Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #465 dnia: Wrzesień 19, 2017, 12:57:46 pm »
Nie wiem czy było. Taki oto plakacik można było otrzymać w sklepie Egmontu na MFKiG.
Mam tego dwie sztuki, ale nie było wspominane o tym. Druga sprawa że to jest dwustronny plakat. I jakoś szału nie robi, bo to jest format A3 (jakby to było wielkości plakatu Bradla, ale nie jest).

edit.
A tutaj "Top 10 DC Rebirts so far" według WhatCulture.com
http://whatculture.com/comics/10-best-dc-rebirth-comics-so-far
Titans o które padło nawet pytanie na spotkaniu. I nie zgadzam się, że Batman jest najlepszy.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 19, 2017, 01:04:42 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 19, 2017, 01:03:27 pm »
Wszędzie raczej piszą, że Batman słaby, a Detecive Comics dobry. Tu zupełnie inaczej.
Podobnie opinie o Supermanie i Action Comics.


Dziwny ranking.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:36:33 pm »
Titans o które padło nawet pytanie na spotkaniu. I nie zgadzam się, że Batman jest najlepszy.

Padło pytanie, a padła odpowiedź?

Offline Doctus

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 19, 2017, 03:55:17 pm »
Totalnie nie zgadzam się z tą listą. Batmana i Flasha bym z niej wywalił. Na czołowe miejsca zasługują moim zdaniem Detective Comics, Superman, i Nightwing.

Offline ArcticMonkey

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 20, 2017, 12:41:20 am »
Hmmm... Może nie szukasz w odpowiednich księgarniach :smile: Rabaty -30% to zasadniczo standard, a wysyłka np. do kiosku Ruchu to koszt kilku złotych. Sprawdź te: Aros, Bonito, nieprzeczytane, mestro, fantastyczne światy, merlin, gildia... Inni forumowicze też pewnie coś dorzucą. W każdym razie bez problemu powinieneś kupić każdy z tomów za maks. 30 zł (wliczając przesyłkę).
Wygląda na to, że rzeczywiście szukałem w złych księgarniach. Sprawdziłem te strony, które podałeś i najlepiej opłacałby się zakup na Bonito. Nie dość, że najniższa cena, to jeszcze darmowa dostawa do punktu. Chyba się skuszę i zamówię u nich ten tom z Supermanem. Zastanawiam się tylko czy nie dorzucić czegoś jeszcze. Suicide Squad w ogóle do mnie nie przemawia, Green Arrow jest podobno świetny, ale z kolei następny tom już dość słaby. Batman też odpada, bo wolę wziąć serię Detective Comics. Może w takim razie "Superman: Lois i Clark" lub "Ostatnie dni Supermana"? Podobno warto je przeczytać przed lekturą DC Rebirth.
"Whatever people say I am, that’s what I’m not."

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 20, 2017, 06:29:50 am »
Może w takim razie "Superman: Lois i Clark" lub "Ostatnie dni Supermana"? Podobno warto je przeczytać przed lekturą DC Rebirth.
Jeśli chcesz kupować Superman to Superman: Lois i Clark jest pozycją wg mnie obowiązkową. Seria eSa z Rebirth to tak naprawdę bezpośrednia kontynuacja tej historii. Ale jeśli jej nie przeczytasz, a zaczniesz od regularnej serii też się nic nie stanie, bo seria jest napisane bardzo przystępnie i skupia się na relację eSa z jego rodziną.  Natomiast Ostatnie dni Supermana to zasadniczo komiks ważny, ale słaby scenariuszowo. Jeśli bardzo chcesz wiedzieć co się stało z eSem z New52 to kup, choć w serii Superman masz na początku masz bardzo skrótowo wyjaśnione co się stało w tym komiksie. Nie odradzam ale też nie zachęcam do zakupu.

Offline OokamiG

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:09:48 am »
Można czytać Harley Quinn z Rebirth bez znajomości serii z 52 i samego eventu otwierajacego? I jak ogólny poziom serii ? Event pewnie później dokupię, ale funduszy na poprzednią serie racej nie znajdę.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #472 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:29:30 am »
Można czytać Harley Quinn z Rebirth bez znajomości serii z 52 i samego eventu otwierajacego? I jak ogólny poziom serii ? Event pewnie później dokupię, ale funduszy na poprzednią serie racej nie znajdę.
Znajomość Uniwersum DC - Odrodzenie w ogóle nie jest wymagana. Zasadniczo tak, możesz czytać Harley Quinn bez znajomości serii z New52, ale nie da się ukryć że to jest jej bezpośrednia kontynuacja. Ci sami twórcy, ten sam poziom, ci sami bohaterowie, którzy zostali wprowadzenie w serii New52.

