trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 320094 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1305 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:15:23 am »
Taka ciekawostka:

http://www.okiemfana.pl/ksiazki-i-komiksy/wkkdc-tom-1-batmanhush-prezentacja-i-lista-nastepnych-tomow/

We wstępie o Bazylu  :smile: a na filmiku od 5:54 pokazane co wydziela nieprzyjemny zapach.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1306 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:27:55 am »
Napisze ktoś coś więcej na temat Plastic Man: On the Lam? Dlaczego warto się tym tytułem zainteresować? Kilka osób już się wypowiedziało, że czeka na ten tom.

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1307 dnia: Sierpień 26, 2016, 07:56:14 am »
uwazam ze okladka ma byc po prostu twarda i tyle, a ze ma mniej dziesiatych milimetra to dla mnie nawet lepiej. przeciez nie bede komiksem gwozdzi wbijal :smile:
grubosc ogladek (zmierzone suwmiarka):
Azyl Arkham - 2,74 mm
Cudowny Chlopiec - 3,42 mm
Wonder Woman:Krew - 3,41 mm
WKKDC - 2.02 mm
taki jestes ostrozny, ze nie jesz ani nie pijesz czytajac, a dopuszczasz do uszkodzen mechanicznych ? 


1.No właśnie Azylek jest cieńszy czyli........gorszy-bardziej podatny na odkształcenia-przy nim cudowny chłopiec to wóz pancerny.Cholerka zbliżam się do 40 i póki co komiksy mnie jeszcze bawią i poziom edytorski komiksów w Polsce od 8 lat podoba mi się.Jak ktoś nie ma kasy,miejsca czy czasu na kupienie komiksu teraz to przecież może kupić dany tytuł za 10 czy 15 lat jak go wznowią.Naprawdę,ja nie chcę czekać.Moim marzeniem jest aby wydawanie kom.na poziomie Egmontowskim trwało to jak najdłużej a nawet chciałbym aby stanowiło to standard wydawania wydań HC w Polsce.Wiem,że tobie wszystko jedno ale mnie nie....................i wracając do głównego wątku:Hachette swoją kolekcją starało się chociaż zbliżyć do sposobu wydawania komiksów w Polsce.Eaglemoss nawet nie wysiliło się aby taką próbę podjąć.Naprawdę nie poczułeś zażenowania otwierając tekturki od Eaglemoss-a(jeśli nie rozumiem,nie piję do Ciebie).Wydaje mi się,że WKKDC docelowo miała konkurować z WKKM nie z twardymi wydaniami Egmondu czy np Muchy której w Empikach czy salonach prasowych nie ma.Dla mnie WKKM 1:0 WKKDC.
2.Nie wszystkie komiksy są Staruszkiem Loganem czasami można przy nich przysnąć :lol: .Komiks też może wypaść z ręki lub spaść z szafki nie dzieje się to codziennie ani raz na miesiąc ale.........[size=78%] [/size]

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1308 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:11:54 am »
Wydaje mi się,że WKKDC docelowo miała konkurować z WKKM nie z twardymi wydaniami Egmondu czy np Muchy której w Empikach czy salonach prasowych nie ma.
Ani WKKDC ani WKKM nie miała z niczym konkurować. Kolekcja miała ruszyć, przynieść zysk i się skończyć (a kiedy to już inna sprawa  :smile: ) a na jej miejsce wejdzie jakaś nowa kolekcja.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1309 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:18:36 am »

