trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323637 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline PRAS1

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1200 dnia: Sierpień 24, 2016, 09:55:54 pm »
Jeżeli chodzi o warstwę edytorską to Deluxy też trzeba trzymać w podwójnej folii  bo ta "eksluzywna obwoluta" łatwo się niszczy.


Tak,obwoluta jest delikatna ale już ta czarna oprawa pod nią to rzecz praktycznie niezniszczalna:)

Offline radef

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1201 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:03:20 pm »
Z tym zapachem to chyba trochę przesadzacie (chyba, że mi się trafił egzemplarz sklejony z folią, ale mniej pachnący). Tom trochę śmierdzi, ale trochę, tak naprawdę czułem go tylko gdy miałem nos tuż przy kartkach. Przy normalnym czytaniu praktycznie nic nie czułem. A zapach sam w sobie aż tak nie jest zły, zdarzało się gorzej (ale nie w przypadku komiksów, lecz książek).
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cringer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1202 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:04:34 pm »
Dla odmiany napiszę że mam od czasu ich wydania Egmontowski Azyl Arkham i Kingdome Come i ani nie potrzebuję do nich folii, ani nic mi się nie przeciera, nie niszczy, mimo że często do tych komiksów wracam, a to przeczytać a to pooglądać.  Jeżeli Eaglemosowa kolekcja ma taka samą jakość to spokojnie przetrwa próbę czasu.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1203 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:07:56 pm »
Po pierwsze, 2 tomy "Dla Jutra" są obecne także w niemieckiej edycji. Wcześniej automatycznie przełożyłem niemiecki tytuł tomu, który brzmi dosłownie właśnie "The Man of Tomorrow"
Zrobiłem dzisiaj to samo  :smile:

@SawiK
Dzięki za fotki. Rzeczywiście różnicy nie widać.
 
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 10:14:34 pm wysłana przez JanT »

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1204 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:27:19 pm »
Wrzucę fotkę, żeby zwrócić uwagę przyszłym kupującym na dokładniejsze przyjrzenie się kupowanemu tomikowi. Co z tego, że mój egzemplarz nie miał większych wgnieceń, skoro po rozpakowaniu ujrzałem takie coś:

Także przesunięcie jest spore i ostatnie strony w górnej części albumu zaczynają leciutko wychodzić poza krawędź okładki.

Offline Wolf85

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1205 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:32:15 pm »
@AvengerGT: o ja pier..., takiego czegoś to dawno nie widziałem.
Otaczają mnie idioci, w liczbie trzech

Offline weiter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1206 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:43:09 pm »
Wrzucę fotkę, żeby zwrócić uwagę przyszłym kupującym na dokładniejsze przyjrzenie się kupowanemu tomikowi. Co z tego, że mój egzemplarz nie miał większych wgnieceń, skoro po rozpakowaniu ujrzałem takie coś:
Także przesunięcie jest spore i ostatnie strony w górnej części albumu zaczynają leciutko wychodzić poza krawędź okładki.
Wygląda koszmarnie.
Ja rozumiem, że cena niska, ale takie coś?
Fuszerka.
Do wymiany.

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1207 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:44:52 pm »
Dużo egzemplarzy ma mocno przekrzywione grzbiety, może to efekt niewłaściwego transportu? Dziś w kiosku też taki dostałem, ale od razu wymieniłem na prosty.

Offline death_bird

Odp: Marvel NOW!
« Odpowiedź #1208 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:46:32 pm »
Z tym zapachem to chyba trochę przesadzacie (chyba, że mi się trafił egzemplarz sklejony z folią, ale mniej pachnący). Tom trochę śmierdzi, ale trochę, tak naprawdę czułem go tylko gdy miałem nos tuż przy kartkach.

