Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303239 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #375 dnia: Sierpień 31, 2017, 04:04:44 pm »
Pedant mi się włączył. To zarysowałem, jak się to składa.
Wiesz dla ścisłości powinieneś dołożyć jeszcze serie z Batwoman oraz Batwingiem :wink: . Ale jeśli ktoś kto chce zacząć czytać (bo teraz jest dobry na to moment) będzie się tym sugerował to machnie ręką stwierdzając, że "to za dużo i za bardzo skomplikowane do ogarnięcia i nie mam na to czasu". Podobna sytuacja będzie z każdą serią z DC czy Marvel, która trwa od bardzo dawna (ba nawet w przypadku Nightwinga, warto by było znać run Morrisona kiedy był Batmanem, niż to co było w New52), tam cały czas są nawiązania do przeszłych wydarzeń jak sam na to zwróciłeś uwagę. Rozumiem tego pedanta który ci się włączył (ja go od dłuższego czasu go ignoruje), ale jeśli zacząłbym wszystko wykładać co i jak to jestem przekonany że zaistniałaby sytuacja, którą podałem, dlatego nieraz prościej jest napisać, że tak to jest nowy start. A jak czegoś nie będzie ta osoba wiedziała to ma forum, zawsze możesz zapytać (albo użyć opcji szukaj, bo może ten temat był poruszany) i pewnie dostanie odpowiedź lub ktoś nakieruje ją gdzie tego szukać.Ale ta osoba zacznie czytać i być może wciągnie się w serię taką jak Batman czy Detective Comics.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 04:13:39 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #376 dnia: Wrzesień 08, 2017, 10:55:32 pm »
W opozycji do fali rozczarowań i niepochlebnych opinii o runie Kinga w "Odrodzonym Batmanie".

https://www.youtube.com/watch?v=ClIrxpIBW2s

Przy okazji prezentacja zagranicznego wydania w wersji Deluxe. Szkoda, ze Egmont nie jest w stanie tego tak wydać. Ładny grubasek - 400 stron w świetnej cenie jak za OHC.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #377 dnia: Wrzesień 09, 2017, 05:55:26 am »
Przy okazji prezentacja zagranicznego wydania w wersji Deluxe. Szkoda, ze Egmont nie jest w stanie tego tak wydać.
Myślę, że Egmont mógłby to wydać w takim wydaniu, ale w obecnych wydaniach chodzi raczej o przeciw wagę dla Marvel Now, co wg mnie jest lepszym rozwiązaniem. Zresztą ten Deluxe nie posiada całej historii Night of the Monster Men a tylko zeszyty z serii Batman co jest zrozumiałem, ale średnio wygodne w czytaniu.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #378 dnia: Wrzesień 11, 2017, 11:45:30 am »
Ten event z tego co czytałem niewiele wnosi do historii i jest raczej nastawionym na akcję i pulpę zapychaczem. Zresztą został wydany w osobnym HC.

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #379 dnia: Wrzesień 11, 2017, 12:19:01 pm »
Laf ja bym się na twoim miejscu nie przejmował tymi powiązaniami, po prostu zacznij czytać, tym bardziej że serie z Rebirth są tak pisane, aby można było się spokojnie zrozumieć co i jak. Jak czegoś nie zrozumiesz albo będziesz mieć wątpliwości możesz zawsze dopytać i albo ci ktoś wyjaśni, albo nakieruje gdzie szukać odpowiedzi (w jakim komiksie).


