trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 306152 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sum41

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #540 dnia: Październik 05, 2017, 07:34:59 pm »
Przecież kilka razy już  mówili że ma nie być  dodatków na rzecz tańszej ceny to jak wreszcie jest/bedzie?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #541 dnia: Październik 05, 2017, 07:47:37 pm »
Z podanej ilości stron wynika że będzie wycięta treść a nie dodatki. Chyba że źle podali.

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #542 dnia: Październik 05, 2017, 09:06:51 pm »
Kelen twierdzi, że nic nie wyleciało, a Ty dalej swoje...  :roll:  pewnie wyrzucili dodatki i tyle. Albo źle podali ilość stron, nic nowego u Egmontu.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #543 dnia: Październik 05, 2017, 09:35:25 pm »
Odpowiadałem Sum41.

A w ogóle to pretensje do Egmontu że źle podają ilość stron albo coś wycinają bo to oni robią zamieszanie  :smile:

Niech zmienią na 180 stron i się będzie zgadzać  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 09:57:56 pm wysłana przez JanT »

Offline vault_boy

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #544 dnia: Październik 07, 2017, 06:54:41 pm »
Niech mnie kule biją, Rosja atakuje Polskę. I to w komiksach DC.

Pierwsze strony Doomsday Clock

Offline OokamiG

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #545 dnia: Październik 07, 2017, 08:08:00 pm »
Zastanawiam się nad zestawem Batman Tom 1 i DC Odrodzenie. Jednak mam pewne rozterki. Czy, jeśli nie będe raczej wchodził w inne tytuły oprócz tych Batmanowych, mogę odpuścić dwa tomy Drogi do odrodzenia? Druga sprawa. Batmana z new 52 czytałem do siódmego tomu, czy bez wiekszej obawy mogę sięgnać po I am Gotha? Po opiniach wiem, że Zabójczy żart to to nie jest ale brakuje czegoś świeżego do poczytania z Nietoperzem. I sprawa ostatnia. U nas I am Gotham ma 156 stron, wersja angielska ma 192. Z czego wynika ta róznica ? Czy w polskiej wersji brak jest zeszytu o podtytule Rebirth?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #546 dnia: Październik 08, 2017, 01:59:58 am »
Zastanawiam się nad zestawem Batman Tom 1 i DC Odrodzenie. Jednak mam pewne rozterki. Czy, jeśli nie będe raczej wchodził w inne tytuły oprócz tych Batmanowych, mogę odpuścić dwa tomy Drogi do odrodzenia?
Tak. Oba tomy Drogi do odrodzenia skupiają się na Supermanach (obecnym z Odrodzenia i poprzednim z Nowego DC) z Batmanem nie mają nic wspólnego (w Ostatnich Dniach co prawda Batman się pojawia ale nia ma to znaczenia dla fabuły jego solowych serii).
Druga sprawa. Batmana z new 52 czytałem do siódmego tomu, czy bez wiekszej obawy mogę sięgnać po I am Gotha? Po opiniach wiem, że Zabójczy żart to to nie jest ale brakuje czegoś świeżego do poczytania z Nietoperzem.
Tak, możesz śmiało sięgnąć po tego z Odrodzenia znając tylko to co przeczytałeś. Ale i tak lepszym Batmanem jest ten z Nowego DC.
I sprawa ostatnia. U nas I am Gotham ma 156 stron, wersja angielska ma 192. Z czego wynika ta róznica ? Czy w polskiej wersji brak jest zeszytu o podtytule Rebirth?
Jest komplet zeszytów, brak za to większości dodatków, jest galeria okładek i to wszystko (w niektórych tomach z Odrodzenia jest kilka szkiców i tyle).

Offline OokamiG

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #547 dnia: Październik 08, 2017, 11:50:47 am »
Dzięki mkolek81 za rozwianie wątpliwości.

Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #548 dnia: Październik 09, 2017, 01:02:38 pm »
Który komiks (lub komiksy) polecacie z październikowego rzutu? Osobiście zastanawiam się nad dwoma: Flash oraz Detective Comics. Pierwszy dlatego, że ciekawi mnie ta postać, a nie mam z nią jeszcze żadnego komiksu, a drugi ze względu na Batmana. Nie zdecydowałem się na zwykłą serię z września (z uwagi na sporo niezbyt pozytywnych opinii), a coś z nietoperzem wypadałoby przecież mieć :wink: Ciekawie wygląda również Action Comics, ale rozpocząłem już zwykłą serię z Supermanem, więc nie chciałbym "dublować" tej postaci.

