trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303118 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #555 dnia: Październik 11, 2017, 06:26:18 am »
Przy okazji ponawiam moje pytanie o grudniowy crossover. Będzie on nawiązywał do wcześniejszych tomów z Batmanem i Nightwingiem czy to po prostu jakaś luźna historia?
I tak i nie. Pierwsza sprawa to, że w skład tego cross wchodzą zeszyty z Batmana, Nightwinga oraz Detective Comics. Powiedziałbym, że tylko z pierwszym tomem Batmana ewentualnie można się zaznajomić, bo King już w nim zapowiada to co ma się zdarzyć. Ale możesz tez równie dobrze odpuści ten tom i też powinieneś wiedzieć co się dzieje w samym komiksie.

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #556 dnia: Październik 11, 2017, 06:48:09 am »
Nie przepadam za seriami drużynowymi, ale pierwszy tom Detective Comics wypadł całkiem znośnie. Przede wszystkim w ogóle mnie zainteresował, w odróżnieniu od pierwszego tomu Batmana. Ciekaw jestem dalszych losów bohaterów. Szkoda, że Egmont nie zaserwuje nam serii z Batwoman. Oczywiście znam kapitalną historię "Elegy", ale chętnie przyjąłbym historie z Odrodzenia.


O ile pierwszy tom Batmana w zupełności rozczarował, o tyle pierwszy tom Detective Comics zachęca mnie po sięgnięcia po inne serie Rebirth. Z pewnością sprawdzę Nightwinga. Co jeszcze? Suicide Squad?


[SPOILER]
Nie jestem dobrze zaznajomiony z uniwersum DC. Gdzie wylądował Tim na koniec historii? Cóż to za postać?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #557 dnia: Październik 11, 2017, 07:02:44 am »
To jest Mr. Oz. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej o tej postaci, musisz śledzić serię Superman. Ale sama postać debiutowała już w New52, kiedy za pisane serii eSa wziął się Geoff Johns i nie jest on tym głównym złym. Więcej będzie o tym w zbliżającym się evencie/serii Doomsday Clock tworzonej też przez Johnsa (będzie to kontynuacja zarówno one-shota DC Rebirth oraz Strażników Moore'a).
« Ostatnia zmiana: Październik 11, 2017, 08:57:54 am wysłana przez mkolek81 »

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #558 dnia: Październik 11, 2017, 09:12:58 am »
Czytajac Wasze posty zawsze rzucaja mi sie w oczy te okreslenia typu "musisz czytac",  "trzeba znac",  "nalezy wiedziec"  itp.  Ja rozumiem, ze taka jest natura amerykanskiego superhero z wielkiej dwojki, ale dla mnie to nic wiecej jak dojenie hajsu. Nie jest to ani przyjazne wobec nowych, ani fair wobec starych czytelnikow. A najlepsze jest to, ze dobrych historii jak na lekarstwo.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #559 dnia: Październik 11, 2017, 10:00:02 am »
Mam takie samo zdanie. Też mnie to dalece irytuje. Wolałbym zamknięte historie, oderwania od całego "kosmosu" i wydarzeń związanymi z dziesiątkami postaci. Ale to zdarza się szalenie rzadko. Nie mówiąc już o tym, żeby to były faktycznie dobre historie. Ech.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #560 dnia: Październik 11, 2017, 10:14:20 am »
No dobra z tym "musisz" to może lekka przesada z mojej storny. Powinienem raczej powiedzieć "jak chcesz wiedzieć o co chodzi z tą postacią to czytaj Superman". To jest wada komiksowych światów, że tam sporo rzeczy się przenika. Jak napisała donTomaszek:
dla mnie to nic wiecej jak dojenie hajsu
bo tak właśnie jest. Choć DC wg mnie w Odrodzeniu, aż tak bardzo nie popłynęło jak to ma robić w zwyczaju Marvel, gdzie eventy wręcz rozwalają ciągłość historii poszczególnych serii.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #561 dnia: Październik 11, 2017, 11:03:54 am »

Czytajac Wasze posty zawsze rzucaja mi sie w oczy te okreslenia typu "musisz czytac",  "trzeba znac",  "nalezy wiedziec"  itp.  Ja rozumiem, ze taka jest natura amerykanskiego superhero z wielkiej dwojki, ale dla mnie to nic wiecej jak dojenie hajsu. Nie jest to ani przyjazne wobec nowych, ani fair wobec starych czytelnikow. A najlepsze jest to, ze dobrych historii jak na lekarstwo.