To ja zapytam bo u mnie jednak zawsze było Marvel > Batman > Reszta DC i pora trochę usystematyzować wiedzę. Pomyślałem, że może Rebirth będzie dobrym momentem żeby zacząć. I teraz w teorii mogę zacząć od One Shota Rebirth wydanego przez Egmont w DC Deluxe. Czytałem jednak gdzieś w sieci że wypadało by znać Flashpoint. I teraz moje pytanie, czy następująca kolejność czytania będzie odpowiednia: Flashpoint (DC Deluxe) ->  Droga do Odrodzenia: Superman - Ostatnie dni Supermana ->  Droga do Odrodzenia: Superman - Lois i Clark -> Uniwersum DC - Odrodzenie (DC Deluxe) i potem pomniejsze serie które wrzuca Egmont, czy zacząć to jeszcze z innej strony? Mam też dostęp do Crossovera Batman/Flash The Button - gdzie go umieścić w wymienionej kolejce czytania ?

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #380 dnia: Wrzesień 11, 2017, 12:26:44 pm »
Możesz czytać jak napisałeś tylko Lois & Clark przed Ostatnie Dni Supermana.
Mam też dostęp do Crossovera Batman/Flash The Button - gdzie go umieścić w wymienionej kolejce czytania ?
To jest po trzecich tomach Batmana i Flasha z Rebirth.

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #381 dnia: Wrzesień 11, 2017, 01:18:14 pm »
Flashpoint wydany w DC Deluxe to w miarę samodzielna opowieść czy jednak trzeba milion innych tomów poczytać, żeby zrozumieć co i jak ?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #382 dnia: Wrzesień 11, 2017, 01:25:28 pm »
Flashpoint wydany w DC Deluxe to w miarę samodzielna opowieść czy jednak trzeba milion innych tomów poczytać, żeby zrozumieć co i jak ?
Staczy sam Flashpoint.
I tak jak napisałeś Flashpoint (DC Deluxe) -> Droga do Odrodzenia: Superman - Lois i Clark ->  Droga do Odrodzenia: Superman - Ostatnie dni Supermana -> Uniwersum DC - Odrodzenie (DC Deluxe) -> i tu lecisz z kolejnością jaką wychodzą komiksy w USA lub będą w Polsce.
Choć jeśli nie masz zamiaru czytać przygód eSa to możesz zrezygnować z  Droga do Odrodzenia: Superman - Ostatnie dni Supermana oraz Lois i Clark.
Do tej pory Egmont nie zapowiedział 3 Drogi do Odrodzenia czyli Titan's Hunt, ale ona jest ważna dla (choć bez niej też można czytać spokojnie) serii Tytanów (ale nie Nastoletnich Tytanów, których zapowiedział Egmont).
Reszta tak jak napisał Mr T.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 11, 2017, 01:52:33 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline LoganOldschool

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #383 dnia: Wrzesień 11, 2017, 02:42:19 pm »
Ok, to już wiem co i jak. Dzięki wielkie Panowie za pomoc.

Offline Voitas

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #384 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:43:13 pm »
Cześć wszystkim, mój pierwszy post.

Chciałem wrzucić fotkę, ale chyba bez wrzucenia jej na www nie ma opcji udostępnienia tutaj, a chwilowo nie mam gdzie wrzucić.

Gliwice, Rynek, Empik - dostępne są Suicide Squad i Batman z Rebirth ze srebrnymi okładkami. Cena standardowa, 39.99.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #385 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:49:41 pm »
O, dzięki za info. Podejdę sobie do empiku zobaczyć te cuda ;)

Offline radef

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #386 dnia: Wrzesień 12, 2017, 05:56:38 pm »
A... chyba nie pisałem.
Wg Empik.com DC Rebirth w Empiku są dostępne już od 13 września, więc jutro popołudniu wersje ze srebrną okładką powinny być już w każdym Empiku.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline LordDisneyland

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #387 dnia: Wrzesień 12, 2017, 09:12:51 pm »
Te komiksowe środy z nowościami to już jakieś przekleństwo :) Dzień Przenicowanego Portfela czy jakoś tak :)

Offline Voitas

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #388 dnia: Wrzesień 13, 2017, 09:42:09 am »

Offline marian381

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #389 dnia: Wrzesień 13, 2017, 10:06:52 am »
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