruch, później śledzimy przygody Hala, Kyle'a, Guya i Johna na tle kosmosu oraz innych Latarnii, ciekawy jest watek sojuszu z Sinestro Corps. W porównaniu do tytułów z Marvela i DC obecnie wydawanych ta seria jest ok. Nie będzie tu jakiegoś top poziomu, ale nie oszukujmy się w Now i Rebirth nic nie ma. Solidny, przygodowy komiks.


A do do GA to lepiej męczyć Egmont o wydanie runu Lemire w Deluxe. Fabularnie to jeden s najlepszych tytułów od DC z ostatnich lat.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2017, 09:53:59 pm wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #687 dnia: Grudzień 31, 2017, 02:01:56 pm »
W ciągu ostatniego tygodnia zrobiłem sobie powtórkę z całości HQ Nowe DC + pierwszy tom Odrodzenia i
pomimo pewnych obaw "odrodzona" Harley nie obniża lotów i trzyma dotychczasowy solidny poziom rozrywki (o dziwo nie przeszkadza nawet zafundowana jeszcze w szóstym tomie N.DC w pełni korporacyjna, "filmowa" zmiana wizerunku).
Oprócz tego wszystkiego co serwowano do tej pory czyli bezpretensjonalnej rozwałki, mniej czy bardziej, ale jednak na ogół czerstwych żartów i puszczania oka w ramach udawanych kontrowersji obyczajowych w "Odrodzeniu" doszła jeszcze historia prawie kryminalna (choć rzecz jasna również co nieco pojechana) i to całkiem dobrze robi konwencji. Dzięki temu tom jest troszkę (naprawdę troszkę) mniej absurdalny a do tego pojawia się nieco inny klimat. W efekcie jak nie lubię komiksów robionych na modłę kreskówkową tak tutaj nie przeszkadza mi żaden nawet najbardziej nieprawdopodobny i absurdalny numer. Dodając do tego pewien gościnny występ (za to lubię serie poboczne - coś co w "mainstream" jest normą i nie robi żadnego wrażenia tutaj urasta do rangi wydarzenia) nową odsłonę przygód wybielonej świruski czyta się całkiem przyjemnie. Porównanie w ramach nowej linii mam wyłącznie z Cud Kobitką, ale zdecydowanie bardziej wolę taką radosną jazdę po bandzie niż "poprawną warsztatowo" lecz wysiloną i niezbyt oryginalną "podręcznikową" fabułę. Co prawda porównanie byłoby bardzo na wyrost i klasyk miałby pełne prawo żeby się obrazić, ale Harley jako odpowiednik Monty Python w DC daje radę.
Na chwilę obecną ta seria zdecydowanie pozostaje na liście zakupów.
P.S. Warianty okładek w wykonaniu Sienkiewicza palce lizać.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2017, 02:05:08 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #688 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:05:24 am »
Ile jest wariantów Sienkiewicza?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2018, 10:16:13 am wysłana przez isteklistek »

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #689 dnia: Styczeń 01, 2018, 10:23:42 am »
3. Z zdjęcia po kolei 1, 4 i 5.