trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303236 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nori

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #525 dnia: Październik 04, 2017, 11:36:37 am »
Dziś poszedłem wymienić swój egzemplarz i niestety, pozostałe numery w kiosku także miały wyblakłe te same strony.  Trzeba więc poszukać gdzie indziej...
https://8studs.wordpress.com - trochę  o klockach LEGO, komiksach oraz filmach

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #526 dnia: Październik 04, 2017, 10:20:13 pm »
Wydaje mi się, że magazyn jest całkiem niezły...mnie w każdym bądź razie zachęcił do kupna nowego wcielenia Batmana, którego wcześniej planowałem ignorować [ to przez karmienie nietoperzy smaczliwką wdzięczną  8) ]
Aha- wyblakłych stron mój egzemplarz nie ma.

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #527 dnia: Październik 04, 2017, 10:24:57 pm »
Jakby taki magazyn wychodził 15 lat temu to latałbym do kiosku po niego z samego rana. Jak kiedyś po Mix Komiks czy Kawaii. A i jeszcze jak przez mgłę Zonę pamiętam. Za 9,99 zł dwa one-shoty to świetna cena. Zamknięte historie, stojące na niezłym poziomie zarówno scenariuszowym jak i graficznym. W magazynach z początku wielu komiksy miały po 6-8 stron :smile:

Offline vault_boy

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #528 dnia: Październik 05, 2017, 12:28:44 am »
Cytuj
Jak kiedyś po Mix Komiks czy Kawaii. A i jeszcze jak przez mgłę Zonę pamiętam

Pamiętam te czasy. Mix Komiks to był taki duchowy następca Zony, bo też publikował przedruki komiksów bazujących na serialach animowanych. Baczcie obserwowali ówczesne kanały dla dzieci i trzeba przyznać że dobrze dobierali tytuły. Przynajmniej do czasu aż nie usunęli z łamów czasopisma komiksów Marvela i DC, które na początku zastąpiono Żółwiami Ninja (również komiksowym suplementem do animacji - ale w tym przypadku wyjątkowo paskudnym). Aż w końcu doczekaliśmy się czasów, że to Zefir (polski komiks Śledzia, który potem przejął Filip Myszkowski) był tym "pierwszym" tytułem w magazynie (z początku był na ostatnich stronach). Mix Komiks był najlepszym magazynem z komiksami dla dzieci, i dawał też szansę zaistnieć polskim twórcom. Później kolejne gazetki były coraz gorsze - Spider-Man Magazyn i tym podobne, celowały w coraz młodszego odbiorcę. Swego czasu to była prawie jedyna szansa, by czytać komiksy superbohaterskie, i nie wstydziłem się kupować tej gazetki (mimo że tandetne zabawki w gratisie nie pasowały do ówczesnego, młodego mnie który jeszcze w tym samym czasie trzymał w ręce Spider-Mana od Fun Media).

Okładki dwóch pierwszych numerów:



Co do Magazynu Egmontu - dla mnie to delikatny zawód, bo taka kolumna mogła być świetną okazją do promowania mniej znanych tytułów z Odrodzenia które nie znajdą się w ofercie Egmontu. A byłoby do wyboru kilka (wydaje mi się) ciekawych komiksów które można by było w takim magazynie zamieścić: Red Hood and the Outlaws, Batman Beyond, Batwoman, Batgirl. Czy nawet Hellblazer. Sprzedaż byłaby gwarantowana, bo Batman i wszystkie jego odnogi to w naszym kraju bardzo popularna i bezpieczna propozycja. A wraz z popularnością magazynu można by było eksperymentować, i wrzucić np. strony z Blue Beetle'a, Deathstroke'a, JLA (w składzie jest Lobo!). To wszystko co wymieniłem to serie z Rebirth/Odrodzenia.

