Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 319974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #705 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:45:38 pm »
Lubię polskie premiery w Kolekcjach, bo to zamyka usta betonowi.

Robi się coraz ostrzej. Za niedługo, każdy kto kupuje wydania niewchodzące w skład jakiejś kolekcji będzie "śmierdzącym Egmontowcem". On jest chyba największym antyfanem Egmontu w Polsce.

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #706 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:50:51 pm »
Robi się coraz ostrzej. Za niedługo, każdy kto kupuje wydania niewchodzące w skład jakiejś kolekcji będzie "śmierdzącym Egmontowcem". On jest chyba największym antyfanem Egmontu w Polsce.
Najgorsze że aktywnie wspierającym to "bandyckie" wydawnictwo, "kupuję i narzekam, kupię więcej i jeszcze bardziej ponarzekam"  :wink:


mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #707 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:52:13 pm »
Bo chodzi o to mkolek, że originy były w Złotej Erze. Potem były w Srebrnej Erze. Potem dali originy po Kryzysie. Potem w N52. A teraz będą pewnie w Rebirth. Rozumiesz mój punkt widzenia? Ileż można?! Raz jeden był origin i nie powinno się do tego wracać. Jak nie umiesz scenarzysto napisać nic nowego i ciekawego, to się kurde zwolnij, a nie wracasz do początku by serwować mi dokładnie to samo.
To ich nie czytaj, tylko geneza bohatera najczęściej opisuje dlaczego dany bohater postępuje tak a nie inaczej. Wiesz czytanie od środka i nie rozumienie jego zachowania w konkretnej sytuacji może spowodować że uznasz jego zachowanie za nielogiczne i głupie.
Spoiler: pokaż
Najlepszym przykładem niech będzie tutaj dlaczego Batman nie używa broni, a wynika to z jego genezy. Przeciez mógłby kosić przestępców jak Punisher a tego nie robi.


Genezy są też dla nowych czytelników aby mogli łatwo wejść w czytanie komiksów. Jeśli tak ich nie lubisz to powinieneś w ogóle nie czytać Husha,
Spoiler: pokaż
 tam będzie geneza głównego złego + wspomniana geneza Batman
, czyli tytuł zdecydowanie nie dla ciebie.



Wątki może kończono, ale serie padały. 52 tytułów nie utrzymano.
Serie zamykano i w starym DC i Marvel. Marvel to już w ogóle przegina zamykając serię po 5 zeszytach i zaraz ruszając z nową z nr 1. New52 chociaż miało pewną ciągłość.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 26, 2016, 01:04:29 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #708 dnia: Lipiec 26, 2016, 12:54:18 pm »
nie zaglądamy Ci w portfel, by nie było, tylko masz tu ludzi którzy naprawdę się znają na medium komiksowym.

No właśnie - np. ja. :biggrin: GC zacząłem, nie spodobało mi się, podziękowałem. Ale nie nazywam zaraz go popłuczynami po Chandlerze itp.

Antari - mnie tylko śmieszy postawa, ze Egmont jest lepszy i nie będę kupował WKKDC bo nie.
Zresztą - każdy sobie kupuje co tylko chce. Mi nic do tego. Ja tylko się cieszę, że drugi raz pojawiła się konkurencyjna oferta, wobec dotychczasowego monopolu. I udowodniono 3 raz, że jak się chce, to można wydawać komiksy w Polsce dobrze i tanio.

mkolek81

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #709 dnia: Lipiec 26, 2016, 01:08:07 pm »
Mi nic do tego. Ja tylko się cieszę, że drugi raz pojawiła się konkurencyjna oferta, wobec dotychczasowego monopolu. I udowodniono 3 raz, że jak się chce, to można wydawać komiksy w Polsce dobrze i tanio.
Ja czekam aż Egmont ogłosi że to on będzie odpowiadał za przygotowanie kolekcje, to czy nadal będziesz wspierać kolekcje bo będziesz oddawał pośrednio mu kasę??
A Egmont nie raz udowodnił że można wydawać tanio i dobrze komiksy w Polsce to nie wiem czemu się go czepiasz.

Offline dudi1212

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #710 dnia: Lipiec 26, 2016, 01:09:55 pm »


No dokładnie. Wtórność, gupie pomysły, n-te originy, urywanie serii - to wszystko trapi N52. Poza Ligą Sprawiedliwości mnie ona odrzuca i bez zalu nie kupię ani Harley ani kolejnego Flasha z N52, tylko wezmę ich tytuły z Old DC.



