trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323709 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1455 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:29:59 pm »
Na Gildii już nie ma.

Dlatego, że gildia ma zawsze mało sztuk u siebie tak samo jak WKKM, ale masz racje za tydzień już nie będzie można go nabyć poza wydawcą i czekaniem przez około miesiąca jak ci przyślą. Dlatego wolę kupować w dyskontach lub na gildi 2 dni i paczka jest u mnie.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1456 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:35:04 pm »
Drugi egzemplarz, który wziąłem z mojego saloniku był już ostatni. Ale dwa saloniki dalej był jeszcze jeden. :)

Leży sporo w różnych miejscach. Ale faktycznie znacznie mniej, niż WKKM w początkowej fazie. Tylko, że to akurat wynika z - najwyraźniej - dużo mniejszego nakładu. WKKM było wszędzie tonami.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1457 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:46:52 pm »
Dlatego, że gildia ma zawsze mało sztuk u siebie tak samo jak WKKM, ale masz racje za tydzień już nie będzie
"Tom 1 w sprzedaży przez 3 tygodnie"  :smile:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1458 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:48:44 pm »
Mogę się założyć, że pod koniec trzech tygodni w trzy godziny kupię trzy egzemplarze na mieście. ;)

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1459 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:55:13 pm »
Kup. Będziesz miał na prezenty świąteczne. :)

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1460 dnia: Sierpień 31, 2016, 03:55:34 pm »
@Antari
Wyraziłem tylko moje zdanie. Gdyby jeszcze te dodatki były gratis, to byłoby ok. Ale wrzucono je do tego DC Deluxe, żeby utrzymać wysoką cenę, zamiast albo ją obniżyć, albo zrobić tak jak Eaglemoss i dać dodatkowy komiks.

Nie masz swojego zdania w tym temacie, bo nie czytałeś AA, nie miałeś wglądu w dodatki itd. Któraś już osoba z kolei (która czytała i ma to wydanie Egmontu) tłucze ci do głowy, że dodatki w tym komiksie wyjaśniają wiele aspektów tego komiksu (lektura jest nieco trudniejsza w interpretacji od Thunderbolts, Deadpoola czy Superiora z NOW :roll: ).

Jeżeli nie masz zdania na dany temat to się po prostu nie wypowiadaj.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1461 dnia: Sierpień 31, 2016, 05:57:35 pm »
Co do tego, że dodatki wyjaśniają wiele w Arkham Asylum - w jaki sposób wyjaśniają? Tłumaczą, co autor miał na myśli? Uzupełniają jakoś to, co w samym komiksie?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1462 dnia: Sierpień 31, 2016, 06:59:52 pm »
W tym przypadku TAK i TAK.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1463 dnia: Sierpień 31, 2016, 07:41:20 pm »
Arkham Asylum to nie fizyka jądrowa. Przeczytam i wszystko zrozumiem od razu, bo bystry jestem. :) Inna sprawa czy mi się to spodoba. A jeszcze inna to styl autora i odgadywanie co on miał na myśli i że do tego komuś aż dodatki są potrzebne. Ty nie obrażaj Deadpoola i Thunderbolts.

Ja wychodzę z analogią ze Sprawiedliwości i ja wolałbym więcej komiksu, niż kilkadziesiąt stron na dodatki. Ale jak innym się podobają, to ja nie wnikam - niech się im podobają. Ja wolę wydanie Eaglemoss bez nich.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1464 dnia: Sierpień 31, 2016, 07:50:47 pm »
Jak już było wspomniane Deluxe to tylko format.


Ja was bardzo proszę, to że Egmont wydaje wydania Deluxe w formacie 19x28 to wcale nie oznacza, że ta nazwa ma oznaczać wielkość. Jest cała masa różnych wydań zbiorczych z nazwą Deluxe i ma przeróżne formaty, że wymienię Before Incal Classic Collection Deluxe, Artifacts Deluxe, Tag Deluxe Edition, Deadly Class Deluxe Edition, Savage Brothers Deluxe Edition ... To słowo oznacza, że jest to wydanie ekskluzywne po prostu.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1465 dnia: Sierpień 31, 2016, 09:22:54 pm »
W tym przypadku TAK i TAK.

