Autor Wątek: Darwyn Cooke  (Przeczytany 9757 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mikel

  • Gość
Darwyn Cooke
« dnia: Lipiec 24, 2016, 08:44:27 pm »
Nie wiem do końca czy dobry pomysł zakładanie nowego wątku, artysta z nadzwyczaj charakterystyczną kreską, do tego osoba ze sporą listą publikacji, z czego sporo ukazało się u nas.
Zbierając to co wyszło u nas:

- Batman: Ego
- Catwoman #01: Na tropie Catwoman
- Harley Quinn #01: Miejska gorączka
- Nowa granica
- Parker #1: Łowca
- Parker #2: Firma
- Parker #3: Zdobycz
- Parker #4: Jatka
- Strażnicy - Początek #1: Gwardziści. Jedwabna zjawa
Co do samej postaci Darwyn`a bardzo ciekawie uhonorowano go na ComicConie
https://www.facebook.com/dave.howlett.148/media_set?set=a.10156967353810538.1073741832.765930537&type=3

Offline adam and arluk

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:25:21 pm »
Harley Quinn #01: Miejska gorączka ???????????

Offline Garf

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2016, 09:36:20 pm »
Harley Quinn #01: Miejska gorączka ???????????

Zeszyt zerowy tej serii składał się z rysunków autorstwa wielu różnych twórców, w tym Cooke'a.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Mikel

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:09:40 am »
W sumie ostatnio przewija się dość często i gęsto Cooke w wielu dyskusjach, czy pod pod względem DC Deluxe czy Parkera i jego śmierci. Sprawa oddania mu należytego miejsca w dyskusji.
Sam posiadam w/w pozycje, i jestem wielkim fanem twórczości jaką pozostawił po sobie Darwyn, poza tym wielu z nas przynajmniej większość 25+ ma w głowie jego najbardziej charakterystyczne dzieło openning Batman TAS.
Tak jak i Nowa Granica, która jest pigułką złotej ery, w szczególności widać to po przeczytaniu po raz n-ty komiksu, delektowanie się każdym kardem.
Dodatkowo jako scenarzysty, któremu udawało osiągnąć się swoistego rodzaju lekkość opowieści, wszelkie autorskie projekty czy to te na poważnie czy z humorem, posiadają cząstkę jego specyficznego humoru tu odsyłam do jego bloga.
Poza tym bardzo bym się cieszył z wydania po części wznowienia Batman: Ego and Other Tails w linii DC Deluxe.
No cóż zawsze wątek można usunąć.

mkolek81

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:49:52 am »
Poza tym bardzo bym się cieszył z wydania po części wznowienia Batman: Ego and Other Tails w linii DC Deluxe.
To nie jest głupi pomysł, tylko że zbiór ten zawiera także Catwoman: Selina's Big Score, które mamy już wydane u nas w pierwszym tomie Catwoman w tym roku. Jeśli Egmont mógłby to wyciąć (a pewną swobodę ma w tej kwestii) to by było fajnie.
Tak przeglądam co zostało jeszcze do wydania tego autora u nas i wiele tego nie zostało:
- Batman/Spirit (to mogłoby zastąpić historię z Seliną w Batman: Ego and Other Tails)
-
The Spirit #1–6, 8–12 (czyli jeden lub dwa zbiorcze)
- zeszyty z Jonah Hex i All Star Western dostaniemy jak będą kontynuacje wydawanych u nas serii
- reszta pojedynczych zeszytówek to jak patrzę to Marvel

Mikel

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:08:48 am »
Akurat The Spirit mógłby wyjść komplet tego runu :D Jak ulał pasują rysunki Cooka do klimatów noir,
Racja z tą podmianką, choć nie wiadomo jak licencyjne to wyjdzie.
Zawsze jest nadzieja.

mkolek81

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:17:33 am »
Batman/Spirit jest akurat w zbiorczym w pierwszym zbiorczym tomie The Spirit Book 1, Collects Batman/The Spirit and The Spirit #1–6 (DC Comics), może z tą podmianą nie było by większego problemu. Obecnie licencje na The Spirit posiada Dynamite Entertainment, może Planeta Komiksu wydała by jego run w tej serii.

