trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323187 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1335 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:10:33 pm »
ciekawe jakie będą efekty przy całej panoramie


Jak dla mnie to takie efekty są nieporozumieniem. Nie znoszę wszelakich napisów czy panoram z grzbietów kolekcji. To zawsze wygląda tandetnie i służy jedynie do wymuszenia kupna całości kolekcji zamiast tylko tego nas interesuje.

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1336 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:16:46 pm »
 a jesli sadzisz, ze grubsza okladka w jakikolwiek sposob uchroni twoj komiks przed doznaniem uszkodzenia w wyniku upadku, to odsylam do wzoru na energie kinetyczna, z ktorego jasno wynika, iz wieksza masa (rzecz oczywista przy wiekszej grubosci okladki) napewno nie pomoze :smile: dziwne, ze twierdzisz, iz wiesz cos o mnie, skoro ani mnie nie znasz, a wnioskujac z twej wypowiedzi, to nawet chyba nie czytales mych wczesniejszych wypowiedzi. tym bardziej, ze twoje stwierdzenie mija sie z prawda :smile:

Chodziło mi o to,że wydawało mi się iż powiedziałeś coś takiego,że wydawanie na grubszej lub cieńszej twardej oprawie nie ma znaczenia bo jest twarda.Przepraszam nie chciałem Cię urazić.

Offline angelscorpion

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1337 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:48:33 pm »
Muszę niestety potwierdzić: dzisiaj, po otwarciu przesyłki z Gildii, mając na uwadze przykre doświadczenia zapachowe kolegów z forum, obwąchałem pierwszy tom WKKDC. Okładka, po otwarciu - zapach kloaczny, natomiast reszta stron komiksu - przyjemny zapach farby drukarskiej, tak jak lubimy :)

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1338 dnia: Sierpień 26, 2016, 08:58:56 pm »
Ziemia 2 (jak nie wytną) będzie w JLA vol 4  :smile:

Pośród tych setek czasami kuriozalnych postów o kloacznym zapachu Husha i niebywale wymyślnych  sposobach radzenia sobie z nim (kawa? wietrzenie kilka dni na balkonie?), ten post jest chyba jednym z najistotniejszych od debiutu WKKDC (przynajmniej dla mnie).

JLA od Egmontu zamierzam brać całość, a nie chcę mieć dubla. Jaka jest więc szansa, że Egmont to wytnie? Czy jakakolwiek edycja JLA (a w szczególności ta, której kopią jest nasze wydanie) była pozbawiona tego tomu?

Generalnie z tego, co tu można wyczytać, nasuwa się wniosek, że to całe szumnie zapowiadane i wypatrywane WKKDC to straszna budżetówka jest, bez startu do jakości prezentowanej przez WKKM czy Egmonty. Czyżby cięcie kosztów, aby zrównać się cenowo, bo inaczej by przepadli? Tym bardziej utwierdzam się więc w przekonaniu, aby odrzucić duble. Co więcej - nawet jeżeli Egmont zapowiedziałby w Deluxach czy innej serii cokolwiek, co ma się pojawić w tej kolekcji, to osobiście takie tomy bym ominął i poczekał na wydanie Egmontu, nawet jeżeli miałoby być droższe. Oczywiście Egmont pewnie nie pójdzie na przepychanki z Eaglemoss, ale mimo wszystko - sporą część tych tytułów lepiej byłoby widzieć w Deluxach niż w formacie prezentowanym przez kolekcję. 

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1339 dnia: Sierpień 26, 2016, 09:04:47 pm »
Spoko Wodza. U mnie pierwsza "odpowiedź" też była automatyczna. Później odezwał się żyjący człowiek.

