trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483456 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1755 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:35:50 pm »
Zasadniczo tak, dostępna.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 11:33:22 pm wysłana przez mkolek81 »

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1756 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:40:34 pm »
Widzę, że mamy podobne problemy.  :roll:
"Anihilacja Podbój" jest niezbędnie konieczna do tego żeby cieszyć oczy ciągiem dalszym kosmosu ze zrozumieniem?"Anihilacja" podeszła mi średnio (stwórcę Cammi anihilowałbym razem z jego tworem) i bez dodatkowego silnego bodźca jakoś nie odczuwam specjalnej potrzeby sięgania po "Podbój"... Robi to jakąś fabularną dziurę?
« Ostatnia zmiana: Styczeń 03, 2019, 10:55:05 pm wysłana przez death_bird »
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline Archie

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1757 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:12:23 am »
Podbój jest lepszy od Anihilacji, w mojej opini jak ktoś chce się brać za kosmos lepiej sięgnąć po sam Podbój. Phalanx i Ultron są ciekawimi przeciwnikami, do tego mamy początki GotG. Osobiście polecam Annihilation: Conquest Omnibus + Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning Omnibus i masz w nich zawarte wszystko co w kosmosie było najlepsze (wyłączają z tego dwie mini o Annihilators). Na tym też poprzestałbym dalsze czytanie kosmosu Marvela, bo w uogólnieniu to strata czasu (szczególnie marny run Bendisa).

Jeżeli w przyszłości będziesz chciał czytać Infinity Wars (ostatni event Marvela) to śmiało możesz się wziąć za niego bez żadnej znajomości kosmosu.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2019, 11:15:28 am wysłana przez Archie »
Lord Acton (1834-1902): "All power tends to corrupt and absolute power corrupts absolutely."
Luke Cage: "Shit happens. Every day, in every city, on every corner. Shit muthaf**kin' happens. And it can happen to you."

Offline lis22

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1758 dnia: Styczeń 04, 2019, 02:35:51 pm »
Też bardziej przypadł mi do gustu "Podbój" a zwłaszcza mini seria "Star Lord" i aż dziw, że Giffen nie napisał nic więcej o Quellu i spółce.

Offline death_bird

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1759 dnia: Styczeń 04, 2019, 11:19:13 pm »
No masz babo placek... I teraz przyjdzie przemyśleć sprawę.
Dziękować za opinie.
"Właśnie załatwiliśmy Avengers i to bez kiwnięcia palcem."

Offline eridraven

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1760 dnia: Styczeń 10, 2019, 11:03:31 am »
Podbój jest lepszy od Anihilacji, w mojej opini jak ktoś chce się brać za kosmos lepiej sięgnąć po sam Podbój. Phalanx i Ultron są ciekawimi przeciwnikami, do tego mamy początki GotG. Osobiście polecam Annihilation: Conquest Omnibus + Guardians of the Galaxy by Abnett & Lanning Omnibus i masz w nich zawarte wszystko co w kosmosie było najlepsze (wyłączają z tego dwie mini o Annihilators). Na tym też poprzestałbym dalsze czytanie kosmosu Marvela, bo w uogólnieniu to strata czasu (szczególnie marny run Bendisa).

Jeżeli w przyszłości będziesz chciał czytać Infinity Wars (ostatni event Marvela) to śmiało możesz się wziąć za niego bez żadnej znajomości kosmosu.
Dla mnie to dobra informacja. Wiem przynajmniej kiedy muszę przestać kupować dobra od Egmontu.
Ziemia 616 ponad wszystko! ^o^

https://www.facebook.com/comixxy/

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1761 dnia: Styczeń 10, 2019, 03:39:48 pm »
Pod względem scenariusza rzeczywiście McFarlane nieco się zestarzał, ale mnie akurat wybór Egmontu cieszy: myślę, że wydanie takiego komiksu będzie świetnym miernikiem - jeśli się sprzeda, to tym bardziej sprzedadzą się te historie z lat 90. i 80., które oparły się upływającemu czasowi. Zresztą klasycznego Pająka nigdy za wiele  :smile: Nie wiem jak Wy, ale ja już jestem nieco zmęczony slottowym Spider-Manem i zauważyłem, że częściej ostatnio wracam do starszych historii. Ostatnio przypomniałem sobie znów "The Lost years" DeMatteisa i dalej uważam, że to zbrodnia, że nikt z polskich wydawców tego nie wydał, zwłaszcza że można wydać to bez konieczności ciągnięcia całego "Clone Saga".
Brakuje na polskim rynku tych klasyków z lat 80. a zwłaszcza 90. - niestety za tymi ostatnimi ciągnie się niezwykle czarny pijar, który konsekwentnie podtrzymują niektórzy podcasterzy. A szkoda, bo co prawda w latach 90. powstało dużo kiczu i komiksów, o których wolałbym zapomnieć, ale według mnie nie inaczej jest w obecnych czasach. Napisano w tamtym czasie wiele dobrych rzeczy. Poza "The Lost Years" marzy mi się polskie wydanie runu DeMatteisa w Daredevilu oraz jakichś historii z Punisherem np. "Barbarian with the gun" czy "Year one". Szkoda, że zamiast dubla w WKKM nie dostaliśmy tego komiksu, zwłaszcza, że nasi zachodni sąsiedzi dostali ten tytuł.
Podsumowując nie narzekajmy na tego Spider-Mana i miejmy nadzieję, że będzie to pierwsza jaskółka zwiastująca wydawanie nieco większej liczby klasycznych historii :smile:

"The Lost Years" to jedne z najlepszych historii ze Spider-manem jakie czytałem . Ladna jest też szata graficzna sharpa oraz końcówka Romity Jr za którym nie przepadam :)
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline robbirob

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1762 dnia: Styczeń 17, 2019, 05:22:22 pm »
Jakby co to kolejność jest taka:
- "Anihilacja" - 3 tomy,
- "Anihilacja Podbój" - 2 tomy
- opcjonalnie "Strażnicy Galaktyki" z kolekcji SBM,
- "Mordercza geneza"
- "Powstanie i upadek..."

No i czekać na dalsze wydania.
To jeszcze ja zapytam o tych XMen.
Dla kogoś kto lubił i nadal ma sentyment do mutantów z lat 80tych i 90tych te Powstanie i upadek podejdzie? Bo szczerze mówiąc Mordercza geneza mnie nie porwała, graficznie tym bardziej.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1763 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:07:15 pm »
Punisher jest nadal wydawany czy juz sie zakonczyl jakis tam run?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1764 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:09:26 pm »
Zakończył się run Ennisa. Ale zapowiedziany jest kolejny tom serii, pisany przez innych autorów.

Offline sum41

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1765 dnia: Styczeń 17, 2019, 08:12:25 pm »
Thx a mozesz podac kto to?
Jeśli do patelni teflonowej nic się nie przykleja podczas smażenia to jak teflon został przyklejony do patelni?

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1767 dnia: Styczeń 17, 2019, 10:16:38 pm »
Bogi podał błędnie Complete Collection bo u nas idzie wersja "Hardcover" https://www.marvel.com/comics/collection/41280/punisher_max_vol_6_hardcover w której nie ma Annuala.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2019, 11:19:48 pm wysłana przez JanT »

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1768 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:25:58 pm »
W ''Powstaniu i upadku'' nie ma żadnych zapowiedzi. Myślałem, że coś dadzą  :doubt:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1769 dnia: Styczeń 21, 2019, 01:52:38 pm »
W ''Powstaniu i upadku'' nie ma żadnych zapowiedzi. Myślałem, że coś dadzą  :doubt:
UUU, a powinno być X-Men: Emperor Vulcan następne, bo to bezpośrednia kontynuacja, a najlepiej wydane od razu z Road to War of Kings w jednym tomie. RtWoK zawiera X-Men: Kingbreaker, czyli ponownie bezpośrednią kontynuację wątków z Emperor Vulcan i prolog do w War of Kings. Pewnie więcej będzie na KW lub Pyrkonie, a patrząc, że wydają po dwa tomy nowego kosmosu Marvela na rok, to mają czas, aby to zapowiedzieć.

 

anything