trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323798 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline juras9

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1140 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:49:44 pm »
Były już przesyłki z prenumeraty? :/ Ja na urlopie poza domem i nie wiem...

Offline AvengerGT

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1141 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:51:02 pm »
Wszyscy kupowali w kioskach/salonach prasowych. Prenumerata ruszy za około miesiąc.

Offline juras9

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1142 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:53:39 pm »
Wszyscy kupowali w kioskach/salonach prasowych. Prenumerata ruszy za około miesiąc.


To świetnie, w sam raz mi pasuje! Dzięki za info.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1143 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:55:13 pm »
Po pierwsze - klejenie tomu do tekturki, nie pamiętam jak było z WKKM, ale wydaje mi się, że tego kleju było trochę, tu tak dużo, że jeszcze całego nie usunąłem z okładki
Po drugie - bardziej cienka okładka, to akurat mi nie przeszkadza, ponieważ akurat nie jest to mi do niczego potrzebne, ale widać w tym oszczędności
Po trzecie - cieńszy papier, to akurat jest minus, bo jeżeli zawsze chce by komiksy zajmowały mniej miejsca, to chodzi mi o miejsce jakie zajmują okładki (i tylko w przypadku cienkich komiksów), tu widać że papier jest wyraźnie gorszy
Po czwarte - reklama Egmontu, czyli kolejna oszczędność Eaglemoss, prawdopodobnie za nią Egmont obniżył cenę za przygotowanie wydanie.
Czyli taka sama cena jak za WKKM, ale za gorszą jakość. Kupię jeszcze Husha i pewnie jeszcze kilka tomów z całej kolekcji.
[Polecam kartę mój Empik, za pierwszy (dowolny) zakup dają kupon -10 zł powyżej 50 zł, dzięki temu kupiłem WKKM i WKKDC za 45 zł razem]
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1144 dnia: Sierpień 24, 2016, 02:57:02 pm »
Jakby ci się chciało to mógłbyś wrzucić zdjęcia porównujące  :smile:

ale jesli mam sie juz czegos przyczepic, to przed chwila porownalem sobie posiadany przeze mnie  Hush cz 1 od egmont z Hush cz 1 od WKKDC i jednak stare egmontowskie wydanie posiada lepsze nasycenie barw. czyli czern jest bardziej czarna a zielen bardziej zielona :smile: co nie zmieniafaktu, ze w koncu przytule czesc druga, ktorej nie mam :smile: )

Też mam Husha i rzeczywiście widać różnice

Kupilem przed chwila Husha i na świerzo jakis blady ten komiks, musze porownac z wydaniem Egmontowym

masz trzy takie same opinie wiec chyba mozesz uwierzyc na slowo - nie zeby byla to jakas tragiczna roznica, ale bystre oko zauwazy, ze batman na niektorych rysunkach wyglada, jakby stal w swietle pelni ksiezyca :smile:

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1145 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:02:56 pm »
Ja wierzę. Sam sobie to po części jestem w stanie porównać  :smile: Ale fajne by były zdjęcia porównujące.

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1146 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:05:07 pm »
Jak pisałem nie mam zamiaru kupować wszystkich tomów, z dostępnością pierwszych kilku pewnie nie będzie problemu w kioskach obok mojego domu. Mam tylko nadzieję, że jak swojej kioskarce powiem, żeby zamówiła tom x czy y(np jak nie zamawiałem 2 poprzednich tomów bo mnie nie interesowały) to nie będzie problemu by go dostała. Wiadomo nakład po kilku numerach zostanie  dostosowany do zapotrzebowania. Mieszkam w dużym mieście więc zawsze mogę raz na te dwa tygodnie czy raz na miesiąc skoczyć do Empiku, ale wolałbym kupować w jednym miejscu u znanej od lat pani kioskarki. :wink:
Ktoś  może  się wypowie powie czy kiedyś miał problem jak zamawiał w kiosku dany numer WKKM? Zdarzyło się, że nie przyszedł? Nie kupiłem żadnego numeru WKKM, wiec nie wiem jak to wygląda.

