Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303376 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #480 dnia: Wrzesień 21, 2017, 07:32:01 pm »
Zaczyna mnie męczyć Twoja osoba na tym forum. Może zamiast kolejnych pseudo szyderczych postów napisałbyś coś o jakimś komiksie? Cokolwiek??
Wywołałeś to sprawdziłem (takie nudne życie mam) miesiąc do tyłu - moje i Twoje posty - moje rozmowy na temat fabuły/recenzje: rat queens, silver surfer, batman 10, thor 4, czerwone wilczątko. Twoje: płatki, krew tchórzy, wounded, będziesz smażyć się w piekle, zielony szerszeń. Szok 5 do 5.

Nie mam tak lekkiego pióra (lub palca) jak Ty i niestety nie potrafię tak ładnie opisać moich przeżyć towarzyszących czytaniu danej pozycji, ale jednak coś tam pisze i nawet parę osób udało mi się zachęcić do kupna RQ.
 
A jak Cię bardzo irytuję to wiesz, dodaj do ignorowanych :wink:

Na spotkaniu nie byłem i odniosłem się do tego co mkolek napisał, Ty przedstawiłeś to trochę inaczej - mój błąd, który miał rozśmieszyć parę smutnych twarzy przed ekranami. A i post był całkiem szyderczy, nie pseudo - nie wiem, czy takie umiem :oops:

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #481 dnia: Wrzesień 21, 2017, 07:53:54 pm »
Wywołałeś to sprawdziłem (takie nudne życie mam) miesiąc do tyłu - moje i Twoje posty - moje rozmowy na temat fabuły/recenzje: rat queens, silver surfer, batman 10, thor 4, czerwone wilczątko. Twoje: płatki, krew tchórzy, wounded, będziesz smażyć się w piekle, zielony szerszeń. Szok 5 do 5.

+ Green Arrow i Książę nocy - ale nie w tym rzecz

Nie mam tak lekkiego pióra (lub palca) jak Ty i niestety nie potrafię tak ładnie opisać moich przeżyć towarzyszących czytaniu danej pozycji, ale jednak coś tam pisze i nawet parę osób udało mi się zachęcić do kupna RQ.

Tutaj nie chodzi o sposób pisania, tylko o polecenie bądź nie danego komiksu. Wszystko też zależy czy mamy czas na pisanie czy skrobniemy coś na szybko. Problem na tym forum tkwi, że za dużo w nim pyskówek i zaczepek, a za mało treści merytorycznych. I do tego zachęcam wszystkim, piszmy o komiksach a nie wyłącznie o jakości wydań itp.

A jak Cię bardzo irytuję to wiesz, dodaj do ignorowanych :wink:

Do jedynego osobnika którego zablokowałem brakuje Ci jakieś 99%. Zaczyna było słowem kluczowym :smile:

Na spotkaniu nie byłem i odniosłem się do tego co mkolek napisał, Ty przedstawiłeś to trochę inaczej - mój błąd, który miał rozśmieszyć parę smutnych twarzy przed ekranami. A i post był całkiem szyderczy, nie pseudo - nie wiem, czy takie umiem :oops:

Od kiedy jestem na forum panuje jakiś mit Kołodziejczaka, wszyscy wylatują z pretensjami do niego itd. Już mnie to irytuje powoli, zwłaszcza po Festiwalu w Łodzi. Wbrew temu co myślą niektórzy, Egmont to zespół ludzi którzy decydują co i kiedy wydać, dużo do powiedzenia ma też DC, Egmont na pewno nie ma samowolki podczas ustalania szczegółów i nie może wskazać chcemy to to i to...

Tyle ode mnie.

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #482 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:04:15 pm »

Na spotkaniu nie byłem i odniosłem się do tego co mkolek napisał, Ty przedstawiłeś to trochę inaczej - mój błąd, który miał rozśmieszyć parę smutnych twarzy przed ekranami. A i post był całkiem szyderczy, nie pseudo - nie wiem, czy takie umiem :oops:

52:00
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #483 dnia: Wrzesień 21, 2017, 08:18:23 pm »
https://www.youtube.com/watch?v=hM-qKp95wd4 52:00
Dzięki. Pojawiły się jeszcze inne argumenty. Trochę inaczej to wygląda niż ja to odebrałem, wcześniejszy wpis niech zostanie już jako czyste podśmiec**jki (bez złośliwości) :wink:

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #484 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:23:26 am »
Czuje się winny zaistniałem sytuacji. Bo w mojej wypowiedzi nie chodziło o to by dowalić panu Kołodziejczakowi i Egmontowi (jakbym tak nie lubił komiksów przez nich wydawanych to bym miał chyba puste półki), a raczej pokazać jakie są problemy z wydaniem zagranicznych komiksów. Wiele razy na tym forum było mówione, że wiele osób nie kupi polskiego wydania mając oryginał (i były przedstawiane dobre argumenty na to). Nie ma co się dziwić, że Egmont chce zmniejszyć dystans do różnicy wydawniczej polskich tytułów względem zagranicznych. Tylko czy wszystkie tytuły z Odrodzenia są warte u na wydania, aż tak nie jestem do tego przekonany. I rzeczywiście Titans to jeden z tych nieobecnych tytułów, a kolejnym jest Batgirl. I tak jak nie wydanie Titans w pierwszym rzucie (trzymam kciuki, aby dołączyły w kolejnym) i zastąpienie ich w Teen Titans jest dla mnie zrozumiałe, bo tytuł przeznaczony dla młodszego czytelnika znającego np. serial Titans Go, a Egmontowi zależy na tym, tak brak Batgirl jest dla mnie mniej zrozumiały. Jest to tytuł bardziej skierowany do żeńskiej części, a takich komiksów wychodzi u nas coraz więcej np. ostatnio Giant days, czyli zapotrzebowanie jest. Nie wiem może Egmont boi się po "porażce" Wonder Woman z New52 wchodzić w serii z super bohaterkami, ale tamten tytuł (po mimo że świetny) był skierowany całkowicie do nowego/innego czytelnika.
Ale i tak w przyszłości co było zaznaczane kilka razy wydawnictwo będzie musiało sięgnąć po nowe tytuły czy obecnym toku wydawniczym. I jeszcze raz przepraszam za zaistniałą sytuację.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 08:33:51 am wysłana przez mkolek81 »

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #485 dnia: Wrzesień 22, 2017, 07:37:17 am »
Odpowiedz była taka, że jeśli sprzedaż Odrodzenia będzie zadowalająca to rozszerza ofertę, i tam prawdopodobnie będą 'Tytani'
Wydaje mi się,  że kluczową serią oprócz Teen Titans, która może zadecydować o wydaniu Titans będzie Nightwing, bo to on jest liderem tej drużyny. No i może w mniejszym stopniu Flash.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #486 dnia: Wrzesień 22, 2017, 08:30:42 am »
Teen Titans, Deathstroke i Titans łączą się w pewnym momencie w evencie THE LAZARUS CONTRACT. Jeżeli nie wydadzą Titans to albo pominą ten event całkowicie albo będziemy mieli dziurę. Wiem, że jest jeszcze kwestia Deathstroke'a ale z tych 3 wolałbym żeby pominęli TT. To trochę taka seria, na którą nikt nie czeka. A słaba sprzedaż utwierdzi TK w przekonaniu, że nie warto inwestować w serie typu Titans czy Deathstroke.

Offline isteklistek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #487 dnia: Wrzesień 22, 2017, 08:42:51 am »
Egmont nie robi podbudowy pod żadne tytuły i nie wydaje się, aby to miał zamiar robić. Wiele serii odwołuje się do jakiś wydarzeń, relacji, czy postaci. Ja kupuje Titans, bo zawsze interesowała mnie postać Donny Troy. Deathstroke wydaje się ciekawym tytułem, a w ostatnich numerach stworzył drużynę w której skład wchodzą jego dzieci, integrujący pomysł i ciągle myślę o tej serii, aby ją gdzieś upchnąć.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2017, 09:06:58 am wysłana przez isteklistek »

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #488 dnia: Wrzesień 22, 2017, 04:43:15 pm »
Teen Titans, Deathstroke i Titans łączą się w pewnym momencie w evencie THE LAZARUS CONTRACT. Jeżeli nie wydadzą Titans to albo pominą ten event całkowicie albo będziemy mieli dziurę. Wiem, że jest jeszcze kwestia Deathstroke'a ale z tych 3 wolałbym żeby pominęli TT. To trochę taka seria, na którą nikt nie czeka. A słaba sprzedaż utwierdzi TK w przekonaniu, że nie warto inwestować w serie typu Titans czy Deathstroke.

Crossovery są wydawane w osobnych albumach.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #489 dnia: Wrzesień 23, 2017, 02:37:54 pm »
Jestem świeżo po lekturze komiksu DC Deluxe - Uniwersum DC Odrodzenie. Jestem mocno zawiedziony, już nawet nie długością ale jakością. O co tu chodzi?


Cały komiks to zlepek scen z różnymi postaciami. Może zbyt mało wniknliwie to czytałem ale wiele sensu to tam nie ma. Nawiązania może i są smaczkami ale cała historia jest przez to mocno utrudniona w odbiorze. Jeśli jesteśmy świeżo po lekturze innych komiksów DC (głównie N52) coś tam wyłapiemy. Obawiam się, że za kilka lat ta historia może być już nieczytelna.