1.No właśnie Azylek jest cieńszy czyli........gorszy-bardziej podatny na odkształcenia-przy nim cudowny chłopiec to wóz pancerny.Cholerka zbliżam się do 40 i póki co komiksy mnie jeszcze bawią i poziom edytorski komiksów w Polsce od 8 lat podoba mi się.Jak ktoś nie ma kasy,miejsca czy czasu na kupienie komiksu teraz to przecież może kupić dany tytuł za 10 czy 15 lat jak go wznowią.Naprawdę,ja nie chcę czekać.Moim marzeniem jest aby wydawanie kom.na poziomie Egmontowskim trwało to jak najdłużej a nawet chciałbym aby stanowiło to standard wydawania wydań HC w Polsce.Wiem,że tobie wszystko jedno ale mnie nie....................i wracając do głównego wątku

cienszy o cale 0,5mm :smile: dla ciebie cienszy jest gorszy, a dla mnie jest lepszy :smile: punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia :smile: 40ka jeszcze przede mna, ale 30ke osiagnalem pare lat temu i tez mnie cieszy, ze komiksy mamy coraz lepiej wydane. no i moim egzemplarzom nie zdarzaja sie upadki. a jesli sadzisz, ze grubsza okladka w jakikolwiek sposob uchroni twoj komiks przed doznaniem uszkodzenia w wyniku upadku, to odsylam do wzoru na energie kinetyczna, z ktorego jasno wynika, iz wieksza masa (rzecz oczywista przy wiekszej grubosci okladki) napewno nie pomoze :smile:
Wiem,że tobie wszystko jedno ale mnie nie.................
dziwne, ze twierdzisz, iz wiesz cos o mnie, skoro ani mnie nie znasz, a wnioskujac z twej wypowiedzi, to nawet chyba nie czytales mych wczesniejszych wypowiedzi. tym bardziej, ze twoje stwierdzenie mija sie z prawda :smile:
ps. dzisiaj dotarla do mnie przesylka ze sklepu gildii, w ktorej m.in. jest wkkdc 1 i w przeciwienstwie do zakupionego w kiosku Hush'a jest w stanie idealny - zadnych zagiec,rys, wszystko dobrze poklejone i nie wali zadna kloaka :smile:

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:23:05 am »
Dajcie znać czy JLA: Ziemia 2 to komiks z jakiegoś alternatywnego wszechświata, czy też wpisuje się w kanon i główne uniwersum komiksów DC. Mam po prostu skojarzenia z Earth One i nie wiem czy to nie jakaś kolejna wariacja.
Z góry dzięki.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:28:35 am »
Wpisuje się w kanon.
Opis:
Spoiler: pokaż
Istnieją dwa równoległe światy - nasz, ziemski, i drugi, alternatywny, w którym wszystko jest na opak. Kiedy na ziemi rozbija się samolot pasażerski, a ofiary wypadku okazują się ludźmi zbudowanymi wewnętrznie inaczej niż Ziemianie - ich serca znajdują się po prawej stronie - Liga Sprawiedliwych ma nie lada orzech do zgryzienia. Zwłaszcza, że Lex Luthor, do którego superbohaterowie udają się z pytaniami, zachowuje się jak osoba z innego wymiaru i zamiast rozpocząć z nimi walkę, błaga o pomoc dla świata, z którego właśnie przybył. Twierdzi, że jest tam jedynym herosem zwalczającym powszechną zbrodnię. Zbrodnię, która jest rzeczą tak normalną, jak na Ziemi jej zwalczanie. Największą zmorę Ziemi 2 stanowi bowiem grupa antyherosów zwana Syndykatem Zbrodni niszcząca, paląca i mordująca w imię władzy, to im mają stawić czoła członkowie Ligi. Jedyny problem to ten, że wszelkie działania w imię dobra stają się tu czymś dokładnie przeciwnym, a alternatywnemu społeczeństwu jakoś niespecjalnie zależy na wydostaniu się spod jarzma tyranów...


inny opis http://dc.wikia.com/wiki/JLA:_Earth-2 "...in the regular DC universe"  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 26, 2016, 11:33:50 am wysłana przez JanT »

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1312 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:47:09 am »
ps. dzisiaj dotarla do mnie przesylka ze sklepu gildii, w ktorej m.in. jest wkkdc 1 i w przeciwienstwie do zakupionego w kiosku Hush'a jest w stanie idealny - zadnych zagiec,rys, wszystko dobrze poklejone i nie wali zadna kloaka :smile:

Cenna informacja. Też zamówiłem w Gildii, jest spora szansa, że wszystkie ich egzemplarze nie "walą". Jak dostanę dam znać.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1313 dnia: Sierpień 26, 2016, 11:50:21 am »
Mam pierwszą odpowiedź na maila. Ale to jakiś automat z informacją o kolekcji. Póki co - minus rośnie.

