Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303091 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #180 dnia: Marzec 16, 2017, 12:14:33 pm »
Czyli jest to komiks z numerem 1 na okladce, ale czytajac go nie wiadomo o co chodzi, bo to kontynuacja czegos tam.
Meh...
 :roll:
Tak czy inaczej, dzieki za odpowiedz!
Superman: Lois and Clark to jest o tym co porabiał stary Superman od czasu jak pojawił się w New52, czyli wstęp do eSa z Rebirth, nie trzeba znać nic więcej. Superman: The Final Days of Superman ten tak.

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #181 dnia: Marzec 16, 2017, 12:16:19 pm »
Szczerze mowiac, nawet nie wiedzialem, ze "stary" Superman zostal zastapiony przez "innego" Supermena. Typowe udziwniane na sile, z braku lepszych pomyslow.
Ok. Tytul nie dla mnie, ale jeszcze raz dzieki!
Sometimes I'd like to get my hands on God...

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #182 dnia: Marzec 16, 2017, 12:20:39 pm »
Szczerze mowiac, nawet nie wiedzialem, ze "stary" Superman zostal zastapiony przez "innego" Supermena.
Ok. Tytul nie dla mnie, ale jeszcze raz dzieki!
Problemem jest, że New52 to inne uniwersum niż tak zwane "stare" DC pomimo, że na początku tak twierdzono (jak się nie mylę to wychodzi przy Convergence). Natomiast Rebirth to kontynuacja New52 w duchu "stare" DC sprzed Flashpoint. Obecny eS to ten Superman, którego możesz znać z Śmierci Superman, którą publikował TM-Semic w latach 90.

Offline donTomaszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #183 dnia: Marzec 16, 2017, 12:25:51 pm »
Czyli nawet DC nie wie o co im chodzi.
 :roll:
Kontynuacja, resety, nie-resety, i tym podobne tanie zagrania. Wiadomo, hajs ma sie zgadzac i zamiast na jakosci swoich komiksow, skupiaja sie na produkowaniu ich z numerem 1 na okladce. W jak najwiekszej ilosci. Jak najczesciej (choc w sumie, nie tak zawziecie jak Marvel). 
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #184 dnia: Marzec 16, 2017, 12:39:14 pm »

Offline gascan

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #185 dnia: Marzec 20, 2017, 03:10:31 pm »
Przeczytałem pierwszy trade Supermana i Cyborga: Imitation Of Life z DC Rebirth, New52 odpuściłem po Trybunale Sów i nie jestem na bierząco z DC Comics.

O ile Superman: Son Of Superman to świetna nie wymagająca nawalanka w starym stylu i nic ponad to tak Cyborg zaintrygował mnie bardziej.
Mini spoilery, praktycznie żadne:
Niby oklepane motywy egzystencjonalne "Czy jestem maszyną czy człowiekiem, a może potworem?", było to już nieraz w różnych Robocopach itd.
Tutaj jest to po prostu przyjemnie pokazane np. Cyborg szukający sensu istnienia w clubie jazzowym i jego rozmowy i przyjaźń z niewidomym muzykiem.
Czy odkrywanie na nowo miasta Detroit, które również odgrywa istotną rolę w komiksie.
Jest kilka fajnych twistów fabularnych i ogólnie pozytywny komiks. Trochę miłości, trochę nieufności wobec ojca. Nawet pojawia się villain ale nie on jest najważniejszy w tym tradzie. Przynajmniej na razie. Naprawdę polecam.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #186 dnia: Kwiecień 13, 2017, 05:01:31 am »
Wonder Woman traci scenarzystę (w sumie to powód jest jak najbardziej zrozumiały)
http://www.newsarama.com/34016-rucka-leaving-wonder-woman.html

Offline winckler

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 460
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #187 dnia: Kwiecień 13, 2017, 06:34:57 am »
Nie mogę powiedzieć, by ta wiadomość mnie zmartwiła. Zwłaszcza że Rucka odchodzi razem z Sharpem, ktorego pozbawione ikry rysunki irytują mnie nawet bardziej niż niedowarzone pomysły fabularne scenarzysty. Choć nie jest najstraszniej na świecie i zdarzają się przebłyski (ostatnio nr #17, ciekawie skomponowany i atrakcyjnie ustawiający relacje między Cheetach a Wonder Woman; sympatyczne były też początkowe sceny pod drzewem i później z wężem; ciekawa jest też pomysłowa i odważna wariantywna okładka do numeru #21, ale to już, no własnie, ani nie Sharpa, ani chyba też nie Rucki zasługa), to ogólne wrażenie wymęczenia towarzyszy mi od wczesnych partii tego rozdziału dziejów Cudownej Kobiety. Przepracowanie kapitana tego wielomasztowca wiele tu wyjaśnia.
„Wszelkie zbieranie jest konserwatywne".

