Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 323948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1035 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:56:55 pm »
Blaskowitz
Jeśli Hush wg ciebie jest taki słaby, to czepiaj się też Anionorodnika i Lokusa, którzy takie teksty piszą na fanpage'u. Dla mnie Hush jest fajny.

Tom 1 - BATMAN: HUSH, CZĘŚĆ 1.
 Jedna z najpopularniejszych opowieści z Batmanem, którą dziesięć lat temu polskim czytelnikom przedstawiło wydawnictwo Egmont. By ją przeczytać nie musicie jednak płacić kilkuset złotych za egzemplarz z drugiego obiegu. Dzięki wydawnictwu Eaglemoss obie części tej historii zdobędziecie w Empikach, salonikach prasowych i kioskach za jedyne 44,98 zł! A o czym jest niniejszy komiks autorstwa Jepha Loeba i Jima Lee? Otóż Batman trafia na trop intrygi uknutej przez nowego łotra, tytułowego Husha. Prowadząc śledztwo Mroczny Rycerz będzie musiał zmierzyć się z plejadą swoich wrogów oraz... Supermanem. Ponadto w albumie znajdziecie przedruk najstarszego komiksu z Batmanem, który pierwszy raz w sprzedaży pojawił się w 1939 roku!



Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1036 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:59:18 pm »
A teraz zadanie: znajdź, gdzie w tym tekście pisze, że to dobry komiks.

Offline Corto Maltese

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1037 dnia: Sierpień 23, 2016, 05:59:56 pm »
"Superman: Birthright" to też komiks z originem Supermana. Z pierwszej sześćdziesiątki WKKDC mam, patrząc na szybko, przynajmniej 10 komiksów (niektóre to po dwa tomy z WKKDC, jak Justice, Superman Man of Tomorrow i Hush), czytałem więcej i albo sam uważam, że nie są warte zakupu, albo w niektórych przypadkach posiłkuję się recenzjami. Część z tomów WKKDC wolę zaś kiedyś kupić w innej formie, jak np. Death of Superman w omnibusie, czy Nową Granicę w wydaniu deluxe od Egmontu. Także, WKKDC nie jest dla mnie atrakcyjna pod żadnym względem.

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1038 dnia: Sierpień 23, 2016, 06:21:45 pm »
Może z WKKDC też tak zrobię jeśli tytuł będzie słaby.
ale przecież sam pisałeś, że nie możesz ocenić, czy komiks jest słaby czy nie, jeśli go nie przeczytasz.
i nie chodzi mi o słabe komiksy, a o ten konkretny tytuł. kłóciłeś się, że nowe originy są bez sensu i nic nie wnoszą. z drugiej strony napisałeś, że będziesz się strasznie męczył czytając ten komiks (mimo iż to nic niewnoszący origin). dodałeś też że nie rozumiesz ludzi, którzy kupują komiksy tylko z powodu tego, że wydało je jakieś wydawnictwo.
pokaż w końcu, że nie jesteś trollem i napisz jasno, czy kupujesz ten komiks czy nie. bo inaczej twoje posty to tylko spam.

"Superman: Birthright" to też komiks z originem Supermana.
no właśnie..

Nową Granicę w wydaniu deluxe od Egmontu.
mając do wyboru powiększoną wersję, w jednym tomie, z większą ilością dodatków, w lepszym wydaniu bez jakiejś beznadziejnej panoramy na grzbiecie żal nie dopłacić 10 zł, by mieć lepsze wydanie.

Także, WKKDC nie jest dla mnie atrakcyjna pod żadnym względem.
gdyby wszystkie tomy były dostępne na rynku w "normalnej wersji", to pewnie większość by tak uważała. tak jak nie zwracałem uwagi na śmieszne kolekcje filmowe z brzydką panoramą, które nie były ułożone chronologicznie. natomiast tutaj jest jednak kilka tomów, które nie wyszły na naszym rynku i mimo wszystko warto je kupić i przeczytać. jeśli ktoś nie lubi angielskich wersji.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1039 dnia: Sierpień 23, 2016, 06:30:00 pm »
No właśnie - istotne i dobre premiery, Obok eksploatowanych Batmana, Supermana i Ligi, będą też fajne tytuły z postaciami do tej pory traktowanymi po macoszemu.
A Supermana kupie, przeczytam i najwyżej potem sprzedam jak się okaże słaby.

Offline Andy13

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1040 dnia: Sierpień 23, 2016, 06:41:25 pm »
No właśnie - istotne i dobre premiery
no właśnie. w słabym wydaniu niestety.

A Supermana kupie, przeczytam i najwyżej potem sprzedam jak się okaże słaby.
ok, zdrowe podejście. powinieneś się otworzyć tak samo na komiksy, które Ci tu niektórzy polecają np. Chew.
natomiast cały czas chcesz kupić ten komiks, bo to kolekcja. przed Nową Granicą broniłeś się jak mogłeś. teraz jak wyjdzie w kolekcji, to sprawdzisz, czy to dobra pozycja. tak to byś jej nie kupił.
dobra rada, nie wyśmiewaj ludzi, jeśli sam się definiujesz pod jakąś kategorię.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1041 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:02:43 pm »
Przy Nowej Granicy, Azylu Arkham, Luthorze i Trójcy zawsze moim pierwszym argumentem było to, że te tomy wyjdą w WKKDC. A Sprawiedliwość kupiłem tylko dlatego, że nie wiedziałem, że też tam będzie. Także tego - jeśli Egmont wydawał z WKKDC coś drożej to nie kupowałem. Jak wydawał taniej to kupowałem.