A co do smrodu - wczoraj wieczorem po kilku godzinach stania na balkonie śmierdział nieco mniej, ale jednak nadal śmierdział. Zostawiłem na noc. Dzisiaj, po kilkunastu godzinach wietrzenia w pozycji rozczapierzonej, jest już już lepiej. Co prawda smród da się wyczuć, ale już nie powala na odległość. Niech jeszcze postoi.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1314 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:03:27 pm »
Wpisuje się w kanon.
Opis:
Spoiler: pokaż
Istnieją dwa równoległe światy - nasz, ziemski, i drugi, alternatywny, w którym wszystko jest na opak. Kiedy na ziemi rozbija się samolot pasażerski, a ofiary wypadku okazują się ludźmi zbudowanymi wewnętrznie inaczej niż Ziemianie - ich serca znajdują się po prawej stronie - Liga Sprawiedliwych ma nie lada orzech do zgryzienia. Zwłaszcza, że Lex Luthor, do którego superbohaterowie udają się z pytaniami, zachowuje się jak osoba z innego wymiaru i zamiast rozpocząć z nimi walkę, błaga o pomoc dla świata, z którego właśnie przybył. Twierdzi, że jest tam jedynym herosem zwalczającym powszechną zbrodnię. Zbrodnię, która jest rzeczą tak normalną, jak na Ziemi jej zwalczanie. Największą zmorę Ziemi 2 stanowi bowiem grupa antyherosów zwana Syndykatem Zbrodni niszcząca, paląca i mordująca w imię władzy, to im mają stawić czoła członkowie Ligi. Jedyny problem to ten, że wszelkie działania w imię dobra stają się tu czymś dokładnie przeciwnym, a alternatywnemu społeczeństwu jakoś niespecjalnie zależy na wydostaniu się spod jarzma tyranów...


inny opis http://dc.wikia.com/wiki/JLA:_Earth-2 "...in the regular DC universe"  :smile:
Dzięki. Miałem sobie odpuścić jakby to był jakiś zupełnie alternatywny świat, ale jeśli tak nie jest to z pewnością nabędę ten tom.
A tak na marginesie to czy w tej kolekcji będą komiksy, które nie należą do głównego nurtu DC. Tak jak to było z niektórymi pozycjami w WKKM (Ultimate, Wybraniec, Zombies, Staruszek Logan, FF: Koniec, What If)?

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1315 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:22:43 pm »
A tak na marginesie to czy w tej kolekcji będą komiksy, które nie należą do głównego nurtu DC.

15.Zagłada Gotham (Batman: The Doom That Came to Gotham) Egmont
20.Luthor (Lex Luthor: Man of Steel) Egmont

Nie wiem jak do końca traktować:
45.Nowa Granica 1 (The New Frontier) Egmont
46.Nowa Granica 2 (The New Frontier) Egmont
ale to też nie jest w pewny stopniu główny nurt (tak jakby)

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1316 dnia: Sierpień 26, 2016, 12:59:05 pm »

15.Zagłada Gotham (Batman: The Doom That Came to Gotham) Egmont
20.Luthor (Lex Luthor: Man of Steel) Egmont

Nie wiem jak do końca traktować:
45.Nowa Granica 1 (The New Frontier) Egmont
46.Nowa Granica 2 (The New Frontier) Egmont
ale to też nie jest w pewny stopniu główny nurt (tak jakby)
Dzięki
To są i tak komiksy, które chcę mieć w swojej kolekcji, a więc ich nie odpuszczę (Mignola w połączeniu z Lovecraftem - o yeah!, spojrzenie na motywacje Luthora oczami Luthora - o yeah!).
Co do Nowej Granicy (którą mam zamiar zakupić w wydaniu Egmontowym) to ja jednak umieściłbym ją w głównym kontinuum, nawet jeśli trochę grzebano w genezach postaci, ale to tylko moje własne spostrzeżenie. A ja w świat DC tak na poważnie wchodzę dopiero wraz z tą kolekcją, więc mogę się mylić.