Pytanie takie: czy komuś z Krakowa udało się kupić bez dodatku zapachowego?
Piszcie na fb, tutaj sprawnie odpisują. https://www.facebook.com/Kolekcje-Eaglemoss-770168576371547/?fref=ts


Swoja droga jak przegladam ten temat, to dochodze do wniosku, ze jestem wielkim farciarzem, bo z wyjatkiem smrodu moj tom nie ma zadnych defektow tutaj wspominanych

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1340 dnia: Sierpień 26, 2016, 10:23:26 pm »
JLA od Egmontu zamierzam brać całość, a nie chcę mieć dubla. Jaka jest więc szansa, że Egmont to wytnie?
Raczej mała. Ale vol 4 jest bardzo gruby (368 stron) a Egmont przycinać lubi  :smile: Ziemia 2 już też była raz wydana (Fun Media) i teraz będzie jeszcze w WKKDC. Myślę że vol.4 wyjdzie jakoś na początku 2017 to może jeszcze przed Ziemią 2 w WKKDC będziemy wiedzieć czy na pewno będzie w vol.4. Na alei można o to zapytać  :smile:

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1341 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:13:42 pm »
ciekawe jakie będą efekty przy całej panoramie

Jeżeli efekt smrodu kloacznego będzie rósł proporcjonalnie do ilości dodawanych tomów to nie zazdroszczę tym, którzy zdecydowali się kupować całą kolekcję. Pewnie będzie capiło na cały pokój. Ja raczej kupię tylko kilka tomów, historii, które mają bardzo małe szanse na wydanie przez Egmont.

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1342 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:26:59 pm »
Pośród tych setek czasami kuriozalnych postów o kloacznym zapachu Husha i niebywale wymyślnych  sposobach radzenia sobie z nim (kawa? wietrzenie kilka dni na balkonie?), ten post jest chyba jednym z najistotniejszych od debiutu WKKDC (przynajmniej dla mnie).

JLA od Egmontu zamierzam brać całość, a nie chcę mieć dubla. Jaka jest więc szansa, że Egmont to wytnie? Czy jakakolwiek edycja JLA (a w szczególności ta, której kopią jest nasze wydanie) była pozbawiona tego tomu?

Generalnie z tego, co tu można wyczytać, nasuwa się wniosek, że to całe szumnie zapowiadane i wypatrywane WKKDC to straszna budżetówka jest, bez startu do jakości prezentowanej przez WKKM czy Egmonty. Czyżby cięcie kosztów, aby zrównać się cenowo, bo inaczej by przepadli? Tym bardziej utwierdzam się więc w przekonaniu, aby odrzucić duble. Co więcej - nawet jeżeli Egmont zapowiedziałby w Deluxach czy innej serii cokolwiek, co ma się pojawić w tej kolekcji, to osobiście takie tomy bym ominął i poczekał na wydanie Egmontu, nawet jeżeli miałoby być droższe. Oczywiście Egmont pewnie nie pójdzie na przepychanki z Eaglemoss, ale mimo wszystko - sporą część tych tytułów lepiej byłoby widzieć w Deluxach niż w formacie prezentowanym przez kolekcję.

Sam bym tego lepiej nie ują

Offline veritius

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1343 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:18:59 am »
@ Kelen a twój egzemplarz to kupiłeś w kiosku czy dostałeś od wydawnictwa jako współautor wydania? Bo uwierz że w mojej firmie 4 znajomych kupiło i każdy egzemplarz śmierdzi łajnem a nie zapachem nowego druku i to nie jest czepianie się dla czepiania, bo zapach nowego wydania to jak otwarta puszka lakieru. Coś jest nie tak.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1344 dnia: Sierpień 27, 2016, 09:37:11 am »
laf, musiałbyś zdefiniować, co dokładnie masz na myśli mówiąc o głównym nurcie. Albumy, które publikowane był jako elseworldy? Rzeczy spoza regularnych serii, ale wciąż będąc w kanonie danego okresu albo poza nim?
Bardziej chodziło mi o to pierwsze. Dzięki za listę tytułów, poczytam o nich i zastanowię się nad kupnem.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1345 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:11:40 am »
@varitus
Ja i kilka osób kupiło w kiosku egzemplarze "bez smrodku w środku". A takie pytanie do Kelena już padło i (jak na razie) nie odpowiedział  :smile:

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1346 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:56:25 am »
Jeżeli efekt smrodu kloacznego będzie rósł proporcjonalnie do ilości dodawanych tomów to nie zazdroszczę tym, którzy zdecydowali się kupować całą kolekcję. Pewnie będzie capiło na cały pokój

zanim kupisz tom kolejny, to poprzedni juz przestanie smierdziec  :badgrin:   mozecie tez pokladac nadzieje w tym, ze skoro egmont sie tym zajmuje, to opinie napewno do nich docieraja i jest wysoce prawdopodobne, ze z biegiem czasu rozne zaistniale mankamenty zostana poprawione

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1347 dnia: Sierpień 27, 2016, 11:59:06 am »
Dostałem dziś swój egzemplarz i faktycznie smród kloaczny jest obecny. Ale nie jest on aż tak intensywny w moim egzemplarzu jak donosili niektórzy w przypadku swoich.