Wytłumaczcie mi jeszcze o co chodzi z tym grudniowym crossoverem. Będzie on nawiązywał do wcześniejszych tomów z Batmanem i Nightwingiem czy to po prostu jakaś luźna historia?
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

Offline vault_boy

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #549 dnia: Październik 09, 2017, 02:40:28 pm »
Kolejna postać lubiana przez fanów powróci. Tym razem po jedynym słusznym Supermanie, Flashu (oryginalny, rudowłosy Wally West) powraca Superboy, czyli Conner Kent. Gdyby ktoś postaci nie znał lub o niej zapomniał, Conner to klon stworzony z DNA Supermana i Lexa Luthora. A przynajmniej tak wyglądało to kiedyś - od New52 zmieniono jego origin na gorsze, i jest efektem połączenia DNA Supermana i Lois Lane z New52. Tylko że jeszcze nie wiemy, która wersja Connera powróci. Osobiście obstawiam wersję ze starego DCU, bo nowej nikt nie lubił (tak jak całej Teen Titans z początków New52, w której Superboy zadebiutował).

Najciekawsze w tym jest to, że Superboy pojawi się w serii Detective Comics po raz pierwszy. I chyba łatwo się domyśleć dlaczego - zarówno w poprzednim timeline jak i obecnym, Conner Kent to przyjaciel Tima Drake'a, Red Robina. Mam nadzieje że w jakiś sposób połączą bohaterów z New52, tak by Superboy który pojawi się w Detective Comics był nadal przyjacielem obecnej wersji Red Robina, jednocześnie mając w sobie DNA Luthora. Bycie genetycznym spadkobiercom dwóch takich przeciwności jak Kent i Luthor sprawiało że jego postać była interesująca.

Superboy obok Kid Flasha, Red Robina, Supermana, i Green Arrowa to kolejna postać z uniwersum DC którą zniszczył ten nieszczęsny relaunch. Rebirth to okazja żeby ponaprawiać te błędy, w przypadku Supermana i Kid Flasha to się udało, Green Arrowa i Red Robina nadal prostują, mam nadzieję że Superboy'a też naprawią. Niezależnie którą wersję Kon-Ela zobaczymy, liczę na jakieś dobre wyjaśnienie co robił przez ten czas kiedy go nie było, i zdążył pojawić się już nowy Superboy.

Cytuj
Który komiks (lub komiksy) polecacie z październikowego rzutu? Osobiście zastanawiam się nad dwoma: Flash oraz Detective Comics. Pierwszy dlatego, że ciekawi mnie ta postać, a nie mam z nią jeszcze żadnego komiksu, a drugi ze względu na Batmana

Detective Comics z Odrodzenia jest dobrą serią nie przez względu na Batmana, ale postaci będące w jego drużynie. Odkopano uwielbiane postaci z bat-uniwersum które do kosza wyrzuciło New52 - Spoiler, (dawna Batgirl), Cassandra Cain (również dawna Batgirl), Batwoman, a także wprowadzono Red Robina, który w końcu nie jest pisany jak idiota a tak jak powinien, jako młody detektyw i sprytny młodzieniec (czyli jest Timem na którym wszyscy się wychowaliśmy w TM-Semic). Do tego dla miłośników zreformowanych przestępców (czyt. min. mnie) mamy też resocjalizowanego Clayface'a. Z Batman masz kilka innych serii w których występuje sam, z Robinem, lub z Signalem, Det.Com. czyta się dla innych postaci.

Cytuj
Ciekawie wygląda również Action Comics, ale rozpocząłem już zwykłą serię z Supermanem, więc nie chciałbym "dublować" tej postaci.

Możesz śmiało "dublować", te serie są pisane w inny sposób.

Cytuj
Nie zdecydowałem się na zwykłą serię z września (z uwagi na sporo niezbyt pozytywnych opinii)

Popieram, ja też nie kupiłem tego tomu. Trzeba edukować Egmont, że jak koniecznie chcą zalewać rynek Batmanem, to niech to będą dobrze wyselekcjonowane tytuły, a nie byle pierwsze barachło (jak większość tomów z New52).

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #550 dnia: Październik 09, 2017, 03:25:58 pm »
Superboy obok Kid Flasha, Red Robina, Supermana, i Green Arrowa to kolejna postać z uniwersum DC którą zniszczył ten nieszczęsny relaunch. Rebirth to okazja żeby ponaprawiać te błędy, w przypadku Supermana i Kid Flasha to się udało
?? Ale nic nie naprawiono z Kid Flashem, nadal nikt go nie lubi, nawet superbohaterowie.

Z Batman masz kilka innych serii w których występuje sam, z Robinem, lub z Signalem, Det.Com. czyta się dla innych postaci.
Signal? Nie kojarzę aby taka seria wyszła z tym bohaterem.