No i z tym się nie zgodzę. LS to dla mnie wtórna nawalanka z fajną kreską. Harley mnie bardzo miło zaskoczyła i "połknąłem" ją w jedno popołudnie. Moja ulubiona seria z N52 to zdecydowanie Wonder Woman. Może kreska należy do tych, do których należy się przyzwyczaić, ale historia mnie wciągnęła.


Jak się okaże, że to Egmont będzie odpowiadał za edycję WKKDC, to 8azyl będzie płacił w kiosku fałszywkami, żeby Egmont wykiwać.


Zapraszam na nowy blog z newsami:)

http://www.geek-nerd-news.pl/

Offline arczi_ancymon

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #711 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:29:27 pm »
No właśnie, a kiedy się to okaże? :P Ktoś tu miał wtyki w Egmoncie, mógłby zapytać.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #712 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:35:16 pm »
Śmiejemy się, że w BOKu Hachette nic nie wiedzą. A pisano już tutaj, że w dziale reklamy i promocji Egmontu, też nic nie wiedzą. A na końcu wyjdzie, że całą Kolekcję opracowuje Ongyrys. :)

A tak przy okazji - myślicie, że całe oryginalne tłumaczenie takiego Husha czy Kołczanu sprzed 10 i 15 lat Egmont trzyma sobie gdzieś na dysku komputerowym, czy też ma wydrukowane w swoim archiwum? Czy po prostu przepiszą na nowo prosto z komiksu?

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #713 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:44:29 pm »
A tak przy okazji - myślicie, że całe oryginalne tłumaczenie takiego Husha czy Kołczanu sprzed 10 i 15 lat Egmont trzyma sobie gdzieś na dysku komputerowym?


Kołodziejczak trzyma je w pancernym sejfie za obrazem nad łóżkiem w sypialni.

Offline vision2001

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #714 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:07:38 pm »
A na końcu wyjdzie, że całą Kolekcję opracowuje Ongyrys. :smile:
Nie znam typa.
A tak przy okazji - myślicie, że całe oryginalne tłumaczenie takiego Husha czy Kołczanu sprzed 10 i 15 lat Egmont trzyma sobie gdzieś na dysku komputerowym, czy też ma wydrukowane w swoim archiwum?
Myślę, że będą musieli przepisać ręcznie z wydanych już komiksów. Przecież w tamtych czasach jak Egmont to wydawał to nie było komputerów. Egmont ponownie wydaje komiksy od pojawienia się WKKM w kioskach.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #715 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:46:51 pm »

Kołodziejczak trzyma je w pancernym sejfie za obrazem nad łóżkiem w sypialni.
Oto ten obraz:


Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #716 dnia: Lipiec 27, 2016, 07:02:47 am »
Ja obstawiam tę grafikę przy sejfie

Tak już poważniej, ja jedynie mogę dać info odnośnie co i kiedy jest drukowane i ewentualnie co może być w planach rzucone do drukowania, co nie zostało ujawnione a jest szansa że E. to też wydrukuje, ale to dużą plotką należy nazwać. Więc wkład E. w WKKDC mi nie znany.
Ktoś miał w marketingu znajomych. 

Offline pocztar

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 740
  • Total likes: 0
  • Zastępca Redaktora Naczelnego MoviesRoom.pl
    • Movies Room!
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #717 dnia: Lipiec 27, 2016, 10:17:26 am »
Wiecie co jest najzabawniejsze? Infolinia cały czas nie podaje oficjalnie listy tomów. Mają wstępnie potwierdzone pierwsze osiem, ale nadal mogą się zmienić, nawet te pierwsze. Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mieli jeszcze większą zgaduj-zgadulę niż przy WKKM :)

Offline Wojtpil

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #718 dnia: Lipiec 27, 2016, 11:07:47 am »
Do 30 listopada mamy więc zapowiedzi, więc aż tak źle nie jest.


Przy prenumeracie może to być jednak problemem bo ja już wiem, że na 7-8 tom na pewno z niej zrezygnuj bo Długie Halloween już mam.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #719 dnia: Lipiec 27, 2016, 12:45:20 pm »
@up
To po co prenumerujesz? Tylko dla prezentu Nr 1?