Śmierdzi tylko w miejscu klejenia/szycia na grzbiecie, w całej rozciągłości ale tylko od strony okładek (przednia i tylna). Po zamknięciu okładka skutecznie "odciąga smród" i raczej nie ma szans żeby coś przeszło na inne pozycje. Co ciekawe w środku w tej samej części gdzie pod okładką utrzymuje się smród, pachnie normalnie, więc można spokojnie czytać. Zapach podobny do tego z WKKM. Swój egzemplarz otrzymałem z Gildii.

Co jednak nie zmienia faktu, że od obwąchiwania tego kloacznego smrodu pod okładkami zaczęło mi się zbierać na wymioty. Zdecydowanie muszą to poprawić przy kolejnych tomach, bo będzie klapa.

Samo wydanie Husha raczej dość biedne. Lakierowana okładka jest wykonana tandetnie. Jakbym przejechał paznokciem na linii zgięcia okładki to pewnie by pękła. Takie odnoszę wrażenie. Zresztą przy pierwszym macaniu troszkę mocniej przycisnąłem i powstało wgniecenie. Nie myślałem, że można przeforsować bardziej ekonomiczne podejście od WKKM, a jednak! Sporej liczbie osób jak widać takie wydanie odpowiada...

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1348 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:03:21 pm »

Jak dla mnie to takie efekty są nieporozumieniem. Nie znoszę wszelakich napisów czy panoram z grzbietów kolekcji. To zawsze wygląda tandetnie i służy jedynie do wymuszenia kupna całości kolekcji zamiast tylko tego nas interesuje.

Pełna zgoda - też tego nie lubię, uważam za tandetę itd. Nie lubię również numerowania tomów - zwłaszcza na grzbietach. O ile ma to jakiś sens np. przy takiej kolekcji jak Thorgal, to w innych przypadkach jest irytujące. Przez takie panoramy czy numeracje nie można ułożyć np. wszystkich Batmanów obok siebie. No chyba, że komuś nie przeszkadza wizualna sraka na półce.

A skoro już o srace... Po 1,5 doby na balkonie da się wyczuć smród już tylko przy dotknięciu nosem wewnętrznej strony okładki. Czyli nie odrzuca przy czytaniu. Ale muszę poczekać jakiś czas z czytaniem, bo się uwarunkowałem i wzdragam się, jak biorę ten komiks do ręki.
I to wcale nie jest kuriozalny wątek - określić może go w ten sposób tylko ten, kto nie trafił na tak śmierdzący egzemplarz albo człowiek pozbawiony węchu.

Ale ma być lepiej, bo odpowiedź wydawnictwa jest taka:
"Informacja dotarła również i do Wydawnictwa, oczywiście Wydawnictwo zajęło
się już tą sprawą i złożyło stosowną reklamacje dotyczącą kleju jaki był
używany, z pewnością chwilę to potrwa natomiast kolejne tomy powinny być
nienaganne."
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1349 dnia: Sierpień 27, 2016, 12:05:35 pm »
zanim kupisz tom kolejny, to poprzedni juz przestanie smierdziec  :badgrin:   mozecie tez pokladac nadzieje w tym, ze skoro egmont sie tym zajmuje, to opinie napewno do nich docieraja i jest wysoce prawdopodobne, ze z biegiem czasu rozne zaistniale mankamenty zostana poprawione


Coś tam obiecują odpowiedź na maila z BOK:
"Wydawnictwo zajęło się już tą sprawą , drukarnia została poinformowana , proszę o cierpliwość , z pewnością kolejne Tomy powinny być już w nienagannym stanie"

PS Jeszcze jest coś takiego jak czułość zmysłu węchu inna u różnych ludzi, proszę wierzyć mi na słowo, mój zmysł powonienia jest dość słaby: nie czuję wielu zapachów które czują osoby znajome. Hush jednak wywołuje u mnie odruch wymiotny.

 

anything