Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline angelscorpion

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1740 dnia: Grudzień 30, 2018, 09:29:06 pm »

Dla nieciepliwych polskich wydań polecam kupić sobie te dwa cacuszka z Pająkiem i będzie powrót do czasów TM Semic  :biggrin:


Cześć! A do mnie zawitał już Mikołaj i spełniłem swoje małe marzenie o częściowym skompletowaniu od nowa tego, co kiedyś miałem w TM-Semicach, a nie dotrwało dnia dzisiejszego. Cały wieczór chodzę z bananem na ustach, a małżonka podejrzliwie na mnie patrzy  :wink:  Tym sposobem udało mi się zebrać jednym cięgiem oryginalne zeszyty Amazing Spider-Man od 296 do 350  :biggrin:  Teraz tylko znaleźć czas na czytanie... https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/b7e411ecc2e7ca7b  https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/8b823b3cc35d0667  https://www.fotosik.pl/zdjecie/pelne/6239ab38bc8dbfa1


mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1742 dnia: Grudzień 30, 2018, 10:27:06 pm »
Dzięki wielkie za namiary! Widzę, że to jest bardziej kompletne niż to co wyda Egmont.
Super.
Egmont wydaje tylko to co pisały i rysował McFarlane. Reszta jest zebrana w innych wydaniach. Tylko że McFarlane u nas uchodzi za kultowego a Erik Larsen już nie.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1743 dnia: Grudzień 31, 2018, 12:59:38 am »
Ten:
https://www.amazon.com/Spider-Man-Vs-Venom-Omnibus-Defalco/dp/1302913204
To nie ten omnibus.

Te pozostałe historie rysowane przez McFarlane'a w tym Venom są w tym omnibusie:
https://multiversum.pl/p/1039/101366/amazing-spider-man-omnibus-hc-deluxe-new-edition--tomy-i-ksiazki-marvel-comics.html
Jak chce się mieć komplet to musisz mieć te 2 omnibusy (ten co podawali wcześniej ze scenariuszami McFarlane'a i ten co podałem).
Ten omnibus, który linkowałeś to paskudny składak wydany na fali popularności Venoma, pod film i z uwagi na chwilową modę. Kompletnie nie potrzebne i bez sensu, zwłaszcza, że powiela materiał z innych wydań.

Jeżeli Egmont by miał coś wydawać to historie z tego omnibusa co podałem.

Kamil Matusiak

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1744 dnia: Grudzień 31, 2018, 09:36:41 am »
Z ilu w sumie tomów będzie się składać Daredevil Millera?

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1745 dnia: Grudzień 31, 2018, 10:14:26 am »
Tak jak w przypadku poprzednich, jeśli będą szli zgodnie z amerykańskimi wydaniami. Będą trzy tomy.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1746 dnia: Grudzień 31, 2018, 10:29:33 am »
W sumie ciekawe kiedy możemy się spodziewać tego Spider-Mana. Obstawiałem styczeń a tu nawet w lutym go nie będzie. Ultimate też jakoś póżno wywalony. Tom drugi we wrześniu a następny wyjdzie najwcześniej pół roku później. Ciekawe czy taka polityka wydawnicza czy tłumacz zawalony robotą.

Offline mappy

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1747 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:08:58 pm »
Rękawicę można brać jako oneshot bez znajomości czegoś wcześniejszego jak i poprzedzającego?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1748 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:19:16 pm »
Można.

Offline mappy

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1749 dnia: Styczeń 03, 2019, 08:39:33 pm »
To se wezmę.
Pytałem kiedyś jeszcze o Xmen ale zrezygnowałem bo ponoć to jakaś złożona rzecz.
Xmen Mordercza Geneza-> Powstanie i upadek Imperium Shi'ar i miało być coś jeszcze dalej więc zrezygnowałem :sad:

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1750 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:37:49 pm »
Dokładnie z tymi X-Men to tak jest - to po prostu cześć kosmosu.

Wprawdzie "Mordercza geneza" dzieje się jeszcze na Ziemi ale wprowadza pewną postać (nie chce spoilować kogo), która nieźle namiesza w kosmosie. No i komiks ten kończy się wielkim cliffhangerem.
W komiksie "Powstanie i upadek..." akcja już na początku przenosi się w kosmos i oczywiście mamy tu też wielki cliffhanger.
Całość prowadzi do wielkiej sagi "War of Kings".


Świetnie się to czyta więc ja osobiście polecam przeczytać te komiksy - dużo lepszs lektura niż wspomniana "Rękawica..." (oczywiście to bardzo fajny klasyk ale jednak kosmos jest dużo ciekawszy).


Jakby co to kolejność jest taka:
- "Anihilacja" - 3 tomy,
- "Anihilacja Podbój" - 2 tomy
- opcjonalnie "Strażnicy Galaktyki" z kolekcji SBM,
- "Mordercza geneza"
- "Powstanie i upadek..."

No i czekać na dalsze wydania.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1751 dnia: Styczeń 03, 2019, 09:59:03 pm »
A czy Mordercza geneza jest niezbędna dla ciągłości i zrozumienia Powstania i upadku Imperium, czy śmiało można czytać bez tego ?


mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1752 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:13:50 pm »
Zasadniczo tak.

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1753 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:16:28 pm »
Gdyby nie wydarzenia z "Morderczej Genezy" to nie byłoby "Powstania i upadku...".
Niby wydarzenia z "Powstania..." nie łączą się z "Genezą" ale jest to bardziej konsekwencja genezy.Dziwne byłoby czytanie bez, bo nie wiadomo co to za koleś, za którym lecą w kosmos, skąd się wziął i czego chce.
To tak jakby czytać Superior Spider-Mana bez tomu pierwszego gdzie doc. Oct. przejmuje ciało Parkera.
Niby można ale po co?

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1754 dnia: Styczeń 03, 2019, 10:23:38 pm »
Ok, dzięki za odpowiedzi. W takim razie oba tytuły wezmę w pakiecie jak wyjdzie Powstanie. Jak z dostępnością Morderczej Genezy aktualnie jest?