Autor Wątek: DC Rebirth  (Przeczytany 303196 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline buczanova

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1020 dnia: Październik 01, 2018, 01:22:58 pm »
Prawda, nie podoba mi się ich podejście do Old DC, ale chociaż Metal będzie porządnie wydane.
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1021 dnia: Październik 01, 2018, 02:05:37 pm »
Jak pisałem wcześniej, wydają to tak a nie inaczej, bo nie da się czytać Metal bez tie-inów. Nic nie zrozumiesz z głównej mini bez nich. Dlatego Egmont wydaje to tak a nie inaczej. Event jest tak zaplanowany by czytelnik musiał kupić jak najwięcej zeszytów na wzór lat 90'. To nie nagły przypływ uczuć do forumowiczów gildii.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1022 dnia: Październik 01, 2018, 02:14:37 pm »
Szkoda że Francuzi nie wydali Czarnego Wiru...

Offline kelen

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1023 dnia: Październik 01, 2018, 02:48:42 pm »
Z tego co się orientuję można to czytać samodzielnie bez znajomości innych wcześniejszych tytułów. Problemem jest konstrukcja tego eventu - do jego zrozumienia nie wystarczy przeczytać głównej mini serii, musisz też ogarnąć masę tie-inów tj. Dark Knights Metal itp. Dlatego Egmont ma to rozciapane na 3 grube tomy.

Przyznam szczerze, że czytałem tylko główną mini i dwa one-shoty (Batman Lost i Wild Hunt, czy jakkolwiek się to nazywało) i nie czułem, żebym przez to coś stracił. Przykre natomiast dla mnie jest to, ze ten event tak na prawdę niewiele robi i robi wrażenie niepotrzebnie rozciągniętego. Tak na prawdę ustawił tylko scenę dla JL Snydera.
Archiwum audycji Prosto z Kadru: https://www.youtube.com/user/ProstozKadru

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1024 dnia: Październik 01, 2018, 05:10:43 pm »
Plusem niewątpliwie jest to, że Metal to samodzielny byt. Nie angażuje innych serii ongoing jak u Marvela gdzie czytasz np. Spider-Mana i nagle jakieś Civil War 2 albo inne Secret Empire ci wyskakuje i dotychczasowa fabuła zostaje zarzucona bo Spidey musi wziąć udział w evencie, który cię wogóle nieobchodzi.
Minusem za to jest to, że nie wiadomo kiedy w kontinuum Rebirth to zdarzenie ma miejsce.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 01, 2018, 06:03:43 pm »
Chyba trochę angażuje inne serie:

Flash 33 Bats Out Of Hell cz.1
Justice League 32 Bats Out Of Hell cz.2
Hal Jordan & GLC 32 Bats Out Of Hell cz.3
Justice League 33 Bats Out Of Hell cz.4

Teen Titans 12 Gotham Resistence cz.1
Nightwing 29 Gotham Resistence cz.2
Suicide Squad 26 Gotham Resistence cz.3
Green Arrow 32 Gotham Resistence cz.4

Po tym też widać w którym momencie dzieje się Metal.

Offline Antari

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 01, 2018, 08:25:11 pm »
Przyznam szczerze, że czytałem tylko główną mini i dwa one-shoty (Batman Lost i Wild Hunt, czy jakkolwiek się to nazywało) i nie czułem, żebym przez to coś stracił. Przykre natomiast dla mnie jest to, ze ten event tak na prawdę niewiele robi i robi wrażenie niepotrzebnie rozciągniętego. Tak na prawdę ustawił tylko scenę dla JL Snydera.
Mam generalnie podobne odczucia. Choć słyszałem, że niektóre tie-iny są dobre, przekonam się jak Egmont wyda. Generalnie sam pomysł na mini serię był ciekawy i o dość epickim rozmachu w całym uniwersum ale potencjał nie został wykorzystany (w tym przypadku zgodzę się, że Snyder świetnie startuje ale później ma problem ze skończeniem). Całość mini serii super narysowana przez Capullo ale ostatnia 1/3 komiksu rozczarowuje i samo zakończenie też. Po bdb początku oczekiwania wzrosły chyba tylko po to aby się rozczarować po koniec. 

