Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 320080 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1215 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:47:29 am »
Kiedyś już ktoś wspominał, że gdyby u nas była WKKDC to by była droższa niż WKKM. Możliwe, że kosztem jakości cena jest taka sama. Coraz bardziej zastanawiam się czy jest sens kupować tę kolekcję :roll:
Zaopatrzę się ewentualnie jedynie w Husha i sobie porównam z moim wydaniem z UK.

Offline Thiago

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1216 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:50:48 am »
No tak.
Ale Egmont foliuje większość swoich komiksów, a tam jednak takich kwiatków nie ma.
Może tutaj Eaglemoss oszczędza na dobrym klejeniu/szyciu, żeby zbić cenę?
A wiadomo, niższa cena = gorsza jakość.


Ale jakości się spodziewacie po tego typu wydawnictwie bądź co bądź prasowym? Po smrodzie kleju widać, że to tania produkcja - to nie jest komiks z serii Deluxe!

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1217 dnia: Sierpień 25, 2016, 09:05:43 am »
No niby tak, ale jakość WKKM w moim mniemaniu jest równa jakości NDC z Egmontu. I też za 39,99.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1218 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:01:12 am »
WKKM (choć ostatnio dużo lepiej) jest bardzo daleko do jakości Nowego DC: Zakurzone strony (New Avengers to masakra) wyblakłe strony, pełno pojedynczych zabrudzeń i krzywe przyklejanie do kapitałki.

Z moim Hushem (poza zapachem który u mnie jest bardzo słaby) wszystko w porządku. Trzeba poczekać na jeszcze kilka tomów i zobaczyć jak to będzie wszystko razem wyglądać. Myślę że jak drukarnia będzie cały czas ta samo to komiksy będą wydzielać zapach kanałów Gotham  :smile:


Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1219 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:11:29 am »
@dudi1212 - Dokładnie.

"Niska" cena niczego nie usprawiedliwia bo jak pokazuje WKKM można w tej samej cenie zrobić to na o wiele wyższym poziomie jakościowym. I nie mylmy tu gustów z jakością - to czy na panoramie jest ładniejsza grafika nie odnosi się w żaden sposób do jakości. Ta, w przypadku WKKDC odstaje zauważalnie od naszych rodzimych produktów: czy to WKKM czy tego samego segmentu wydawniczego od Muchy lub Egmontu. Nie porównujmy ze sobą tego poziomu z dajmy na to DC Deluxe  czy muchową Sprawiedliwością (notabene ktoś tu wcześniej wspomniał, że to co pod delikatną obwolutą (DC Deluxe) jest praktycznie niezniszczalne!? - polecam eksperyment z "przypadkową" kroplą wody! ..... właściwie to nie polecam! :wink: ).
Tak czy inaczej ja jestem nieco zniesmaczony ogólnymi wrażeniami z obcowania z pierwszym tomem WKKDC. W tym momencie doceniam rodzime przedsiębiorstwa drukujące nasze perełki (Edica z Poznania rządzi na tym polu!) i jeszcze przychylniej patrzę na robotę Hatchette/Mucha!

Edit:
WKKM (choć ostatnio dużo lepiej) jest bardzo daleko do jakości Nowego DC: Zakurzone strony (New Avengers to masakra) wyblakłe strony, pełno pojedynczych zabrudzeń i krzywe przyklejanie do kapitałki.
Przez wszystkie 98 dotychczasowych tomów nie miałem styczności z jakimkolwiek z wyżej wymienionych mankamentów. Nie licząc uszkodzeń spowodowanych przez dystrybutora czy ekipę empiku, która nierzadko (choć ostatnio nie mogę narzekać) nacinała nożem okładki przy rozpakowywaniu dostawy. Ale i tak zawsze mogę bez problemu przebierać nakład w poszukiwaniu tego bliższego ideału egzemplarza.
Ja podtrzymuję opinię, że jakościowo (słowo klucz) WKKM czy dajmy na to Nowe DC! to ten sam pułap, a przynajmniej bardziej porównywalny niż WKKM i WKKDC!

