Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 320000 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kyms

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1425 dnia: Sierpień 30, 2016, 09:15:18 am »






Ekstra Doomsday!
http://uniwersumdccomics.com.pl/ - Uniwersum DC Comics

endriu84

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1426 dnia: Sierpień 30, 2016, 05:57:22 pm »
Ucieszyłem się z reprintu starego Batmana, a tu okazuje się, ze to wersja ocenzurowana!

Możesz rozjaźnić?
Czy coś wycięto z nowego "Husha"?

Offline marian381

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1427 dnia: Sierpień 30, 2016, 06:05:45 pm »
Chodzi o Detecitve Comics #27. Przedrukowali ocenzurowaną wersję komiksu. Brakuje np. nożna w plecach na drugiej stronie.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1428 dnia: Sierpień 30, 2016, 06:07:29 pm »
W wydaniu WKKDC historię z Detective Comics #27 przedstawiono w wersji z reprintu z 1969 przygotowanego na 30-lecie debiutu Batmana. Od oryginalej różni się tym, że na drugiej stronie wymazano nóż tkwiący w plecach starego Lamberta (bo akurat wtedy obowiązywał Comics Code), ponadto narysowano od nowa dymki i od nowa wpisano w nie tekst. Do tego większość kadrów sprawiają wrażenie przerysowanych/przekalkowanych z fizycznej kopi DC #27.

Offline Lesiok

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1429 dnia: Sierpień 30, 2016, 10:48:10 pm »
 
Takie małe porównanie. Górny z WKKDC, a dolny ze specjalnego wydania Batman Detective Comics #27 z okazji 75 lecia Batmana. Nie wiem jak wyglądało to w oryginale, ale ten dolny lepiej pasuje mi kolorystycznie, jest większy no i ma rękę z nożem.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1430 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:22:13 am »
Takie pytane mam. Tom 51 ma zawierać: Batman: Człowiek który się śmieje + Azyl Arkham (Batman: The Man Who Laughs + Arkham Asylum).
Ale patrząc na ilość stron domyślam się, ze to nie ten Azyl Arkham: https://sklep.egmont.pl/komiksy/superbohaterowie/p,batman-azyl-arkham,11167.html
Czy może jednak się mylę?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1431 dnia: Sierpień 31, 2016, 12:27:13 am »
Ten sam tylko bez dodatków (cały scenariusz, szkice itp.) tego jest ponad pół tomu  :smile:

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1432 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:03:09 am »
  Takie małe porównanie. Górny z WKKDC, a dolny ze specjalnego wydania Batman Detective Comics #27 z okazji 75 lecia Batmana. Nie wiem jak wyglądało to w oryginale, ale ten dolny lepiej pasuje mi kolorystycznie, jest większy no i ma rękę z nożem.


Ładna mi cenzura  :lol:  Zamiast noża bardziej  mi przypomina jakiś mazak albo pióro wieczne.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1433 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:04:19 am »
Tez wydaje mi się ze to pomyłka w opisie. Człowiek który się śmieje + Azyl Arkham w jednym tomie?? Objętościowo może dałoby radę: 140 + 120 str, ale to byłby dziwny ewenement żeby połączyć dwie odrębne historie. Swoją drogą rarytasem w WKKDC byłby inny składak - DC Universe: The Stories of Alan Moore.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1434 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:07:53 am »
Azyl Arkham ma trochę ponad 100 stron a Człowiek który się śmieje niecałe 70. Wyraźnie pisze:
Człowiek Który się śmieje/Azyl Arkham i na zagranicznych listach jest tak samo.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 10:11:27 am wysłana przez JanT »

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1435 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:26:02 am »
Człowiek, który się śmieje był u nas wydany z dodatkową historią, a Azyl Arkham z toną dodatków. Bez tego obie historie mogą się spokojnie zmieścić w jednym tomie. Trochę biednie, zwłaszcza, że Azyl Arkham to (dla mnie) głównie oprawa graficzna, więc Egmontowe powiększone wydanie jest mi niezbędne do życia.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1436 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:33:32 am »
Azyl Arkham to będzie to pierwsze wydanie które było bardzo dawno temu, w nim nie ma dodatków obecnych w DC Deluxe, a stanowią one połowę komiksu.
Wydanie "Człowiek który się śmieje" zawiera w sobie także historię "Człowiek z drewna" której nie będzie w WKKDC. I tu jest też pół na pół.
Tak jak JanT napisał będzie jakieś 180 stron nie więcej. Wydanie WKKDC jest wg mnie uboższe od tego co można było kupić od Egmontu wcześniej.

Spoiler: pokaż
I uwaga na koniec połączenie "Człowiek który się śmieje" i "Człowiek z drewna" miało sens bo obie historię opowiadają relacje Batman z Gordonem oraz przez oba komiksy obserwujemy z ich perspektywy prowadzone śledztwa. Nie ma tu znaczenia, że jedna opowiada o pierwszym spotkaniu Batman z Jokerem, bo nie o to chodzi w tym komiksie.

A co do Azylu tam też nie jest tak że historia skupia się na Jokerze.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2016, 10:36:44 am wysłana przez mkolek81 »

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1437 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:34:28 am »
Wg mnie logiczny tom poświęcony postaci Jokera. Zapewne jako klasyczną historię dodadzą "Batmana" 1 z jego debiutem.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1438 dnia: Sierpień 31, 2016, 10:35:04 am »
Człowiek, który się śmieje był u nas wydany z dodatkową historią, a Azyl Arkham z toną dodatków. Bez tego obie historie mogą się spokojnie zmieścić w jednym tomie. Trochę biednie, zwłaszcza, że Azyl Arkham to (dla mnie) głównie oprawa graficzna, więc Egmontowe powiększone wydanie jest mi niezbędne do życia.

Popieram. Jak dla mnie tom WKKDC do ominięcia, co daje zaoszczędzone 40 zł na inne tytuły. Jupi. 

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1439 dnia: Sierpień 31, 2016, 11:29:50 am »
@UP

A ja właśnie kupię, bo specjalnie ominąłem Azyl Arkham, a Człowiek który się Śmieje był dla mnie w 2011-12 za drogi. Spokojnie obejdę się bez tony dodatków (IMHO średnio przydatnych). Tak samo olałbym te dodatki ze Sprawiedliwości. Ale tu jestem rozdarty - szkoda mi sprzedawać wydanie Muchy tanio, bo jest rzeczywiście pięknie wydane i to najwięcej kasy ile dałem za komiks. Z drugiej strony żal będzie nie mieć Sprawiedliwości z akurat Batmanem na grzbiecie. Aquamana mogę olać ale przecież nie Gacka. A z 3 strony - przecież nie będę płacił 80 zł za komiks który mam. Jestem rozdarty jak ta wierzba w Ludziach Bezdomnych.

A przy okazji. Reklama dźwignią handlu. Taki plakacik dziś zobaczyłem przed wejściem do Saloniku Prasowego. Spytałem, czy pani kioskarka ma taki drugi, żeby można wziąć dla siebie, ale nie miała. Może jak będzie zdejmować, to uda mi się go zagarnąć dla siebie (sorry za drżącą rękę).