Teraz jak się tak zastanawiam to Mikel masz racje  The Spirit Cooka, byłby chyba najlepszy na start tej serii o tej postaci u nas (tak jak w przypadku Shadow był G. Ennisem). Chyba kuba g mógłby się wypowiedź coś więcej o tych albumach (tak mi się wydaje), bo ja ich nie czytałem.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 09:36:32 am wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:39:54 am »
Batman/Spirit jest akurat w zbiorczym w pierwszym zbiorczym tomie The Spirit Book 1, Collects Batman/The Spirit and The Spirit #1–6 (DC Comics), może z tą podmianą nie było by większego problemu. Obecnie licencje na The Spirit posiada Dynamite Entertainment, może Planeta Komiksu wydała by jego run w tej serii.

Teraz jak się tak zastanawiam to Mikel masz racje  The Spirit Cooka, byłby chyba najlepszy na start tej serii o tej postaci u nas (tak jak w przypadku Shadow był G. Ennisem). Chyba kuba g mógłby się wypowiedź coś więcej o tych albumach (tak mi się wydaje), bo ja ich nie czytałem.


A jaki jest sens wydawać u nas serię, która jest rodzajem hołdu dla komiksu Willa Eisnera, skoro sam komiks Eisnera od 2009 roku się sprzedaje i sprzedać nie może:
https://www.sklep.gildia.pl/komiksy/68212-spirit-najlepsze-opowiesci


Spirit Cooke'a jest znakomitym komiksem: swietnie narysowanym z ładnymi pastiszami tego, co robił Eisner w swoim komiksie, pod względem gfabularnym - pomyslowym. To ciągle jednak jest komiks dla miłośników Spirita, a tych - jak widać - w Polsce brakuje.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Mikel

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 25, 2016, 10:46:35 am »
Akurat komiks wydany został razem z premierą filmu,
Nie wiem czy akurat nie jest dobry okres na puszczenie tej serii, na pewno po NG, CW i Parkerze Cooke pozyskał wielu nowych wyznawców, choć z drugiej strony przy tym wysypie komiksów, nowa mało znana postać raczej może zalegać, jakby to wydawała Planeta cóż cena może odstraszyć, może E. w DC Deluxe, może SC było by za ludzkie pieniądze.

mkolek81

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 25, 2016, 11:06:36 am »
To że zalega, to jedno, ale Mikel podał dobry argument:
na pewno po NG, CW i Parkerze Cooke pozyskał wielu nowych wyznawców

jakby to wydawała Planeta cóż cena może odstraszyć, może E. w DC Deluxe, może SC było by za ludzkie pieniądze.
Na DC Deluxe to raczej nie ma szans ze względu na przejście praw z DC do Dynamite. Planeta chyba ostatnio ogarnęła się z cenami bo Black Kiss jest jakoś w normalnej cenie.

Edit: No dobra zanim mi ktoś zarzuci Black Kiss jest black&white więc to też może być powód.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 12:39:59 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 25, 2016, 11:25:16 am »
To że zalega, to jedno, ale Mikel podał dobry argument:
na pewno po NG, CW i Parkerze Cooke pozyskał wielu nowych wyznawców,







Przed ukazaniem się "Nowej Granicy" wróżyłem, że będzie to komiks roku. Nie był. Ulokował się na ósmym miejscu w naszym głosowaniu (117 punktów, czy jakoś tak), rok wcześniej "Parker" był wyzej na liście, ale ilość punktów zyskał podobną.
Wydaje mi się, że nie oznacza to, że Cooke pozyskał wielu nowych wyznawców, ale że ma wierną, ale niezbyt liczną grupę zwolenników.

Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 25, 2016, 11:40:12 am »
Przed ukazaniem się "Nowej Granicy" wróżyłem, że będzie to komiks roku. Nie był. Ulokował się na ósmym miejscu w naszym głosowaniu (117 punktów, czy jakoś tak), rok wcześniej "Parker" był wyzej na liście, ale ilość punktów zyskał podobną.
Wydaje mi się, że nie oznacza to, że Cooke pozyskał wielu nowych wyznawców, ale że ma wierną, ale niezbyt liczną grupę zwolenników.
Możesz mieć racje. Zgodzę się z faktem, że ma liczną grupę zwolenników, którzy cenią jego twórczość i chociażby tylko dlatego, któreś z wydawnictw mogłoby spróbować wydać te dwa tomy Spirita których autorem jest Cooke, tym bardziej że sam twierdzisz że:
Spirit Cooke'a jest znakomitym komiksem: swietnie narysowanym z ładnymi pastiszami tego, co robił Eisner w swoim komiksie, pod względem fabularnym - pomysłowym.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 11:46:37 am wysłana przez mkolek81 »