I pewnie lepiej dać znać z wyprzedzeniem, że danym numerem(czy np 2-3 kolejnymi) jestem zainteresowany niż dzień, dwa wcześniej?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 03:20:16 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline mack3

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1147 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:05:43 pm »
Przeglądałem sobie jeszcze listę tytułów, zerknąłem na stronę fb WKK DC i tam przeczytałem (nie mam jeszcze swojego numeru), że
"Takie coś jest w rozkładówce na temat tomów w kolekcji:
wonder woman: oczy gorgony, krąg, bogowie i śmiertelnicy
green arrow: rok pierwszy, włóczęga bohaterów, kołczan
superman: śmierć supermana, dziedzictwo, człowiek ze stali
liga: ziemia dwa, sprawiedliwość, wieża babel
batman: narodziny demona, śmierć w rodzinie, robin - rok pierwszy
flash: urodzonyu sprinter, wojna łotrów, powrót barryego allena
green lantern: geneza, nowa granica"
Nie ma "Ściganego" wśród tomów z Green Lanternem. Trochę mnie to zdiwiło

Potem sprawdziłem wyrażenie "On the lam", którego nie znałem. Oznacza ono mniej więcej (pierwsza definicja z brzegu): "running from the police. (Underworld.)", "moving from place to place to avoid being found or caught"... więc mi bardziej pasuje to, że Ścigany to "Plastic Man: On the Lam".
Co o tym myślicie...?

Osobiście wolałbym Plastic Mana (oczywiście bardziej wolałbym cały run Johnsa w GL, ale jesli miałyby to być tylko 1 lub 2 tomy Johnsa to trochę nie grzeje mnie i jeden mógłbym odpuścić dla PM :smile: )
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 03:09:57 pm wysłana przez mack3 »

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1148 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:10:06 pm »
Przeglądałem sobie jeszcze listę tytułów, zerknąłem na stronę fb WKK DC i tam przeczytałem (nie mam jeszcze swojego numeru), że
"Takie coś jest w rozkładówce na temat tomów w kolekcji:
wonder woman: oczy gorgony, krąg, bogowie i śmiertelnicy
green arrow: rok pierwszy, włóczęga bohaterów, kołczan
superman: śmierć supermana, dziedzictwo, człowiek ze stali
liga: ziemia dwa, sprawiedliwość, wieża babel
batman: narodziny demona, śmierć w rodzinie, robin - rok pierwszy
flash: urodzonyu sprinter, wojna łotrów, powrót barryego allena
green lantern: geneza, nowa granica"
Nie ma "Ściganego" wśród tomów z Green Lanternem. Trochę mnie to zdiwiło

Potem sprawdziłem wyrażenie "On the lam", którego nie znałem. Oznacza ono mniej więcej 9pierwsza definicja z brzegu): "unning from the police. (Underworld.)", "moving from place to place to avoid being found or caught"... więc mi bardziej pasuje to, że Ścigany to "Plastic Man: On the Lam".
Co o tym myślicie...?
Też mi coś nie grało. Poprawiam
Dzięki

Offline Barmon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1149 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:10:17 pm »
Nie mam i nie będę w rękach wydania polskiego ale Hush w wersji angielskiej ròwnież miało cienki papier i okładkę.

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1150 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:11:21 pm »
Po pierwsze - klejenie tomu do tekturki, nie pamiętam jak było z WKKM, ale wydaje mi się, że tego kleju było trochę, tu tak dużo, że jeszcze całego nie usunąłem z okładki

jakis dziwny egzemplarz Ci sie trafil - moj tom byl zafoliowany, wiec klej zostal na folii :smile: a WKKM mialo zblizona ilosc kleju - wiem, bo tekturka 1-go tomu do dzis lezy u mnie :smile:

zawsze chce by komiksy zajmowały mniej miejsca, to chodzi mi o miejsce jakie zajmują okładki
bardziej cienka okładka, to akurat mi nie przeszkadza, ponieważ akurat nie jest to mi do niczego potrzebne, ale widać w tym oszczędności

wolisz ciensza okladke, a jak taka dostajesz to i tak nie jestes do konca zadowolony :biggrin:

Ja wierzę. Sam sobie to po części jestem w stanie porównać  :smile: Ale fajne by były zdjęcia porównujące.

