trawa

Autor Wątek: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics  (Przeczytany 319954 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misiokles

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #675 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:58:28 am »
Wiecie coś na temat kiedy może ukazać się lista tytułów? Jak to było w przypadku WWKM? Tu pewnie będzie tak samo..
Proponuję zadzwonić do BOKu Eaglemoss i ewentualnie przekazać na forum uzyskane informacje.

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #676 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:35:28 am »
Strona ruszyła :D

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #677 dnia: Lipiec 25, 2016, 09:33:45 am »
mea culpa :D
Za karę zamówiłem prenumeratę
Choć gorzej jak żona się dowie :/

Offline Gazza

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #678 dnia: Lipiec 25, 2016, 07:13:52 pm »
Jeśli masz dobre alibi to chętnie poznam bo mam ten sam przypadek

Offline Sokratesik

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #679 dnia: Lipiec 25, 2016, 08:01:12 pm »
Jeśli masz dobre alibi to chętnie poznam bo mam ten sam przypadek
Nie alibi, ale tłumaczenie: - "Kochanie, będziesz miała zamiast jakiegoś szmirowatego obrazu na ścianie piękną panoramę z superbohaterami"  :wink:
Wracając do tematu - niemal pewne jest, że kolekcja przygotowywana jest przy współpracy z tym złym Egmontem - o czym świadczy dobór pierwszej piątki - tomów nie ma na półkach sklepowych, ale tłumaczenie gotowe, ryzyko biznesowe sprowadzone do minimum. Bardzo nie chciałem żeby to u nas wyszło, bo wiem, że pomimo narzekania na duble i tak w końcu zaprenumeruję... a kasa poleci szybciej niż do tej pory. Nałóg to straszna rzecz  :sad:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 09:05:41 pm wysłana przez Sokratesik »

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #680 dnia: Lipiec 25, 2016, 11:00:01 pm »
Gazza
Chyba najprościej zamówić do pracy, a później co 10 tomów w pudle po papierze do drukarki przynosić i mówić ze na wyprzedaży kupiło się. W sumie to one robią podobnie z ciuchami, kupią cos zbunkruja a później jak sie widzi pierwszy raz jakas rzecz to mówią, przecież to stara rzecz jest, zazwyczaj 2 tygodnie to min. by ubranie stalo sie stare. Choc moja luba to wie ze prenumeratę chciałem brać, wiec jak co i tak zawisnę

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #681 dnia: Lipiec 26, 2016, 07:52:32 am »
Co wy macie z tymi żonami?
Mnie moja ciosa kołki na głowie, żebym dokupił brakujący numer "Fear Itself" z WKKM, bo nie ma połowy twarzy Visiona na panoramie i ją to wkurza...
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #682 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:41:42 am »
Wiesz zazwyczaj jest tak że się toleruje pewne zachowania, żony tolerują nasze hobby, pod jakimiś warunkami, poza tym jak sama moja stwierdziła lepiej byś kupował komiksy niż pił z kumplami czy kupił motor. My  tolerujemy n-tą torebkę, setne buty. Przede wszystkim to tak by była kasa na dom i na dziecko a to co zostanie to wydawaj do woli.

Offline 8azyliszek

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #683 dnia: Lipiec 26, 2016, 08:51:21 am »
Policzmy - czy 160 zł za dwie kolekcje komiksowe plus 75 zł za Marvel Now miesięcznie, to jest dużo? Wystarczy, że komiksiarz nie pije alkoholu, nie pali papierosów i spokojnie może zaoszczędzić dla siebie taką sumę. W ogóle czy 250 zł miesięcznie na tzw głupoty, to wysoka suma, czy nie?

Zresztą - możesz powiedzieć, żonie, że to wina Egmontu, bo za dużo wydaje. :)

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #684 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:00:36 am »
U mnie żona przestała komentować, że kupuje dużo komiksów gdy zobaczyła jak sprzedałem kilka pozycji za 2x niż cena okładkowa. Poza tym sama czyta kilka serii (Saga, Locke & Key, WW new52, Alias) :cool:

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #685 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:04:17 am »
Bazylek, jeżeli uważasz, że przeciętny komiksiarz jest ograniczony do dwóch kolekcji plus Marvel NOW to jesteś w grubym błędzie. Przeciętny komiksiarz kupuje co chce, jak chce i kiedy chce, a jego budżet miesięczny ma dużo większe "widełki" niż to co podałeś. Ktoś wydaje 30 złotych miesięcznie? Super. Ktoś wydaje 1000 złotych miesięcznie? To też nie jest jakaś rzadka sytuacja na tym forum.