Popieram, ja też nie kupiłem tego tomu. Trzeba edukować Egmont, że jak koniecznie chcą zalewać rynek Batmanem, to niech to będą dobrze wyselekcjonowane tytuły, a nie byle pierwsze barachło (jak większość tomów z New52).
To może wrócimy do jednego Batman na rok? Takie są uroki wydawania ongoingów, są wydawane lepsze i gorsze historię. Problem z tą serią jest taki, że jest to seria główna/wiodąca dla postaci Batman. Nie Detective Comics, nie All Star Batman, tylko właśnie Batman Kinga jest serią mającą znaczenie tak jak to było w przypadku Batman Snydera. Inna sprawa, że ten Batman ma dość dobre przyjęcie u osób, które nie śledzą na bieżąco wszystkiego co wychodzi, a i tak sprzedaż tego tytuły będzie lepsza niż innych z DC, czy Marvela. I widać, że nie czytałeś tej serii, bo ma ona świetne momenty (niektóre), więc to nie jest takie pierwsze lepsze barachło jak sugerujesz (nie jest ich dużo, ale są).

Offline vault_boy

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #551 dnia: Październik 09, 2017, 03:32:54 pm »
Cytuj
?? Ale nic nie naprawiono z Kid Flashem, nadal nikt go nie lubi, nawet superbohaterowie.

Mówię o rudowłosym Wallym. On był oryginalnym Kid Flashem, dlatego go tak nazwałem. Tym Westem z New52 ja też pogardzam :)

Cytuj
Signal? Nie kojarzę aby taka seria wyszła z tym bohaterem.

All-Star Batman

Cytuj
I widać, że nie czytałeś tej serii, bo ma ona świetne momenty

Niby które momenty były świetne? To już story arc z Gordonem jako Batmanem był dla mnie ciekawszy.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #552 dnia: Październik 09, 2017, 03:44:24 pm »
Mówię o rudowłosym Wallym. On był oryginalnym Kid Flashem, dlatego go tak nazwałem. Tym Westem z New52 ja też pogardzam :smile:
Rudowłosy Wally to nie Kid Flash, tylko Flash. I nie naprawiano go tylko przywrócono do uniwersum. Kid Flash jest taki jaki był w New52.

All-Star Batman
Widać, że nie czytałeś tej serii, tam nie ma takiej postaci jak Signal. Jest Lark.
Niby które momenty były świetne? To już story arc z Gordonem jako Batmanem był dla mnie ciekawszy.
Nie mówię o story ara'ach tylko o momentach. Jak nie czytałeś to nie wiesz.

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #553 dnia: Październik 09, 2017, 05:51:02 pm »
Trzeba edukować Egmont, że jak koniecznie chcą zalewać rynek Batmanem, to niech to będą dobrze wyselekcjonowane tytuły, a nie byle pierwsze barachło (jak większość tomów z New52).
Jak chcesz selekcji to masz przecież DC Deluxe albo lepiej, masz od tego kolekcje. Zresztą jak to miało by wyglądać w przypadku serii? Na przykładzie N52 i batmana Snydera, ktoś by usiadł i stwierdził, "No, podoba mi się tom 1,2 i 3, to je wydajemy, potem robimy przerwę i wydajemy, 8 i 10? To ja podziękuję za coś takiego. Wolę sam kupić i zdecydować czy będę kupował daną serię dalej czy nie. A to co mi się nie spodoba zawsze mogę odsprzedać.



Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #554 dnia: Październik 10, 2017, 11:34:39 pm »
Detective Comics z Odrodzenia jest dobrą serią nie przez względu na Batmana, ale postaci będące w jego drużynie. (...) Det.Com. czyta się dla innych postaci.
Skoro twierdzisz, że Detective Comics jest dużo bardziej zróżnicowane pod względem postaci niż zwykła seria z Batmanem, to dla mnie nawet lepiej. Fajnie będzie poznać bohaterów, o których istnieniu nie miałem dotąd pojęcia. Mam tylko nadzieję, że fabuła całej serii będzie ciekawa :wink:

Możesz śmiało "dublować", te serie są pisane w inny sposób.
Domyślam się, że obie serie z Supermanem różnią się od siebie. Pisząc o "dublowaniu" postaci miałem na myśli to, że w moim przypadku lepiej wziąć tomy z różnymi bohaterami (np. Superman + Batman) niż pakować się w dwie serie z tą samą postacią (np. Superman + Action Comics).

Dobra, a co możecie powiedzieć o serii z Flashem - warto czy jednak nie warto? Przy okazji ponawiam moje pytanie o grudniowy crossover. Będzie on nawiązywał do wcześniejszych tomów z Batmanem i Nightwingiem czy to po prostu jakaś luźna historia?
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

 

anything