Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323895 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1275 dnia: Sierpień 25, 2016, 06:59:51 pm »
Pod wpływem tego smrodu aż się zalogowałem (więc witam wszystkich).

Mój egzemplarz również śmierdzi jak jasna cholera. Dosłownie aż zatyka. Jak tak będzie dalej, to zdecydowanie chromolę ich prenumeratę. I to nie z żadnym okresem wypowiedzenia tylko natychmiast i ze zwrotem kosztów, listem do rzecznika i co mi tam jeszcze do głowy przyjdzie.

Póki co napisałem do nich maila (i proponuję, żeby każdy tak robił, niech sobie nie myślą, że zbyją to jakąś durną notką na fb - że folia itd.). Czytać się tego nie da. Z takim smrodem to najlepszy komiks wszechświata nie miałby żadnych szans. Mój stoi na balkonie i się wietrzy. Autentycznie obawiam się o skutki zdrowotne (dzieci itd.). Jak się nie wywietrzy to do sanepidu wyślę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1276 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:04:51 pm »
Pod wpływem tego smrodu aż się zalogowałem (więc witam wszystkich).
Czyli trafiłeś do nas po zapachu  :biggrin: Witam

Z tym sanepidem na poważnie?

Offline parsom

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1277 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:14:34 pm »
Czyli trafiłeś do nas po zapachu  :biggrin: Witam

Z tym sanepidem na poważnie?

Jak jutro tak będzie walił, albo jak mi jakąś durną odpowiedź przyślą, to jestem skłony to zrobić. Bo (jak ktoś to zauważył już parę postów wcześniej), aż w gardle drapie, nos zatyka itd. Takich efektów to nawet butapren nie ma.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1278 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:16:51 pm »
Cieszę się niezmiernie, że nie wychodzę na jedynego jęczącego (a do tego alergika mitomana).  :cool:
A teraz na serio. Jak pisałem wcześniej, wysłałem Wydawcy e-mail w sprawie tych kanałów Gotham (w moim egzemplarzu panują smród oraz szary klej, natomiast nie ma śladu kapitałki; mam wręcz do czynienia z całkowitym, absolutnym jej brakiem), których moje 40 złociszy może w przyszłości nie znieść; otóż zdziwiłem się, ale dostałem aż trzy odpowiedzi tuż po 12-stej, z czego dwie z nich pochodzą od ewidentnie żywego człowieka.

Pierwsza to jednozdaniowa informacja, iż Wydawnictwo "stara się zrobić wszystko, aby problem naprawić".
Nie wiem co to znaczy "starać się robić wszystko", zamiast po prostu robić wszystko, ale ok - problem został zauważony.
Druga wiadomość (otrzymana kilka minut później) zawiera takie oto dodatkowe konkluzje:
- Wydawnictwo nie otrzymało żadnego egzemplarza kloacznego (szczęściarze albo drukarnia jest cwana)
- do następnego wydania (czyli w ciągu 2 tygodni) sytuacja powinna się poprawić (mimo, że Wydawnictwo oficjalnie o niczym nie wie, bo nie dostało felernego egzemplarza...  :roll: )
- mają nadzieję, że wszystko rozwiąże się pomyślnie

Jeżeli te dwie odpowiedzi nie są formułkami wysyłanymi standardowo na odczepnego to daję Eaglemoss szansę i czekam na Wasze opinie po zakupie tomu drugiego.  :biggrin:
A. I jeszcze jedno - odpisywał mi Borg o nazwie BOK, a nie konkretna osoba fizyczna podpisująca się konkretnymi danymi osobowymi.

P.S. Czołem parsom. Z tym sanepidem to niegłupi pomysł, bo też butapren to przy tym syfie miły zapach kojarzący się sentymentalnie z dzieciństwem.  :cool:
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1279 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:27:50 pm »
I powtarzam moje wydanie jest w porządku i jak takie będą cały czas to mi taka jakość odpowiada.

Wiesz co? Ja Ci nie wierzę :smile: Kiedy ludzie piszą, że komiks śmierdzi, mają na myśli klej, najlepiej wyczuwalny na pierwszej i ostatniej stronie, wzdłuż całego grzbietu. Zapach z każdej innej strony to zwykła farba drukarska. Może chcesz spróbować jeszcze raz?


Ja żadnego kleju nie widzę, zrobiłem ciekawe zdjęcia do kolekcji obrazującej "jakość" wydania.




Mam dokładnie tak samo. Wystarczy złapać za okładki i unieść komiks na wysokość oczu, aby stwierdzić, że środek w ogóle nie jest przyklejony do grzbietu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1280 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:36:06 pm »
Wiesz co? Ja Ci nie wierzę :smile:
Już klika osób pisało że ma egzemplarz "bez gratisów" Gdzie się nie sztachnę tylko zapach farby (nawet mniej wyczuwalny niż w WKKM). Rozkładam tak komiks jak na zdjęciu trzymając w powietrzu za końce okładek i nic się nie odkleja.

Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1281 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:38:52 pm »
Już klika osób pisało że ma egzemplarz "bez gratisów" Gdzie się nie sztachnę tylko zapach farby (nawet mniej wyczuwalny niż w WKKM). Rozkładam tak komiks jak na zdjęciu trzymając w powietrzu za końce okładek i nic się nie odkleja.


To się nie odkleja: to jest nie przyklejone;( Cóż, jak pisałem mam też zamówioną prenumeratę, tam taki numer nie przejdzie.

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1282 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:40:31 pm »
Już klika osób pisało że ma egzemplarz "bez gratisów" Gdzie się nie sztachnę tylko zapach farby (nawet mniej wyczuwalny niż w WKKM). Rozkładam tak komiks jak na zdjęciu trzymając w powietrzu za końce okładek i nic się nie odkleja.

Jak się ma wujka w Eaglemoss i się dostaje egzemplarze spod lady przeznaczone do weryfikacji dla kierownictwa to się ma dobre komiksy.  :lol:
Żart taki. W wisielczym (i to takim wiszącym już od tygodnia) humorze jestem od wczoraj.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1283 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:47:03 pm »
Się nie obrażam.  :smile:

To się nie odkleja: to jest nie przyklejone;( Cóż, jak pisałem mam też zamówioną prenumeratę, tam taki numer nie przejdzie.
A kartki od okładki nie są odklejone?

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1284 dnia: Sierpień 25, 2016, 07:48:58 pm »
PS W moim egzemplarzu muszę dosłownie wcisnąć nochal do środka, żeby poczuć cokolwiek.
A swój egzemplarz kupowałeś, czy dostałeś od wydawnictwa? Bo może (tylko może) faktycznie drukarnia zauważyła, że coś poszło BARDZO nie tak i z innym klejem poszło tu, a z innym tu. Tak sobie snuje teorie spiskowe, proszę się nie denerwować...

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1285 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:09:50 pm »
I tak ma być, oprawa żłożona. Poczytaj o niej i wyklejce: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oprawa_(poligrafia)


Strzał kulą w płot.


Jest zbyt wiele widocznych znaków na tej fotce prezentującej odklejoną okładkę, że tak nie powinno być i nie było to założone z góry. Zbyt duży odklejony obszar plus ta delikatna niebieska linia materiałowa obrazująca końcówkę przy samych stronach - po tym można się zorientować, że plan był taki żeby to wszystko przykleić bezpośrednio do brzegu.





Offline soplic

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1286 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:26:17 pm »
I tak ma być, oprawa żłożona. Poczytaj o niej i wyklejce: https://pl.wikipedia.org/wiki/Oprawa_(poligrafia)


Weź człowieku nie żartuj, w takie bajki mógłbym uwierzyć jakby to była moja pierwsza w życiu książka.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1287 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:29:48 pm »
Tyle luzu to przy omnibusie mogłoby być, a nie w takim cienkim komiksie. Prawidłowo luz powinien być tylko nad niebieską nicią!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1288 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:37:54 pm »
Czytajcie ze zrozumieniem.
Na tym zdjęciu jest OCZYWIŚCIE źle, ja odnoszę się do tego:
"środek w ogóle nie jest przyklejony do grzbietu" I ma nie być. "DO GRZBIETU"


No to właśnie ci mówię, że powinien być przyklejony bo jest ta linia materiału przy kartkach ^^

Offline p3rshing

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1289 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:38:28 pm »
Kupiłem dziś Husha. Co ciekawe wcześniej czy czytałem powyższych komentarzy, ale pierwsze wrażenia identyczne. Wydawniczo słabo to wygląda:
- nieprzyjemny zapach
- cienki papier
- cienka okładka
- rysy na okładce (ślady po przesuwaniu komiksem po taśmie produkcyjnej)
- duży luz na grzbiecie
- całość przy przeglądaniu bardzo trzeszczy bo nie jest dobrze poklejona i spasowana

Sam druk wydaje się całkiem niezły jakościowo. Lakierowana okładka też na plus. Dla mnie w tej cenie ok bo kolekcji zbierać nie będę raczej kupię kilka tomów (fajnie, że już podali całe 60).

 

anything