Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303038 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #600 dnia: Listopad 05, 2017, 06:52:56 pm »
Na merlin.pl jest informacja, iż pierwszy tom Hal Jordan i Zielonych Latarni ma mieć 180 stron. Wiem, że przewijała się, gdzieś dyskusja iż miał być ten tom okrojony. Czy już wiadomo czy jest okrojony czy nie jest?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #601 dnia: Listopad 05, 2017, 08:23:08 pm »
W zapowiedziach http://www.swiatkomiksu.pl/strona-glowna/zapowiedzi/ cały czas 156 a poprawiają zawsze błędy  :smile: Trzeba poczekać dzień dwa i się wyjaśni. Za ta Wonder Woman merlin.pl podaje też "obciętą"  :biggrin:

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #602 dnia: Listopad 05, 2017, 08:31:22 pm »
Na merlin.pl jest informacja, iż pierwszy tom Hal Jordan i Zielonych Latarni ma mieć 180 stron. Wiem, że przewijała się, gdzieś dyskusja iż miał być ten tom okrojony. Czy już wiadomo czy jest okrojony czy nie jest?

Nie jest okrojony.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #603 dnia: Listopad 06, 2017, 10:08:39 am »
Luźne myśli o Rebirth.

Jest dobrze. To najlepsze DC po polsku od czasów Tm-Semic. N52 było według mnie tak złe, że odstawiłem uniwersum na kilka lat, jedynie Deluxe czytałem, a i to nie było dla mnie jakimś szałem (Black Mirror super). Również Kolekcja WKKDC jest nieudana - moim zdaniem - cytując klasyka: odrzut z odrzutów.
Ale Rebirth dzięki marketingowi zakiełkował u mnie nadzieją na lepsze czytadło i to właśnie otrzymałem. Bardzo dobre Supki, w zasadzie to jak na superhero, wręcz rewelacyjnie. "Road to..." bardzo udane. Sam Deluxe event jak narazie najgorszy (Geoff Johns powinien pisać katalogi dla Ikei, a nie komiksy, ten HC to próba teaserowania całej serii, powinna być rozdawana za free, a nie sprzedawana. Mega kupson.
Batman trochę rozczarował, nie lubię tej postaci, zbyt mocno eksploatowanej według różnych pomysłów. Mimo to, Batman jako komiks daje radę. O dziwo całkiem nieźle bawiłem się z Suicide Squad. SS z N52 to jeden z najgorszych komiksów jakie trzymałem, napisałbym, że nic nie klei się kupy, gdyby nie to, że sam komiks jest kupą. A tutaj, krótka i śmieszna akcja, Jim Lee nie jest szefem szefów za to, co dzisiaj rysuje, ale za to jak rysował, kiedy inni byli na poziomie ameby Liefelda. Forma miękkich TP też sprzyja zabawie, cena, po raz pierwszy tytuły na polskiej ziemi. Ja jestem zachwycony.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #604 dnia: Listopad 06, 2017, 10:57:16 am »
Ile tytułów z New 52? Które serię śledziłeś od początku do końca, a które przerwałeś i w którym momencie. Ciekawi mnie wiarygodność Twojej tezy. I jak wygląda sytuacja z Rebirth - jeszcze żadna seria nie została zamknięta (Superwoman 18 będzie ostatnim zeszytem) - ile serii śledzisz na bieżąco?

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #605 dnia: Listopad 06, 2017, 11:26:24 am »
Też się chętnie dowiem. Zestawiałem już tu choćby "Green Arrowa" Lemire'a z bieżącym niewypałem i w tym zestawieniu "Odrodzenie" przegrywa. Tynion IV pisze, jak pisał, co pozwoliłoby może stwierdzić, że "trzyma poziom", ale jak się ciągle pisze tak samo, to się człowiek robi nudny, więc on też dołuje względem swojej pracy choćby przy "Batman Eternal". Wonder Woman Rucki jest przekombinowany i o dwie klasy poniżej finezji runu Azzarello i Chianga. A znany u nas Superman Morrisona był może nie dość przystępny... Bo prostolinijny na tym tle Jurgens i sympatycznie jałowy Tomasi faktycznie ujmować mogą lekkością... Ale żeby to było "lepsze"?

I naprawdę: pisanie w tych słowach o Johnsie, facecie, który napisał cenionego Flasha na początku stulecia, reaktywował Nastoletnich Tytanów, przeprowadził bohaterów DC przez "Nieskończony Kryzys" i uatrakcyjnił świat Zielonych Latarni, to słaba ocena wystawiona samemu sobie. Rozumiem, że "DC: Odrodzenie" jako zeszyt może rozczarowywać, ale nie przekłada się nijak na ocenę perspektyw twórczych w świetle całego dorobku sprawnego bardzo pisarza. I stwierdzam to, nie będąc entuzjastą szczególnym jego historii.



