trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 484050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1830 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:58:18 am »
No chyba nie  :smile: Może podaj (albo kto inny) jakieś konkretne wydania tych klasycznych serii bo poza Spider-Manam to nie ma za dużo. Z X-Men Claremonta to musieliby robić swoje wydania co jest dodatkową przeszkodą. edit: Mkolek mnie ubiegł po części  :smile:

Ostatnio na FB ktoś pisał że liczy na te 2 omnibusy X-Men by Chris Claremont and Jim Lee  :smile: Ale to raczej za grube.


Jest coś takiego jak "Epic Collection" po ok. 500 stron, mogą nie poklei wydawać  :biggrin:  albo omnibusa na trzy sobie podzielić.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1831 dnia: Styczeń 22, 2019, 11:58:32 am »
Deadpool (bo Deadpool), Elektra (bo Miller), Hulk (tu tylko część tomu z lat 90tych)
Byłem przekonany, że dokładnie to napiszesz  :cool: . Nadal jednak obstaję, że tych wyjątków trochę jest.

SENSATIONAL SHE-HULK BY JOHN BYRNE
Myślałem raczej o She-Hulk Slotta, ale tym też bym nie pogardził.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1832 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:01:05 pm »
Omnibusa Straczynskiego mogliby dać  :smile:

Nadal jednak obstaję, że tych wyjątków trochę jest.
Pokazałem ci tylko "klucz" według którego wydają klasykę  :smile:

Jest coś takiego jak "Epic Collection" po ok. 500 stron, mogą nie poklei wydawać  albo omnibusa na trzy sobie podzielić.
Mogą też wydać w zeszytach  :)

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1833 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:02:02 pm »
A co ogranicza wydawcę? Komuna upadła, więc chyba nie przydział papieru :biggrin:
Pewnie licencjodawca. Skończył się komunizm - zaczął się kapitalizm.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1834 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:03:55 pm »
A skąd wiesz czy sprzedaje się przez postać czy przez jakość? Dobrym przykładem jest Runaways gdzie wydają tylko Vaughana.
A jak myślisz, dlaczego podkreśliłem "jeśli"?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1835 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:07:57 pm »
A jak myślisz, dlaczego podkreśliłem "jeśli"?
Przez pomyłkę?  :biggrin: Dobra przyznaję się do błędu. A już nie piszę nic o tym DD  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1836 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:14:51 pm »

A skąd wiesz czy sprzedaje się przez postać czy przez jakość? Dobrym przykładem jest Runaways gdzie wydają tylko Vaughana.
Tak, bo Egmont zawsze wydaje same wybitne komiksy. Catwomen wydali całość, choć trzeci tom jest kiepski w porównaniu z dwoma poprzednimi (mimo, że scenarzysta ten sam). Wolverine'a od Aarona wydali całość, choć tomy 3 i 4 to jedne z najgorszych historii z Loganem jakie czytałem.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1837 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:23:53 pm »
SENSATIONAL SHE-HULK BY JOHN BYRNE brałbym całość, bo teraz za ciężkie pieniądze można to na aukcjach kupić. Czekam na omnibusa, ale jeżeli uda się im wydać szybciej, to wezmę od nich.


Przypadkiem w "Marvel Universe By John Byrne Omnibus Vol. 2" nie ma całości.

Offline isteklistek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1838 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:34:28 pm »
Znalazłem filmik z hiszpańskiego omniaka ponad 700 stron ma całość

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1839 dnia: Styczeń 22, 2019, 12:38:36 pm »
Znalazłem filmik z hiszpańskiego omniaka ponad 700 stron ma całość
Idealnie pasowałoby na dwa tom jakie Egmont wydaje. Naprawdę nie wiem czemu nie dogadają sprawy z licencjonodawcą jak robi to ostatnio Mucha.

Offline amsterdream

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1840 dnia: Styczeń 22, 2019, 01:30:36 pm »
Uważam, że jeśli DD się sprzedaje, to powinno być na niego miejsce w klasyce a mówienie, że wydali dużo DD i dlatego niech wydadzą coś innego to zupełnie argument niepoważny. Jeśli się sprzedaje (czyt. ludzie to kupują), to dlaczego nie ciągnąć dalej, skoro materiału jest rzeczywiście sporo.

To że DD Bendisa i Brubakera się sprzedał nie znaczy, że Waid i Diggle też będą takimi przebojami. I pewnie Egmont wychodzi z podobnymi obawami. Czytałem początek runu Waida w WKKM i na pewno nie kupiłbym tego dalej. Dziwne, kolorowe, generyczne.

Ja w klasyce czekam głównie na historie z mutantami (może być nawet New Mutants Liefelda, z lat 80/90-tych wezmę wszystko), pająkiem i pogromcą (wielka trójca TM-Semic). Ewentualnie run Boba Harrasa w Avengers.

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1841 dnia: Styczeń 22, 2019, 01:34:33 pm »
Zapowiedziany tom 6, to już inni scenarzyści. Bardziej przypominało mi to klasycznego Punishera z TM-Semica, każda historia oddzielana, bez spięcia jak to zrobił Ennis u siebie (czyli w tomach 1-5 + Born). 

Ennis pieknie to spial laczac: Born -> MAX (1-60) -> Platoon + From First to Last.
To jest dopiero ultimate The Punisher MAX by Ennis.
 :smile:
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline LordDisneyland

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1842 dnia: Styczeń 22, 2019, 01:46:55 pm »
Jak wypada ta część rysowana przez Corbena? Za postacią nie przepadam, za tym rysownikiem już tak.

Offline donTomaszek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1843 dnia: Styczeń 22, 2019, 01:55:19 pm »
Punisher The End? Obok The Cell - moj ulubiony one shot Ennisa z linii MAX.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 02:48:58 pm wysłana przez donTomaszek »
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1844 dnia: Styczeń 22, 2019, 02:23:30 pm »
To że DD Bendisa i Brubakera się sprzedał nie znaczy, że Waid i Diggle też będą takimi przebojami. I pewnie Egmont wychodzi z podobnymi obawami. Czytałem początek runu Waida w WKKM i na pewno nie kupiłbym tego dalej. Dziwne, kolorowe, generyczne.



Ale w ten sposób można powiedzieć o każdej serii. To, że Punisher Ennisa się sprzedaje nie znaczy, że sprzeda się Rucka i Aaron itd. Jedynym sposobem jest wydanie i przekonanie się. Nie pójdzie, to można zaprzestać. Ty byś nie kupił Waida ok. Ja nie kupię żadnego tomu z X-Men ale czy to znaczy, że X-Men się wtedy nie sprzeda? Skąd pewność,że DD się nie sprzeda a mutanci tak? Bo kilka osób chce X-Men? Ja bym chciał FF Waida i Kapitana Brubakera i jeszcze kilka innych rzeczy. Popularność danego tytuły jest sprawdzalna wyłącznie przez wyniki sprzedaży. Chcieć to sobie zawsze można. Tyle było gadania o McFarlane'a a ledwo Egmont ogłosił, od razu pojawiły się głosy, że to słabe i mogli wydać coś innego. Tak będzie zawsze bo każdy ma swoje upodobania i oczekiwania. To jakie serie są prowadzone powinna decydować sprzedaż. Sprzeda się X-Men proszę niech będzie. Ale takie gadanie typu zamykamy serie, bo co prawda sprzedaje się ale nie wiadomo czy się dalej będziecie sprzedawać jest zupełnie niekonomiczne. Pewnie wszyscy w Egmoncie uwielbiają wydawać komiksy, ale wydają he głównie by zarabuać pieniądze. Więc rynek niech weryfikuje i tyle.

 

anything