Za bibelota od Tyfusa się nie uważam; WKKM idzie się sztachnąć, a od trzymania tego w rękach przez kilka minut (próbowałem czytać) rozbolała mnie głowa. Nie wiem czego oni tam używają w tej Hiszpanii, ale na pewno jest konwencja, która tego zakazuje.  :doubt:
Za to przyjrzałem się teraz swojemu egzemplarzowi (po czym prędko schowałem) i szczęście w nieszczęściu nie mam tej wady co AvengerGT. Inna rzecz, że klejenie wygląda "tak se".
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline brzon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1209 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:55:00 pm »
Też na początku myślałem, że ten zapach jest tylko jak przyłożę nos do okładki, ale niestety zakończyłem czytanie "Husha" po 1 rozdziale, bo waliło strasznie :sad: WKKM to pod tym względem produkt idealny (zresztą zawsze uważałem, że drukarska robota w WKKM jest świetna, a nawet nie wiemy gdzie drukują).


EDIT: Co do krzywych grzbietów, to myślę ze to wina foliowania (mocno nałożona folia ściska grzbiet). W WKKM tego problemu nie ma (brak folii), ale w foliowanych Thorgalu z Hachette większość grzbietów była krzywa (jak oglądałem dziś z 10 wydań WKKDC to większość była krzywa).
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 10:59:42 pm wysłana przez brzon »

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1210 dnia: Sierpień 24, 2016, 10:59:44 pm »
Mieliście rację. Jak się chwilę otworzy to aż tego nie czuć, ale przy dłuższym otwarciu (czyli przeglądaniu lub czytaniu) zapach się coraz bardziej niesie.
No i jeszcze takie zastrzeżenie, że w sumie w całym tomie nie ma żadnego artykułu. Są krótkie notki o autorach,  jest przypomnienie (gorzej zrobione bo bez kadrów, lecz z okładkami) i kilka ciekawostek średnio ciekawych.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline death_bird

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1211 dnia: Sierpień 24, 2016, 11:11:59 pm »
Nie wiem czy na dzisiaj mam już spaprany węch, ale z ciekawości rozdziewiczyłem z folii swój pierwszy MN ("Uncanny X-Men") i po wsadzeniu nosa między strony stwierdzam, że to jest ten sam smród, tylko w przypadku mojego egzemplarza MN jest on zdecydowanie słabszy. W każdym razie pod tym względem do WKKM nie mają podejścia (zaczynam jeszcze bardziej doceniać Hachette...).
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Szekak

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1212 dnia: Sierpień 25, 2016, 12:22:26 am »
O już przestańcie jęczeć. Ok, komiks śmierdzi, fakt, ale da się przeżyć.


Co do jakości, to piękna okładka lakierowana. Sam wygląd komiksów lepszy niż WKKM, grafika z boku również ładniejsza, do tego są tytuły. Namy już listę 60 tomów. Strony są cienkie, ale jakość druku jest super i nic nie prześwituje. Dalej, ja mam dobry grzbiet, dobrze wszystko podklejone, zero problemów.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1213 dnia: Sierpień 25, 2016, 06:10:11 am »
Wrzucę fotkę, żeby zwrócić uwagę przyszłym kupującym na dokładniejsze przyjrzenie się kupowanemu tomikowi. Co z tego, że mój egzemplarz nie miał większych wgnieceń, skoro po rozpakowaniu ujrzałem takie coś:

Także przesunięcie jest spore i ostatnie strony w górnej części albumu zaczynają leciutko wychodzić poza krawędź okładki.

Mam tak samo;) a wybierałem równiutki i prosty tom.
Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline weiter

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1214 dnia: Sierpień 25, 2016, 08:19:07 am »
Też na początku myślałem, że ten zapach jest tylko jak przyłożę nos do okładki, ale niestety zakończyłem czytanie "Husha" po 1 rozdziale, bo waliło strasznie :sad: WKKM to pod tym względem produkt idealny (zresztą zawsze uważałem, że drukarska robota w WKKM jest świetna, a nawet nie wiemy gdzie drukują).


EDIT: Co do krzywych grzbietów, to myślę ze to wina foliowania (mocno nałożona folia ściska grzbiet). W WKKM tego problemu nie ma (brak folii), ale w foliowanych Thorgalu z Hachette większość grzbietów była krzywa (jak oglądałem dziś z 10 wydań WKKDC to większość była krzywa).
No tak.
Ale Egmont foliuje większość swoich komiksów, a tam jednak takich kwiatków nie ma.
Może tutaj Eaglemoss oszczędza na dobrym klejeniu/szyciu, żeby zbić cenę?
A wiadomo, niższa cena = gorsza jakość.

 

anything