Istotą inicjatywy "Rebirth" było z jednej strony zresetowanie ocenionych jako błędne decyzji fabularnych z New52 i zachęcenie tym samym "starych" czytelników do powrotu (vide numeracja "Action Comics" i "Detective Comics" zmierzajaca do mitycznego #1000), z drugiej mniej lub bardziej elegancki powrót do zachęcajacych nowych czytelników #1 w pozozstałych seriach, w których naprawdę nie trzeba się martwić o inne światy, wcześniejsze rozdziały, "kluczowe" nawiązania... Zasada, że kazdy zeszyt jest dla kogoś jego/jej pierwszym wciąż zdaje się w tym interesie obowiązywać i choć można dostrzec róznice, bo na przykład mocno slabujące Detective Comics pisane przez Tyniona IV częściej na jego (i innych autorów) historiach z New52 bazuje, niż tak szkalowany tu porządny Batman Kinga, to generalnie trzeba mieć szczególne warunki, by w którejkolwiek serii się z miejsca nie odnaleźć. Na poziom historii można narzekać, ale też wiara w to, ze te niezłe i ciekawe jednak się trafiają, napędza nasz ciągły udział w tym peleryniarskim biznesie.


Co się z "Rebirth" osatnie - to pokaże czas. Póki co można jedynie rozsądzac samemu, czy rację ma Antari, ktory zachwyca się "Supermanem" Tomasiego, czy też ja, bardzo rozczarowany pierwszym tomem tych przygod; czy lepiej zaryzykowac i kupić tom Green Arrowa, mimo ze jeden sarka, a drugi wynosi pod niebiosa, czy może jednak bezpieczniej poczekać na "All Star Batman", gdzie same nazwiska odpowiedzialnych autorów i tytuł sugerują ambicje serii, by stać się z miejsca klasyczną. Dla mnie na przykład wybór ArcticMonkey przy jego założeniu kolekcjonowania jednej serii z jednym bohaterem jest błędny i zachęcałbym go (i każdego o podobnym podejsciu) do kupowania zestawu Batman/Action Comics (tym bardziej, ze w przypadku przygód eSa to ta seria zdaje się wyrastać na wiodącą; ...czy zmylił mnie tylko "efekt Oza"?). Ale wiem też, że mogę źle mu doradzić, bo go nie znam. Nie wiem, co go kręci, czy zaczyna czytać tylko komiksy, czy czytać w ogóle i ile zrozumie z tego, co przeczyta... Jak się poznamy lepiej, to może będzie nam łatwiej się dogadać. I sobie polecać to i owo. Lub nie.


Bo to są w większości proste dość opowieści, wielkorotnie już przerabiane. A diabelskie radości tkwią w szczegółach, które dzialają w myśl zasady "wypracowanego smaku" - trzeba sobie na nie zasłużyć.

Który komiks (lub komiksy) polecacie z październikowego rzutu? Osobiście zastanawiam się nad dwoma: Flash oraz Detective Comics. Pierwszy dlatego, że ciekawi mnie ta postać, a nie mam z nią jeszcze żadnego komiksu, a drugi ze względu na Batmana. Nie zdecydowałem się na zwykłą serię z września (z uwagi na sporo niezbyt pozytywnych opinii), a coś z nietoperzem wypadałoby przecież mieć :wink: Ciekawie wygląda również Action Comics, ale rozpocząłem już zwykłą serię z Supermanem, więc nie chciałbym "dublować" tej postaci.

Wytłumaczcie mi jeszcze o co chodzi z tym grudniowym crossoverem. Będzie on nawiązywał do wcześniejszych tomów z Batmanem i Nightwingiem czy to po prostu jakaś luźna historia?


