trawa

Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #420 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:39:07 pm »
@JanT, jest ale w innej formie.
Dodatkowo, na ostatniej stronie każdego rozdziału umieszczony jest symbol Batmana w rogu, zaznaczający jego koniec. Nie jest to tak dobrze rozwiązane jak w Nowym DC Comics, ale i tak lepiej od Marvel Now, gdzie w niektórych komiksach panował bałagan przez brak rozdzielenia zeszytów.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #421 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:45:55 pm »
@JanT, jest ale w innej formie.
Dodatkowo, na ostatniej stronie każdego rozdziału umieszczony jest symbol Batmana w rogu, zaznaczający jego koniec.
Super  :smile: W Marvel NOW mogliby to też wprowadzić.

A informacji o autorach wcale nie muszą być na pierwszej stronie (np Superman tom 1)  :smile:

Offline jeanvanhamme

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:52:18 pm »
Pogłoski o kiepskiej jakości hot stampingu na "srebrnych" okładkach są przesadzone. Zakupiłem dzisiaj 4 tomy, jeden miał obity róg, więc od razu wymieniłem. Grzbiety nie noszą żadnych skaz, okładki też. Mnie się podoba, ale potrzebuję "białych" okładek, by ocenić która lepsza i czy finalnie warto kupować "srebrne" i płacić więcej.






PS. W moim empiku było 17 sztuk każdego tytułu i byłem pierwszym, który kupił. Myślicie, że zainteresowanie "srebrnymi" jest kiepskie?

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:58:12 pm »
Mnie zastanawia jaka to jest limitacja i wyjątkowość tych empikowych wydań. Ponad 200 sklepów, w każdym po średnio kilka komiksów - warto płacić więcej? Wątpię.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:59:15 pm »
Świetny przykład, bo nie ma żadnej różnicy między 50 zł a 1000 zł. Nie róbcie z siebie aż takich biedaków. Za 2 SC bez dodatków od Egmontu zapłacicie 50 zł po rabatach, za OHC (zbierający te 2 SC) zapłacisz 100 zł po rabatach. Każdy niech wybierze to, co mu się podoba. Nikogo nie nagabuję, zaczepki są nie na miejscu. Wyrażam swoje zdanie, że na mnie to nie robi wrażenia. Na was robi? No i ok.

Rozumiem, że co poniektórzy napalili się na Odrodzenie Egmontu ale bez przesady. Trochę mniej emocji panowie.

Antari, wydawało mi się, że jak napiszę w takim przerysowanym stylu(1000 zł, pozłacane, diamenty+ emotka) to będzie jasne, że w moim wpisie nie ma żadnych negatywnych emocji skierowanych w Twoją stronę. :smile: Tylko taka luźna, ironiczna uwaga(może i nie potrzebna, ale nic złego w niej nie widzę). Jak napisał donTomaszek po prostu często piszesz o tych twardych okładkach. Nie żebym ja się nie powtarzał z pewnymi kwestiami w swoich postach. :wink:

A co do ceny komiksów(i jakości wydania) to jasne, że każdy kupuje to co uważa za najlepszą opcję dla niego(i nic w tym złego czy dziwnego). Ja wolę kupić 4 tomy Odrodzenia z Egmontu(miesięczny pakiet) za te  110- 120 zł po rabatach(czy niektórzy pewnie za jeszcze mniej jak mają jakieś zniżki za wydanie x kasy w y czasie w danym sklepie). Ty wolisz kupić zagraniczne zbiorcze wydanie w twardej(zbierające dwa tomy danego tytułu wydane w SC) za te 100 zł. Nic mi przecież do tego.

