trawa

Autor Wątek: Klasyka Marvela od Egmontu  (Przeczytany 483650 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marvelek

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1140 dnia: Styczeń 23, 2018, 06:18:36 pm »
Dziwne, że w 2 tomie Wolverine'a nie ma żadnej zapowiedzi tomu 3. Hmm...

Drugi tom od Aarona warty jest uwagi? Tom I czytało mi się całkiem przyjemnie, choć z nóg mnie nie powalił.

Offline marian381

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1141 dnia: Styczeń 26, 2018, 04:08:23 pm »
Wolverine tom 2 - prezentacja komiksu

Sporo dodatków w tym drugim tomie Wolverine'a.
Kolekcja Komiksy Star Wars https://www.facebook.com/KolekcjaKomiksyStarWars/

Zapraszamy na http://Filmozercy.com - największy serwis z recenzjami i artykułami o filmach i komiksach.

Prezentacje polskich komiksów DC i Marvela:
https://www.youtube.com/channel/UCJ0BO3m5KIFciuSJc5qkbJQ

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1142 dnia: Luty 16, 2018, 12:45:09 pm »
Chciałbym zapytać o niektóre tomy wydane w klasyce Marvela od Egmontu, mianowicie:
- Elektra
- Czarna Wdowa
- Hulk

Czy wszystkie są kanoniczne, czy może któreś z nich jak Doktor Strange czy Punisher Max dzieją się w innym uniwersum?
Czy któryś z nich jest komiksem wybitnym (takim który trzeba mieć) albo jakąś tragedią (od której lepiej trzymać się z daleka), a może któryś to zwykły średniak (na któreho szkoda i czasu i pieniędzy).
Bo kompletuje braki i nie wiem czy warto w każdy z tych tytułów inwestować.

JanT

  • Gość
Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1143 dnia: Luty 16, 2018, 01:00:41 pm »
Wybitna jest Elektra ale to jest dość specyficzny Marvel. Czarna Wdowa i Hulk w miarę OK.

Offline Antari

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1144 dnia: Luty 16, 2018, 01:15:48 pm »
Elektra z uwagi na rysunki Sienkiewicza i psychodeliczny scenariusz Millera - warto się zainteresować. Ciężko napisać coś więcej o tym komiksie, trzeba go na swój sposób "przeżyć" i samemu ocenić.

Odnośnie Czarnej Wdowy się nie wypowiem bo odpuściłem - nie zainteresował mnie ten tom w żaden sposób.

Z kolei Hulk: Koniec i inne opowieści było sporym zaskoczeniem. Z początku odpuściłem ten tom całkowicie ale kilka tygodni temu przechadzając się po Empiku chwyciłem do ręki i przekartkowałem. Zostałem totalnie zaskoczony na plus! Absolutnie świetne rysunki w Hulk: Future Imperfect (bogate w detale, dopracowane, bardzo kolorowe ze świecą szukać dziś takich w komiksie SH) oraz  Incredible Hulk: The End (tu już bardziej realistyczna kreska na swój sposób też przyjemna dla oka). Najgorzej wypada Marvel Knights: Hulk - Transforme #1-4 czyli ostatnie historie tego albumu ale to nic, 2/3 całego albumu jest naprawdę przyjamną lekturą. Wydanie tego tomu również pozytywnie - ładna okładka, dobrze zaprojektowany grzbiet (przywodzi na myśl niektóre omniaki z Hulkiem), twarda oprawa. Polecam!
« Ostatnia zmiana: Luty 16, 2018, 01:27:04 pm wysłana przez Antari »

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1145 dnia: Luty 16, 2018, 02:45:25 pm »
Dziękuję za odpowiedzi.
A cxy wszystkie te komiksy są kanoniczne???

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1146 dnia: Luty 16, 2018, 03:10:50 pm »
BW i Elektra sa kanoniczne

W Hulku kanoniczne jest Future Imperfect
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline MLeKSk

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1147 dnia: Luty 16, 2018, 08:51:56 pm »
Mam pytanko do osób, które czytały Pajączka i Czarną Kotkę. Komiks bardzo mi się podobał, ale nie do końca rozumiem scenę w więzieniu. O co tam dokładnie chodziło? Najpierw zwłoki, krew, a potem wszyscy wstają, krwi brak. Nawet Pajączek rzuca tekst do Daredevila "czy pamiętasz te zwłoki, masakrę, itp."DD odpowiada "Tak", a Pająk "czyli nie zwariowałem" i temat się urywa. Coś przegapiłem, czy to luka w scenariuszu?