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 01, 2018, 11:10:10 pm »
Chyba trochę angażuje inne serie:

Flash 33 Bats Out Of Hell cz.1
Justice League 32 Bats Out Of Hell cz.2
Hal Jordan & GLC 32 Bats Out Of Hell cz.3
Justice League 33 Bats Out Of Hell cz.4

Teen Titans 12 Gotham Resistence cz.1
Nightwing 29 Gotham Resistence cz.2
Suicide Squad 26 Gotham Resistence cz.3
Green Arrow 32 Gotham Resistence cz.4

Po tym też widać w którym momencie dzieje się Metal.
No to mamy odpowiedź dlaczego E wydaje Metal tak kompletnie. Nie chcą powtórzyć wtopy z Black Vortex.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 17, 2018, 12:04:13 pm »
Plotki, plotki, plotki https://www.bleedingcool.com/2018/10/15/suicide-squad-canceled-with-januarys-50-just-in-time-for-an-azzarello-relaunch/ Coś na pewno będzie wychodzić jak ma być drugi film  :smile:

Offline Maragast

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 18, 2018, 11:58:06 am »
Teraz wychodzi kolejna porcja komiksów z Rebirth i pewnie znowu się zacznie wszechobecny ból dupy o brak okładek.
Dlatego, przy tej okazji, chciałem zapytać tych, dla których brak okładek jest problemem:
O CO WAM CHODZI???
Czemu brak okładek jest dla Was jakimś problemem???
Przecież dzięki temu komiksy z Rebirth kosztują tyle co z Marvel Now. TK powiedział wyraźnie "tniemy okładki i dodatki by cena Rebirth była taka sama jak Marvel Now".
Proszę więc nie pisać nic w stylu "w Marvel Now są okładki" bo tam tomy mają mniej stron.
Wolelibyście by wszystkie tomy Rebirth miały cenę okładkową 49zł i wszystkie okładki??? W sumie nawet gdyby tak to jednak jesteście w mniejszości. Sorry ale większość czytelników woli tańsze tomy bez okładek niż droższe z okładkami. Przykro mi ale tak jest, a Egmont wydaje pod większość czytelników oraz by ułatwić nowym czytelnikom start (a bardziej przekona ich niższa cena niż ilość okładek).


Naprawdę męczące jest to ciągłe pisanie o braku okładek zwłaszcza, że wybór podjęty przez Egmont (czyli cena jak przy Marvel Now kosztem okładek i dodatków) odpowiada większości.
Mam szczerą nadzieję, że ten temat już nie powróci.
No chyba, że ktoś użyje racjonalnego argumentu w czym przeszkadza mu brak okładek i utrzymanie ceny jak przy Marvel Now.
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 12:02:18 pm wysłana przez Maragast »

Offline Dariusz_Notariusz

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 18, 2018, 12:10:28 pm »
Mi brak okładek nie przeszkadza. Kupuję całe odrodzenie. Tomy kosztują ok. 20 PLN. To jest przyzwoita cena. Gdybym musiał płacić 30 albo więcej to bym nie kupował całego. Jestem w stanie przełknąć brak okładek, jeśli dzięki temu mam więcej komiksów w cenie ok. 20 PLN.

JanT

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 18, 2018, 12:44:52 pm »
Teraz wychodzi kolejna porcja komiksów z Rebirth i pewnie znowu się zacznie wszechobecny ból dupy o brak okładek.
Naprawdę męczące jest to ciągłe pisanie o braku okładek zwłaszcza, że wybór podjęty przez Egmont (czyli cena jak przy Marvel Now kosztem okładek i dodatków) odpowiada większości.
Mam szczerą nadzieję, że ten temat już nie powróci.
No i zacząłeś  :biggrin:
TK powiedział wyraźnie "tniemy okładki i dodatki by cena Rebirth była taka sama jak Marvel Now".
Na pewno tak nie powiedział. Była mowy tylko o dodatkach. Sprawdź nagranie ze spotkania.

Takie trudny jest do zrozumienia że np tomy po 7 zeszytów standardowej objętości na początku miały 156 stron i kilkanaście okładek a teraz mają 144 i żadnej okładki? Tego nie było od początku (gdzie były wszystkie okładki) tylko weszło w trakcie. Tomy do 168 stron kosztują 39.99 zł a od 180 49.99 zł a oni wycinają okładki nawet z najchudszych tomów. Wybaczyć im można tylko te cięcia okładek które pozostawione przekroczyłyby te 168 stron i podniosły cenę o 10 zł a oni nawet wycinają okładki z tych droższych tomów gdzie stron jest tylko troszkę więcej i np trzeci tom Aquamana powinien mieć tyle samo stron i okładek co drugi.

Więc jak znowu zaczniesz narzekać na narzekanie (którego teraz nawet nie było) to się doinformuj  :smile:
Ja już wiem ile w jakim tomie będzie okładek i nie jęczę. Tu pisałem o październiku http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,35512.msg1465548.html#msg1465548  :smile:
 
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2018, 12:51:27 pm wysłana przez JanT »

Offline xanar

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 18, 2018, 12:48:54 pm »
Ja jestem za tym żeby Rebirth rozdawali za darmo i były wszystkie okładki, a i zapomniałem konieczna wydane na twardo  :biggrin:

Offline SkandalistaLarryFlynt

Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 18, 2018, 01:17:28 pm »
Kurde znowu nie będzie okładek?

mkolek81

  • Gość
Odp: DC Rebirth
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 18, 2018, 01:44:49 pm »
Najlepiej to by było jakby Marvel Now i DC Odrodzenie wydawali jak Star Wars Komiks.