Arctic - Falsha nie znam, więc kupuję. Ligę kazano omijać i startowy zeszyt z kioskowego wydania Egmontu "Superbohaterowie" #1 sugeruje, że słusznie, więc też kupiłem, bo uwielbiam się pastwić nad złymi, złymi komiksami. A o potworach to już zupełnie źle pisano, ale mnie nie przekonano. Ja nad pierwszym "crossoverem" DC Rebirth rozpływałem się tu. Wychwalać złe (złe, złe!) komiksy też jednak umiem, wiec rozsądź sam.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #562 dnia: Październik 11, 2017, 01:24:31 pm »
Jakby ktoś się zastanawiał nad zakupem Nightwinga to znalazłem pochlebną recenzję amerykańskiego wydania pierwszego tomu:
https://nietylkogry.pl/post/recenzja-komiksu-nightwing-volume-1-better-than-batman/
Może być naprawdę fajna seria. Ja tam biorę.

Offline Doctus

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #563 dnia: Październik 11, 2017, 04:22:18 pm »
A ja przeczytałem ostatnią stronę, i też przykro mi że 1 tom Gacka z Rebirth jest tak mieszany z błotem. Faktycznie to nie jest cud świata, ale niektórzy chyba za wiele wymagają od taśmowo pisanego superhero. Przecież nawet Trybunał Sów nie był wybitny, miał po prostu świetne momenty. Tak samo Mkolek opisał Batmana z Rebirth, i ja w sumie do tej opinii mogę się przychylić.


Ale i tak najlepszy to jest Superman :D Polecam przed nim zapoznać się z Lois i Clark i Ostatnimi Dniami, to wzbogaci Waszą lekturę.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #564 dnia: Październik 11, 2017, 04:39:17 pm »
To jest Mr. Oz. Jeśli chcesz wiedzieć coś więcej o tej postaci, musisz śledzić serię Superman. Ale sama postać debiutowała już w New52, kiedy za pisane serii eSa wziął się Geoff Johns i nie jest on tym głównym złym. Więcej będzie o tym w zbliżającym się evencie/serii Doomsday Clock tworzonej też przez Johnsa (będzie to kontynuacja zarówno one-shota DC Rebirth oraz Strażników Moore'a).

Mała poprawka - Action Comics, nie Superman. Obecnie w Stanach w tej serii trwa historia, gdzie jego tożsamość została ujawniona.

Ale jeśli czytasz Detective Comics i nie zamierzasz sięgać po eSowe serie - nie przejmuj się tym. Na tym etapie Mr Oz w DC jest tak samo tajemniczą postacią, jak w AC. Kiedy będzie moment, aby ujawnić tożsamość, w Detective Comics będziesz miał wyjaśnione całą kwestię tak samo (a przynajmniej na tyle, na ile potrzebujesz w ramach DC).
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Archie

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #565 dnia: Październik 12, 2017, 08:12:17 am »
Tak przy okazji to Action Comics jest tym lepszym komiksem o eSie i ma fajnie prowadzonego Lexa w duchu Forever Evil.
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline marian381

Odp: Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #566 dnia: Październik 13, 2017, 11:43:54 am »
Superman Action Comics tom 1: Ścieżka zagłady - prezentacja komiksu

W pierwszym tomie z serii Action Comics mamy dodatki w postaci 5 okładek. Drugi tom pod tytułem Powrót do Daily Planet zadebiutuje w 2018 roku.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline sum41

Odp: Odp: Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #567 dnia: Październik 13, 2017, 09:45:10 pm »
Czy ziemia z której  pochodzą  Lois  I Cark to istnieje  nadal w swojej lini czasowej?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #568 dnia: Październik 14, 2017, 10:41:52 am »
Nie. Została zniszczona.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #569 dnia: Październik 14, 2017, 01:48:54 pm »
Tomasz Kłoszewski (+ redakcja) w formie  :smile:

Flash - Piorun uderza dwa razy:

TK: Wally był kuzynem Iris.
or: Wally was Iris' nephew.

Nie wiedział czy siostrzeńcem czy bratankiem to dał kuzyna  :biggrin:

 

anything