Autor Wątek: Vinland Saga - Hanami  (Przeczytany 30216 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dembol_

Vinland Saga - Hanami
« dnia: Sierpień 09, 2016, 10:07:23 pm »
Hanami właśnie ogłosiło, że wyda Vinland Sagę. Manga o wikingach, która jest super i którą mam w amerykańskim wydaniu. 65 zł za tom 2-w-1 w standardzie zbliżonym do Monstera.

Emo-młodzian o imieniu Thorfinn jest totalnym kozakiem (czy raczej wikingiem) w bandzie niejakiego Askeladda. Thorfinn jest emo i ma "Życzenie śmierci 5" bo stracił ojca. Za sprawą wspomnianego Askeladda. Co tylko pokazuje jak perwersyjnym typem jest tenże trzymając go w swojej ekipie. Po każdej udanej napaści na wioskę czy zamek Thorfinn żąda pojedynku z szefem bandy. A potem podróżujemy po morzach i oceanach (m.in. na Wyspy Brytyjskie), pojawia się lekko zniewieściały książę Knut oraz zupełnie nie zniewieściały Thorkell, który rzuca w przeciwników kłodami i nic sobie nie robi z utraty drobnych części ciała.

Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem.

Okładeczki:
http://evilmanga.tumblr.com/post/148705504210/vinland-saga-will-be-published-in-poland-by

Autora możecie kojarzyć z wydanego niedawno "Planetes" (Mega Manga JPF) - całkiem fajnej mangi o kosmicznych śmieciarzach.

Offline Inuki

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2016, 11:05:19 pm »
O ja cie pierdziu!!! Tego to ja się nie spodziewałem. Prędzej bym stawiał, że JPF to wyda. Tym bardziej, że za "Planetes" się wzięli. I w sumie chyba bym wolał JPF. Oby tylko tłumaczenie było dobre, bo z Hanami to różnie bywa.

O samej mandze słyszałem sporo dobrego i z chęcią sprawdzę, bo czytając "Berserka" mam większą ochotę na takie mocne fantasy. Tym bardziej, że kreska obłędna ;-)

Trochę też szkoda, że manga nadal jest kontynuowana, z tego co czytam.

Offline rzem

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:24:30 am »
Bardzo ciekawe info. Ile to ma tomów do tej pory (w formacie 2 w 1, albo normalnym)?

Offline buczanova

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:59:08 am »
17, w formacie 2 w 1 wyszło 8 jeśli się nie mylę. :)
"You know, most great indie things you love will eventually go mainstream, but that's no reason to quit loving them."

Offline eyesore

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 10, 2016, 09:03:10 am »
Plantes już wyszło? Okładki nie przekonują do zakupu  :wink: ale gdzieś widziałem skany stron i wygląda to znacznie lepiej (fajnie by było jak by najpierw skończyli Monstera a potem to zaczęli wydawać).

Offline Tiszka

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2016, 10:04:40 am »
"Planetes" ma wyjść w tym miesiącu, niesprecyzowali daty.

Osobiście VS polecam - udało mi się na Humble Bundle dorwać w wersji elektronicznej dwa tomy. Jest cudne. fabuła się rozkręca rozsądnie, ale te kadry *_*

Nieco niepokoi tylko, jak to to przetłumaczą :) Tytuł po polsku ma brzmieć "Saga winlandzka" lub "Sagi winlandzkie".

PS. Dembol - mogę ukraść Twój opis fabuły do podmianki w newsie na Gildii? :)
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline rzem

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 10, 2016, 11:01:26 am »
17, w formacie 2 w 1 wyszło 8 jeśli się nie mylę. :)

Ło jery. Trzeba szukać miejsca na to. Dzięki za info.

Offline amsterdream

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 10, 2016, 03:53:01 pm »
Przejrzałem przykładowe plansze, przeczytałem jakiś losowy rozdział i nie chwyciło. Jakby to wydał JPF to może wziąłbym pierwszy tom na próbę, ale od Hanami to raczej sobie daruję.

Offline Tiszka

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 10, 2016, 04:59:44 pm »
Jakby to wydał JPF to może wziąłbym pierwszy tom na próbę, ale od Hanami to raczej sobie daruję.
Z ciekawości: dlaczego?
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

Offline amsterdream

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 10, 2016, 05:14:22 pm »
JPF wydałby to zapewne w pojedynczych tomach i w niższej cenie więc łatwiej byłoby mi wziąć jeden tom na spróbowanie. Hanami ma wysokie ceny, druk w ich mangach jest według mnie zbyt słabo nasycony a z tłumaczeniami też rożnie u nich bywa.

Offline Ganossa

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 10, 2016, 08:15:14 pm »
Mam już 5 tomów od Kodanshy. Trochę drogie ale świetne wydanie w twardej oprawie. Więc raczej polskiego nie będę kupował.
Ale sam komiks jest bardzo dobry. Czytałem go jednocześnie oglądając serial Wikingowie. Świetne dopełnienie.
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline R~Q

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:41:56 pm »
Ale mnie denerwuje ten format 2-w-1 za 65 zł

Dla mnie manga powinna być w formie cienkich i małych książeczek, tak jak pan bóg przykazał

Offline Shinue

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 26, 2016, 01:50:50 pm »
Obecnie jest 18 tomów. Dzięki łączeniu 2 w 1 powinniśmy szybciej je poznać...

Offline Dembol_

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 22, 2016, 01:22:17 pm »

Offline Tiszka

Odp: Vinland Saga - Hanami
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 22, 2016, 08:14:03 pm »
Ano zaprezentowało. W końcu przepchnęli u Japończyków. Premiera w styczniu :) I podpowiem, że Gildia patronuje :3
www.manga.gildia.pl - mangowe newsy i recenzje Gildii :)

 

anything