Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1515 dnia: Maj 21, 2018, 05:26:33 pm »
A mnie się wydaje, ze to nie tyle zmęczenie materiału, co wiele osób rozczarowało się runem Kelly'ego. Dość specyficzne rysunki, scenariusz, który miał porywać a nie porwał. Przynajmniej mnie. Odnoszę wrażenie, że Deadpool lepiej funkcjonuje w mini-seriach aniżeli takich obszernych runach jak Kelly'ego.

Powinni zacząć wydawać w Klasyce historie z Minibusów.

Offline xanar

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1516 dnia: Maj 21, 2018, 05:31:48 pm »
To akurat nie jest dobry przykład. Większość nastawiała się, że Deadpool Classic będzie podobny do obecnego Deadpoola, tymczasem scenariuszowo ten pierwszy run jest słaby. Nie wiem, dlaczego Egmont w to wszedł. Mogli wydać tylko pierwszy tom (bez runu Kelly'ego) jako pewnego rodzaju ciekawostkę, ewentualnie wydać kilka tomów najlepszych historii z Deadpoolem. DD to zupełnie inny przypadek, ponieważ dostajemy najlepsze serie. Gdyby szukać analogii z Deadpoolem, to Egmont musiałby wydawać DD Stana Lee z lat 60.


Ale jakoś się sprzedało, gdyby tak nie było to zrobiliby przerwę po pierwszym czy drugim.
Niektórzy twierdzą, że deadpool z marvel now też jest słaby.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1517 dnia: Maj 21, 2018, 05:33:07 pm »
A mnie się wydaje, ze to nie tyle zmęczenie materiału, co wiele osób rozczarowało się runem Kelly'ego. Dość specyficzne rysunki, scenariusz, który miał porywać a nie porwał.

Coś w tym jest. Ja po pierwszym tomie, który mi się podobał postanowiłem kontynuować serię, ponieważ wiele osób zachwalało run Kelly'ego, niektórzy nawet pisali, że wszystko po Kelly'm to dno. Wysiadłem przy tomie trzecim, zaryzykowałem jeszcze tom czwarty, ale jego lektura tylko mnie utwierdziła, że klasyczny Deadpool nie ma nic do zaoferowania. W pierwszym tomie przynajmniej były fajne rysunki, historie też nie były jakieś złe - przynajmniej ożyły wspomnienia z TM-Semic

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1518 dnia: Maj 21, 2018, 05:35:55 pm »

Ale jakoś się sprzedało, gdyby tak nie było to zrobiliby przerwę po pierwszym czy drugim.

Niekoniecznie. Mogli chcieć zakończyć jeden run, skoro to tylko 5 tomów, aby bezsensownie nie urywać historii. Mnie w Deadpoolu zmęczył zarówno scenariusz jak i pstrokate rysunki. Zwłaszcza tom 3 był dla mnie strasznie ciężki.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1519 dnia: Maj 21, 2018, 05:46:20 pm »
Dokładnie moje odczucia odnośnie tej serii. Pierwszy tom mogli wydać bez początku runu Kelly'ego z dopiskiem Deadpool Origins czy coś i na tym poprzestać. Były fajne rysunki w stylu lat 90, prosta nawalanka ale dawała radę. Może faktycznie działał sentyment ale jednak był to początek tej postaci i ma jakąś wartość historyczną.

Powoli przymierzam się do decyzji sprzedania tomów 2-4 z Klasyki z Deadpoolem i wejścia w resztę minibusów, na razie mam minibus vol 00 i te miniserie wypadają zdecydowanie lepiej. Krótkie serie przez co w ogóle nie męczą.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1520 dnia: Maj 21, 2018, 06:13:18 pm »
Bardziej pod filmy i ogólnie przystępny na pewno byłby Deadpool Way'a. Najdziwniejsze że tom z WKKM cały czas na gildii https://www.gildia.pl/komiksy/363311-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-143-deadpool-i-goscie-czesc-1

Może rzeczywiście się kończy  :smile:

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1521 dnia: Maj 21, 2018, 06:22:20 pm »
Bardziej pod filmy i ogólnie przystępny na pewno byłby Deadpool Way'a. Najdziwniejsze że tom z WKKM cały czas na gildii https://www.gildia.pl/komiksy/363311-wielka-kolekcja-komiksow-marvela-143-deadpool-i-goscie-czesc-1

Może rzeczywiście się kończy  :smile:
Ja się nie dziwię - fajnie, że podmienili jednak na inny tom, ale przy tym Deadpoolu chyba nie zaśmiałem się ani razu. "Królowie samobójców" byli śmieszni, tutaj to prostu miła, niezobowiązująca lektura.