Co prawda na końcu komiksu Egmont dodał jakiś przewodnik jednak chyba z popierniczoną numeracją stron bo nijak mi ona nie pasuje :sad:


Flashpoint to przy tym majstersztyk.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

szulig

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #490 dnia: Wrzesień 23, 2017, 05:08:03 pm »
do konca roku maja wychodzic po 4 numery na miesiac. czy wiadomo co bedzie w 2018? tzn. czy od stycznia beda wychodzily kolejne numery wydanych we wrzesniu i tak dalej? bylo gdzies info na ten temat?

Offline Garf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #491 dnia: Wrzesień 23, 2017, 05:14:08 pm »
Od stycznia liczba "DC Rebirth" wydawanych co miesiąc ma się na parę miesięcy zmniejszyć do trzech. To, co stanie się potem, zależy od poziomu sprzedaży. Nie sądzę, żeby na początku 2018 wprowadzali jakieś nowe serie - już mamy 15, więc pewnie będą na razie kontynuować stare.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #492 dnia: Wrzesień 23, 2017, 11:31:43 pm »
Pierwszy tom Batmana z Rebirth "Jestem Gotham", to moim zdaniem solidna lektura superhero. Nie jest to komiks oryginalny ani odkrywczy ale stosuje parę znanych chwytów, które działają. Udane wprowadzenie pary nowych bohaterów i ich geneza. Lektura szybka ale jednak prowokuje do refleksji na temat wpływu działalności Gacka na miasto, którego jest samozwańczym obrońcą. Trochę nie wiem co myśleć na temat zabójczego tempa rozwoju akcji. Z jednej strony pozwala zamykać historię w ramach jednego tpb bez cliffhangera, z drugiej wolałbym pociągnąć wątek pary herosów Gotham o parę zeszytów dłużej. Bo można było zrobić z nimi wiele innych rzeczy, a nie tylko pryzmat dla uwypuklenia wspaniałości Gacka. Mimo to lektura przyjemna.

Jeżeli to jest słabe to oczekuję po Detective Comics Tyniona przynajmniej przełomu  :lol:

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #493 dnia: Wrzesień 24, 2017, 01:29:44 am »
Jestem już po lekturze 3 wrześniowych tomów Odrodzenia(podarowałem sobie jedynie zakup Suicide Squad) i wg mnie najlepszy jest pierwszy tom Supermana. Ciut gorszy, ale dający  również mnóstwo frajdy(przynajmniej mi) przy czytaniu jest Green Arrow. Batman na końcu listy, co nie oznacza, że jest tragiczny, jest po prostu przeciętny, zwłaszcza na tle Supka i Strzały, ale jak najbardziej  da się go przeczytać bez zgrzytania zębami. ;)

O Supku i GA pewnie napiszę później w ich wątkach więc tu tylko krótko o Batmanie ,,Jestem Gotham''.

Po części zgadzam się z Antarim, że ,,Jestem Gotham'' nie jest takie złe. Czyta się to bez większych zgrzytów. Batman w wersji Kinga(przynajmniej po lekturze pierwszego tomu) to dla mnie taki gadżeciarz do kwadratu(znaczy Batman zawsze używał mniej lub bardziej  wymyślnych ,,zabawek'', ale w tym tomie akcja z samolotem czy mostem są już dla mnie trochę hmmm zbyt przekombinowane). Rysunki Fincha jak dla mnie są po prostu ok czyli nie ma ich za bardzo za co ganić, ale i chwalić też nie - w każdym razie nie przeszkadzają w lekturze. Jednakże w aspekcie graficznym jest to wg mnie najsłabszy wrześniowy numer Odrodzenia(Suicide Squad rysuje w większości Lee, więc bez lektury w ciemno strzelam, że graficznie jest tam ciekawiej niż tu ;) ).

Czy kupię kolejny tom? Raczej tak, mimo kliku wad czytało się to dosyć płynnie. Jednak gdyby nie tak niska cena tomów Odrodzenia to nie wiem czy bym się nie wahał nad zakupem drugiego tomu.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline SawiK

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #494 dnia: Wrzesień 24, 2017, 07:05:59 am »
Pakiet Odrodzenia przyszedł, pozytywne zaskoczenie. Mamy wstęp tego mi brakowało przy premierowych tomach NDC. Jest galerie okładek i alternatywne, a nawet jakieś szkice(GA). Uważam ze miękkie wydanie to idealne wydanie. Cieszę się ze Egmont wybrał te formę. Jakość standardowych miękkich wydań Egmontu ,nie dostrzegam cieńszej okładki czy kartek.
Na pierwszy ogień zabrałem się za SS spodziewając się gniota, a okazało się ze dało mi to więcej niż wydania z NDC. Oczywiście fabuła d..y nie urywa, ale dla mnie było to lepsze niż poprzednie wydania i tylko tyle.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2017, 07:11:45 am wysłana przez SawiK »

 

anything