Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483591 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1800 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:23:52 am »
Jakby to planowali to by wydali a nie robili jakiejś przerwy na inny run gdy jest to bezpośrednia kontynuacja. Olali bo słabe i tyle. Prędzej Czarny Wir wydadzą  :biggrin:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1801 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:27:46 am »
Jakby to planowali to by wydali a nie robili jakiejś przerwy na inny run gdy jest to bezpośrednia kontynuacja.
Pisałem moje podejrzenia dlaczego to zostało wydane w takiej kolejności. Naprodukowałeś tych postów, że nie będzie tego DD, ciekawe co zrobisz jak zapowiedzą?
Spoiler: pokaż
Ja się będę tarzał ze śmiechu na pewno ;)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1802 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:30:35 am »
Ja się będę tarzał ze śmiechu na pewno :wink:
Ja już się tarzam  :smile:

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1803 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:32:58 am »
No a ja własnie nie, bo oni sięgają tylko po to, co wydane po 2000 roku. A ja bym chętnie zobaczył kilka rzeczy (crossoverów) z lat 90-tych, czy nawet 80-tych w Klasyce Egmontu.
Egmont robi podobnie bo Miller DD (bo Miller) Spider-Man McFarlane (bo znane i lubiane) Rękawica Nieskończoności (bo film) wiosny nie czyni  :smile: Egmont X-Men Claremonta? Jak puszczą coś z X-Men to właśnie z 2000+

W Marvel Classic cisną tymi bardzo cenionymi runami z 2000+, tak jak w Vertigo, ale w końcu wydadzą te najlepsze i będą musieli zainteresować się tymi wcześniejszymi. Co tam jeszcze z takich hitów zostało? Cap America Brubakera, FF Hickmana, Guardians of Galaxy Abnetta i Lanninga, New X-men Morrisona, X-Statix Milligana... a przecież Mucha też drąży te dekadę, więc niewykluczone, że jeszcze po coś sięgną.
Piszesz tak jakbyś pracował dla Egmontu.
No był już na forum taki wszystko więdzący...  :roll:

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1804 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:39:41 am »
No był już na forum taki wszystko więdzący...  :roll:
Napisałem dlaczego uważam że nie będzie i tyle.

Co tam jeszcze z takich hitów zostało?
Nie zawsze muszą być hity.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1805 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:51:01 am »
Nie zawsze muszą być hity.
No niby nie nie, ale jednak te gorsze rzeczy (Spider-man/Black Cat, Doktor Strange...), lecą między tymi najlepszymi. I systematycznie wydają te najciekawsze runy, które prędzej, czy później się wyczerpią. Uważasz, że wtedy będą lecieć samymi słabszymi?

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1806 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:51:25 am »
W Marvel Classic cisną tymi bardzo cenionymi runami z 2000+, tak jak w Vertigo, ale w końcu wydadzą te najlepsze i będą musieli zainteresować się tymi wcześniejszymi.
I masz DD Millera, Spider-man McFarlane'a, czyli tam gdzie są gotowe zbiorcze. Mogli zacząć od lepszego Spider-mana McFarlane'a, ale tam jest tylko omnibus. Z X-menami z lat 90 to tylko taki ciąg w complet collection ma AoA, reszta to omnibusy. Są oddzielnie wydane crossover, tylko że bez sensu jechać nimi bez reszty serii, tam się wątki ciągną nieraz przez kilka historii.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1807 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:58:31 am »
Uważasz, że wtedy będą lecieć samymi słabszymi?
No chyba nie  :smile: Może podaj (albo kto inny) jakieś konkretne wydania tych klasycznych serii bo poza Spider-Manam to nie ma za dużo. Z X-Men Claremonta to musieliby robić swoje wydania co jest dodatkową przeszkodą. edit: Mkolek mnie ubiegł po części  :smile:

Ostatnio na FB ktoś pisał że liczy na te 2 omnibusy X-Men by Chris Claremont and Jim Lee  :smile: Ale to raczej za grube.

 
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 10:09:04 am wysłana przez JanT »

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1808 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:02:50 am »