Offline Wojtpil

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 20, 2017, 11:48:46 am »
Harley Quinn .... ten sam poziom...


 :smile:
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline death_bird

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #474 dnia: Wrzesień 20, 2017, 09:30:09 pm »
Można czytać Harley Quinn z Rebirth bez znajomości serii z 52 i samego eventu otwierajacego? I jak ogólny poziom serii ? Event pewnie później dokupię, ale funduszy na poprzednią serie racej nie znajdę.

Nie wiem czy można zacząć bez, ale wiem że można zacząć z 52. ;)
Dzisiaj przytargałem tom 5 i w piątek przeczytam z dziką satysfakcją. To lekka, niezobowiązująca i przez to przyjemna seria. I nie trzeba do niej znać pół setki innych tytułów.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:14:42 pm »

Titans o które padło nawet pytanie na spotkaniu. I nie zgadzam się, że Batman jest najlepszy.

Padło pytanie, a padła odpowiedź?

Dołączam się do pytania Antariego, czy padła odpowiedź na pytanie o Titans?
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:28:02 pm »
Odpowiedz była taka, że jeśli sprzedaż Odrodzenia będzie zadowalająca to rozszerza ofertę, i tam prawdopodobnie będą 'Tytani'
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:50:48 pm »
Dołączam się do pytania Antariego, czy padła odpowiedź na pytanie o Titans?
O przepraszam umknęło mi to pytanie Antariego. Tak padła odpowiedź. Co prawda pytanie padło dlaczego wydają Teen Titans, a nie lepsze Titans. Po czym pan Kołodziejczak odpowiedział, że wg niego tak nie jest, że ten tytuł jest lepszy, po czym zapytał czy osoba pytająca czytała ten Titans i usłyszał, że tak. Odpowiedział więc, że to jest problem wydawcy, bo po co ma wydawać pozycję, którą czytelnik już czytał i ma, bo ten i tak jej nie kupi. Ostatecznie Titans zostaną wydani, jeśli będzie dobra sprzedaż. Tylko nie wiem czy dobra sprzedaż wszystkiego czy tylko Teen Titans. Raczej chodzi o sprzedaż całościową, czyli tak jak z Marvel Now, było, że po pewnym czasie dokładali kolejne tytuły.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 21, 2017, 02:55:02 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 21, 2017, 01:53:37 pm »
po co ma wydawać pozycję, którą czytelnik już czytał i ma, bo ten i tak jej nie kupi.
Genialna logika, wydamy gorszy tytuł, bo lepszy mogli już przeczytać :lol: To już wiem jak Thunderbolts w NOW się pojawiło.

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 21, 2017, 07:12:17 pm »
Genialna logika, wydamy gorszy tytuł, bo lepszy mogli już przeczytać :lol: To już wiem jak Thunderbolts w NOW się pojawiło.

Zaczyna mnie męczyć Twoja osoba na tym forum. Może zamiast kolejnych pseudo szyderczych postów napisałbyś coś o jakimś komiksie? Cokolwiek??

Tomasz Kołodziejczak dwa razy prosił, aby nie pytać go czy wydadzą to czy tamto, albo dlaczego wydają to zamiast tego. Oczywiście kilka osób nie posłuchało. Tak jak ten Pan co zadał pytanie o Titans, będąc wyraźnie stremowanym, użył stwierdzenia które jednoznacznie sugerowało błąd Egmontu. Na początku otrzymał odpowiedź, że według wydawcy nie jest to gorszy komiks, a na koniec z lekką dozą ironii zapytał tę osobę, skąd wie że ten tytuł jest lepszy. Padła odpowiedź "czytałem w oryginale", więc prowadzący pociągnął temat i zapytał, czy kupi wersje pl. Pytający odpowiedział "nie" i po sali przeszła delikatna fala śmiechu. Tyle.

Dodatkowo Kołodziejczak zapewnił, że lista komiksów Odrodzenia nie jest zamknięta i w przyszłym roku mogą pojawić się kolejne nowe serie.

Dodam że odniosłem wrażenie iż Tomasz Kołodziejczak jest bardzo konkretnym gościem, który mówi o tym co jest podpisane, a nie o tym co może być albo będzie za x lat. Swobodnie odpowiadał na pytania, czasami rzucił jakimś żartem albo zabawną historią z życia. Bardzo podobało mi się na tym spotkaniu.