„I absolutnie nie piszę tego złośliwie, tylko tak to obiektywnie wygląda z mojego puntu widzenia".

Offline Leyek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #188 dnia: Kwiecień 19, 2017, 02:59:02 pm »
Odrodzenie   Droga do Odrodzenia. Superman – Lois i Clark   59,99 zł   miękka ze skrzydełkami   204       21.06
Wybłagaliście miękką okładkę:)

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #189 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:05:41 pm »
Bardziej chodziło o cenę i większą ilość serii  :smile: Ale o miejsce też.

A jakie to seryjne komiksy z Supermanem u nas się sprzedają? Egmont nie musi niczym się sugerować, ma licencje DC na Polske i może robić co chce, np. wydawać z nim 10 serii. Ale tego nie robi. Tak od 2014 roku. I nie zaklinajmy przyszłości, że nagle wyskoczy i sypnie z rękama z 2-3 seriami z końca N52 i dwoma z Rebirth, bo to nigdy się nie zdarzy.
A jednak  :biggrin:
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 03:09:45 pm wysłana przez JanT »

Offline 8azyliszek

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #190 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:11:15 pm »
200 stron za 37 zł to jest stosunek w jakim Egmont powinien wydawać wszystkie swoje komiksy. Zszedł poniżej cen Kolekcji dając więcej (bo nie każdy tom WKKM to Deathlok). I o to od początku chodziło - konkurencja powoduje ciągłą obniżkę cen. Oby tak dalej.

Offline Murazor

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #191 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:23:06 pm »
Z innej beczki: czy w Rebirth wychodzi jakas naprawde dobra, oryginalna, nie bedaca czytadlem seria, na ktora warto sie napalic?
Podpinam się do pytania. Nie śledzę na bieżąco opinii o poszczególnych seriach z Rebirth. Jest jakiś 'Thor' czy inny 'Hawkeye' z Odrodzenia? :smile:

Może lepiej tutaj zapytać, żeby nie zniknęła odpowiedź w wątku Egmontu.

Offline pitt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #192 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:32:02 pm »
Bardziej chodziło o cenę i większą ilość serii  :smile: Ale o miejsce też.
A jednak  :biggrin:
Ta, jasne. Yay!. Zamiast "A jednak" lepiej pasowałoby "W końcu!". :smile:

W 2013 jeden Superman, w 2014 dwa Supermany, w 2015 jeden Superman (nieseryjny Wyzwolony), w 2016 całe ZERO (WKKDC nie liczę).

"Lois & Clark" to jeszcze nie Rebirth.

@mkolek81 trafiłeś bez pudła, możesz iść dzisiaj grać w totka. :smile:

,,Drogi do Odrodzenia. Superman – Lois i Clark" nie kupię, mam już na półce wersję anglojęzyczną. Cieszy cena i forma. Mam nadzieje, że nasze "Odrodzenie", bedzie tak samo wydawane.



Offline arczi_ancymon

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #193 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:44:34 pm »
Może lepiej tutaj zapytać, żeby nie zniknęła odpowiedź w wątku Egmontu.

No właśnie, bo tyle podjarki tym Rebirth, a to mi wygląda na kolejne nudne czyszczenie uniwersum, czyli bardziej skok na kasę niż chęć wydawania czegoś wartościowego. Przydałby się ktoś, kto naprawdę ogarnął tę linię i wie z czym się to je.

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #194 dnia: Kwiecień 19, 2017, 03:46:34 pm »
Podpinam się do pytania. Nie śledzę na bieżąco opinii o poszczególnych seriach z Rebirth. Jest jakiś 'Thor' czy inny 'Hawkeye' z Odrodzenia? :smile:
Raczej nie znajdziesz nic takiego jak Hawkeye w Odrodzeniu (zresztą podejrzewam, że ani Marvel ani DC nie uda się powtórzyć/skopiować sukcesu tej serii przez długi czas).
Natomiast w przypadku Thora, możesz spróbować Aqumana (nie wiem czy Egmont bierze w ogóle pod uwagę jego wydanie u nas, a szkoda), choć to nie jest tak do końca to samo.

@mkolek81 trafiłeś bez pudła, możesz iść dzisiaj grać w totka. :smile:
tiaaa, to raczej nie był strzał, a po prostu analiza świata DC, co z czym,jak i gdzie.
I masz rację to jeszcze nie Rebirth, co zresztą napisałem w wątku Egmontu, kiedy wszyscy jarają się, że Odrodzenie będzie w SC.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 19, 2017, 03:51:06 pm wysłana przez mkolek81 »

 

anything