 niektórzy myślą że będzie nowy, klasyczny, później dokończenie nowego, Waid itd  :smile: Wydali najlepsze Bendis, Bru, Miller (to jest już bardzo dużo DD) i koniec.
Zamykanie długoletniej historii Daredevila do trzech runów jest dużym nieporozumieniem i uproszczeniem. Wydali trzy duże bardzo ważne i bardzo dobre runy, ale bardzo dużo znakomitych historii ze Śmiałkiem czeka na polski przekład, zarówno z serii regularnej jak i rewelacyjnych miniserii.
Uważam, że jeśli DD się sprzedaje, to powinno być na niego miejsce w klasyce a mówienie, że wydali dużo DD i dlatego niech wydadzą coś innego to zupełnie argument niepoważny. Jeśli się sprzedaje (czyt. ludzie to kupują), to dlaczego nie ciągnąć dalej, skoro materiału jest rzeczywiście sporo. Całkiem niedawno przeczytałem cały run Waida i mogę powiedzieć jedno. Uwielbiam runy Bendisa i Brubakera - wszystkie zachwyty na tymi tytułami są ze wszech miar uzasadnione, bo to kawał dobrego komiksu. Ale patrząc z punktu widzenia rozwoju postaci, zarówno Bednis jak i Brubaker nie powiedzieli o Murdocku więcej niż powiedział wcześniej Miller. U Waida jest inaczej - powiedział o tytułowej postaci wiele nowych rzeczy, wprowadził nowych wrogów, do tego zrobił to w naprawdę świetnym stylu.
O wszystkim powinien decydować rynek - ja np. na mutantów w ogóle nie czekam, co nie znaczy, że wypisuję elaboraty, by Egmont nie wydawał X-Men tylko samego DD, Punishera i Pająka.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1809 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:06:41 am »
Zamykanie długoletniej historii Daredevila do trzech runów jest dużym nieporozumieniem i uproszczeniem. Wydali trzy duże bardzo ważne i bardzo dobre runy, ale bardzo dużo znakomitych historii ze Śmiałkiem czeka na polski przekład, zarówno z serii regularnej jak i rewelacyjnych miniserii.
Ale nie zapominaj że są też inne postacie/drużyny których bardziej brakuje (np wspominani X-Men) Egmont nie będzie bez końca wydawał jednego bohatera (nie licząc Deadpoola  :) ) gdy wydał z nim już dużo naprawdę dobrego materiału.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1810 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:09:26 am »
Ale nie zapominaj że są też inne postacie/drużyny których bardziej brakuje (np wspominani X-Men) Egmont nie będzie bez końca wydawał jednego bohatera gdy wydał z nim już dużo naprawdę dobrego materiału.
No ale właśnie mówię, że to argument zupełnie niepoważny. Jeżeli coś się sprzedaje, to znaczy, że jest na dany tytuł popyt. Egmont ma rzucić tą, czy inną serię, tylko dlatego, że jest mało komiksów o X-Men?Nie wierzę zresztą, że to tak działa. Jeżeli serie się sprzedają, to je ciągną dalej ograniczając, lub usuwając to co nie ma zbytu. Jeśli DD zalega im w magazynach, to rozumiem, że się wycofują - trudno żeby do czegoś dokładać.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1811 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:11:59 am »
Może podaj (albo kto inny) jakieś konkretne wydania tych klasycznych serii bo poza Spider-Manam to nie ma za dużo.
No za dużo może nie ma, ale poza tymi X-menami i Spider-manem, Punisher ma kilka fajnych rzeczy, choćby Punisher War Jorunal by Carl Potts & Jim Lee, na ten rok zapowiedziany jest w Epic Kingpin Rules z zeszytami m.in. Portacio i Larsena.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1812 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:17:55 am »
No ale właśnie mówię, że to argument zupełnie niepoważny. Jeżeli coś się sprzedaje, to znaczy, że jest na dany tytuł popyt.
Popyt może być też na dobre historie (Bendis, Bru, Miller) a nie na postać.

Punisher ma kilka fajnych rzeczy, choćby Punisher War Jorunal by Carl Potts & Jim Lee
Z tym pewnie jeszcze trochę nowszych rzeczy wydadzą  :smile:

Ale jak sam widzisz dużą przeszkodą wydawania klasyki jest brak konkretnych wydań.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1813 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:23:04 am »
Może podaj (albo kto inny) jakieś konkretne wydania tych klasycznych serii bo poza Spider-Manam to nie ma za dużo.
New Mutants/X-force Roba Liefelda. Ostatnio Marvel wznawia też wcześniejsze historię z Legionem między innymi New Mutants (pod serial).

Ale jak sam widzisz dużą przeszkodą wydawania klasyki jest brak konkretnych wydań.
Wydań nie ma, ale nie znaczy to że nie ma materiałów, te są. Mucha potrafi sama, a Egmont widać zapomniał jak to się robi :) .

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1814 dnia: Styczeń 22, 2019, 10:24:35 am »
Popyt może być też na dobre historie (Bendis, Bru, Miller) a nie na postać.
I wiele dobrych historii z DD czeka na wydanie. :smile: DD nie kończy się na tych trzech nazwiskach.



Ale jak sam widzisz dużą przeszkodą wydawania klasyki jest brak konkretnych wydań.
To nie jest przeszkoda, trzeba chcieć i wykonać trochę więcej pracy. Widziałem włoskie wydania akurat DD - wydają wiele świetnych historii w jednej szacie graficznej robiąc często kompilacje (jak z innymi seriami nie wiem)

 

anything