Proszę tylko o nie przypinanie mi etykietki marudy! Kilka tomów, a może nawet całą kolekcję nabędę. Ale różnice jakościowe widać i nie bójmy się o tym dyskutować bo ....nie wiem.... Eaglemoss czy Egmont strzelą focha!
Cenię egmontową robotę (spora część moich zbiorów) i nie jestem jego hejterem. Ot - mamy już całkiem sympatyczny ryneczek komiksowy w naszym zaścianku, fajny wesoły fandom, jest w czym przebierać i z czym porównać, a WKKDC to dla mnie mały jakościowy (również edytorsko) krok wstecz! Ba, bardziej sympatyzuję z DC, więc może ból tym większy bo sporo sobie obiecywałem po tej "kolekcji"....  :???:

 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 10:33:57 am wysłana przez Gazza »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1220 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:31:32 am »
Edit:Przez wszystkie 98 dotychczasowych tomów nie miałem styczności z jakimkolwiek z wyżej wymienionych mankamentów.
A ja sobie dam rękę odciąć że masz wszystko co wymieniłem (może tylko klejenia ci się udało trafić wszystkie dobre)  :smile:

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1221 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:43:14 am »
A ja sobie dam rękę odciąć że masz wszystko co wymieniłem (może tylko klejenia ci się udało trafić wszystkie dobre)  :smile:

Przyznam się bez bicia, że mam jeden egzemplarz z małym nacięciem (nóż sfrustrowanego pracownika empiku - brałem jedyną ostatnią sztukę  :???: ??: ), jeden z lekkim wgnieceniem (spadł mi gdy zasypiałem w fotelu  :oops: ) i kilka tomów w których na kilku stronach zauważam maleńkie wgniecenia (tak jakby do środka dostało się, dajmy na to - ziarno piasku?  :???: ??: ). Z resztą wad nie miałem do czynienia, ale raz: wybieram swoją sztukę, dwa: nie wszystkie czytałem (więc nie przeczę, że gdzieś tam wewnątrz jakiegoś dziewiczego tomu jakaś wyblakła strona na mnie nie czeka - ale podkreślam, że jeszcze na taką się nie natknąłem).  :roll:
W "droższych" wydaniach też nie zawsze jest bajecznie. Nie miałem jeszcze takich akcji ale poodwracane strony i inne kwiatki też się ponoć zdarzają...

Twierdzę, że skoro opłaca się to (WKKDC) drukować, składać i wozić z Hiszpanii to cena (dla wydawcy) zyskuje, a co za tym idzie jakość (dla nas) musi na tym ucierpieć.  :neutral:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 10:49:48 am wysłana przez Gazza »

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1222 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:43:40 am »
Kupiłem dzisiaj pierwszy tom:(
moim zdaniem wracanie do wydawania komiksów jak 1-sze wydanie Azylu Arkham czy Przyjdź królestwo  to błąd..........aha ktoś na forum pisał,że nie wiadomo jak zniesie próbę czasu taki rodzaj okładek.Już spieszę z odpowiedzią:Przyjdź Królestwo trzymam w podwójnej folii i czytając go nie wykonuję gwałtownych ruchów żeby nie uszkodzić czy nie uderzyć gdzieś rogiem okładki(może trochę przesadziłem ale komiks ten sprawia wrażenie delikatnego