I jak wygląda sytuacja z Rebirth - jeszcze żadna seria nie została zamknięta (Superwoman 18 będzie ostatnim zeszytem) (...).



All Star Batman zamknięto na #14. Ale, jak pisał tu Kelen kiedyś, planowo, w związku ze zmianą koncepcji tej linii.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 11:29:59 am wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #606 dnia: Listopad 06, 2017, 11:29:51 am »
Przyznaję się mój błąd, a więc 2 serie.

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #607 dnia: Listopad 06, 2017, 01:57:32 pm »
Krótkie porównanie serii Rebirth i New52:

"Liga Sprawiedliwości": sprawa jasna i chyba nikt nie będzie się kłócił, Run Geoffa Johnsa z New52 jest cudowny, a ten z Rebirth co najwyżej średni (a dla wielu wręcz niestrawny);
"Batman": znowu to samo, Run Snydera z New52 bije na głowę run Kinga z Rebirth.
"Wonder Woman": Jak ktoś powyżej napisał, Run Azzaraello jest tak dobry, że także wypada lepiej niż Run Gacki z Rebirth.
"Green Arrow": część pisana przez Lemire'a wypada dużo lepiej niż całość z Rebirth.
"Suicide Squad": ja za bardzo nie widzę różnicy, poziom zarówno serii z New52 jak i Rebirth jest niski.
"Harley Quinn": nie czytałem tego, ale wg wielu opinii w obu seriach poziom jest podobny.
"Aquaman": chyba także w obu seriach prezentował udany poziom.

A gdzie Rebirth wypada zdecydowanie lepiej? W tych tytułach:
"Superman"
"Action Comics"
"Detectiv Comisc"
"Nightwing"
"Hal Jordan i Korpus Zielonych Latarni"


Nie wiem tylko co "Titans" i "New Titans" bo nic z tego nie czytałem (widziałem tylko opinie wg których serie z Rebirth są bardzo dobre).

Generalnie mówiąc poziom New52 i Rebirht jest zbliżony, zarówno New52 jak i Rebirth mają kilka lepszych i gorszych serii, a kilka jest bardzo podobnych.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #608 dnia: Listopad 06, 2017, 02:18:27 pm »
Tylko że Rebirth się niedawno zaczął i nie wiadomo co tam jeszcze się wydarzy  :smile: Jeszcze się okaże że Doomsday Clock dorówna Strażnikom  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 02:24:12 pm wysłana przez JanT »

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #609 dnia: Listopad 06, 2017, 02:44:21 pm »
New 52 niby już się zakończyło, ale wiele osób i tak nie wie, co tam się wydarzyło. Czas przeszły i przyszły bywają równie trudno dostępne.

„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #610 dnia: Listopad 06, 2017, 02:51:05 pm »
Ponowię swoje pytanie dot. Hala Jordana. Jak Wasze wrażenia z tej serii w DC Rebirth? Polecilibyście komuś bez znajomości historii i mitologii Green Lanternów? Czytałem, że jest masa odwołań do runu Geoffa Johnsa i nowemu czytelnikowi może być trudno się połapać.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #611 dnia: Listopad 06, 2017, 02:53:29 pm »
Ja dopiero zaczynam Johnsa przygody w ramach New 52 pisane, więc do Rebirth jeszcze się trochę czołgać będę. Ale może ktoś inny pomoże.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #612 dnia: Listopad 07, 2017, 07:24:11 am »

Tu jest bardzo rozbudowany artykół opisujące historie Korpusu od jego utworzenia, aż do nadejścia Ery Johnsa:
http://www.kzet.pl/2003_10/z_glant.htm

Ponadto autorzy strony DC Maniak opracował artykuły o Green Lanternach i Aquamanie, które mają pomóc nowym czytelnikom (tu jest więcej o Erze Johnsa):
http://dcmaniak.blogspot.com/2017/11/herosi-dc-odrodzenie-aquaman-green.html?m=0


Więc śmiało można zaczynać lekturę komiksów o Latarniach, no bo przecież kiedyś i tak trzeba będzie zacząć ;)

Offline misiokles

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #613 dnia: Listopad 07, 2017, 07:54:50 am »
Analogicznie - gdybyś miał zacząć o runu Johnsa, też miałbyś mnóstwo odwołań do wydarzeń przed-Jonesowych. Jak napisał wyżej Maragast - zacząć gdzieś trzeba i to, że nie zrozumiesz części odwołań ma znaczenie drugorzędne, gdyż najbardziej liczą się wydarzenia pchające historię do przodu.

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #614 dnia: Listopad 07, 2017, 08:40:55 am »
Ciekawe artykuły, dzięki! Mocno skrócona forma, ale jakieś światło rzucają na te postacie.

Kiedyś trzeba zacząć, zdecydowanie. Kwestia - czy warto?

 

anything