Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 235183 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

JanT

• Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1785 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:10:40 am »
Miller + może ten Companion i zapewne koniec na razie z DD w klasyce. Jakby się ktoś nastawiał.

Może już skończmy o tym DD i zacznijmy zmącić np o Punisherze?  :smile:

Offline robbirob

« Odpowiedź #1786 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:21:02 am »
chyba raczej o X-men i pochodnych :)

Offline eridraven

« Odpowiedź #1787 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:24:30 am »
chyba raczej o X-men i pochodnych :smile:
Dobry kierunek. Za mało ich w Polsce :/
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1788 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:25:11 am »
Jeśli w swoim wydaniu DD Egmont zostawił oryginalny tytuł Visionares, to mógłbyś mieć promyk nadziei na wydanie tego komiksu, bo też ukazał się w tej linii wydawniczej. Gorzej z Mackiem, bo tu znów musieliby składać a wiadomo, że Egmont to nie Mucha.
Nie do końca jest jak piszesz. Istnieje wydanie zbierające dwa pierwsze TPB z vol. 2

ale w nim brakuje Echo - Vision Quest, dlatego, że zbiera on tylko rysowane przez Joe Quesade. (Echo jest zebrana w późniejszym tomie z Bendisem.)

Czy ja ci zakażdym razem pisze, że marudzisz o Dżina i Dampierre? Nie. Jeśli cię to nie interesuje to pozwól, że miedzy sobą kolejny raz pogadamy o DD. I na twoim miejscu nie pisałbym, że Egmont czegoś nie wyda, tłumacz na obecną chwilę tez nic nie potwierdził ani nie zaprzeczył.

Wątpię aby Egmont ugryzł X-menów poza tym co jest mu potrzebne do wydania kosmosu (robiłem tu kiedyś rozpiskę). Natomiast co do klasyki (tam tej co u nas wychodziła w TM-Semic) to tam też jest problem, bo tam prawie nie ma nic w epic/complet, jak już to są tylko omnibusy.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 08:39:29 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1789 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:40:11 am »
chyba raczej o X-men i pochodnych :smile:
Egmontowi chyba mutanci śmierdzą jak Bazylowi  :biggrin: Teraz ten jeden tom bo kosmos a tak to była tylko Mordercza Geneza.

Na Claremonta raczej szanse małe ale już takie Ultimate (choć to długie ale za to od początku) czy New X-Men Morrisona to dziwne że jeszcze nie ma. W Marvel NOW 2.0 też teraz tylko jedna seria.
Czy ja ci zakażdym razem pisze, że marudzisz o Dżina i Dampierre? Nie.
Inny się czepia  :smile: Z DD widać że już raczej nic nie będzie po Millerze. Wydali nowego, teraz klasyczny i koniec a niektórzy myślą że będzie nowy, klasyczny, później dokończenie nowego, Waid itd  :smile: Wydali najlepsze Bendis, Bru, Miller (to jest już bardzo dużo DD) i koniec.

Offline bogi1

• Stolnik bracki
  • Total likes: 0
  • The Best in the World
« Odpowiedź #1790 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:42:09 am »
Jeżeli chodzi o mutantów to ja liczę w tej sprawie na Muszkę

Offline robbirob

« Odpowiedź #1791 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:44:30 am »
Jeżeli chodzi o mutantów to ja liczę w tej sprawie na Muszkę
No a ja własnie nie, bo oni sięgają tylko po to, co wydane po 2000 roku. A ja bym chętnie zobaczył kilka rzeczy (crossoverów) z lat 90-tych, czy nawet 80-tych w Klasyce Egmontu.

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1792 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:50:08 am »
oni sięgają tylko po to, co wydane po 2000 roku.
Egmont robi podobnie bo Miller DD (bo Miller) Spider-Man McFarlane (bo znane i lubiane) Rękawica Nieskończoności (bo film) wiosny nie czyni  :smile: Egmont X-Men Claremonta? Jak puszczą coś z X-Men to właśnie z 2000+

Offline robbirob

« Odpowiedź #1793 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:52:41 am »
Egmont X-Men Claremonta? Jak puszczą coś z X-Men to właśnie z 2000+
Cieszę się, że wszystko już wiesz ;p

Offline [robak]

« Odpowiedź #1794 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:53:28 am »
A propos Punishera...

Zachęcony dobrymi pierwszymi odcinkami drugiego sezonu netflixa - zastanawiam się nad Punisher MAX.
Wydano już 5 tomów, ma być 6.

To jest jedna historia, ciągnięta przez wszystkie zeszyty, czy raczej zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań?

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1795 dnia: Styczeń 22, 2019, 08:56:20 am »
Cieszę się, że wszystko już wiesz ;p
Na pewno nie robię sobie nadziei (bo pewnie że bym chciał  :smile: ) na X-Men Claremonta od Egmont.

To jest jedna historia, ciągnięta przez wszystkie zeszyty, czy raczej zbiór luźno powiązanych ze sobą opowiadań?
Pojedyncze historie ale powiązane. Pierwsze 5 tomów to must have i się nie ma co zastanawiać  :)

Offline erol

« Odpowiedź #1796 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:02:18 am »

Właśnie wczoraj się zastanawiałem co dalej z Frankiem, większość mówi/liczy na PunisheraMAX Aarona (22 zeszyty) tylko że nie ma tego w dwóch tomach, albo trade'y po `130 stron albo omniak 550. A widząc jak egmont bazuje tylko na gotowych wydaniach nie spodziewałby się tego runu, no chyba że Francuzi wydali to jakoś zgrabniej.

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1797 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:03:50 am »
@[robak] tak jak napisał JanT, jeden tom to dwie historię, nie powiązane, ale jak doczytasz do końca (choć wcześniej już to też widać) to wszystko się łączy w jedną całość (szkoda tylko, że nie zdecydowano się na wydanie z Born, bo wtedy pięknie by to się spięło z ostatnią historią).Zapowiedziany tom 6, to już inni scenarzyści. Bardziej przypominało mi to klasycznego Punishera z TM-Semica, każda historia oddzielana, bez spięcia jak to zrobił Ennis u siebie (czyli w tomach 1-5 + Born).  Słabsze, przyznaje, ale i tak bawiłem się nieźle.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2019, 09:09:39 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

• Gość
« Odpowiedź #1798 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:06:04 am »
no chyba że Francuzi wydali to jakoś zgrabniej.
haha  :smile:

Obstawiam omniaka (bo podobnej grubości tomy już wydawali) albo podzielą na 2. Rucka by się też przydał ale tu są tylko pojedyncze tom (3+1 więc 2 podwójne by mogły być  :smile: )

mkolek81

• Gość
« Odpowiedź #1799 dnia: Styczeń 22, 2019, 09:10:50 am »
Obstawiam omniaka (bo podobnej grubości tomy już wydawali) albo podzielą na 2. Rucka by się też przydał ale tu są tylko pojedyncze tom (3+1 więc 2 podwójne by mogły być  :smile: )
I o tym samym piszemy w przypadku DD od Diggle'a.

anything