nie wiem nawet czy na zdjeciu zauwazylbys ta roznice :smile: jest naprawde niewielka
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 03:14:38 pm wysłana przez fragsel »

Offline Eragon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1151 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:14:56 pm »
A dla mnie nie są. Kocham Sale'a w kazdym wydaniu i żałuję, że tak mało rysuje. Natomiast "Hush" pod względem graficznym jest dla mnie typowym przykładem panoramicznego pawia.
8azyliszek momentami trochę przesadza z krytyką Sale'a, Wiadomo każdy ma inny gust. Dla jednego będą to bohomazy dla innego bardzo klimatyczna kreska. Mi jego kreska zupełnie nie podchodzi, stąd pytanie czy coś poza ,,Długim Halloween'' rysował też Sale co będzie w tej kolekcji?
Mi tam Jim Lee zawsze pasuje, nawet jak scenariusz jest kiepski, dla samych rysunków warto mieć numery rysowane przez niego. ;)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2016, 03:25:00 pm wysłana przez Eragon »
Fan ,,majtek na głowie''. :D

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1152 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:16:09 pm »
Nie kupiłem żadnego numeru WKKM, wiec nie wiem jak to wygląda.

AAAAAAAA. Apage satanas. :smile:

Pisałem już o tym w temacie o WKKM ale skoro nie czytałeś, to ci napiszę jeszcze raz. Osobiście nie miałem problemu z dochodzeniem WKKM do kiosków. Chwila rozmowy z panią kioskarką i następny numer był dostępny  w środę rano i spokojnie sobie kupowałem. Miałem tak w 4 różnych kioskach - i w Kolporterze i w Ruchu, także teczkę możesz zamawiać. Albo wybrane numery - jak chcesz.

mack3 - Też bym wolał teraz Plastic Mana, a Wanted Hal Jordan niech będzie w rozszerzeniu, jak w Niemczech. Takie same jak niemieckie są też kolory w polskim Hushu. Cieńszy papier przeboleję. Półki będą się mniej uginać.

I kto miał niby komiks bezpośrednio przyklejony do tekturki?? Przecież on i broszurka były w oddzielnych foliach. I to one miały na sobie klej a nie papier.

Offline Jaxx

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1153 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:17:24 pm »
Przeglądałem sobie jeszcze listę tytułów, zerknąłem na stronę fb WKK DC i tam przeczytałem (nie mam jeszcze swojego numeru), że
"Takie coś jest w rozkładówce na temat tomów w kolekcji:
wonder woman: oczy gorgony, krąg, bogowie i śmiertelnicy
green arrow: rok pierwszy, włóczęga bohaterów, kołczan
superman: śmierć supermana, dziedzictwo, człowiek ze stali
liga: ziemia dwa, sprawiedliwość, wieża babel
batman: narodziny demona, śmierć w rodzinie, robin - rok pierwszy
flash: urodzonyu sprinter, wojna łotrów, powrót barryego allena
green lantern: geneza, nowa granica"
Nie ma "Ściganego" wśród tomów z Green Lanternem. Trochę mnie to zdiwiło

Potem sprawdziłem wyrażenie "On the lam", którego nie znałem. Oznacza ono mniej więcej (pierwsza definicja z brzegu): "running from the police. (Underworld.)", "moving from place to place to avoid being found or caught"... więc mi bardziej pasuje to, że Ścigany to "Plastic Man: On the Lam".
Co o tym myślicie...?

Osobiście wolałbym Plastic Mana (oczywiście bardziej wolałbym cały run Johnsa w GL, ale jesli miałyby to być tylko 1 lub 2 tomy Johnsa to trochę nie grzeje mnie i jeden mógłbym odpuścić dla PM :smile: )

Wobec tego Raj Utracony to również nie musi być "Wonder Woman: Paradise Lost", bo ten tom nie pojawia się przy opisie Wonder Woman. Ja bym się tak nie sugerował tymi tytułami - to raczej wybór tytułów niż ich lista.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1154 dnia: Sierpień 24, 2016, 03:22:04 pm »
jakis dziwny egzemplarz Ci sie trafil - moj tom byl zafoliowany, wiec klej zostal na folii
Mój był w folii, ale był przyklejony podwójnie. Folia do tektury i komiks do folii.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

 

anything