Offline absolutnie

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 25, 2016, 12:01:09 pm »
Możesz mieć racje. Zgodzę się z faktem, że ma liczną grupę zwolenników, którzy cenią jego twórczość


Ale ja nie napisałem, że ma liczną grupę zwolenników.
Sądząc po oddanych na niego głosach, na forum jest ich kilkunastu i mają przeciwwagę w postaci takich, których jego prace tak obrzydzają, że nawet przekręcają jego nazwisko, żeby pokazać, jak go nienawidza.


Na podstawie takich danych o niczym bym nie przesądzał.


Jeśli zaś chodzi o pomysł wydania jego "Spirita" w Polsce, to sprarafrazuję pytanie, które ktoś mi wczoraj zadał w innym temacie:


Po co wydawać kolejny album artysty, ktorego najbardziej reprezentatywne prace są już u nas dostępne?
Czy nie lepiej wydać kogoś nowego, zasługującego na nasza uwagę.
Niedawno tokage zwrócił mi uwagę na Dustina Nguyena, który wczoraj dostał Nagrodę Eisnera za "Descendera". Wolałbym tę serię zamiast Cooke'owego "Spirita"


Nagrodę Eisnera dostali też Fabio Moon i Gabriel Ba - w polsce znamy tylko ich "Daytrippera", który jednak ma grono wielbicieli podobne do grona wielbicieli Cooke'a. Wolałbym, żeby to ich kolejne prace pojawiły się u nas niż "Spirit" Cooke'a
Dwa razy pod rzad nagrodę Eisnera (w ubiegłym roku i w tym) zgarnęła Jillian Tamaki. Dlaczego zatem nie ona? Artystka rewelacyjna, a zupełnie u nas nieznana.






Nie zmienie to faktu, że uwielbiam twórczość Cooke'a, a jego Spirita uważam za kawał dobrej komiksowej roboty.



Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline isteklistek

Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 25, 2016, 12:05:35 pm »
"Popularność" Cooke'a u nas nie jest związaną z jakością jego komiksów, ale z ceną, bo są to dość drogie pozycję w stosunku do innych i na dodatek Parker jest wydawany przez KG, która nie kojarzy się z superhero. Po przeczytaniu komiksów DC ja mam wrażenie, że pieniądze wydane na jego komiks nie jest to kasa stracona. Wydaje mi się, że wiele osób, które z rezerwą podchodzi do jego komiksów, po przeczytaniu ma takie samo wrażenie jak moje.


PS Nowa Granica jeżeli chodzi o superhero, to komiks roku.

mkolek81

  • Gość
Odp: Darwyn Cooke
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 25, 2016, 12:16:40 pm »
Ale ja nie napisałem, że ma liczną grupę zwolenników.
OK  :oops: , kłania się czytanie z większym zrozumieniem, normalnie mi wstyd  :oops:

Po co wydawać kolejny album artysty, ktorego najbardziej reprezentatywne prace są już u nas dostępne?
Czy nie lepiej wydać kogoś nowego, zasługującego na nasza uwagę.
Niedawno tokage zwrócił mi uwagę na Dustina Nguyena, który wczoraj dostał Nagrodę Eisnera za "Descendera". Wolałbym tę serię zamiast Cooke'owego "Spirita"
A ja obie, ale to jestem tylko ja.


"Popularność" Cooke'a u nas nie jest związaną z jakością jego komiksów, ale z ceną, bo są to dość drogie pozycję w stosunku do innych i na dodatek Parker jest wydawany przez KG, która nie kojarzy się z superhero. Po przeczytaniu komiksów DC ja mam wrażenie, że pieniądze wydane na jego komiks nie jest to kasa stracona. Wydaje mi się, że wiele osób, które z rezerwą podchodzi do jego komiksów, po przeczytaniu ma takie samo wrażenie jak moje.
Parkera wydaje Taurus Media :wink: , ale co do reszty to się zgadzam

PS Nowa Granica jeżeli chodzi o superhero, to komiks roku.
A z tym to jeszcze bardziej.

 

anything