A to takich to nie lubię. To znaczy, że autor dał d... i nie opowiedział historii jak trzeba. Doświadczenie komiksowe mam małe, ale coś  takiego było w Długim Halloween - watek bodajże koronera wyjaśniał się dopiero na dodatkowych planszach, które z jakiegoś powodu usunięto z historii.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1466 dnia: Sierpień 31, 2016, 09:41:36 pm »
A to takich to nie lubię. To znaczy, że autor dał d... i nie opowiedział historii jak trzeba.
Jako czytelnik możemy mieć inną interpretację lektury niż autor. Fakt że dostajemy do wglądu scenariusz i możemy spojrzeć na dzieło przez oczy autora jest rewelacyjnym dodatkiem. Proponuję abyś zanim ocenisz czy autor dał dupy jednak przeczytał tytuł o którym piszesz. Bo już widzę że zaczyna się nowa moda na ocenianie pozycji raptem po komentarzach. Nie oznacza to wcale że ten komiks ci się spodoba i oczywiście nie musi ale po tym jak go przeczytasz dyskusja o tym czy autor dał dupy czy nie będzie miała jakiś sens.
Nie do końca, w oryginale masz to samo wydanie zarówno w formacie Deluxe jak i w miękkiej oprawie. Jak już było wspomniane Deluxe to tylko format.
nie bardzo się z tym zgadzam. Mamy przecież też zwykłe wydanie Azylu bez dodatków. Deluxe to tutaj i format i dodatki.
@UP
Tak samo z Hushem. Ta forma się przyjęła.
Czy twierdziłem inaczej? I to że się sprzedał wcale mnie nie dziwi bo kosztuje 15zł. Kolejny tom też wydaje mi się że będzie popularny ze względu na cenę. Chociaż pewnie jakiś odsiew czytelników już będzie. Wtedy już będziemy mieli cenę 30zł, na pewno część ludzi stwierdzi że skoro Eaglemosowi opłacało się wydać komiks za 15zł to jak wydaje za 30zł to ich okrada. Nie mówiąc już o kolejnych tytułach za 40zł. I na koniec nie wspominając o jakości wydania z którą wiele osób na forum miało problem.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1467 dnia: Sierpień 31, 2016, 09:54:27 pm »
Jako czytelnik możemy mieć inną interpretację lektury niż autor. Fakt że dostajemy do wglądu scenariusz i możemy spojrzeć na dzieło przez oczy autora jest rewelacyjnym dodatkiem. Proponuję abyś zanim ocenisz czy autor dał dupy jednak przeczytał tytuł o którym piszesz. Bo już widzę że zaczyna się nowa moda na ocenianie pozycji raptem po komentarzach. Nie oznacza to wcale że ten komiks ci się spodoba i oczywiście nie musi ale po tym jak go przeczytasz dyskusja o tym czy autor dał dupy czy nie będzie miała jakiś sens.nie bardzo się z tym zgadzam.

A czy ja się wypowiadam o tym tytule? Ja piszę, że skoro dopiero po materiałach dodatkowych można wywnioskować o co chodziło, to autor się nie popisał. Jako uzupełnienie, inne warianty historii itd. - dodatki są w porządku. Ale jak materiał wyjaśniający historię "główną" - nie.
I po co ta spinka, czy to o honor matki, siostry abo żony chodzi?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1468 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:02:42 pm »
Te materiały pełniły trochę rolę przypisów. Czyli normalna rzecz spotykana w literaturze. Nie każdy czytelnik jest w stanie wychwycić wszystkie nawiązania, źródła, inspiracje autora, i po to są właśnie tego rodzaju "dodatki".

Nie oznacza to ze Grant dał ciała, tylko że stworzył niebanalną i niejednoznaczną opowieść która domaga się niekiedy komentarza odautorskiego. Kto nie chce może się obejść bez, a kto chce będzie miała dodatkowa frajdę z poznawania kulisów powstania itd. 
W prostych i oczywistych działach, nic nie trzeba tłumaczyć. Azyl taki nie jest po prostu i już.

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1469 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:04:27 pm »
A to takich to nie lubię. To znaczy, że autor dał d... i nie opowiedział historii jak trzeba.


Prawdę powiedziawszy, historia w "Azylu Arkham" jest opowiedziana jak trzeba. Przeczytałem ją kiedyś bez żadnych dodatków i komentarzy i mnie zachwyciła. Nie odczuwałem żadnego braku, ani żadnej potrzeby dowiadywania się skądinąd o co tam, tak naprawdę, chodzi.
A potem przeczytałem ten scenariusz z komentarzami i wyjasnieniami Morrisona i zobaczyłem w "Azylu" coś, czego dotąd nie widzialem, opowieść bogatszą niż wcześniej, bardziej zakręconą, mocniej osadzoną w tradycjach naszej kultury.
W dodatku nie do końca jestem przekonany, że Morrisona naprawdę chciał pokazać w "Azylu" to wszystko, o czym w swoich komentarzach napisał. Moim daniem jedną opowieść stanowi goły "Azyl...", drugą "Azyl" opatrzony komentarzami, a trzecią sam tekst Morrisona (czyli scenariusz i dopiski do scenariusza, wyjasniające o co autorowi chodziło i skąd wziął pewne pomysły). Ten tekst świetnie się czyta jako opowieść o tym, jak pracuje mózg nakręconego scenarzysty. Polecam.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

 

anything