trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 307825 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 24, 2017, 03:33:08 pm »
Pierwszy tom Batmana z Rebirth "Jestem Gotham"
O Supku i GA pewnie napiszę później w ich wątkach więc tu tylko krótko o Batmanie ,,Jestem Gotham''.

Dzięki za opinie, bo ja jeszcze czekam na swoje egzemplarze. Nie chce być upierdliwy, ale proszę piszcie o danych bohaterach w ich wątkach, albo je twórzcie jeżeli ich nie mają. Wasze recenzje są fajnie napisane i są przydatne dla tych co się wahają, ale znikną w napływie postów ogólnych o Odrodzeniu.

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #496 dnia: Wrzesień 24, 2017, 04:36:06 pm »
Zgadzam się z postem powyżej. Zawsze mam problem aby później odszukać dane recki lub opinie.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #497 dnia: Wrzesień 24, 2017, 04:48:16 pm »
Czyli ten wątek powinno się traktować jako taki informacyjny, ogólne info o Odrodzeniu w Polsce, reszta w wątkach o postaciach. Przyjąłem do wiadomości. :smile: Szczerze, sam się zastanawiałem gdzie pisać przemyślenia po lekturze komiksów z tego cyklu.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #498 dnia: Wrzesień 24, 2017, 06:10:27 pm »
Dokładnie, ja bym tak to widział :) podobnie z Marvel NOW mogłoby być, były tam fajne rozmowy o Khamali i roli religii w Ms. Marvel i chyba gdzieś zniknęły w gąszczu postów o zapowiedziach itp itd.

Super, że sugestia się podoba i od razu - dzięki za opinie o Green Arrowie w jego wątku :wink:

Offline Cringer

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #499 dnia: Wrzesień 26, 2017, 02:22:42 pm »
W Empiku październikowe serie odrodzenia ze srebrnymi okładkami można już zamawiać z 25% rabatem http://www.empik.com/szukaj/produkt?seriesFacet=dc+odrodzenie&sort=publishDesc.
Niestety cena wrześniowych srebrnych okładek pozostała taka sama czyli nie ma na nią żadnego rabatu.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 30, 2017, 07:51:25 am »
O ile pewnym rozczarowaniem był caly pierwszy tom "Supermana" autorstwa Tomasiego, o tyle nieporozumieniem największym przy lekturze polskiego wydania było kuriozalne wprowadzenie w rzeczywistość superbohatera autorstwa Małgorzaty Chudziak. O ile wiem, jest to osoba mocno zadomowiona w rzeczywistości DC, entuzjastyczna bardzo, krytyczna chyba jednak czasem też. Tekścik, ktory popełniła dla Egmontu w ramach inicjatywy "Odrodzenia", jest tym samym dla mnie czyms niezrozumiałym.

Daleki jestem zwykle od krytykowania publicystyki wewnatrzalbumowej. Atakowane tu często posłowia Tomka Sidorkiewicza uznaję zazwyczaj za adekwatne do ich funkcji w obrębie takich publikacji. Tym bardziej też nie oczekuję literackiej finezji i licho wie jakiego konceptu od otwierających zbiorki wprowadzeń w fabułę. To z "Syna Supermana" nie spełnia jednak podstawowych swoich funkcji: po częsci nie jest zrozumiałe, po części zaś nie wprowadza, a streszcza to, co będzie. Tym samym lepi się z fabułą jak jeż z gumą do żucia (niby oba przyczepne, a żadne z tej kombinacji zadowolone być nie może).

Już poczatek może być dla nowego czytelnika przednią zagwozdką: "Superman z Nowej Ziemi zadomowił się na obecnie istniejącym świecie i z powodzeniem zastępuje swojego zmarłego odpowiednika". Kto? Gdzie? Dlaczego? Potem nastepuje akapit, który w istocie streszcza trzymany w rękach tom. Następnie jest dość enigmatyczna partia o losach Krypto, które dla czytelnika nieznającego meandrów powikłanej historii rodu El mogą faktycznie być ciekawe, ale tu opowiedziane są zawile i też, zwazywszy na to, do czego jest pies Supermana Tomasiemu potrzebny, zdecydowanie zbyt rozwlekle (blisko połowa wstępu).

A potem moj "ulubiony" fragment, który zaczyna się powrotem do stanu wyjściowego dla "Odrodzenia", a potem jest zawieszony w bezczasie już chyba, bo nie wiem, czy wskazywać ma na jakąś (może nawet nieznaną mi, losy Supermana po TM-Semic znam bowiem wyrywkowo) historię z Eradicatorem, czy też faktycznie streszcza kolejne zeszyty tej (średniej zresztą) przygody.

Nie piszę już o stylu i wyrafinowaniu skladni. Zakładam, że czytelnicy Egmontu z grupy wiekowej dziewięć do czternastu lat z takich rozstrzygnieć językowych mogą być nawet zadowoleni.