Offline radef

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1042 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:23:13 pm »
Wychodzi obecnie wiele dobrych komiksów z czego wynika, że komiksy superbohaterskie (a szczególnie DC) mają "niski priorytet". Co to oznacza - nie kupuje przy premierze, ale czekam albo na jakiś dodatkowy zastrzyk gotówki czy na specjalną promocję. Więc kolekcje średnio mi odpowiadają, ponieważ wówczas komiks muszę kupić tu i teraz.
Czytaj Kaczą Agencję Informacyjną - http://www.komiksydisneya.pl/
Kupuj na Book Depository wspierając KAI - http://www.bookdepository.com/?a_aid=kaczaagencja

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1043 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:54:02 pm »
Blaskowitz
Jeśli Hush wg ciebie jest taki słaby, to czepiaj się też Anionorodnika i Lokusa, którzy takie teksty piszą na fanpage'u. Dla mnie Hush jest fajny.

Tom 1 - BATMAN: HUSH, CZĘŚĆ 1.
Jedna z najpopularniejszych opowieści z Batmanem, którą dziesięć lat temu polskim czytelnikom przedstawiło wydawnictwo Egmont.
Ejże, ani ja, ani Lokus nie uważamy Husha za jakiś szczególnie dobry komiks. To średniak, ale popularny, bo wiele osób lubi takie popcornowe akcyjniaki i Jima Lee. Autor genialnego "Długiego Halloween" tu się niczym nadzwyczajnym nie popisał. Dla mnie tę historię zabiło zakończenie. Można odnieść wrażenie, że w ostatniej chwili je zmieniono, a pierwotnie
Spoiler: pokaż
Hushem miał być Jason Todd
, co miałoby więcej sensu i sprawiłoby, że cała historia byłaby nieco lepsza. Niestety nie natrafiłem na potwierdzenie tego, a jedynie na plotki o tym na forach...

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1044 dnia: Sierpień 23, 2016, 07:59:14 pm »
To by było dobre. Komiks ten z pewnością ubogacają fantastyczne rysunki Jima Lee. Gdyby znowu Tim Sale to rysował, z pewnością czytałoby mi się to trudniej.

Offline Garf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1045 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:04:36 pm »
Drodzy,

jeżeli ktoś zamówił WKKDC 1 w empik.com i po sprawdzeniu stanu zamówienia w swoim profilu zobaczy coś takiego:



nie ma się niczego obawiać, Wasze zamówienie dojdzie. Jak powiedziano mi na infolinii Empiku, to tylko oznacza, że wyczerpała się pula tomów przeznaczonych na przedsprzedaż i dalsze zamówienia są niemożliwe.

Nie ma to jak mała palpitacja serca wieczorkiem :)

PS Sale >>>>>> Lee (IMHO  :wink: )
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1046 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:23:44 pm »
Rysunki Sale'a są dla mnie bohomazami. Męczyłem się z nimi i ze scenariuszem podczas czytania kolorowej serii. Zobaczymy jak mi wyjdzie lektura Długiego Halloween. Dobrze, że Dark Victory już do kolekcji nie weszło.

Widziałem już to zaglądając na fanpage'a. Klikam na linka a tam błąd 404. Gildia zamówiła dużo egzemplarzy do siebie. I już wszystko wyprzedała. :) Agenci Gildii będą wykupywać jutro z kiosków żeby móc sprzedać u siebie. :D

Szaleństwo po prostu. Po 4 latach znowu mamy piękny, gorący sierpień w polskim komiksowie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 09:04:39 pm wysłana przez 8azyliszek »

Offline absolutnie

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1047 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:59:59 pm »
Rysunki Sale'a są dla mnie bohomazami.
A dla mnie nie są. Kocham Sale'a w kazdym wydaniu i żałuję, że tak mało rysuje. Natomiast "Hush" pod względem graficznym jest dla mnie typowym przykładem panoramicznego pawia.




Cytuj
Męczyłem się z nimi i ze scenariuszem podczas czytania kolorowej serii.


Kolorową serię uważam za arcydzielną. Bardzo dobrą pod względem scenariuszowym i genialną pod względem graficznym. ("Białego" jeszcze nie czytałem)

« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 09:53:25 pm wysłana przez fragsel »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1048 dnia: Sierpień 23, 2016, 09:14:47 pm »
Wiem że co do oceny twórczości Sale'a jestem tutaj w mniejszości. Nie rozumiem jego fenomenu i tego, że te wszystkie Muchy jego autorstwa tak dobrze się sprzedały. Ale są różne gusta i każdy ma swoich ulubionych artystów. I u mnie Sale nie jest klasyfikowany, za to Lee bardzo lubię. No mam ten sentyment z jego czasów w TM Semicowych X-Men.


Na prośbę 4 różnych użytkowników pewne posty zostały usunięte
Sugerowano kontynuację usuniętej wymiany zdań przez PM
fragsel
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2016, 09:55:14 pm wysłana przez fragsel »

Offline Koalar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #1049 dnia: Sierpień 23, 2016, 10:48:55 pm »
Widziałem dziś na TVP1 reklamę kolekcji po meczu Legii.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

 

anything