Co do dyskusji, to ja mam ten komfort, że Panna też czyta, ale zdarza mi się usłyszeć "Kolejna paczka? Przecież nawet nie zacząłeś czytać komiksów z poprzedniej!"

Mikel

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #686 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:34:02 am »
Największy problem to kwestia miejsca, gdzieś wcześniej pisałem że obecna kolekcja to wypadowa tego co posiadałem, tego co chcę trzymać. Tak najlepszy przykład jak żona wystawiła pierwsze wydanie Roku pierwszego który poszedł za blisko 6 krotność okładkowej to gadanie się trochę skończyło.
Bazyl nie porównuj siebie, niedzielnego komiksiarza  do kolekcjonerów.
Poza tym każdy z nas jakoś finansowo kombinuje, akurat ja z E. nie mam za dużego problemu, gorzej że powoli wybieram serie te które chcę mieć a te na które mogę sobie pozwolić.
To co pisałem wcześniej komiksy to jedno, pozostałe rzeczy to półki itp.

Offline laf

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #687 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:41:03 am »
Zresztą - możesz powiedzieć, żonie, że to wina Egmontu, bo za dużo wydaje. :smile:
I wszystko jak zwykle sprowadza się do jednego: Egmont = zło.  :lol:

Żeby nie robić off topu chciałem się podpytać jakie różnice są między wydaniami Egmontu a WKKDC w Catwoman oraz Nowej Granicy? Z tego co kojarzę to w Egmoncie były chyba jakieś dodatkowe historie. Nie pytam oczywiście o te numery ze Złotej/Srebrnej ery w WKKDC.

Offline Mawer

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #688 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:49:51 am »

Żeby nie robić off topu chciałem się podpytać jakie różnice są między wydaniami Egmontu a WKKDC w Catwoman oraz Nowej Granicy? Z tego co kojarzę to w Egmoncie były chyba jakieś dodatkowe historie. Nie pytam oczywiście o te numery ze Złotej/Srebrnej ery w WKKDC.

Odnośnie Nowej Granicy już zostało to wyjaśnione.


Czy Nowa Granica w kolekcji będzie posiadać te same dodatki co w wersji DC Deluxe?? Jestem przekonany że nie będzie na takim samym papierze (no i format mniejszy), ale co z dodatkami?


Przecież pisze:47. DC: The New Frontier (cz. 1) [The New Frontier #1-3, Adventure Comics #466 (1979)]
48. DC: The New Frontier (cz. 2) [The New Frontier #4-6, Showcase #17 (1958)]

A w Egmont DC Polska:THE NEW FRONTIER #1-6, JUSTICE LEAGUE: THE NEW FRONTIER SPECIAL #1 and material from ABSOLUTE DC: THE NEW FRONTIER.W wydanie polskim DC Deluxe było parę kwiatków tłumaczeniowych i pomylonych dat  :doubt:  może to będzie poprawione (bo tłumaczenie zapewne to samo) w WKKDC.

JanT

  • Gość
Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics
« Odpowiedź #689 dnia: Lipiec 26, 2016, 09:58:30 am »
WKKDC:

"Catwoman: Selina's Big Score Catwoman: Selina's Big Score, Detective Comics 759-762 and Batman 1"
"Catwoman: Trail of the Catwoman:     Catwoman 1-4, 6-9 and Batman 62"

DC Deluxe:

Catwoman: Selina's Big Score Catwoman: Selina's Big Score, Detective Comics 759-762 Catwoman 1-9

Czyli w WKKDC brakuje zeszytu 5 a w DC Deluxe dwóch (mega) klasycznych historii (ale to wiadome  :smile: )

i Egmont zapowiedział vol.2 i vol.3 więc chyba lepiej mieć w jednym wydaniu.

 

anything