Nie wiem, czy to "solidna" praca Autorki, czy też jakiś redaktor tak ją zrobił, tnac dłuższy tekst. W obu jednak przypadkach streszczające fragmenty są naprawdę marnowaniem wersów w sytuacji organiczonej przestrzeni i ilości wątków, które można by przypomnieć w tym miejscu. Ten tekst na pewno nie był testowany na ludziach "z zewnetrznego obiegu", ale nawet jeśli część winy za jego ostateczny kształt ponoszą osoby trzecie, na miejscu pani Małgorzaty zastanowiłbym się, czy tego rodzaju rzeczy warto podpisywać swoim nazwiskiem. To zostanie w annałach i na pewno nie powinno być powodem do samozadowolenia dla nieprzygotowanej fanki wkręconej w wymagający jednak pewnej dozy profesjonalizmu biznes.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #501 dnia: Wrzesień 30, 2017, 02:42:53 pm »
Atakowane tu często posłowia Tomka Sidorkiewicza uznaję zazwyczaj za adekwatne do ich funkcji w obrębie takich publikacji.
Sidorkiewicza to ja będą bronił, akurat jego wstępom czy posłowiom raczej nie można nic zarzucić. Chyba, że chodzi ci o posłowia z DC Deluxe autorstwa Kamila Śmiałkowskiego, to one są akurat bardzo przeciętne.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #502 dnia: Wrzesień 30, 2017, 04:44:15 pm »
Masz rację. To Kamil Śmiałkowski obrywał przede wszystkim. Choć też sądzę, że w większości niezasłużenie, co tylko otwiera pole do dyskusji, na jaką obudowę krytyczną zasługuje elegancko wydany komiks i co w takim wstępie/posłowiu powinno się znaleźć, i kiedy może, a kiedy nie powinno być "przeciętnie". Ja osobiście lubię, gdy wprowadzenie czy posłowie pisze ktos z tworców komiksu (Tu brawo dla Muchy, przy okazji, za przedruk kapitalnych, ważnych posłowi Snydera do poszczegolnych zeszytów "Wiedźm" w ich wydaniu zbiorczym). Wstępy kolegów "po piórze" albo "po ołowku" wychodzą rozmaicie (starasznie mnie irytowała wiekszośc wstępów do Sandmana na przykład). Przekładanymi wstępami jednak póki co nasz komiks stoi.
Ale teksty naszych krytyków komiksu pojawiać się będą w polskich wydaniach, podejrzewam, coraz częściej i chciałbym, żeby tego rodzaju w(y)stępy ( czyli wstępy-występki!), jak ten cytowany przeze mnie wyżej, raczej się już nie trafiały. Tym bardziej, że mowa tu o wprowadzeniu w fabułę, z założenia dośc prostym zadaniu dla kogoś, kto chce zapewnic płynny start czytelnikom i zna "poprzednie odcinki". Zrobiłem raban, bo to mi naprawdę dało po łbie.     
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2017, 04:49:24 pm wysłana przez winckler »
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Lauv

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #503 dnia: Październik 01, 2017, 02:02:10 pm »
Jestem właśnie świeżo po lekturze DC Odrodzenie z linii DC Deluxe i dostrzegłem pewien błąd w druku który jest dość istotny. Mianowicie na końcu zeszytu są objaśnienia stron które nawiązują do innych komiksów. I tak oto w wyjaśnieniu do strony ósmej można przeczytać "Ostatnia taka przemiana nastąpiła, gdy Flash (Wally West) cofnął się w czasie, by nie dopuścić do morderstwa swojej matki (wydarzenia opisane w albumie FLASHPOINT - PUNKT KRYTYCZNY). Tylko ja mam takiego byka czy to w całym nakładzie tak dali dupy?

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #504 dnia: Październik 01, 2017, 02:27:17 pm »
Jestem właśnie świeżo po lekturze DC Odrodzenie z linii DC Deluxe i dostrzegłem pewien błąd w druku który jest dość istotny. Mianowicie na końcu zeszytu są objaśnienia stron które nawiązują do innych komiksów. I tak oto w wyjaśnieniu do strony ósmej można przeczytać "Ostatnia taka przemiana nastąpiła, gdy Flash (Wally West) cofnął się w czasie, by nie dopuścić do morderstwa swojej matki (wydarzenia opisane w albumie FLASHPOINT - PUNKT KRYTYCZNY). Tylko ja mam takiego byka czy to w całym nakładzie tak dali dupy?

http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,37393.msg1415222.html#msg1415222

Offline Lauv

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #505 dnia: Październik 01, 2017, 06:42:50 pm »
Czyli cały nakład. Dzięki Antari.

Offline Inuki

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #506 dnia: Październik 02, 2017, 10:45:02 pm »
Widział ktoś w kioskach tą gazetkę z "Odrodzenia"?

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #507 dnia: Październik 02, 2017, 11:58:43 pm »
Widział ktoś w kioskach tą gazetkę z "Odrodzenia"?
Chyba ma mieć premierę 3 X...
...uuu, to już dzisiaj :)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #508 dnia: Październik 03, 2017, 07:50:46 am »
Ktoś dorwie (np Marian  :smile: ) to poproszę o zdjęcia.

Offline dudi1212

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #509 dnia: Październik 03, 2017, 08:51:14 am »
Ja dzisiaj kupię i wrzucę na mojego YT na pewno, ale nie będzie to wcześniej niż 18:00-19:00.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/