Uważam jednak, że na polskim rynku najbardziej sensowne jest wydawanie nowości( klasyki DC czy Marvela czy ważne historie jak najbardziej niech będą w HC to zrozumiale dla mnie) właśnie w takim budżetowym wydaniu. Za niedługo zresztą się przekonamy czy w przypadku DC Rebirth pójście w taki sam format jak Marvel Now było dobrym posunięciem(mam nadzieję, że tak). Ja jako osoba która lubi świat DC, tylko się cieszę, że za naprawdę niską cenę będę mógł po polsku przeczytać dużą ilość tytułów z Rebirth(z jedynek Egmontu chyba sobie odpuszczę tylko Suicide Squad, Harley i All star Batman).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 13, 2017, 08:15:50 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline mappy

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 13, 2017, 06:59:34 pm »
Wtrącę się. Cena w Empiku rozumiem okładkowa?

Offline Itachi

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:00:04 pm »
Na pewno tak.

Offline Night wolf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:03:40 pm »
Ceny są okładkowe, ja ewentualnie poczekam sobie do promocji 3za2 wtedy to będzie w rozsądnej cenie inaczej zostanę przy białych szkoda mi osobiście kasy :(

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:09:58 pm »
Czas pokaże ale póki co wygląda mi na to, że warianty okładek (oby nie kadry czy całe pomniejsze historie) będą wycinane i trafią do tego pisma o odrodzeniu za 10 zł które rusza od 1go października. Serio, to już wolę dopłacić za tego trejda niż rozbijać się na dodatkowe gazetki. Ale jak wspominałem, czas pokaże.

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:14:04 pm »

A informacji o autorach wcale nie muszą być na pierwszej stronie (np Superman tom 1)  :smile:


Akurat tutaj są, ale tak jak pisałem, to w Batmanie, o pozostałych będę mógł napisać najwcześniej w sobotę ;)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:39:45 pm »
Czas pokaże ale póki co wygląda mi na to, że warianty okładek (oby nie kadry czy całe pomniejsze historie) będą wycinane i trafią do tego pisma o odrodzeniu za 10 zł które rusza od 1go października. Serio, to już wolę dopłacić za tego trejda niż rozbijać się na dodatkowe gazetki. Ale jak wspominałem, czas pokaże.
Jak będę coś wycinać z komiksów jak Tm- Semic to jasne, że to będzie nie do zaakceptowania(ale raczej się na to nie zanosi). Okładki, warianty okładek, dla mnie mogą wycinać, nie dla nich kupuję dany komiks. Jak historia jest cała to żadne dodatki mi nie są potrzebne.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:45:00 pm »
Jak historia jest cała to żadne dodatki mi nie są potrzebne.

Fakt, ale mając do wyboru te około 30 zł za komiks (ceny w dyskontach) i dodatkowe 10 za jakieś fajne materiały z niego osobno, to wolę zapłacić 40 za całość wydane w jednym tomie niż rozdrabniać się na kilka fizycznych wydań.

Offline Eragon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:51:20 pm »
Fakt, ale mając do wyboru te około 30 zł za komiks (ceny w dyskontach) i dodatkowe 10 za jakieś fajne materiały z niego osobno, to wolę zapłacić 40 za całość wydane w jednym tomie niż rozdrabniać się na kilka fizycznych wydań.
Ten magazyn to nie jest z tego co zrozumiałem żadne uzupełnienie danych tomów tylko promocyjna gazetka(zawierająca dwa zeszyty z tomów, które wydaje Egmont normalnie) z plakatem, która ma jedynie służyć temu by więcej ludzi się zainteresowało Odrodzeniem. Taki trailer dla ludzi co nie siedzą w komiksach, a jak to kupią dowiedzą się o całej inicjatywie Odrodzenia Egmontu i może wsiąkną w komiksy. Na tym to chyba polega.
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline radef

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #433 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:52:35 pm »
Fakt, ale mając do wyboru te około 30 zł za komiks (ceny w dyskontach) i dodatkowe 10 za jakieś fajne materiały z niego osobno,
W magazynie od Egmontu nie będzie usuniętych dodatków. Tam głównie będą fragmenty komiksów z pierwszych trejdów. Tzn. przez przypadek może tam pojawić się jakaś okładka usunięta z trejda (jako np. plakat), ale nie jest to główny cel pisma.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #434 dnia: Wrzesień 13, 2017, 08:14:49 pm »
Jeżeli będzie tak jak piszecie to spoczko.

 

anything