Offline radef

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #529 dnia: Październik 05, 2017, 07:05:42 am »
Pisałem o tym przy ogłoszeniu wydawania pisma, ale to że jest to czasopismo i to że jest to numer "1/2017" nie oznacza, że pismo będzie regularnie ukazywać się. Sam obstawiam się, że zakończy się na jednym numerze.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #530 dnia: Październik 05, 2017, 08:21:53 am »
Ja myślę że np drugi numer może wyjść przy premierze filmowego Flasha. Może też wyjść np numer z Marvela żeby promować ANAD  :smile:

Red Hood and the Outlaws, Batman Beyond, Batwoman, Batgirl. Czy nawet Hellblazer... ...Blue Beetle'a, Deathstroke'a, JLA (w składzie jest Lobo!).
Skąd wiesz czy coś z tego nie wyjdzie normalnie? JLA już nawet mogą mieć w planach ale to może wyjść dopiero po JL VS SS  :smile:

Jakby miały być zeszytówki od Egmont (o których ponoć myślą) to raczej coś innego niż Rebirth i jakieś serie z historiami po 1/2 zeszyty.
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 08:38:49 am wysłana przez JanT »

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #531 dnia: Październik 05, 2017, 08:55:00 am »
Ja myślę że np drugi numer może wyjść przy premierze filmowego Flasha. Może też wyjść np numer z Marvela żeby promować ANAD  :smile:
Chyba raczej Aqumana niż Flasha.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #532 dnia: Październik 05, 2017, 09:02:27 am »
Chyba raczej Aqumana niż Flasha.
Fakt  :smile: Już nieaktualne z tym Flashem.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #533 dnia: Październik 05, 2017, 09:09:06 am »
To czasopismo ma niesamowity potencjał, ale wątpię, aby Egmont miał plan jak je wykorzystać więc mała podpowiedź. Mają wyłączność od DC na każdy tytuł; pracują przy kolekcji, gdzie mają dostęp do historii i materiałów archiwalnych dorzucanych do tomów. Ciekawym pomysłem było by wydawać starsze historię jedno zeszytowe lub one shoty i sprawdzać jak przyjmie się bohater, tytuł, autor na rynku. Pole do eksperymentowania jest ogromne i koszt jest niewielki.

Offline Inuki

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #534 dnia: Październik 05, 2017, 04:00:27 pm »
Pytanko. Czy zeszyt "HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS: REBIRTH #1", który wyleciał (na to wygląda) z naszego wydania, to coś istotnego, czy zwykły zapychacz?

Offline Nafciarz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #535 dnia: Październik 05, 2017, 04:21:40 pm »
Nie dziwia mnie pozytywne oceny Lois i Clark, swietnie sie czyta ten tytul. Ostatnie dni Supermana mocny zawod kompletnie bez emocji prowadzona lektura. Odrodzenie tez mnie nie zachwycilo, nie zostawilo mnie z zadnym wielkim zaciekawieniem itp... Teraz zabieram sie za Batmana i Supermana tomy 1, SS sobie odpuszczam Green Arow dostanie szanse po wyplacie.


Ten magazyn to tylko pierwsze zeszyty tego co bedzie i tak w tomach 1serii czy cos innego?
« Ostatnia zmiana: Październik 05, 2017, 04:54:04 pm wysłana przez Nafciarz »

Offline Inuki

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #536 dnia: Październik 05, 2017, 04:46:23 pm »
Ten magazyn to tylko pierwsze zeszyty tego co bedzie i tak w tomach 1serii czy cos innego?

Pierwsze zeszyty.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #537 dnia: Październik 05, 2017, 04:49:30 pm »
Pytanko. Czy zeszyt "HAL JORDAN AND THE GREEN LANTERN CORPS: REBIRTH #1", który wyleciał (na to wygląda) z naszego wydania, to coś istotnego, czy zwykły zapychacz?

Podpytałem, gdzie trzeba i pragnę dać znać, że nic nie wyleciało.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Inuki

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #538 dnia: Październik 05, 2017, 05:25:06 pm »
Podpytałem, gdzie trzeba i pragnę dać znać, że nic nie wyleciało.

No to super! Czyli w oryginalnym wydaniu jest prawie 30 stron dodatków, czy Egmont podaje wszędzie złą ilość stron w tym tomie?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #539 dnia: Październik 05, 2017, 05:43:37 pm »
Sprawdzone:

Rebirth 1 to 20 stron
Zeszyty 1-7 to "Prawo Sinestro" każdy po 20 stron czyli razem 140

Łącznie 160 a jeszcze 8 okładek, stopka itp

Więc na pewno albo podają źle albo jest coś wycięte.