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1522 dnia: Maj 22, 2018, 07:29:12 am »
Nie powiedzieli bo nikt nie zapytał  :smile: Nie było nic o kontynuacji serii z Klasyki.
Mogli już kupić całego Daredevila i się z tym nie kryć jakby kto zapytał. Nie wiem też czemu np sprzedaż Diggle miałaby decydować o wydaniu Millera.
A ja sądzę, że jeszcze nie kupili. W strzępkach rozmów z wydawcami można wychwycić, że co prawda każdy jest konkurencją i walczy o czytelnika ale świni sobie nie podkładają i jakaś etyka istnieje. Dlatego też Egomt kupił Daredevila na samodzielne zwolnienie licencji przez Sidekę, dlatego nikt nie myśli o podkupywaniu licencji za plecami Fanty, dopóki sama w kuluarach nie da na to przyzwolenia, NSC ustaliło z Egmontem, że nie udźwignie kosztów licencji Invicible, szczególnie że Image wymogło zakup innego komiks w pakiecie itd. itp. I dlatego sądzę, że Egmont jeszcze nie kupił licencji na Daredevila Millera, gdyż licencja jest dla niego nieformalnie zaklepana i nikt inny jej nie ruszy. Gdyż powiedzmy - jeśli Egomt by kupił licencję na 5 lat, to trochę samobój kupować licencję w 2018 roku a ruszyć z pierwszym tomem rok później, prawda?

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1523 dnia: Maj 22, 2018, 07:38:52 am »
Może nie kupił ale ma zaklepaną i w związku z tym mógł już "dziś" powiedzieć co po Bru  :smile:
Albo coś w stylu "jak kupicie to będzie dalej" lub "tylko Bendis i Bru" jak np od początku tak planowali.
Nie było o tym na spotkaniu więc nie ma co zakładać co by na ten temat powiedzieli.

Jakiś też jest powód że tak szybko z tym pędzą (w rok 6 tomów) A tempo było ustalone zanim wyszedł pierwszy tom  :smile:
« Ostatnia zmiana: Maj 22, 2018, 08:01:09 am wysłana przez JanT »

Offline PandaMan

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1524 dnia: Maj 22, 2018, 08:39:34 pm »
Czy brak oznaczenia "Ostatni tom" w tegorocznym katalogu Egmontu dla serii Deadpool Classic oznacza, że będą ją kontynuować? Pamiętam, że w tamtym roku dla przerwanego Flasha wrzucili takie oznaczenie, gdy postanowili przerwać na chyba 5 tomie.

Offline laf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1525 dnia: Maj 23, 2018, 06:30:42 am »
Owszem, brak tego znaczka daje pewną nadzieję. Niemniej jednak tego znaczka nie ma w kilku już zakończonych seriach, np. z klasyki Marvela oznaczenie "Ostatni tom" powinien mieć Wolverine (Wolverine by Jason Aaron: The Complete Collection ma 4 tomy). Pozostałe serie, które powinny mieć ten znaczek, a go nie mają to m.in.: Suicide Squad (z Nowego DC), JLA, Superman/Batman, Kaznodzieja, Saga o Potworze z bagien (no chyba, że pociągną jeszcze Snyderowego Bagniaka, ale wtedy to będzie pod szyldem DC, a nie Vertigo, więc zaczną od "1"), Sin City.

Offline wonaps

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1526 dnia: Maj 23, 2018, 10:49:43 am »
czyli w skrócie kiepsko zrobiony katalog i znaczki nie mówią nic;)

z klasyki obecnie przeczytałem Punishera, Daredevila i Ultimate Spider-Man. Wszystkie trzy serie mi podeszły;) oby i inne dobierane do kolekcji miały przyzwoity poziom;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2018, 02:41:23 pm wysłana przez wonaps »

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1527 dnia: Czerwiec 13, 2018, 03:31:18 pm »
Na końcu 5 tomu Deadpoola jest zapowiedź kolejnego tomu, wiec seria raczej nie jest zawieszona, swoją drogą kojarzę, że między 3 a 4 tomem All New X-Men był chyba rok odstępu

Offline OokamiG

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1528 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:08:19 pm »
Nie łączyłbym tych dwóch kwestii. Jedna seria musi się w jakoś wpisać w resztę wydawanych serii w Nów, kiedy Deadpool to tomy, których wydawanie nie jest zależne od innych tytułów.

Offline penance

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1529 dnia: Czerwiec 13, 2018, 04:40:01 pm »
Nie łączyłbym tych dwóch kwestii.
Zapowiedzi na ostatniej stronie tomu z jego faktycznym wydaniem?

 

anything