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1148 dnia: Luty 17, 2018, 03:57:39 pm »
Nie widzę tematu na komiksach wydanych przez Muchę, a chciałbym też o nie trochę dopytać, bo uzupełniam kolekcję i chciałbym wiedzieć na czym się skupić w pierwszej kolejności. Interesuje mnie także kanoniczność danych tytułów.
Więc po kolei mamy:

- Jessica Jones Alias - z tego co widzę samy zechwyty nad tą serią, więc pewnie warto ją kupić. Z tego co zauważyłem to ma dopisek Max, więc nie jest kanoniczna.

- Thor Wikingowie i Loki - nie mam pojęcia co to za tytuły. Są one kanoniczne? Warto się tym zainteresować?

- Uncanny X-Force - z tego co czytałem to porusza waki, które są kontynuowane później w Uncanny Avengers z Marvel Now. Zgaduje, że warto to nabyć.

- Immortal Iron Fist - także chwalona seria, więc pewnie się skuszę.

- Cage - nie mam pojęcia co to jest. Kanoniczne? Warto?

- Kapitan Ameryka Biały - też nie wiem czy warto. Czy wszystkie komiksy w kolorami są kanoniczne i warte nabycia? Bo Hulka i Daredevila mam ale jeszcze nie czytałem.

To by było na tyle, resztę już mam.

Offline -gościu-

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1149 dnia: Luty 17, 2018, 04:23:41 pm »
To aż tak istotne kanoniczne/niekanoniczne, przy podejmowaniu decyzji, czy kupić?

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1150 dnia: Luty 17, 2018, 04:34:29 pm »
To aż tak istotne kanoniczne/niekanoniczne, przy podejmowaniu decyzji, czy kupić?

Bardziej przy decyzji co kupić/przeczytać w pierwszej kolejności.
Bo na raz wszystkiego nie kupię, muszę to jakoś rozplanować.

Offline LucasCorso

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1151 dnia: Luty 17, 2018, 05:41:33 pm »
jessica Jones Alias jest jedną z niewielu serii MAX będących w kanonie


Cage zaś jest jedną z tych MAX, które w kanonie nie są


Loki też nie jest w kanonie


Vikingowie są w kanonie, ale tylko poprzez wzmiankę z Handbooku. Żadnego wpływu na świat 616 nie miał (lbo naprawdę minimalny)



« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2018, 05:46:20 pm wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline misiokles

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1152 dnia: Luty 17, 2018, 06:10:16 pm »

Bardziej przy decyzji co kupić/przeczytać w pierwszej kolejności.
Bo na raz wszystkiego nie kupię, muszę to jakoś rozplanować.


Dlatego olej kanoniczność [gdyż i tak całego kanonicznego Marvela raczej nie przeczytasz] i kup te, które mają naprawdę dobre i bardzo dobre recenzje.

Offline Garf

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1153 dnia: Luty 18, 2018, 11:40:39 am »
- Kapitan Ameryka Biały - też nie wiem czy warto. Czy wszystkie komiksy w kolorami są kanoniczne i warte nabycia? Bo Hulka i Daredevila mam ale jeszcze nie czytałem.

To przeczytaj Hulka i Daredevila (a najlepiej dokup jeszcze Spider-Mana) i będziesz wiedział, czy warto :) Osobiście dla mnie Kapitan jest najsłabszy z całego cyklu, ale to ciągle Loeb+Sale, więc warto choćby dla samych rysunków.

Nie mam pojęcia, czy kolorowa seria jest kanoniczna. To są historie wspominkowe i nie są mocno osadzone w chronologii. Główni bohaterowie przypominają sobie w nich swoje dawne przygody związane z ważnymi postaciami z ich otoczenia, które odeszły. Ale moim zdaniem nie kupując choćby "Spider-Mana" i "Daredevila", sporo stracisz, bo to bardzo dobre komiksy są.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Maragast

Odp: Klasyka Marvela od Egmontu
« Odpowiedź #1154 dnia: Luty 18, 2018, 12:42:47 pm »
To przeczytaj Hulka i Daredevila (a najlepiej dokup jeszcze Spider-Mana)...

Mam Spider-Mana z WKKM :)