Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303162 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline laf

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #360 dnia: Sierpień 29, 2017, 10:33:10 am »
No dobra, pewno masz rację. Spodziewałem się jednak, że będę mógł pewien wycinek ogarnąć bez oglądania się na inne serie / eventy / kryzysy itp. itd. etc. Wiem, trochę naiwne podejście skoro podstawą funkcjonowania obu największych amerykańskich graczy komiksowych to właśnie złożoność wykreowanego uniwersum.

A, cena tego Odrodzenia faktycznie zacna. Dzięki.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #361 dnia: Sierpień 29, 2017, 12:46:11 pm »

Cena jest dobra i na pewno warta rozważenia. Ale to edytorsko zwyczajny zeszyt, o czym warto pamiętać, zamawiając.
Sam Rebirth jest przygodą, jak cała superbohaterszczyzna, zróżnicowaną. Choć nie zgadzam się, że jest to "ziemi wielkie zatrzęsienie", najwyżej intensywne "wstrząsy wtórne". Nie oczekujac jednak nie wiadomo czego, można znaleźć swoje ścieżki w tym sztucznym renesansie.
A małe wewnetrze trzęsienie światami to sie konsekwentnie toczy rownolegle w imprincie "Young Animal". (Przy okazji zamawiania "DC Rebirth" za 23 zł, warto rozważyć pierwsze wydania zbiorcze "Shade, the Changing Girl" czy nowego "Doom Patrol"). Gerard Way leads the way!

Chodzi o przypinkę jaką na końcu znajduje Batman i tyle.

Ja się zastanawiałem, o jaki crossover tytułów z Supermanem i tych z Batmanem chodziło.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #362 dnia: Sierpień 29, 2017, 01:06:05 pm »
Ja się zastanawiałem, o jaki crossover tytułów z Supermanem i tych z Batmanem chodziło.
Hehehe, no tak, powinien być Batman/Flash. Poprawione.

A co do Young Animal to się zgadzam i polecam też Mother Panic. Ale podobno Young Animal ma zostać wchłonięty przez Vertigo (takie wieści podobno padły na SDCC)
https://www.bleedingcool.com/2017/05/05/dc-shakeup-mark-doyle-takes-control-vertigo-young-animal/


mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #363 dnia: Sierpień 31, 2017, 08:58:14 am »
przepraszam za post pod postem, ale zaprezentowano okładkę do Doomsday Clock #1

https://www.newsarama.com/36196-doomsday-clock-1-lenticular-rorschach-cover.html

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #364 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:25:08 am »
Niebawem premiera nowego Batmana z DC Rebirth. Jak się to ma do Batmana z N52 (którego przerwałem w połowie serii) i do wszystkich wydarzeń w uniwersum (których nie czytam)? Da się to czytać jako samodzielną historię?

EDIT: W zasadzie to samo pytanie ponawiam względem nowego Detective Comics.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #365 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:35:44 am »
@[robak]
Tak, śmiało możesz zacząć czytać obie serie nie znając New52. To jest nowy start, nowi twórcy i nowe pomysły, ale czy to się spodoba to już zależy od ciebie. Jedynie w przypadku crossovera The Button, warto znać Flashpoint oraz DC Odrodzenie.

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #366 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:38:36 am »
Run Snydera z N52 z początku całkiem mi podszedł. Liczyłbym na podobny klimat.
Widzę, że Egmont planuje jeszcze All-Star Batman - cóż to?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #367 dnia: Sierpień 31, 2017, 09:42:35 am »
@[robak]
Tutaj masz wstępne oceny wszystkich zapowiedzianych serii:
http://dcmaniak.blogspot.com/2017/05/dc-odrodzenie-od-egmontu-co-warto-czytac.html
powinno pomóc, jeśli chcesz więcej informacji przejrzyj cały ten wątek, było tu sporo opinii o serie które pytasz.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #368 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:01:49 am »
Teraz zobaczyłem ze Snyder napisał jeszcze coś takiego Batman & The Signal https://www.amazon.com/Batman-Signal-Scott-Snyder/dp/1401279678
edit: To chyba za All-Star Batman.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2017, 10:31:24 am wysłana przez JanT »

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #369 dnia: Sierpień 31, 2017, 10:23:54 am »
Prędko to u nas nie wyjdzie, ta seria jeszcze się nawet w stanach nie zaczęła.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #370 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:00:47 am »
Niebawem premiera nowego Batmana z DC Rebirth. Jak się to ma do Batmana z N52 (którego przerwałem w połowie serii) i do wszystkich wydarzeń w uniwersum (których nie czytam)? Da się to czytać jako samodzielną historię?

EDIT: W zasadzie to samo pytanie ponawiam względem nowego Detective Comics.



„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #371 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:04:01 am »
Połowie? Czyli "Rok zerowy" przeczytany? Bo tenże jest kontynuowany w Batmanie od #25 w górę. Dla milośnikow E.Nigmy zwłaszcza istotna to informacja. A nawiazania do new52 są co krok w obu seriach. Fabuła sie przez to nie zalamie, ale choćby ostatnia historia w "Detective Comics" bez tomów "Waga ciężka" i "Bloom" waży dużo mniej. A że intelektualnie jest ta opowieść o Azraelu w ogóle leciutka jak piorko, to bez radochy analogicznej do tej, którą ma sam Tynion IV z rozgrywek z tradycją Batmana, trudno na czymkolwiek myśl zaczepić.Fetyszyści tzw. "continuity" z kolei bedą się w DC źle czuli bez obu "Eternali" i wybranych tomów "DC" z zamkniętego dopiero co rozdziału... Ale przeżyją. To tylko średniawy akcyjniak w sumie jest.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline [robak]

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #372 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:13:50 am »
Średni akcyjniak. Otóż to. A chętnie doszukałbym się dobrego, rzetelnego akcyjniaka. Przede wszystkim w historiach z Batmanem.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #373 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:14:58 am »
@winckler
Nie przesadzajmy. W takiej sytuacji może lepiej, aby nie zaczynał czytać komiksów wielkiej dwójki, bo tam cały czas są nawiązania i kontynuacje tego co było nieraz 10-20 lat temu (tak wiem, że przesadzam z 20, ale kiedyś tak bywało)? Akurat Odrodzenie daje wejść w świat DC w miarę bezboleśnie, tak jak to było w przypadku Marvel Now, gdzie też była teoretycznie kontynuacja wątków wcześniejszych. Da się to czytać spokojnie.

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #374 dnia: Sierpień 31, 2017, 11:32:01 am »
Pewnie, że się da. Mozna zacząć od losowego zeszytu i w wieku 10 lat przy znośnej znajomosci angielskiego wciągnąc się od razu.
Pedant mi się włączył. To zarysowałem, jak się to składa.
A z dwudziestoleciem nie przesadziłeś. "Intelligence" z ostatnich "Detective Comics" działa inaczej dla tych, ktorzy nie przeżyli dawno temu przygód Jeana Paula z "Knightquest". Ot, jak piszesz, tak to własnie działa.   
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

 

anything