Offline nayroth

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1317 dnia: Sierpień 26, 2016, 02:48:51 pm »
Czekam kiedy ktoś pokusi się pokusi się o uzupełnienie listy tytułów o rekomendacje: super/średnie/słabe. Na razie największym nieporozumieniem wydaje się Batman/Superman vol6: Udręka (?)... A odnośnie wspomnianych powyżej
10. Ziemia 2 (JLA: Earth 2) - historia i rysunki jak dla mnie mistrzowskie. Zdaje się że Egmont rozważał ten tytuł do DC Deluxe. Jedyny minus to fakt że Ziemia2 ma tylko 96 stron co czyni ją bodaj najkrótszym komiksem w kolekcji. Ale jeżeli ktoś nie zwraca przesadnej uwagi na objętość, to brać obowiązkowo.
15.Zagłada Gotham (Batman: The Doom That Came to Gotham) - nie brałem wydania egmontowskiego i to tez odpuszczę. Mignola jako autor oraz tematyka bardzo kuszące, ale rysunki autorstwa Troya Nixey zupełnie mi nie podchodzą.
20.Luthor (Lex Luthor: Man of Steel) - dobra pozycja, gdyby nie to że za 43 zeta można nadal dostać Luthora w ramach egmontowskich Obrazów Grozy (kupiłem dla spójności z Jokerem tych samych twórców), to brałbym w ciemno.

Offline Damballa

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1318 dnia: Sierpień 26, 2016, 02:54:30 pm »
Zakupiłem pierwszy tom kolekcji. Na szczęście poza smrodem innych skaz nie znalazłem. Po pierwszej dobie spedzonej na półce stwierdziłem, że komiks obok w SC zaczął przejmować trochę zapachu. Następną dobę komiks spędził ciasno zawinięty w folię i z wsypanymi dwoma łyżeczkami kawy między okładki a środek. Dzisiaj jest znacznie lepiej, ale jeszcze nie dobrze. Może ze dwie doby więcej i/lub wietrzenie by pomogły. Mam zamówione pierwsze dwa tomy na gildii, może tam będą pozbawione tego zapachu. Pozostałe tomy biorę w prenumeracie, przynajmniej do wyjaśnienia sprawy specjalnych tomów. Jeżeli udostepnią wszystkim, to biorę z gildii. I pomijam wtedy 18 tomów, które mam w ciekawszych wydaniach.

Cieszę się, że taka kolekcja wychodzi, ponieważ to zawsze produkuje nowych odbiorców. Sam tak wróciłem dzięki WKKM. Jasne wolałbym w formie Deluxe przynajmniej część, ale wiem, że wielu tych tytułów nie doczekalibysmy na naszym rynku w najbliższej przyszłości.

Co do wydania, świetnie że kolekcją zajmuje się Egmont, to daję nadzieję, że środek będzie przygotowany na wysokim poziomie. Gdy uporają się z kwestiami technicznymi w drukarni, to nie powinno być źle. Podoba mi się także, że są cieńsze. Wiele osób narzekało przy WKKM, że nie ma półki pod taką kolekcję. Przy WKKDC jeżeli dobrze liczę to może uda się zmieścić kolekcję 60 tomów, na miejscu 40 tomów WKKM.

Plastic Man: On the Lam wygląda fantastycznie, trochę przypomina grę leisure suit larry. Chyba najbardziej przeze mnie wyczekiwany tom kolekcji.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1319 dnia: Sierpień 26, 2016, 03:00:10 pm »
10. Ziemia 2 (JLA: Earth 2) - historia i rysunki jak dla mnie mistrzowskie. Zdaje się że Egmont rozważał ten tytuł do DC Deluxe.
Ziemia 2 (jak nie wytną) będzie w JLA vol 4  :smile: