trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483481 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1530 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:47:19 pm »
Nie, analogia że ANX miało rok przerwy wydawniczej i porównanie tego do klasycznego Deadpoola, który może iść swoim torem wydawniczym. O ile przy mutantach jest to spowodowane tym, że zazębiają się z inymi seriami, to tak długa przerwa przy Deadpoolu nie jest niczym usprawiedliwiona i może dziwić. Szczególnie, że dotyczy to właśnie tej postaci.

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1531 dnia: Czerwiec 13, 2018, 05:01:08 pm »
Haha, zrozumiałem za pierwszym razem, to był żart odnośnie tego, że jednak większe znaczenie miała pierwsza część mojego wpisu odnośnie zapowiedzi :)

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1532 dnia: Sierpień 23, 2018, 10:39:15 pm »
Będzie kontynuacja Kosmosu  :smile:

Wpis Tomasza Sidorkiewicza z FB: "A na początku 2019 Egmont zapuka z albumem, który otworzy drzwi innym kosmicznym wydarzeniom z tabelki przedstawianej przez Rafała."

Przypominam tabelkę: https://i.redd.it/p8961ff5wwmz.jpg

To będą ci X-Men nie? Bo chyba nic czego nie ma w tabelce?

Potem GotG Abnetta?  :smile:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 11:05:01 pm wysłana przez JanT »

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1533 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:31:39 pm »
Dla mnie bomba :)

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1534 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:35:52 pm »
Super wiadomość, z kosmosu kupuje wszystko co wydadzą. Gotg, z tego co pamiętam powinien chyba być przed X-men. Żeby zachować jako taką chronologie.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 11:40:58 pm wysłana przez OokamiG »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1535 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:36:39 pm »
No to bardzo dobre wieści :biggrin:


"X-Men: Chwała  i upadek Imperium Shi'ar" jest bardzo sensowne bo to bezpośrednia kontynuacja "Morderczej Genezy" (która przecież kończy się cliffhangerem więc dziwne by było wydanie jej bez dalszej części kosmosu).


Pozostaje też pytanie czy wydadzą wszystko z tej tabelki czy tylko najważniejsze rzeczy. Nie czytałem dalej więc nie wiem czy Strażnicy i Nova są konieczne do dalszego czytania czy nie.
Bo jeśli nie są to mogą od razu wydać "Chwała i upadek..." i "Imperator Wulcan", a następnie przejść do "War of Kings". Coś czuje, że właśnie tak zrobią - pominą Strażników i Novę wydając tylko to co wchodzi w skład "War of Kings".
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2018, 11:39:59 pm wysłana przez Maragast »

Offline mack3

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1536 dnia: Sierpień 23, 2018, 11:57:29 pm »
A może zrobią "odnogę" z historiami z X-Men i dadzą z rozpędu Messiah Complex (dzieje się chyba zaraz po Shi'ar)... :) Pomarzyć zawsze można :)

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1537 dnia: Sierpień 24, 2018, 12:14:19 am »
A może zrobią "odnogę" z historiami z X-Men i dadzą z rozpędu Messiah Complex (dzieje się chyba zaraz po Shi'ar)... :smile: Pomarzyć zawsze można :smile:


To prędzej Mucha.
Oni wydają więcej mutantów (procentowo), wydali "Ród M", a teraz wznawiają "Astronishing" w nowej szacie więc może potem pójdą dalej jak zakończą "Uncany X-Force". Więc tu jest bardziej możliwe.
Chociaż bardziej liczyłem na "New X-Men" Morrisona ale chyba już nie będę się cofać jak wznawiają "Astronishing" Weedona - jak już to pójdą do przodu.

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1538 dnia: Sierpień 24, 2018, 04:42:05 am »
Cytuj
A na początku 2019 Egmont zapuka z albumem, który otworzy drzwi innym kosmicznym wydarzeniom
Tak jak gdzieś dawno pisałem. Początek roku styczeń, luty dostawiliśmy nowy kosmos. Styczeń 2017 - Anihililacja, luty 2018 - Anhililacja Podbój. Liczyłem, że tendencja się utrzyma i jak widać tak będzie :wink: Kurde jak ja się Łodzi znowu doczekać nie mogę
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 10:23:22 am wysłana przez bogi1 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1539 dnia: Sierpień 24, 2018, 06:31:51 am »
Gotg, z tego co pamiętam powinien chyba być przed X-men. Żeby zachować jako taką chronologie.
Tak ale jakoś specjalnie potrzebny nie był i było to też w SBM  :smile: Teraz mogą wydać pierwszy Complete Collection zbierający 2 tomy. A kiedy dwójkę (zbierającą tom 3 i4) by wydali to nie wiem  :smile:

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1540 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:17:22 am »
Do kosmosu wymagane jest Uncanny X-men Rise and fall (dobrze by było używać oryginalnych nazw dopóki nie zapowiedzą tłumaczenia, aby nie było powtórki z Nieskończonym kryzysem), X-men Emperor Vulcan, Road to War of Kings ("X-Men: Kingbreaker", "Secret Invasion: War of Kings", "War of Kings Saga). Te dwa ostatnie powinni wydać w jednym tomie i dopiero wtedy War of Kings.
Nova oraz GotG są historiami pobocznymi, ale Novy nie wydali, kiedy zaczynali Podbój, więc teraz na pewno nie będzie. GotG pierwszy tom wychodzi z Podboju, ale w Complete Collection (czyli tam gdzie zebrane są po dwa tomy serii) to jest tak zrobione, że zahacza już o  War of Kings, więc jeśli teraz nie będzie zapowiedziane to raczej nie będzie (ja bym o ten tytuł pytał na MFKiG).

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1541 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:31:28 am »
(ja bym o ten tytuł pytał na MFKiG).
To pytaj (albo ktoś inny) bo będzie jak na KW  :smile:

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1542 dnia: Sierpień 24, 2018, 07:52:56 am »
Będzie kontynuacja Kosmosu  :smile:
No i fajnie. Czekałem na taką właśnie wiadomość. W końcu zakup Morderczej genezy ma jakiś sens.

Wydaje mi się, że polecą najpierw z X-Men, a więc "Rise and fall...".  Później raczej polecą z główną serią i zakładam, że będzie to wyglądać tak:
War of Kings: Road to War of Kings (collects X-Men: Kingbreaker #1-4, "Secret Invasion: War of Kings" and "War of Kings Saga", 176 pages. Tutaj mogliby jeszcze dorzucić Emperor Vulcan.

A później taki miły dla oka grubasek:
War of Kings (collects War of Kings #1-6, War of Kings: Ascension #1-4, War of Kings: Darkhawk #1-2, War of Kings: Warriors #1-2, War of Kings: Who Will Rule?, War of Kings: Savage World of Sakaar and Marvel Spotlight: War of Kings, 432 pages

Przydaliby się jeszcze Strażnicy Galaktyki w jednym zbiorczym wydaniu, ale na to jakoś za bardzo nie liczę:
Volume 2: War of Kings - Book 1 (collects Guardians of the Galaxy #7-12, 144 pages
Volume 3: War of Kings - Book 2 (collects Guardians of the Galaxy #13-17, and Marvel Spotlight: War of Kings*, 168 pages
*bez Marvel Spotlight, bo będzie zapewne zawarte w głównej serii.

Żeby było jasne - to tylko moje przewidywania, a nie to, co bym chciał, bo tego jest zdecydowanie więcej. Kiedyś @mkolek zamieszczał obszerną rozpiskę kosmosu Marvela, ale niestety nie mogę tego znaleźć.

mkolek81

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1543 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:02:23 am »
Kiedyś @mkolek zamieszczał obszerną rozpiskę kosmosu Marvela, ale niestety nie mogę tego znaleźć.
Mówisz i masz:
http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,39745.msg1409162/topicseen.html#msg1409162
X-men Emperor Vulcan jest obowiązkowy, bez niego jest  spora dziura w wydarzeniach pomiędzy Uncanny X-men Rise and fall a Road to War of Kings (Road to War of Kings (dokładnie X-Men: Kingbreaker) zaczyna się w tym momencie w którym skończył się Emperor Vulcan)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 24, 2018, 08:06:42 am wysłana przez mkolek81 »

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1544 dnia: Sierpień 24, 2018, 08:03:17 am »
Strażnicy mają 2 Complete Collection i pewnie to wydadzą  :smile: Pierwszy mógłby iść już po X-Men.