a co ty chcesz od pierwszego wydania Azylu Arkham ? kupilem go lata temu w empiku i trzymam go na polce wraz z innymi komiksami (nie w folii) i nie mam mu nic do zarzucenia. okladka twarda i lakierowana, grubsza niz wkkdc. jakoscia nie odbiega ani troche od innych komiksow w tw oprawie - jeszcze tego by brakowalo przy jego cenie okladkowej :biggrin: nie musze sie z nim obchodzic jak z jajkiem i ma sie swietnie. a o kingdom come nie jestem w stanie nic powiedziec, bo w rekach nie mialem
Tak,obwoluta jest delikatna ale już ta czarna oprawa pod nią to rzecz praktycznie niezniszczalna:)
no faktycznie super perspektywa miec za kilka lat na polce szereg komiksow w czarnej okladce, na ktorych grzbiecie nic nie widnieje :D a jesli idzie o ich niezniszczalnosc, to kapla mi ktopla ketchupu na jeden tom lezacy na stole i zgadni jak to sie skonczylo, gdy ta uschnieta krople starlem naslinionym palcem :)) to zwykly barwiony mocno sprasowany karton :) z lakierowanymi, czy matowymi okladkami nie ma zadnych problemow, by je oczyscic, a te czarne okladki niestety sie scieraja i mam drobne wglebienie w okladce :))
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 10:51:31 am wysłana przez Cycol »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1223 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:49:30 am »
@Gazza

To tak już na koniec żeby nie robić offtopu  :smile: Sprawdź np Wojnę Domową tom 39 (w dobrym świetle najlepiej przy oknie) po dwie strony koło siebie są czyste potem dwie zakurzone i tak na zmianę (na czerni to widać idealnie).

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1224 dnia: Sierpień 25, 2016, 10:49:42 am »
@JanT
Z wyblakłymi stronami w pełni się zgadzam. W wielu numerach miałem ten problem. Przykładowo na początku komiksu jest nasycenie w porządku, a np. w środku bądź na końcu kolory są wyblakłe.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1225 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:28:14 am »
Nie wiem jaką inni dostali odpowiedź (bo słyszałem, że ktoś też inne rzeczy reklamował), ale ja
"Niestety reklamację należy złożyć do punktu sprzedaży w którym to Pan dokonał zakupu."
Hm... czyli ja muszę babce z Empika tłumaczyć, że kupiłem komiks, który był podwójnie przyklejony przez co mam gigantyczne plamy po kleju?
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1226 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:28:42 am »
"Niska" cena niczego nie usprawiedliwia bo jak pokazuje WKKM można w tej samej cenie zrobić to na o wiele wyższym poziomie jakościowym.
idąc tokiem myślenia jednego z forumowiczów można wyciągnąć pewne wnioski.
jeśli Hachette wydaje kolekcję Marvela z ceną tomu 39,99, a Eaglemoss wydaje kolekcję DC z ceną tomu również 39,99, ale na dużo gorszym i tańszym papierze z tańszą i cieńszą okładką, to czy przepadkiem to drugie wydawnictwo nas nie okrada? :smile: przecież Hachette ewidentnie pokazuje, że te komiksy można wydać lepiej. a jeśli nie lepiej, to w takim razie taniej. Eaglemoss to zło! :smile:

no i żeby to tak nie waliło  :smile:

Offline xShen

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1227 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:33:41 am »
Pisal ktos do nich odnosnie smrodu? Ja na ich oficjalnym fb poruszylem temat, to stwierdzili ze to przez to ze komiks jest zapakowany w folie.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1228 dnia: Sierpień 25, 2016, 11:44:57 am »
"Niestety reklamację należy złożyć do punktu sprzedaży w którym to Pan dokonał zakupu."
To jak Empik już miał nie będzie to ci nie wymienią? spoko.


Pisal ktos do nich odnosnie smrodu? Ja na ich oficjalnym fb poruszylem temat, to stwierdzili ze to przez to ze komiks jest zapakowany w folie.
Dokładnie tak odpisali: " Być może intensywniejszy "zapach" wynika z zafoliowania komiksu" bez folii źle z folią jeszcze gorzej  :smile:

« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 11:57:26 am wysłana przez JanT »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1229 dnia: Sierpień 25, 2016, 12:02:05 pm »
To jak Empik już miał nie będzie to ci nie wymienią? spoko.
Ja tam dziś skoczę do Empika, ale wczoraj gdy kupowałem to widziałem, że zostały jedynie 2 egzemplarze, więc jakoś nie widzę szans na to by coś zostało.
Na razie Eaglemoss ma u mnie duży minus.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything